2021-01-21   11:35:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Document
Resultat
Västerås Meet 2019
Arrangör:
Plats: Lögarängsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 18, 400m Medley Herrar 14 och yngre - Final
Sponsor: Grant Thornton
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 401 5:30.53
50m: 33.37
100m: 1:15.52
(42.15)
150m: 1:59.70
(44.18)
200m: 2:42.60
(42.90)
250m: 3:30.95
(48.35)
300m: 4:19.09
(48.14)
350m: 4:56.39
(37.30)
400m: 5:30.53
(34.14)
2 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap 356 5:43.81 +13.28
50m: 33.61
100m: 1:13.54
(39.93)
150m: 2:00.76
(47.22)
200m: 2:48.17
(47.41)
250m: 3:38.10
(49.93)
300m: 4:28.77
(50.67)
350m: 5:06.63
(37.86)
400m: 5:43.81
(37.18)
3 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap 356 5:44.02 +13.49
50m: 36.82
100m: 1:21.18
(44.36)
150m: 2:04.88
(43.70)
200m: 2:48.33
(43.45)
250m: 3:37.83
(49.50)
300m: 4:28.44
(50.61)
350m: 5:06.74
(38.30)
400m: 5:44.02
(37.28)
4 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 348 5:46.58 +16.05
50m: 36.24
100m: 1:21.52
(45.28)
150m: 2:06.92
(45.40)
200m: 2:51.08
(44.16)
250m: 3:40.62
(49.54)
300m: 4:31.28
(50.66)
350m: 5:09.57
(38.29)
400m: 5:46.58
(37.01)
5 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap 332 5:52.01 +21.48
50m: 37.22
100m: 1:26.70
(49.48)
150m: 2:08.91
(42.21)
200m: 2:50.62
(41.71)
250m: 3:42.39
(51.77)
300m: 4:32.75
(50.36)
350m: 5:11.82
(39.07)
400m: 5:52.01
(40.19)
6 August Jansson 2005 Örebro Simallians 325 5:54.42 +23.89
50m: 35.70
100m: 1:20.83
(45.13)
150m: 2:07.20
(46.37)
200m: 2:51.32
(44.12)
250m: 3:42.44
(51.12)
300m: 4:35.37
(52.93)
350m: 5:17.19
(41.82)
400m: 5:54.42
(37.23)
7 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap 324 5:54.97 +24.44
50m: 40.67
100m: 1:30.75
(50.08)
150m: 2:18.56
(47.81)
200m: 3:04.16
(45.60)
250m: 3:50.46
(46.30)
300m: 4:38.14
(47.68)
350m: 5:16.99
(38.85)
400m: 5:54.97
(37.98)
8 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 299 6:04.43 +33.90
50m: 37.43
100m: 1:22.55
(45.12)
150m: 2:11.11
(48.56)
200m: 2:56.70
(45.59)
250m: 3:49.67
(52.97)
300m: 4:40.90
(51.23)
350m: 5:23.68
(42.78)
400m: 6:04.43
(40.75)
9 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap 292 6:07.18 +36.65
50m: 39.88
100m: 1:29.08
(49.20)
150m: 2:19.33
(50.25)
200m: 3:07.53
(48.20)
250m: 3:57.19
(49.66)
300m: 4:49.41
(52.22)
350m: 5:29.30
(39.89)
400m: 6:07.18
(37.88)
10 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 285 6:10.51 +39.98
50m: 37.85
100m: 1:28.21
(50.36)
150m: 2:16.50
(48.29)
200m: 3:03.64
(47.14)
250m: 3:54.29
(50.65)
300m: 4:46.68
(52.39)
350m: 5:28.52
(41.84)
400m: 6:10.51
(41.99)
11 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap 277 6:13.64 +43.11
50m: 40.63
100m: 1:31.40
(50.77)
150m: 2:17.89
(46.49)
200m: 3:03.40
(45.51)
250m: 3:55.27
(51.87)
300m: 4:49.36
(54.09)
350m: 5:32.01
(42.65)
400m: 6:13.64
(41.63)
12 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians 275 6:14.59 +44.06
50m: 37.60
100m: 1:24.86
(47.26)
150m: 2:13.92
(49.06)
200m: 3:03.42
(49.50)
250m: 3:53.22
(49.80)
300m: 4:44.92
(51.70)
350m: 5:30.88
(45.96)
400m: 6:14.59
(43.71)
13 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap 271 6:16.79 +46.26
50m: 39.93
100m: 1:28.17
(48.24)
150m: 2:14.18
(46.01)
200m: 3:00.73
(46.55)
250m: 3:55.51
(54.78)
300m: 4:50.08
(54.57)
350m: 5:33.58
(43.50)
400m: 6:16.79
(43.21)
14 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap 263 6:20.47 +49.94
50m: 40.38
100m: 1:31.99
(51.61)
150m: 2:19.21
(47.22)
200m: 3:05.08
(45.87)
250m: 3:58.48
(53.40)
300m: 4:53.52
(55.04)
350m: 5:37.44
(43.92)
400m: 6:20.47
(43.03)
15 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap 218 6:45.03 +1:14.50
50m: 41.33
100m: 1:33.49
(52.16)
150m: 2:25.75
(52.26)
200m: 3:16.22
(50.47)
250m: 4:15.95
(59.73)
300m: 5:16.47
(1:00.52)
350m: 6:01.18
(44.71)
400m: 6:45.03
(43.85)
16 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap 207 6:51.85 +1:21.32
50m: 46.96
100m: 1:41.53
(54.57)
150m: 2:32.33
(50.80)
200m: 3:23.66
(51.33)
250m: 4:22.32
(58.66)
300m: 5:20.44
(58.12)
350m: 6:07.71
(47.27)
400m: 6:51.85
(44.14)
- Daniel Savin 2006 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 11:13:34
Gren 18, 400m Medley Herrar 15 år - Final
Sponsor: Grant Thornton
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap 491 5:09.05
50m: 32.17
100m: 1:12.77
(40.60)
150m: 1:53.20
(40.43)
200m: 2:32.34
(39.14)
250m: 3:16.20
(43.86)
300m: 4:01.55
(45.35)
350m: 4:35.96
(34.41)
400m: 5:09.05
(33.09)
2 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap 427 5:23.74 +14.69
50m: 34.08
100m: 1:14.91
(40.83)
150m: 1:57.33
(42.42)
200m: 2:39.27
(41.94)
250m: 3:25.97
(46.70)
300m: 4:11.99
(46.02)
350m: 4:48.72
(36.73)
400m: 5:23.74
(35.02)
3 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap 425 5:24.23 +15.18
50m: 33.85
100m: 1:14.20
(40.35)
150m: 1:55.48
(41.28)
200m: 2:35.59
(40.11)
250m: 3:23.96
(48.37)
300m: 4:12.03
(48.07)
350m: 4:48.90
(36.87)
400m: 5:24.23
(35.33)
4 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap 422 5:24.96 +15.91
50m: 32.88
100m: 1:13.00
(40.12)
150m: 1:55.52
(42.52)
200m: 2:37.56
(42.04)
250m: 3:22.88
(45.32)
300m: 4:10.51
(47.63)
350m: 4:48.33
(37.82)
400m: 5:24.96
(36.63)
5 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb 402 5:30.30 +21.25
50m: 34.50
100m: 1:16.41
(41.91)
150m: 2:00.32
(43.91)
200m: 2:43.52
(43.20)
250m: 3:29.91
(46.39)
300m: 4:16.72
(46.81)
350m: 4:54.04
(37.32)
400m: 5:30.30
(36.26)
6 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap 385 5:35.13 +26.08
50m: 33.32
100m: 1:13.38
(40.06)
150m: 1:58.61
(45.23)
200m: 2:42.45
(43.84)
250m: 3:30.53
(48.08)
300m: 4:16.68
(46.15)
350m: 4:57.00
(40.32)
400m: 5:35.13
(38.13)
7 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap 377 5:37.31 +28.26
50m: 33.65
100m: 1:12.95
(39.30)
150m: 1:58.64
(45.69)
200m: 2:43.25
(44.61)
250m: 3:34.85
(51.60)
300m: 4:26.93
(52.08)
350m: 5:03.03
(36.10)
400m: 5:37.31
(34.28)
Grenen officiell:  2019-03-31 11:13:34
Gren 18, 400m Medley Herrar 16-17 år - Final
Sponsor: Grant Thornton
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 616 4:46.54
50m: 30.17
100m: 1:05.08
(34.91)
150m: 1:42.21
(37.13)
200m: 2:19.45
(37.24)
250m: 3:00.05
(40.60)
300m: 3:41.29
(41.24)
350m: 4:14.43
(33.14)
400m: 4:46.54
(32.11)
2 Simon Fröde 2003 Järfälla Simsällskap 612 4:47.11 +0.57
50m: 30.00
100m: 1:05.43
(35.43)
150m: 1:40.61
(35.18)
200m: 2:15.40
(34.79)
250m: 2:58.55
(43.15)
300m: 3:41.33
(42.78)
350m: 4:14.38
(33.05)
400m: 4:47.11
(32.73)
3 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap 562 4:55.44 +8.90
50m: 30.09
100m: 1:03.66
(33.57)
150m: 1:43.77
(40.11)
200m: 2:22.19
(38.42)
250m: 3:04.26
(42.07)
300m: 3:47.50
(43.24)
350m: 4:22.20
(34.70)
400m: 4:55.44
(33.24)
4 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap 543 4:58.83 +12.29
50m: 30.92
100m: 1:08.32
(37.40)
150m: 1:49.20
(40.88)
200m: 2:28.45
(39.25)
250m: 3:09.43
(40.98)
300m: 3:52.41
(42.98)
350m: 4:26.90
(34.49)
400m: 4:58.83
(31.93)
5 Simon Persson 2003 Kappsimningsklubben Karpen 521 5:02.94 +16.40
50m: 30.48
100m: 1:06.18
(35.70)
150m: 1:46.86
(40.68)
200m: 2:27.66
(40.80)
250m: 3:09.40
(41.74)
300m: 3:52.39
(42.99)
350m: 4:28.28
(35.89)
400m: 5:02.94
(34.66)
6 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 468 5:13.89 +27.35
50m: 31.92
100m: 1:11.03
(39.11)
150m: 1:52.52
(41.49)
200m: 2:30.87
(38.35)
250m: 3:16.47
(45.60)
300m: 4:01.81
(45.34)
350m: 4:39.12
(37.31)
400m: 5:13.89
(34.77)
7 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 450 5:18.13 +31.59
50m: 30.91
100m: 1:08.91
(38.00)
150m: 1:50.28
(41.37)
200m: 2:30.21
(39.93)
250m: 3:17.32
(47.11)
300m: 4:04.82
(47.50)
350m: 4:42.23
(37.41)
400m: 5:18.13
(35.90)
8 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 448 5:18.59 +32.05
50m: 31.92
100m: 1:10.36
(38.44)
150m: 1:55.14
(44.78)
200m: 2:38.49
(43.35)
250m: 3:21.47
(42.98)
300m: 4:05.69
(44.22)
350m: 4:43.04
(37.35)
400m: 5:18.59
(35.55)
9 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap 428 5:23.35 +36.81
50m: 34.56
100m: 1:16.59
(42.03)
150m: 1:58.85
(42.26)
200m: 2:40.55
(41.70)
250m: 3:24.87
(44.32)
300m: 4:10.29
(45.42)
350m: 4:48.44
(38.15)
400m: 5:23.35
(34.91)
10 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 415 5:26.65 +40.11
50m: 33.92
100m: 1:16.26
(42.34)
150m: 1:59.41
(43.15)
200m: 2:41.91
(42.50)
250m: 3:27.61
(45.70)
300m: 4:13.25
(45.64)
350m: 4:50.49
(37.24)
400m: 5:26.65
(36.16)
11 Andreas  Savin 2003 Upsala Simsällskap 407 5:28.84 +42.30
50m: 32.23
100m: 1:11.45
(39.22)
150m: 1:54.68
(43.23)
200m: 2:37.07
(42.39)
250m: 3:24.81
(47.74)
300m: 4:13.74
(48.93)
350m: 4:51.74
(38.00)
400m: 5:28.84
(37.10)
- Isac Rune 2003 Täby Sim DSQ
- Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-31 11:13:34
Gren 18, 400m Medley Herrar 18 och äldre - Final
Sponsor: Grant Thornton
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap 543 4:58.74
50m: 31.18
100m: 1:07.38
(36.20)
150m: 1:48.63
(41.25)
200m: 2:27.65
(39.02)
250m: 3:09.76
(42.11)
300m: 3:52.60
(42.84)
350m: 4:26.81
(34.21)
400m: 4:58.74
(31.93)
2 Igor Blagojevic 2000 Karlskoga Simförening 511 5:04.86 +6.12
50m: 30.43
100m: 1:06.25
(35.82)
150m: 1:46.96
(40.71)
200m: 2:27.66
(40.70)
250m: 3:10.11
(42.45)
300m: 3:53.97
(43.86)
350m: 4:29.21
(35.24)
400m: 5:04.86
(35.65)
3 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap 500 5:07.10 +8.36
50m: 30.97
100m: 1:08.55
(37.58)
150m: 1:48.53
(39.98)
200m: 2:27.30
(38.77)
250m: 3:11.73
(44.43)
300m: 3:57.31
(45.58)
350m: 4:32.74
(35.43)
400m: 5:07.10
(34.36)
4 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 496 5:07.88 +9.14
50m: 31.91
100m: 1:11.79
(39.88)
150m: 1:53.36
(41.57)
200m: 2:33.21
(39.85)
250m: 3:16.46
(43.25)
300m: 4:00.08
(43.62)
350m: 4:34.44
(34.36)
400m: 5:07.88
(33.44)
5 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians 472 5:13.15 +14.41
50m: 31.84
100m: 1:09.44
(37.60)
150m: 1:51.35
(41.91)
200m: 2:31.78
(40.43)
250m: 3:17.86
(46.08)
300m: 4:05.56
(47.70)
350m: 4:40.51
(34.95)
400m: 5:13.15
(32.64)
6 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 469 5:13.69 +14.95
50m: 30.35
100m: 1:06.23
(35.88)
150m: 1:51.57
(45.34)
200m: 2:35.99
(44.42)
250m: 3:20.64
(44.65)
300m: 4:05.17
(44.53)
350m: 4:40.54
(35.37)
400m: 5:13.69
(33.15)
7 Elias Paulson 2000 Eskilstuna Simklubb 296 6:05.65 +1:06.91
50m: 33.68
100m: 1:19.81
(46.13)
150m: 2:14.32
(54.51)
200m: 3:06.81
(52.49)
250m: 3:52.53
(45.72)
300m: 4:40.22
(47.69)
350m: 5:23.70
(43.48)
400m: 6:05.65
(41.95)
Grenen officiell:  2019-03-31 11:13:34
2019-03-31 11:13:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner