2020-11-25   00:32:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Document
Resultat
Västerås Meet 2019
Arrangör:
Plats: Lögarängsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 14 och yngre - Final
Sponsor: Pågens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 568 1:17.41
50m: 36.72
100m: 1:17.41
(40.69)
2 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 532 1:19.12 +1.71
50m: 37.38
100m: 1:19.12
(41.74)
3 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim 530 1:19.23 +1.82
50m: 37.13
100m: 1:19.23
(42.10)
4 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap 520 1:19.71 +2.30
50m: 37.40
100m: 1:19.71
(42.31)
5 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb 520 1:19.74 +2.33
50m: 37.12
100m: 1:19.74
(42.62)
6 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb 517 1:19.90 +2.49
50m: 36.31
100m: 1:19.90
(43.59)
7 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap 488 1:21.44 +4.03
50m: 37.82
100m: 1:21.44
(43.62)
8 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians 487 1:21.50 +4.09
50m: 37.88
100m: 1:21.50
(43.62)
9 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap 483 1:21.71 +4.30
50m: 37.57
100m: 1:21.71
(44.14)
10 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap 482 1:21.76 +4.35
50m: 37.02
100m: 1:21.76
(44.74)
11 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 460 1:23.03 +5.62
50m: 38.84
100m: 1:23.03
(44.19)
12 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap 456 1:23.29 +5.88
50m: 39.02
100m: 1:23.29
(44.27)
13 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians 450 1:23.64 +6.23
50m: 40.39
100m: 1:23.64
(43.25)
14 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim 435 1:24.59 +7.18
50m: 39.00
100m: 1:24.59
(45.59)
15 Jessika Watanabe 2006 Järfälla Simsällskap 434 1:24.66 +7.25
50m: 39.38
100m: 1:24.66
(45.28)
16 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap 434 1:24.69 +7.28
50m: 39.43
100m: 1:24.69
(45.26)
17 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 422 1:25.46 +8.05
50m: 40.45
100m: 1:25.46
(45.01)
18 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap 418 1:25.73 +8.32
50m: 39.48
100m: 1:25.73
(46.25)
19 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb 418 1:25.74 +8.33
50m: 39.18
100m: 1:25.74
(46.56)
20 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap 418 1:25.76 +8.35
50m: 40.49
100m: 1:25.76
(45.27)
21 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap 417 1:25.78 +8.37
50m: 40.84
100m: 1:25.78
(44.94)
22 Nellie Ekman 2006 Järfälla Simsällskap 392 1:27.60 +10.19
50m: 40.94
100m: 1:27.60
(46.66)
23 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim 386 1:28.04 +10.63
50m: 41.62
100m: 1:28.04
(46.42)
24 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap 381 1:28.44 +11.03
50m: 41.01
100m: 1:28.44
(47.43)
25 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 378 1:28.62 +11.21
50m: 41.30
100m: 1:28.62
(47.32)
26 Ida Ångström 2005 Västerås Simsällskap 370 1:29.32 +11.91
50m: 40.60
100m: 1:29.32
(48.72)
27 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb 362 1:29.91 +12.50
50m: 41.18
100m: 1:29.91
(48.73)
28 Emma Montelius 2005 Solna Sundbyberg SS 04 359 1:30.23 +12.82
50m: 42.79
100m: 1:30.23
(47.44)
29 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 352 1:30.82 +13.41
50m: 42.40
100m: 1:30.82
(48.42)
30 Olivia Punga 2005 Upsala Simsällskap 345 1:31.36 +13.95
50m: 42.23
100m: 1:31.36
(49.13)
31 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians 343 1:31.53 +14.12
50m: 43.78
100m: 1:31.53
(47.75)
32 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF 342 1:31.62 +14.21
50m: 43.47
100m: 1:31.62
(48.15)
33 Linn Solehav 2005 Stockholmspolisens IF SF 334 1:32.35 +14.94
50m: 43.44
100m: 1:32.35
(48.91)
34 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb 288 1:37.09 +19.68
50m: 44.97
100m: 1:37.09
(52.12)
35 Nathalie Johansson 2006 Karlskoga Simförening 275 1:38.52 +21.11
50m: 46.54
100m: 1:38.52
(51.98)
- Malvina Walldén 2005 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-30 09:27:36
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Sponsor: Pågens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 618 1:15.28 rekord D 15
50m: 35.85
100m: 1:15.28
(39.43)
2 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap 614 1:15.45 +0.17
50m: 34.97
100m: 1:15.45
(40.48)
3 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap 576 1:17.06 +1.78
50m: 36.39
100m: 1:17.06
(40.67)
4 Vilma  Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap 525 1:19.47 +4.19
50m: 37.18
100m: 1:19.47
(42.29)
5 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap 498 1:20.90 +5.62
50m: 37.66
100m: 1:20.90
(43.24)
6 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim 489 1:21.39 +6.11
50m: 37.03
100m: 1:21.39
(44.36)
7 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 Täby Sim 484 1:21.64 +6.36
50m: 38.64
100m: 1:21.64
(43.00)
8 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 430 1:24.94 +9.66
50m: 39.14
100m: 1:24.94
(45.80)
9 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 426 1:25.18 +9.90
50m: 39.27
100m: 1:25.18
(45.91)
10 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 409 1:26.39 +11.11
50m: 39.94
100m: 1:26.39
(46.45)
11 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap 392 1:27.59 +12.31
50m: 39.02
100m: 1:27.59
(48.57)
12 Maya Levin 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 383 1:28.25 +12.97
50m: 40.60
100m: 1:28.25
(47.65)
13 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap 373 1:29.03 +13.75
50m: 39.98
100m: 1:29.03
(49.05)
14 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap 371 1:29.18 +13.90
50m: 41.88
100m: 1:29.18
(47.30)
15 Clara Ersson 2004 Täby Sim 369 1:29.40 +14.12
50m: 41.42
100m: 1:29.40
(47.98)
16 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb 362 1:29.90 +14.62
50m: 42.00
100m: 1:29.90
(47.90)
17 Alice Davies 2004 Täby Sim 357 1:30.40 +15.12
50m: 41.89
100m: 1:30.40
(48.51)
18 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF 352 1:30.82 +15.54
50m: 41.44
100m: 1:30.82
(49.38)
19 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 343 1:31.54 +16.26
50m: 42.63
100m: 1:31.54
(48.91)
20 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap 334 1:32.42 +17.14
50m: 44.02
100m: 1:32.42
(48.40)
21 Sofia Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF 333 1:32.49 +17.21
50m: 43.60
100m: 1:32.49
(48.89)
22 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap 325 1:33.19 +17.91
50m: 42.86
100m: 1:33.19
(50.33)
23 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap 321 1:33.62 +18.34
50m: 45.06
100m: 1:33.62
(48.56)
24 Matilda Lindgren 2004 Västerås Simsällskap 314 1:34.26 +18.98
50m: 43.24
100m: 1:34.26
(51.02)
25 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap 310 1:34.69 +19.41
50m: 44.14
100m: 1:34.69
(50.55)
26 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians 300 1:35.71 +20.43
50m: 43.57
100m: 1:35.71
(52.14)
27 Matilda Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF 286 1:37.23 +21.95
50m: 46.87
100m: 1:37.23
(50.36)
28 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap 256 1:40.90 +25.62
50m: 46.95
100m: 1:40.90
(53.95)
29 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap 213 1:47.34 +32.06
50m: 50.93
100m: 1:47.34
(56.41)
Grenen officiell:  2019-03-30 09:27:36
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Sponsor: Pågens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap 674 1:13.12
50m: 33.85
100m: 1:13.12
(39.27)
2 Linnéa Englund 2003 Karlstads Simsällskap 641 1:14.37 +1.25
50m: 34.55
100m: 1:14.37
(39.82)
3 Tone Sandsjö 2003 Järfälla Simsällskap 629 1:14.84 +1.72
50m: 35.57
100m: 1:14.84
(39.27)
4 Ingrid Franks 2003 Täby Sim 553 1:18.09 +4.97
50m: 36.21
100m: 1:18.09
(41.88)
5 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap 538 1:18.81 +5.69
50m: 37.09
100m: 1:18.81
(41.72)
6 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap 524 1:19.53 +6.41
50m: 37.04
100m: 1:19.53
(42.49)
7 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap 521 1:19.68 +6.56
50m: 37.43
100m: 1:19.68
(42.25)
8 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 519 1:19.76 +6.64
50m: 37.58
100m: 1:19.76
(42.18)
9 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 485 1:21.62 +8.50
50m: 38.09
100m: 1:21.62
(43.53)
10 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap 476 1:22.10 +8.98
50m: 38.80
100m: 1:22.10
(43.30)
11 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap 474 1:22.20 +9.08
50m: 37.71
100m: 1:22.20
(44.49)
12 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim 462 1:22.93 +9.81
50m: 39.74
100m: 1:22.93
(43.19)
13 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 443 1:24.12 +11.00
50m: 39.87
100m: 1:24.12
(44.25)
14 Rebecka Axelmalm 2003 Södertörns Simsällskap 414 1:25.99 +12.87
50m: 40.96
100m: 1:25.99
(45.03)
15 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap 411 1:26.20 +13.08
50m: 40.14
100m: 1:26.20
(46.06)
16 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap 409 1:26.34 +13.22
50m: 39.50
100m: 1:26.34
(46.84)
17 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF 408 1:26.45 +13.33
50m: 40.25
100m: 1:26.45
(46.20)
18 Matilda Bohman 2002 Upsala Simsällskap 395 1:27.37 +14.25
50m: 40.37
100m: 1:27.37
(47.00)
19 Sofia Walsh 2002 Stockholmspolisens IF SF 393 1:27.54 +14.42
50m: 41.17
100m: 1:27.54
(46.37)
20 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap 382 1:28.35 +15.23
50m: 41.91
100m: 1:28.35
(46.44)
21 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap 376 1:28.85 +15.73
50m: 40.81
100m: 1:28.85
(48.04)
22 Rebecka Ishaq 2003 Solna Sundbyberg SS 04 343 1:31.59 +18.47
50m: 42.58
100m: 1:31.59
(49.01)
23 Andrea Mitrovic 2002 Solna Sundbyberg SS 04 338 1:32.04 +18.92
50m: 42.72
100m: 1:32.04
(49.32)
24 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF 324 1:33.28 +20.16
50m: 43.39
100m: 1:33.28
(49.89)
25 Alice Johansson 2003 Bålsta Simklubb 320 1:33.75 +20.63
50m: 42.39
100m: 1:33.75
(51.36)
26 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap 312 1:34.51 +21.39
50m: 43.23
100m: 1:34.51
(51.28)
27 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF 311 1:34.58 +21.46
50m: 43.55
100m: 1:34.58
(51.03)
Grenen officiell:  2019-03-30 09:27:36
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final
Sponsor: Pågens
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap 694 1:12.43 rekord D18-
50m: 33.66
100m: 1:12.43
(38.77)
2 Moa Holmström 2001 Falu Simsällskap 605 1:15.79 +3.36
50m: 35.13
100m: 1:15.79
(40.66)
3 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF 594 1:16.26 +3.83
50m: 35.08
100m: 1:16.26
(41.18)
4 Smilla Hedlund 2001 Täby Sim 535 1:18.95 +6.52
50m: 36.42
100m: 1:18.95
(42.53)
5 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap 534 1:19.01 +6.58
50m: 37.25
100m: 1:19.01
(41.76)
6 Tove Wikström 2001 Sundsvalls Simsällskap 511 1:20.17 +7.74
50m: 37.21
100m: 1:20.17
(42.96)
7 Filippa Berndtson 1997 Solna Sundbyberg SS 04 466 1:22.70 +10.27
50m: 37.82
100m: 1:22.70
(44.88)
8 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 458 1:23.16 +10.73
50m: 38.57
100m: 1:23.16
(44.59)
9 Vinona Bothe 1999 Stockholmspolisens IF SF 401 1:26.95 +14.52
50m: 40.60
100m: 1:26.95
(46.35)
10 Tova Franzén 2001 Upsala Simsällskap 372 1:29.13 +16.70
50m: 42.27
100m: 1:29.13
(46.86)
11 Amanda Lindgren 2000 Sala Simsällskap 310 1:34.69 +22.26
50m: 44.09
100m: 1:34.69
(50.60)
Grenen officiell:  2019-03-30 09:27:36
2019-03-30 09:28:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner