2020-05-30   15:17:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

09/12-2018

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.32   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.68   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.50   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            30.65   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim            33.29   
Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub            38.62   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            42.20   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            43.51   
David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub            45.32   
Simon Juel  2006  Vejle Svømmeklub            48.79   
Zsolt Bokor  2006  Haderslev Svømme Klub            56.35   
Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            DNS   
Sebastian Christiansen  2006  DeltaSwim            DSQ  Ej samt. ben 30m 
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            35.38   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub            35.51   
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            37.31   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub            39.90   
Frederik Jørgensen  2008  Vejle Svømmeklub            41.57   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            43.53   
Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle Svømmeklub            45.32   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub            45.54   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svømmeklub            46.59   
10  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            47.40   
11  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub            48.82   
12  Benjamin Kolding Sørensen  2008  Vejle Svømmeklub            55.81   
13  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            56.03   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej samt. ben 40m 
Fedor Akulov  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            54.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:14 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark