2020-06-01   18:45:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

09/12-2018

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    32.92        1:13.07   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svømmeklub    39.61        1:21.45   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    33.67        1:14.57   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    35.01        1:15.89   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub    35.70        1:17.58   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    36.60        1:18.00   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    37.00        1:18.75   
Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub    44.32        1:30.77   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub    44.53        1:32.26   
David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub    43.73        1:32.28   
Simon Juel  2006  Vejle Svømmeklub    46.05        1:39.42   
10  Laurits Holm  2006  Haderslev Svømme Klub    51.11        1:41.26   
11  Sebastian Christiansen  2006  DeltaSwim    56.36        1:51.93   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Afsl. på mave v. 50m 
Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim            DSQ  Brystramtag ved 78m 
Zsolt Bokor  2006  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Indv. fod v. 60 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub    38.01        1:22.46   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub    41.55        1:32.16   
Frederik Jørgensen  2008  Vejle Svømmeklub    42.74        1:33.04   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub    44.70        1:34.07   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svømmeklub    44.05        1:35.20   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK    46.61        1:35.82   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    46.05        1:36.71   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    45.64        1:36.90   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub    44.76        1:37.25   
Tristan Bjerre  2007  Vejle Svømmeklub    44.82        1:37.25   
11  Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle Svømmeklub    47.53        1:39.23   
12  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    47.63        1:39.60   
13  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub    45.46        1:42.23   
14  Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub    51.39        1:43.60   
15  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub    47.87        1:43.66   
16  Kasper Nørby Poulsen  2007  Kolding SK    50.87        1:45.02   
17  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub    49.31        1:45.67   
18  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub    50.90        1:48.80   
19  Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub    51.66        1:49.80   
20  Gustav Hansen  2008  Vejle Svømmeklub    54.78        1:51.17   
21  Tobias Høirup  2007  DeltaSwim    1:51.92        1:51.92   
22  Willum Kornum-Svensson  2008  Kolding SK    58.40        1:51.97   
23  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svømmeklub    59.95        2:02.26   
Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend. v. 75 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub    53.58        1:45.43   
Simon Christensen  2009  Vejle Svømmeklub    54.53        1:51.37   
Asger Juel  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:59 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark