2021-04-16   08:56:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nytårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Habermann  2005  H2Odense  UK          35.05   
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub          38.77   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense          41.87   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense          45.29   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub          47.49   
Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub          48.69   
Trine Larsen  2009  Frem Odense          50.45   
Katrine Vølund  2008  Nyborg Svømmeklub          51.76   
Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense          53.55   
10  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svømmeklub          1:05.84   
11  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense          1:10.72   
12  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svømmeklub          1:10.92   
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub          DSQ  sv.på mave 25m 
Sofie Trolle Larsen  2009  Ringe Svømme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense          38.09   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense          39.67   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense          44.73   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub          45.45   
Gustav Bøttiger  2008  H2Odense          45.72   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense          46.46   
Oliver Jørgensen  2008  Frem Odense          48.87   
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense          50.63   
Emil Almind  2008  H2Odense          51.44   
10  Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svømme Klub          51.52   
11  Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense          51.54   
12  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub          55.48   
13  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense          56.70   
14  Felix Nørgaard  2006  Nyborg Svømmeklub          56.87   
15  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub          56.92   
16  Louis Kessler Bierbaum  2009  Ringe Svømme Klub          57.74   
17  Thomas Mcgovern  2007  Frem Odense          58.27   
18  Hjalte Møller Carlsen  2008  Nyborg Svømmeklub          59.04   
19  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg Svømmeklub          59.10   
20  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg Svømmeklub          1:01.50   
20  Mikkel M. Pedersen  2008  Nyborg Svømmeklub          1:01.50   
22  Magnus Krog Jørgensen  2008  Nyborg Svømmeklub          1:02.92   
23  Andreas Krog Jørgensen  2008  Nyborg Svømmeklub          1:03.89   
24  Emil Borup  2008  Frem Odense          1:10.44   
Anders Beier  2007  H2Odense          DSQ  sv.på mave 50m 
Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub          DSQ  tyvstart 
Marcus Rollmann  2008  Frem Odense          DSQ  ej forts.bev.25m 
Villads Birk  2009  H2Odense          DSQ  sv.på mave 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dagmar Stahl  2007  H2Odense          34.31   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense          34.82   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub          35.45   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense          37.88   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense          39.33   
Luna Gilling  2008  H2Odense          41.22   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub          41.96   
Rebekka Elholm  2009  H2Odense          42.44   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense          43.18   
10  Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub          43.30   
11  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense          44.72   
12  Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense          46.18   
13  Sofie Trolle Larsen  2009  Ringe Svømme Klub          47.65   
14  Ida Gellert Junge  2007  Svendborg Svømme Klub          48.70   
15  Josefine Knudsen  2009  H2Odense          49.44   
16  Ella Krogshede  2009  Nyborg Svømmeklub          50.28   
17  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub          51.05   
18  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense          51.28   
19  Emily Knudsen  2006  H2Odense          51.73   
20  Trine Larsen  2009  Frem Odense          53.84   
21  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense          53.97   
22  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svømmeklub          55.88   
23  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svømmeklub          56.97   
24  Tilde L. Andreasen  2009  Nyborg Svømmeklub          1:04.08   
25  Karoline-Valborg Nissen  2010  Nyborg Svømmeklub          1:09.19   
26  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svømmeklub          1:11.13   
27  Freja Kjellerup  2010  Nyborg Svømmeklub          1:35.02   
Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svømme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense          36.27   
Jonas Bergmann  2006  H2Odense          36.67   
Gustav Bøttiger  2008  H2Odense          38.86   
Kasper Cludts  2006  Ringe Svømme Klub          39.01   
Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub          39.65   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub          40.58   
Zander Finsen  2007  Frem Odense          41.17   
Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svømme Klub          43.70   
Marcus Rollmann  2008  Frem Odense          44.91   
10  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense          45.03   
11  Khamik C. Nielsen  2008  Nyborg Svømmeklub          45.89   
12  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense          46.60   
13  Emil Almind  2008  H2Odense          47.57   
14  Bille Stokbæk  2009  H2Odense          48.15   
15  Villads Andersen  2009  H2Odense          48.98   
16  Hjalte Møller Carlsen  2008  Nyborg Svømmeklub          49.33   
17  Anders Beier  2007  H2Odense          50.85   
18  Louis Kessler Bierbaum  2009  Ringe Svømme Klub          51.30   
19  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svømmeklub          52.84   
20  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense          53.53   
21  Emil Borup  2008  Frem Odense          53.88   
22  Mikkel M. Pedersen  2008  Nyborg Svømmeklub          55.56   
23  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg Svømmeklub          58.49   
24  Otto Thuelund  2010  Nyborg Svømmeklub          1:10.61   
Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg Svømmeklub          DNS   
Laurits S. Petersen  2010  Nyborg Svømmeklub          DNS   
Milas Hjorth  2009  Ringe Svømme Klub          DNS   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense          DSQ  tyvstart 
Martin Kjeldsen  2007  H2Odense          DSQ  tyvstart 
Pelle Svanberg  2006  Svendborg Svømme Klub          DSQ  tyvstart 
Villads Birk  2009  H2Odense          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense  43.44        1:37.03   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense  49.16        1:43.55   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense  51.82        1:50.59   
Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense  53.78        1:56.49   
Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub  58.13        2:03.64   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub  56.72        2:04.23   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense  58.98        2:05.55   
Elvira Køstner Kristensen  2008  Frem Odense  1:00.42        2:05.84   
Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub  1:01.09        2:08.16   
Freja Funder  2002  Svendborg Svømme Klub          DNS   
Freja Knutson  2006  Svendborg Svømme Klub          DSQ  forkert svømmestil 
Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svømme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense  45.22        1:37.57   
William Pors  2006  Ringe Svømme Klub  56.04        1:58.70   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub  56.51        1:58.85   
Oliver Jørgensen  2008  Frem Odense  57.03        2:04.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub  1:02.56        2:17.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense  43.98        1:34.78   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense  44.64        1:44.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense  UK          40.63   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense          43.43   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub          48.80   
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub          49.14   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense          50.59   
Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense          1:02.65   
Ida Gellert Junge  2007  Svendborg Svømme Klub          1:03.24   
Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub          1:07.12   
Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub          1:13.55   
Emily Knudsen  2006  H2Odense          DSQ  tyvstart 
Josefine Knudsen  2009  H2Odense          DSQ  async.ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:28 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Cludts  2006  Ringe Svømme Klub          47.52   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense          52.68   
William Pors  2006  Ringe Svømme Klub          53.62   
Mathias Højsgaard Hansen  2007  Frem Odense          55.32   
Thomas Mcgovern  2007  Frem Odense          59.85   
Milas Hjorth  2009  Ringe Svømme Klub          DNS   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub          DSQ  tyvstart 
Philips Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub          DSQ  async.ben 
Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense          DSQ  ej samt.ber.50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:28 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense  41.55        1:27.85   
Sofie Bak  2008  Ringe Svømme Klub  45.59        1:31.43   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub  45.78        1:35.26   
Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub  53.03        1:48.40   
Luna Gilling  2008  H2Odense  54.48        1:49.93   
Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svømme Klub  54.03        1:54.24   
Ghezal Fahim  2005  Frem Odense          1:55.69   
Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense          1:58.11   
Olivia Funder  2006  Svendborg Svømme Klub          DSQ  ej forts.bev.50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense  41.10        1:26.30   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub  47.44        1:35.85   
Mathias Møller Nielsen  2008  Ringe Svømme Klub  48.43        1:38.31   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub  48.69        1:38.68   
Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense  50.08        1:43.25   
Christian Lind Pedersen  2007  Frem Odense  52.75        1:49.02   
Mathias Højsgaard Hansen  2007  Frem Odense  54.30        1:49.36   
Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense  52.52        1:50.44   
Besian Selaci  2008  H2Odense  53.56        1:52.58   
10  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub  1:55.35        1:55.35   
11  Otto Thuelund  2010  Nyborg Svømmeklub  1:11.31        2:25.12   
12  Noah Andersen  2009  Nyborg Svømmeklub  1:14.87        2:31.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:01 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Habermann  2005  H2Odense  UK          32.30   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense  UK          34.36   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense          40.23   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense          44.24   
Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense          46.49   
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub          48.01   
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub          54.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:01 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense          50.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:01 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub  36.38        1:17.78   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense  40.81        1:26.25   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense  40.94        1:27.01   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub  40.58        1:29.00   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense  43.17        1:31.23   
Freja Knutson  2006  Svendborg Svømme Klub  43.49        1:32.39   
Rebekka Elholm  2009  H2Odense  44.91        1:35.31   
Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svømme Klub  45.62        1:35.63   
Frida Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub  45.35        1:35.73   
10  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub  45.13        1:35.74   
11  Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense  45.82        1:36.97   
12  Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svømme Klub  46.98        1:40.73   
13  Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svømme Klub  47.17        1:41.03   
14  Thea Keinicke  2007  Ringe Svømme Klub  50.70        1:43.49   
15  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub  51.41        1:46.30   
16  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense  56.34        2:08.01   
17  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub  1:07.79        2:31.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense  39.33        1:21.66   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense  39.48        1:22.14   
Noah Á Fløtti Thomsen  2007  Ringe Svømme Klub  39.98        1:26.39   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub  40.09        1:26.71   
Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense  40.49        1:26.76   
Christian Lind Pedersen  2007  Frem Odense  41.66        1:30.12   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense  1:30.32        1:30.32   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svømme Klub  1:30.42        1:30.42   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense  42.23        1:30.59   
10  Emil A. Larsen  2007  Frem Odense  46.03        1:31.26   
11  Philips Park-Nielsen  2007  Nyborg Svømmeklub  43.26        1:32.84   
12  Louis Stæhr Bentsen  2010  H2Odense  44.42        1:35.39   
13  Besian Selaci  2008  H2Odense  45.26        1:36.40   
14  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub  44.91        1:37.49   
15  Jacob Landtved  2006  Ringe Svømme Klub  48.12        1:38.36   
16  Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense  48.31        1:42.81   
17  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense  50.87        1:45.76   
18  Vitus Stæhr Bentsen  2012  H2Odense  50.83        1:49.02   
19  Khamik C. Nielsen  2008  Nyborg Svømmeklub  50.81        1:51.30   
20  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svømmeklub  52.05        1:52.43   
21  Bille Stokbæk  2009  H2Odense  52.50        1:52.52   
22  Martin Kjeldsen  2007  H2Odense  51.45        1:52.95   
23  Magnus Krog Jørgensen  2008  Nyborg Svømmeklub  56.12        1:54.02   
24  Felix Nørgaard  2006  Nyborg Svømmeklub  54.59        1:54.94   
25  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svømme Klub  55.22        1:59.87   
26  Andreas Krog Jørgensen  2008  Nyborg Svømmeklub  55.89        2:03.99   
27  Noah Andersen  2009  Nyborg Svømmeklub  1:07.69        2:20.86   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:33 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense  42.08        1:27.58   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense  43.51        1:29.74   
Andrea Høi Rasmusssen  2007  Frem Odense  44.82        1:34.57   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub  46.11        1:36.49   
Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub  49.26        1:44.45   
Olivia Funder  2006  Svendborg Svømme Klub  52.75        1:48.70   
Caroline Søgaard  2006  Ringe Svømme Klub  52.45        1:49.41   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense  1:50.47        1:50.47   
Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub  51.19        1:50.63   
10  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense  52.42        1:51.06   
11  Katrine Vølund  2008  Nyborg Svømmeklub  52.47        1:51.64   
12  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense  50.02        1:52.73   
13  Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub  58.58        2:05.43   
Freja Funder  2002  Svendborg Svømme Klub          DNS   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense          DSQ  sv.på mave 26m 
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub          DSQ  brysttag v. 76m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense  38.26        1:24.27   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense  42.03        1:29.24   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense  42.18        1:33.07   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense  48.43        1:42.42   
Jonas Bergmann  2006  H2Odense  48.31        1:43.19   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense  50.45        1:44.61   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svømme Klub  52.70        1:46.15   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svømme Klub  52.43        1:48.52   
Zander Finsen  2007  Frem Odense  53.23        1:51.20   
10  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub  55.32        1:57.07   
11  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svømmeklub  54.59        1:59.29   
12  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svømme Klub  53.49        1:59.95   
Emil A. Larsen  2007  Frem Odense          DSQ  ej rygl.afsl.50m 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub          DSQ  ej afslt.på ryg 50m 
Pelle Svanberg  2006  Svendborg Svømme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangspiger 1  Frem Odense          2:27.90   
  Kim Hanh Vu  2004      38.18        38.18   
  Anna Mathilde Kruse  2006      37.76        1:15.94   
  Liva Vangsgaard  2006      1:11.96        2:27.90   
  Sava Mathilde Simonsen  2008              2:27.90   
                     
Frem Årgangspiger 2  Frem Odense          2:38.96   
  Andrea Høi Rasmusssen  2007      35.91        35.91   
  Helena Bett Andersen  2007      38.48        1:14.39   
  Monica Munkbjerg  2006      40.11        1:54.50   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      44.46        2:38.96   
                     
O Girls  H2Odense          2:46.84   
  Emily Knudsen  2006      54.59        54.59   
  Dagmar Stahl  2007      34.97        1:29.56   
  Mille A. B. Buch  2006      35.42        2:04.98   
  Atalie R. L. Pedersen  2007      41.86        2:46.84   
                     
Rsk Gruppe B Piger  Ringe Svømme Klub          2:49.22   
  Freja Zaugg Rasmussen  2008      42.81        42.81   
  Sara Lund Larsen  2008      44.43        1:27.24   
  Caroline Søgaard  2006      41.00        2:08.24   
  Thea Keinicke  2007      40.98        2:49.22   
                     
O Girls 1  H2Odense          3:00.22   
  Cornelia Gardias Peters  2008      42.47        42.47   
  Josefine Knudsen  2009      51.49        1:33.96   
  Matilde A. B. Buch  2008      44.96        2:18.92   
  Rebekka Elholm  2009      41.30        3:00.22   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub          3:09.92   
  Nanna Steen Mühring  2009      47.68        47.68   
  Frida Steen Mühring  2009      43.16        1:30.84   
  Kamilla Hårbøl  2008      51.84        2:22.68   
  Katrine Vølund  2008      47.24        3:09.92   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub          DSQ  sv.1 tyvstart 
                     
Rsk Gruppe A Piger  Ringe Svømme Klub          DSQ  sv.3 tyvstart 
  Daphne Kessler Bierbaum  2007      44.04        44.04   
  Julie Dyrelund Rasmussen  2010      52.22        1:36.26   
                     
Svendborg K3  Svendborg Svømme Klub          DSQ  sv.4 tyvstart 
  Alvina Vahala Hvass  2006      38.60        38.60   
  Ella Krogager Jensen  2008      39.62        1:18.22   
  Freja Knutson  2006      42.32        2:00.54   
                     
Svendborg Piger 1  Svendborg Svømme Klub          DSQ  sv. 1 tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:19 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangsdrenge 1  Frem Odense          2:22.34   
  Anders Hammam Saayda  2006      36.35        36.35   
  Harald Heyde Engvad  2007      33.83        1:10.18   
  Josef Assing Hvidt  2006      34.38        1:44.56   
  Thor Nymark Pedersen  2006      37.78        2:22.34   
                     
O Boys  H2Odense          2:26.99   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      35.68        35.68   
  Rasmus Brenøe Jensen  2005      36.86        1:12.54   
  Jonas Bergmann  2006      37.86        1:50.40   
  Niklas Bay Rasmussen  2007      36.59        2:26.99   
                     
Rsk Gruppe C Drenge  Ringe Svømme Klub          2:42.18   
  Laurits Damsted Lund  2007      41.14        41.14   
  Jacob Landtved  2006      40.17        1:21.31   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      39.39        2:00.70   
  Christoffer Rose Skaastru  2005      41.48        2:42.18   
                     
Rsk Gruppe B Drenge  Ringe Svømme Klub          2:43.88   
  Rasmus Bjerre  2008      41.74        41.74   
  Mathias Møller Nielsen  2008      42.99        1:24.73   
  Marius Lundsfryd  2008      40.84        2:05.57   
  Noah Á Fløtti Thomsen  2007      38.31        2:43.88   
                     
¨frem Talent 2  Frem Odense          2:44.92   
  Sylvester Neto  2007      38.20        38.20   
  Emil A. Larsen  2007      42.39        1:20.59   
  Malthe Petersen  2008      42.70        2:03.29   
  Zander Finsen  2007      41.63        2:44.92   
                     
O Boys 1  H2Odense          2:47.80   
  Louis Stæhr Bentsen  2010      42.12        42.12   
  Besian Selaci  2008      43.27        1:25.39   
  Gustav Bøttiger  2008      37.72        2:03.11   
  Villads Birk  2009      44.69        2:47.80   
                     
Rsk Gruppe A Drenge  Ringe Svømme Klub          2:53.69   
  Jannik Kjellerup  2009      48.40        48.40   
  William Pors  2006      43.47        1:31.87   
  Benjamin Grann Madsen  2008      43.46        2:15.33   
  Kasper Cludts  2006      38.36        2:53.69   
                     
O Boys 2  H2Odense          3:06.98   
  Hjalte Vinther-Okholm  2008      46.89        46.89   
  Hjalmer Lunden  2008      43.82        1:30.71   
  Vitus Stæhr Bentsen  2012      47.91        2:18.62   
  Bille Stokbæk  2009      48.36        3:06.98   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub          3:08.30   
  Philips Park-Nielsen  2007      39.91        39.91   
  Danilo Vaarning  2009      46.57        1:26.48   
  Hjalte Møller Carlsen  2008      48.99        2:15.47   
  Martin Stokholm  2007      52.83        3:08.30   
                     
10  Nyborg Drenge 2  Nyborg Svømmeklub          3:17.19   
  Khamik C. Nielsen  2008      43.25        43.25   
  Felix Nørgaard  2006      51.65        1:34.90   
  Mikkel M. Pedersen  2008      53.01        2:27.91   
  Hjalte Monberg Witzel  2010      49.28        3:17.19   
                     
11  Nyborg Drenge 3  Nyborg Svømmeklub          3:49.72   
  Magnus Krog Jørgensen  2008      1:01.02        1:01.02   
  Marcus Korsholm Gaster  2010      1:00.27        2:01.29   
  Filip Stadnicki  2009      56.49        2:57.78   
  Andreas Krog Jørgensen  2008      51.94        3:49.72   
                     
Frem Talent 1  Frem Odense            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner