2020-05-27   11:28:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Mix 1  Haderslev Svømme Klub            1:56.22   
  Kasper Christiansen  2003      29.53        29.53   
  Mira Emilie Schmidt  2003      29.27        58.80   
  Andreas Bahnsen  2005      29.79        1:28.59   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      27.63        1:56.22   
                     
Delta Mix 1  DeltaSwim            1:59.62   
  Mikkel Holme Madsen  2005      29.89        29.89   
  Christian Damborg Thomsen  2005      27.56        57.45   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      31.56        1:29.01   
  Victoria Richards  2005      30.61        1:59.62   
                     
Bsk Mix 1  Brædstrup Svømmeklub            2:06.18   
  Sille Augustesen  2008      37.23        37.23   
  Rasmus D. Jensen  1998      29.18        1:06.41   
  Matti Andersen  2005      28.50        1:34.91   
  Annemone Rasmussen  2006      31.27        2:06.18   
                     
Delta Mix 2  DeltaSwim            2:07.02   
  Johan Erdmann Christensen  2005      30.20        30.20   
  Kresten Skau Hansen  2005      29.91        1:00.11   
  Tilde Lindeblad  2006      36.57        1:36.68   
  Mille Lindeblad  2005      30.34        2:07.02   
                     
Bsk Mix 3  Brædstrup Svømmeklub            2:08.18   
  Ane K. Zachariassen  2005      32.51        32.51   
  Anders Ballisager Hansen  1998      26.54        59.05   
  Stella Harpøth  2006      33.91        1:32.96   
  Malthe Le Fevre  2008      35.22        2:08.18   
                     
Nyborg Mix 1  Nyborg Svømmeklub            2:14.42   
  Mathilde Vestergaard  2006      33.89        33.89   
  Silas Plaetner  2003      31.92        1:05.81   
  Freya Isabel Christensen  2005      34.25        1:40.06   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      34.36        2:14.42   
                     
Hsk Mix 2  Haderslev Svømme Klub            2:16.01   
  Naja Johnsen  2003      32.03        32.03   
  Fiona Hansen Hobolth  2003      31.63        1:03.66   
  David Hansen Hobolt  2006      38.41        1:42.07   
  Daniel Hornsá  2004      33.94        2:16.01   
                     
Bsk Mix 2  Brædstrup Svømmeklub            2:18.01   
  Kirstine Knudsen  2007      42.89        42.89   
  Robert Versteegen  2001      26.37        1:09.26   
  Magne Andersen  2007      38.82        1:48.08   
  Katrine Stoltenhoff  2006      29.93        2:18.01   
                     
Vejle 3  Vejle Svømmeklub            2:20.49   
  Marius Toustrup Elkjær  2007      31.57        31.57   
  Julie Guldmann Møller  2007      35.58        1:07.15   
  Toke Østergaard Pedersen  2007      1:13.34        2:20.49   
  Andrea Højbjerg  2007              2:20.49   
                     
10  Hsk Mix 3  Haderslev Svømme Klub            2:20.76   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      30.87        30.87   
  Laurits Holm  2006      36.69        1:07.56   
  Otto Milther  2007      37.38        1:44.94   
  Clara Wesselhoff  2006      35.82        2:20.76   
                     
11  Speedier Kolding  Kolding SK            2:22.94   
  Signe Christensen  2008      36.84        36.84   
  Magnus Stilling  2007      36.27        1:13.11   
  Emilia Spangsberg  2007      34.83        1:47.94   
  Simon Myrvig  2005      35.00        2:22.94   
                     
12  Delta Mix 5  DeltaSwim            2:26.41   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      31.39        31.39   
  Tobias Høirup  2007      45.91        1:17.30   
  Dany Valiu Nielsen  2008      32.56        1:49.86   
  Clara Westergaard  2003      36.55        2:26.41   
                     
13  Nyborg Mix 4  Nyborg Svømmeklub            2:27.09   
  Eszter Vad  2007      35.66        35.66   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      37.82        1:13.48   
  Adrian Vaarning  2007      39.06        1:52.54   
  Sille Grønfeldt  2008      34.55        2:27.09   
                     
14  Nyborg Mix 3  Nyborg Svømmeklub            2:27.53   
  Lukas Skov Christiansen  2005      36.71        36.71   
  Louise Kipper Pedersen  2006      36.79        1:13.50   
  Freja Trasbo Vestergaard  2006      34.20        1:47.70   
  Gilbert Eskildsen  2008      39.83        2:27.53   
                     
15  Nyborg Mix 2  Nyborg Svømmeklub            2:30.42   
  Frederikke M. Christensen  2006      37.39        37.39   
  Johan Lundsgaard Palm  2008      37.37        1:14.76   
  Klara Amalie Nielsen  2006      35.25        1:50.01   
  Frey Nielsen Memborg  2010      40.41        2:30.42   
                     
16  Konsales Kolding  Kolding SK            2:30.53   
  Rasmus Warming Hansen  2005      33.25        33.25   
  Emilie Boulund  2006      38.09        1:11.34   
  Willum Kornum-Svensson  2008      42.38        1:53.72   
  Katharina Primdal Dam  2006      36.81        2:30.53   
                     
17  Vejle 7  Vejle Svømmeklub            2:32.95   
  Alexander Breinholt  2008      43.03        43.03   
  Gabrielle Haahr Uhd  2007      37.54        1:20.57   
  Mads Emil Schwartz  2008      36.52        1:57.09   
  Alista Maslobojeva  2007      35.86        2:32.95   
                     
18  Delta Mix 4  DeltaSwim            2:36.66   
  Sofie Holst Jeberg  2007      37.00        37.00   
  Sebastian Christiansen  2006      1:59.66        2:36.66   
  Joakim Kristensen  2008                 
  Ida Hermann Høyen  2004      2:36.66        2:36.66   
                     
19  Vejle 10  Vejle Svømmeklub            2:38.78   
  Moritz Hartmann  2007      33.41        33.41   
  Astrid Hartmann  2008      1:19.39        1:52.80   
  Tristan Bjerre  2007      45.98        2:38.78   
  Sille Freltoft  2008              2:38.78   
                     
20  Delta Mix 6  DeltaSwim            2:41.30   
  Phillip Thomsen  2007      42.96        42.96   
  Clara Bendtsen  2008      39.87        1:22.83   
  Rasmus Hage Jensen  2004      40.22        2:03.05   
  Mathilde Søe  2008      38.25        2:41.30   
                     
21  Vejle 1  Vejle Svømmeklub            2:43.54   
  Anders Bank Hansen  2006      32.65        32.65   
  Karla Jæger  2008      47.99        1:20.64   
  Gustav Vangsgaard  2007      45.16        2:05.80   
  Augusta Dalsgaard  2007      37.74        2:43.54   
                     
22  Hsk Mix 4  Haderslev Svømme Klub            2:45.90   
  Johannes Due Jessen  2008      38.71        38.71   
  Katharina Poulsen  2007      49.09        1:27.80   
  Zsolt Bokor  2006      40.49        2:08.29   
  Frida B. Kristensen  2005      37.61        2:45.90   
                     
23  Vejle 9  Vejle Svømmeklub            2:46.41   
  Andreas Lang Lassen  2007      1:23.90        1:23.90   
  Alberte Andersen  2008      35.98        1:59.88   
  Frederik Jørgensen  2008      46.53        2:46.41   
  Alberte Knudsen  2009              2:46.41   
                     
24  Nyborg Mix 5  Nyborg Svømmeklub            2:47.11   
  Bertram Poser Jensen  2008      47.92        47.92   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      37.96        1:25.88   
  Dicte S. Falkenstrøm  2008      41.88        2:07.76   
  Anders Langholm  2007      39.35        2:47.11   
                     
25  Vejle 4  Vejle Svømmeklub            2:50.80   
  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007      44.08        44.08   
  Olivia Holmberg  2009      47.31        1:31.39   
  Hektor Bjerre  2008      44.76        2:16.15   
  Mille Holmberg  2006      34.65        2:50.80   
                     
26  Vejle 2  Vejle Svømmeklub            2:51.58   
  Terkel Klinkowsky  2007      37.32        37.32   
  Olivia Bækkegård Svendsen  2009                 
  Andreas Lang Lassen  2007                 
  Kira Wolter  2007      2:51.58        2:51.58   
                     
27  Vejle 6  Vejle Svømmeklub            2:58.02   
  Simon Juel  2006      38.88        38.88   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      30.44        1:09.32   
  Asger Juel  2009      56.84        2:06.16   
  Ann-Maria Malou Windfeld  2009      51.86        2:58.02   
                     
Delta Mix 3  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
Vejle 5  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Mikkel Bro Christensen  2007      38.56        38.56   
                     
Vejle 8  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Simon Christensen  2009      43.04        43.04   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    31.39        1:08.78   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub    34.28        1:17.09   
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svømmeklub    38.68        1:25.48   
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matti Andersen  2005  Brædstrup Svømmeklub    32.69        1:10.44   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    33.96        1:13.95   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    38.71        1:23.21   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    49.12        1:49.53   
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    38.36        1:25.64   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub    39.07        1:27.20   
Frederik Jørgensen  2008  Vejle Svømmeklub    43.23        1:38.80   
Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle Svømmeklub    48.75        1:50.39   
Tristan Bjerre  2007  Vejle Svømmeklub    50.06        1:52.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub    34.51        1:14.63   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    34.50        1:14.94   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Richards  2005  DeltaSwim    37.29        1:21.82   
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    40.28        1:24.14   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub    39.79        1:26.46   
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    40.51        1:26.86   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    39.91        1:27.10   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    45.06        1:38.45   
Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svømmeklub    45.77        1:43.39   
Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    48.55        1:43.71   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Christensen  2008  Kolding SK    44.33        1:38.01   
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle Svømmeklub    48.22        1:46.37   
Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svømmeklub    51.04        1:52.72   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svømmeklub    56.22        1:59.42   
Mathilde Søe  2008  DeltaSwim            DSQ  Ej samt arme 85 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            34.08   
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim            35.33   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            36.28   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim            37.07   
Matti Andersen  2005  Brædstrup Svømmeklub            37.69   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            39.60   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK            42.67   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            47.06   
Simon Juel  2006  Vejle Svømmeklub            47.42   
Zsolt Bokor  2006  Haderslev Svømme Klub            51.31   
10  Laurits Holm  2006  Haderslev Svømme Klub            52.30   
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            35.91   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svømmeklub            42.32   
Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub            42.72   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            43.81   
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            45.76   
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            46.27   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            46.49   
Kasper Nørby Poulsen  2007  Kolding SK            47.45   
Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            48.58   
10  Gustav Hansen  2008  Vejle Svømmeklub            52.09   
11  Benjamin Kolding Sørensen  2008  Vejle Svømmeklub            52.62   
12  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svømmeklub            53.61   
13  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            54.79   
14  Gustav Vangsgaard  2007  Vejle Svømmeklub            55.39   
15  Gustav Dalmose Henriksen  2008  Vejle Svømmeklub            1:00.73   
Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Juel  2009  Vejle Svømmeklub            1:07.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub            35.09   
Ida Hermann Høyen  2004  DeltaSwim            49.29   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Linnet Nørgaard  2005  DeltaSwim            35.55   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub            36.14   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim            38.55   
Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            39.58   
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub            41.06   
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svømmeklub            42.04   
Ane K. Zachariassen  2005  Brædstrup Svømmeklub            42.09   
Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub            42.22   
Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub            44.16   
10  Emilie Boulund  2006  Kolding SK            44.51   
11  Katharina Primdal Dam  2006  Kolding SK            45.86   
12  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK            47.29   
13  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim            48.06   
14  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            50.36   
15  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim            50.40   
16  Emilie Nielsen  2006  Erritsø Gymnastik Og IF            53.16   
17  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub            53.32   
18  Lisbeth Seidler Madsen  2007  Vejle Svømmeklub            1:01.87   
Kirstine Knudsen  2007  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svømmeklub            43.30   
Mathilde Søe  2008  DeltaSwim            46.45   
Alberte Knudsen  2009  Vejle Svømmeklub            47.33   
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle Svømmeklub            50.67   
Alberte Raunskov  2009  Kolding SK            54.94   
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svømmeklub            57.34   
Karla Jæger  2008  Vejle Svømmeklub            59.02   
Sille Freltoft  2008  Vejle Svømmeklub            59.39   
Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle Svømmeklub            1:03.61   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
Helene Seidler Madsen  2009  Vejle Svømmeklub            DSQ  Ej berør 25m 
Ida Kjær Nordstrøm  2008  Vejle Svømmeklub            DSQ  EFB 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    39.69        1:25.85   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    37.64        1:20.72   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    39.34        1:23.58   
Matti Andersen  2005  Brædstrup Svømmeklub    41.44        1:28.81   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    41.85        1:29.30   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    41.90        1:29.34   
Laurits Holm  2006  Haderslev Svømme Klub    47.32        1:42.20   
Sebastian Christiansen  2006  DeltaSwim    57.88        2:03.15   
Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim    58.89        2:14.74   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub    43.48        1:30.82   
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub    55.30        1:53.37   
Willum Kornum-Svensson  2008  Kolding SK    55.66        1:55.48   
Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle Svømmeklub    54.92        1:57.55   
Sebastian N Pedersen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF    56.28        1:59.57   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub    57.74        2:01.19   
Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub    2:06.81        2:06.81   
Gustav Hansen  2008  Vejle Svømmeklub    1:01.70        2:08.57   
Gustav Dalmose Henriksen  2008  Vejle Svømmeklub    2:14.10        2:14.10   
10  Benjamin Kolding Sørensen  2008  Vejle Svømmeklub    1:13.68        2:33.92   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            DNS   
Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  async v. 10m 
Fedor Akulov  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  arm forb hofte 40- m 
Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            DSQ  async ben 52m 
Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  async arme 70 m 
Tobias Høirup  2007  DeltaSwim            DSQ  kun 1 hånd i ven 25m 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svømmeklub    59.92        2:08.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Enya Lindum Eskildsen  2000  DeltaSwim    39.14        1:22.41   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    38.99        1:23.60   
Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    40.94        1:25.63   
Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub    41.60        1:29.91   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub    42.86        1:32.36   
Emilie Stubben  2003  Haderslev Svømme Klub    43.17        1:32.71   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    38.53        1:22.02   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    41.05        1:28.42   
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub    42.90        1:29.48   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    43.22        1:30.88   
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svømmeklub    43.98        1:33.61   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub    45.88        1:36.58   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK    48.22        1:39.88   
Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    46.75        1:40.09   
Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    47.64        1:41.68   
10  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    49.91        1:43.43   
11  Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub    49.11        1:44.72   
12  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svømmeklub    50.52        1:45.29   
13  Emilie Nielsen  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    51.65        1:46.86   
14  Katharina Primdal Dam  2006  Kolding SK    50.35        1:47.87   
15  Astrid Kortnum  2007  Vejle Svømmeklub    53.94        1:50.78   
16  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svømmeklub    52.68        1:51.72   
17  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK    1:56.11        1:56.11   
18  Laura Jensen  2006  DeltaSwim    55.49        1:56.13   
19  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub    58.31        1:58.43   
20  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim    56.98        1:59.05   
21  Kira Wolter  2007  Vejle Svømmeklub    1:01.00        2:05.70   
Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim            DSQ  fl armtag u/vand 2m. 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sille Grønfeldt  2008  Nyborg Svømmeklub    49.49        1:43.60   
Anne Stæhr  2008  Vejle Svømmeklub    51.24        1:47.83   
Ines Novosel Madsen  2008  Vejle Svømmeklub    56.40        1:54.27   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svømmeklub    54.62        1:54.76   
Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    54.35        1:55.15   
Signe Christensen  2008  Kolding SK    55.58        1:55.34   
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svømmeklub    56.04        1:55.77   
Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub    57.97        2:00.70   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    57.50        2:04.72   
10  Karla Jæger  2008  Vejle Svømmeklub    1:01.29        2:05.26   
11  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svømmeklub    1:00.65        2:06.26   
12  Alberte Knudsen  2009  Vejle Svømmeklub    2:09.29        2:09.29   
13  Olivia Bækkegård Svendsen  2009  Vejle Svømmeklub    1:05.85        2:21.54   
14  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle Svømmeklub    1:11.64        2:26.53   
Svea Arlbjørn  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Meiko Nakatani  2010  Vejle Svømmeklub    1:03.72        2:10.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            28.86   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub            29.58   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            28.34   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub            32.23   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            33.30   
Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub            33.68   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            34.69   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK            34.70   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            35.29   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            37.53   
Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim            43.12   
Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            DNS   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            33.17   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub            35.62   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            35.90   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svømmeklub            35.94   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            35.97   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub            35.99   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub            36.46   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            36.70   
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            37.55   
10  Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub            39.29   
11  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub            39.36   
12  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub            39.48   
13  Kasper Nørby Poulsen  2007  Kolding SK            39.58   
14  Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub            40.06   
15  Benjamin Kolding Sørensen  2008  Vejle Svømmeklub            44.18   
16  Tobias Høirup  2007  DeltaSwim            45.84   
17  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            45.97   
18  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            48.29   
19  Gustav Vangsgaard  2007  Vejle Svømmeklub            50.91   
20  Sebastian N Pedersen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            51.84   
                     
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svømmeklub            40.63   
Asger Juel  2009  Vejle Svømmeklub            55.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            28.33   
Emilie Stubben  2003  Haderslev Svømme Klub            31.54   
Marie Mortensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            33.65   
Mathilde Bruun  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            35.88   
Clara Westergaard  2003  DeltaSwim            37.89   
Karoline Friis  2004  Haderslev Svømme Klub            40.98   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Richards  2005  DeltaSwim            30.83   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub            31.01   
Mathilde Linnet Nørgaard  2005  DeltaSwim            31.35   
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            31.82   
Ane K. Zachariassen  2005  Brædstrup Svømmeklub            32.28   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim            32.36   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            34.36   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK            34.56   
Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            34.72   
10  Gabrielle Haahr Uhd  2007  Vejle Svømmeklub            35.43   
11  Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            35.63   
12  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            36.18   
13  Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub            36.31   
14  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            36.88   
15  Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub            37.04   
16  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim            37.13   
16  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim            37.13   
18  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            37.19   
19  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            37.28   
20  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim            37.83   
21  Emilie Boulund  2006  Kolding SK            39.37   
22  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svømmeklub            40.38   
23  Sarah Qvist  2007  Nyborg Svømmeklub            42.01   
24  Kristine Walløe Poulsen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            43.38   
25  Julie Bjeld Dinesen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            44.40   
26  Laura Jensen  2006  DeltaSwim            44.64   
27  Kirstine Knudsen  2007  Brædstrup Svømmeklub            44.69   
28  Kira Wolter  2007  Vejle Svømmeklub            46.70   
29  Lisbeth Seidler Madsen  2007  Vejle Svømmeklub            53.64   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svømmeklub            35.10   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            36.49   
Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            38.92   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim            40.57   
Mathilde Søe  2008  DeltaSwim            40.65   
Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub            40.70   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svømmeklub            40.91   
Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svømmeklub            42.20   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svømmeklub            42.52   
10  Alberte Raunskov  2009  Kolding SK            47.96   
11  Sille Freltoft  2008  Vejle Svømmeklub            48.99   
12  Olivia Bækkegård Svendsen  2009  Vejle Svømmeklub            54.61   
13  Helene Seidler Madsen  2009  Vejle Svømmeklub            55.89   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
Sofie Emily Clavsen  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Meiko Nakatani  2010  Vejle Svømmeklub            52.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    32.92        1:13.07   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svømmeklub    39.61        1:21.45   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    33.67        1:14.57   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    35.01        1:15.89   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub    35.70        1:17.58   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    36.60        1:18.00   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    37.00        1:18.75   
Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub    44.32        1:30.77   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub    44.53        1:32.26   
David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub    43.73        1:32.28   
Simon Juel  2006  Vejle Svømmeklub    46.05        1:39.42   
10  Laurits Holm  2006  Haderslev Svømme Klub    51.11        1:41.26   
11  Sebastian Christiansen  2006  DeltaSwim    56.36        1:51.93   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Afsl. på mave v. 50m 
Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim            DSQ  Brystramtag ved 78m 
Zsolt Bokor  2006  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Indv. fod v. 60 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub    38.01        1:22.46   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub    41.55        1:32.16   
Frederik Jørgensen  2008  Vejle Svømmeklub    42.74        1:33.04   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub    44.70        1:34.07   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svømmeklub    44.05        1:35.20   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK    46.61        1:35.82   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim    46.05        1:36.71   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    45.64        1:36.90   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub    44.76        1:37.25   
Tristan Bjerre  2007  Vejle Svømmeklub    44.82        1:37.25   
11  Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle Svømmeklub    47.53        1:39.23   
12  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim    47.63        1:39.60   
13  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub    45.46        1:42.23   
14  Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub    51.39        1:43.60   
15  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub    47.87        1:43.66   
16  Kasper Nørby Poulsen  2007  Kolding SK    50.87        1:45.02   
17  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub    49.31        1:45.67   
18  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub    50.90        1:48.80   
19  Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub    51.66        1:49.80   
20  Gustav Hansen  2008  Vejle Svømmeklub    54.78        1:51.17   
21  Tobias Høirup  2007  DeltaSwim    1:51.92        1:51.92   
22  Willum Kornum-Svensson  2008  Kolding SK    58.40        1:51.97   
23  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svømmeklub    59.95        2:02.26   
Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend. v. 75 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub    53.58        1:45.43   
Simon Christensen  2009  Vejle Svømmeklub    54.53        1:51.37   
Asger Juel  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub    35.45        1:16.81   
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    37.39        1:18.14   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub    40.76        1:26.06   
Marie Mortensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    1:31.24        1:31.24   
Karoline Friis  2004  Haderslev Svømme Klub    53.49        1:46.74   
Ida Hermann Høyen  2004  DeltaSwim    50.08        1:46.80   
Clara Westergaard  2003  DeltaSwim            DSQ  Afsl. på mave 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    39.74        1:23.01   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub    39.64        1:23.43   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    41.84        1:26.21   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    42.93        1:26.39   
Ane K. Zachariassen  2005  Brædstrup Svømmeklub    40.74        1:28.52   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    43.22        1:28.57   
Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    44.25        1:31.42   
Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    1:32.57        1:32.57   
Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub    42.86        1:32.71   
10  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub    44.80        1:32.88   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    44.29        1:33.00   
12  Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    43.37        1:33.65   
13  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub    44.77        1:35.10   
14  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svømmeklub    46.98        1:35.30   
15  Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svømmeklub    45.41        1:35.80   
16  Ea Gram Møller  2006  Vejle Svømmeklub    45.42        1:36.07   
17  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub    44.89        1:36.63   
18  Katharina Primdal Dam  2006  Kolding SK    46.20        1:37.49   
19  Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub    46.54        1:39.19   
20  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim    47.69        1:39.36   
21  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    49.33        1:40.24   
22  Astrid Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    46.90        1:41.03   
23  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub    47.31        1:41.33   
24  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub    49.77        1:41.40   
25  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svømmeklub    48.67        1:43.03   
26  Sarah Qvist  2007  Nyborg Svømmeklub    52.39        1:44.11   
27  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim    52.85        1:46.73   
28  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    50.92        1:47.49   
29  Emilie Nielsen  2006  Erritsø Gymnastik Og IF    55.75        1:51.69   
30  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub    1:00.66        1:58.01   
31  Kira Wolter  2007  Vejle Svømmeklub    1:01.19        1:59.69   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Afsl. på mave v. 50m 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub    46.03        1:36.15   
Signe Christensen  2008  Kolding SK    44.18        1:36.46   
Anne Stæhr  2008  Vejle Svømmeklub    47.62        1:40.89   
Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub    49.22        1:41.13   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    1:46.18        1:46.18   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svømmeklub    53.14        1:46.93   
Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    51.64        1:48.47   
Ida Kjær Nordstrøm  2008  Vejle Svømmeklub    51.63        1:51.04   
Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svømmeklub    52.84        1:52.45   
10  Ines Novosel Madsen  2008  Vejle Svømmeklub    56.67        1:55.55   
11  Olivia Holmberg  2009  Vejle Svømmeklub    57.60        1:56.05   
12  Alberte Knudsen  2009  Vejle Svømmeklub    54.77        1:57.17   
13  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svømmeklub    57.48        1:58.07   
14  Karla Jæger  2008  Vejle Svømmeklub    1:01.40        1:59.57   
15  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle Svømmeklub    1:03.75        2:17.07   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
Olivia Bækkegård Svendsen  2009  Vejle Svømmeklub            DSQ  1 hånd ved vend. 75m 
Sille Grønfeldt  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Meiko Nakatani  2010  Vejle Svømmeklub    2:05.53        2:05.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.32   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.68   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub            32.50   
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            30.65   
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim            33.29   
Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub            38.62   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim            42.20   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            43.51   
David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub            45.32   
Simon Juel  2006  Vejle Svømmeklub            48.79   
Zsolt Bokor  2006  Haderslev Svømme Klub            56.35   
Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            DNS   
Sebastian Christiansen  2006  DeltaSwim            DSQ  Ej samt. ben 30m 
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub            35.38   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub            35.51   
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            37.31   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub            39.90   
Frederik Jørgensen  2008  Vejle Svømmeklub            41.57   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            43.53   
Mikkel Bro Christensen  2007  Vejle Svømmeklub            45.32   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub            45.54   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svømmeklub            46.59   
10  Joakim Kristensen  2008  DeltaSwim            47.40   
11  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub            48.82   
12  Benjamin Kolding Sørensen  2008  Vejle Svømmeklub            55.81   
13  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svømmeklub            56.03   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej samt. ben 40m 
Fedor Akulov  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            54.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:14 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            33.79   
                     
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            30.87   
Karoline Friis  2004  Haderslev Svømme Klub            50.11   
                     
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub            33.31   
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            33.31   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub            34.28   
Victoria Richards  2005  DeltaSwim            35.06   
Annemone Rasmussen  2006  Brædstrup Svømmeklub            36.65   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim            37.22   
Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub            43.62   
Ea Gram Møller  2006  Vejle Svømmeklub            44.32   
Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            44.41   
10  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            45.45   
11  Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            45.84   
12  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            46.43   
13  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim            46.62   
14  Astrid Hansen  2006  Vejle Svømmeklub            48.34   
15  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            48.65   
16  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim            48.70   
17  Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub            49.03   
18  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub            49.33   
19  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK            51.10   
20  Sarah Qvist  2007  Nyborg Svømmeklub            55.42   
                     
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sille Grønfeldt  2008  Nyborg Svømmeklub            42.96   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            44.44   
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle Svømmeklub            47.96   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svømmeklub            51.69   
Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub            54.16   
Svea Arlbjørn  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:15 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub    38.43        1:19.34   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    34.63        1:11.53   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johan Erdmann Christensen  2005  DeltaSwim    1:13.64        1:13.64   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    37.61        1:15.70   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    41.01        1:22.09   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    41.63        1:26.26   
David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub    46.25        1:32.93   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    44.64        1:34.30   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK    1:34.67        1:34.67   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub    49.42        1:39.07   
Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svømmeklub    45.86        1:30.42   
Tristan Bjerre  2007  Vejle Svømmeklub    47.52        1:36.15   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub    47.28        1:36.21   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    46.62        1:36.81   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svømmeklub    48.19        1:37.73   
Frederik Jørgensen  2008  Vejle Svømmeklub    46.45        1:38.19   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK    49.50        1:41.39   
Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub    55.24        1:48.54   
Fedor Akulov  2007  Vejle Svømmeklub    54.35        1:50.72   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  EFB v. 25 m 
Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v. 25m 
Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            DSQ  Udsv.på mave v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub    38.72        1:18.35   
Ida Hermann Høyen  2004  DeltaSwim    50.86        1:47.14   
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    38.52        1:17.93   
Mathilde Linnet Nørgaard  2005  DeltaSwim    39.05        1:19.66   
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    39.64        1:20.53   
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub    43.34        1:28.45   
Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    43.88        1:30.24   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK    45.27        1:30.31   
Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub    44.31        1:30.67   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub    45.39        1:34.46   
Emilie Boulund  2006  Kolding SK    48.15        1:35.28   
10  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    1:36.71        1:36.71   
11  Gabrielle Haahr Uhd  2007  Vejle Svømmeklub    46.65        1:37.26   
12  Ea Gram Møller  2006  Vejle Svømmeklub    48.24        1:38.21   
13  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svømmeklub    49.86        1:40.30   
14  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    51.45        1:42.51   
15  Andrea Højbjerg  2007  Vejle Svømmeklub    49.42        1:42.55   
16  Astrid Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    1:43.89        1:43.89   
17  Kirstine Knudsen  2007  Brædstrup Svømmeklub    50.16        1:44.34   
18  Astrid Kortnum  2007  Vejle Svømmeklub    1:01.77        2:03.67   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svømmeklub            DSQ  EFB v. 50m 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svømmeklub    47.08        1:35.68   
Mathilde Søe  2008  DeltaSwim    52.09        1:42.71   
Anne Stæhr  2008  Vejle Svømmeklub    52.22        1:44.30   
Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub    52.16        1:44.61   
Alberte Knudsen  2009  Vejle Svømmeklub    52.28        1:47.79   
Ida Kjær Nordstrøm  2008  Vejle Svømmeklub    1:52.45        1:52.45   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svømmeklub    1:55.44        1:55.44   
Ines Novosel Madsen  2008  Vejle Svømmeklub    1:56.19        1:56.19   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svømmeklub    57.86        2:00.38   
10  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svømmeklub    1:00.05        2:04.79   
11  Olivia Bækkegård Svendsen  2009  Vejle Svømmeklub    1:09.96        2:20.35   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
Svea Arlbjørn  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
Ella Gersbo-Møller  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  sw 10.9 
Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svømmeklub            DSQ  EFB v. 25 m 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Meiko Nakatani  2010  Vejle Svømmeklub            DSQ  efb v. 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:21   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silas Plaetner  2003  Nyborg Svømmeklub            41.39   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim            38.25   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub            39.95   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            48.48   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            54.12   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Willum Kornum-Svensson  2008  Kolding SK            51.61   
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub            52.06   
Tobias Høirup  2007  DeltaSwim            52.62   
Malthe Le Fevre  2008  Brædstrup Svømmeklub            53.34   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            53.60   
Sebastian N Pedersen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            53.86   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub            56.54   
Kasper Nørby Poulsen  2007  Kolding SK            56.67   
Gustav Vangsgaard  2007  Vejle Svømmeklub            1:03.22   
Gustav Dalmose Henriksen  2008  Vejle Svømmeklub            DSQ  fl armt. u v ef star 
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Ej samt. berør v 25m 
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svømmeklub            53.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:21 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Enya Lindum Eskildsen  2000  DeltaSwim            37.82   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            37.94   
Victoria Broch  2004  Brædstrup Svømmeklub            39.92   
Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            40.29   
Emilie Stubben  2003  Haderslev Svømme Klub            42.04   
Marie Mortensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            43.78   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub            45.32   
Ida Hermann Høyen  2004  DeltaSwim            56.62   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stella Harpøth  2006  Brædstrup Svømmeklub            40.52   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            41.75   
Alista Maslobojeva  2007  Vejle Svømmeklub            42.18   
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub            42.69   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub            42.94   
Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svømmeklub            43.10   
Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            44.54   
Anna Madsby Rohde  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            44.66   
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            45.09   
10  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            46.98   
11  Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub            49.10   
12  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim            49.87   
13  Katharina Primdal Dam  2006  Kolding SK            50.13   
14  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub            50.92   
15  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub            52.12   
16  Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svømme Klub            52.70   
17  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            53.26   
18  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svømme Klub            53.95   
19  Laura Jensen  2006  DeltaSwim            54.79   
20  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub            55.33   
21  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            56.12   
22  Astrid Hansen  2006  Vejle Svømmeklub            57.14   
23  Julie Bjeld Dinesen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            57.62   
24  Kira Wolter  2007  Vejle Svømmeklub            58.62   
25  Kristine Walløe Poulsen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF            1:07.20   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Stæhr  2008  Vejle Svømmeklub            49.99   
Sille Augustesen  2008  Brædstrup Svømmeklub            50.04   
Signe Christensen  2008  Kolding SK            50.20   
Olivia Holmberg  2009  Vejle Svømmeklub            52.95   
Ines Novosel Madsen  2008  Vejle Svømmeklub            54.06   
Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub            55.87   
Sille Freltoft  2008  Vejle Svømmeklub            58.24   
Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svømmeklub            1:00.65   
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  Vejle Svømmeklub            1:01.59   
10  Alberte Raunskov  2009  Kolding SK            1:04.66   
11  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle Svømmeklub            1:06.03   
12  Sofie Emily Clavsen  2009  Vejle Svømmeklub            1:14.36   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svømmeklub            DSQ  2 armtag uv v start 
Helene Seidler Madsen  2009  Vejle Svømmeklub            DSQ  Async. ben v. 10 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub    30.47        1:04.43   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Robert Versteegen  2001  Brædstrup Svømmeklub    28.79        59.07   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svømme Klub    31.04        1:05.71   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matti Andersen  2005  Brædstrup Svømmeklub    30.48        1:02.25   
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim    30.70        1:02.95   
Mikkel Holme Madsen  2005  DeltaSwim    32.31        1:07.10   
Kresten Skau Hansen  2005  DeltaSwim    32.36        1:08.04   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svømme Klub    33.06        1:08.91   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim    33.60        1:11.82   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svømmeklub    36.10        1:12.91   
Jakob Kristensen  2006  DeltaSwim    1:14.51        1:14.51   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK    37.16        1:17.45   
10  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    1:17.86        1:17.86   
11  Daniel Hornsá  2004  Haderslev Svømme Klub    37.63        1:19.39   
12  David Hansen Hobolt  2006  Haderslev Svømme Klub    39.28        1:22.77   
13  Simon Juel  2006  Vejle Svømmeklub    41.47        1:27.34   
14  Laurits Holm  2006  Haderslev Svømme Klub    41.33        1:28.97   
15  Zsolt Bokor  2006  Haderslev Svømme Klub    44.75        1:35.34   
16  Sebastian Christiansen  2006  DeltaSwim    45.74        1:36.77   
17  Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim    47.23        1:37.34   
Gustav Sundstrøm  2006  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marius Toustrup Elkjær  2007  Vejle Svømmeklub    33.58        1:10.71   
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    35.34        1:14.81   
Moritz Hartmann  2007  Vejle Svømmeklub    36.22        1:17.24   
Mads Emil Schwartz  2008  Vejle Svømmeklub    39.53        1:21.95   
Toke Østergaard Pedersen  2007  Vejle Svømmeklub    38.58        1:22.05   
Tristan Bjerre  2007  Vejle Svømmeklub    40.60        1:22.11   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svømmeklub    39.35        1:23.76   
Anders Langholm  2007  Nyborg Svømmeklub    40.05        1:24.82   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svømmeklub    41.88        1:26.14   
10  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub    41.68        1:28.35   
11  Alexander Breinholt  2008  Vejle Svømmeklub    45.55        1:33.71   
12  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svømme Klub    43.98        1:34.93   
13  Willum Kornum-Svensson  2008  Kolding SK    44.57        1:35.11   
14  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svømmeklub    45.86        1:35.32   
15  Hektor Bjerre  2008  Vejle Svømmeklub    46.58        1:36.67   
16  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  Vejle Svømmeklub    46.42        1:39.85   
17  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim    48.40        1:44.52   
18  Fedor Akulov  2007  Vejle Svømmeklub    50.07        1:44.85   
19  Gustav Vangsgaard  2007  Vejle Svømmeklub    53.59        1:53.84   
Gustav Hansen  2008  Vejle Svømmeklub            DNS   
Otto Milther  2007  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svømmeklub    46.09        1:37.41   
Asger Juel  2009  Vejle Svømmeklub    1:02.76        2:13.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 december 2018         
 
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub    32.98        1:08.05   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    30.58        1:02.71   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svømme Klub    35.60        1:14.15   
Marie Mortensen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    36.57        1:16.59   
Mathilde Bruun  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    38.78        1:29.69   
Karoline Friis  2004  Haderslev Svømme Klub    44.14        1:33.19   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Stoltenhoff  2006  Brædstrup Svømmeklub    32.25        1:06.24   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub    32.85        1:08.85   
Mathilde Linnet Nørgaard  2005  DeltaSwim    33.28        1:09.59   
Anne Thastrup-Hansen  2006  Haderslev Svømme Klub    33.37        1:10.46   
Ane K. Zachariassen  2005  Brædstrup Svømmeklub    34.11        1:12.33   
Emilia Spangsberg  2007  Kolding SK    35.87        1:14.00   
Alberte Fauerby  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    36.16        1:15.54   
Mille Lindeblad  2005  DeltaSwim    1:16.17        1:16.17   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub    37.41        1:17.92   
10  Anna Lykke Vangsgaard  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    37.06        1:18.79   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    38.38        1:20.34   
12  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svømme Klub    38.43        1:20.56   
13  Gabrielle Haahr Uhd  2007  Vejle Svømmeklub    39.79        1:23.74   
14  Tilde Lindeblad  2006  DeltaSwim    40.34        1:24.20   
15  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub    39.54        1:24.53   
16  Julie Guldmann Møller  2007  Vejle Svømmeklub    40.81        1:25.03   
17  Lærke Jervelund  2007  Vejle Svømmeklub    40.35        1:25.07   
18  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim    40.18        1:25.27   
19  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    41.78        1:25.89   
20  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub    40.20        1:26.79   
21  Emilie Boulund  2006  Kolding SK    43.41        1:27.18   
22  Ea Gram Møller  2006  Vejle Svømmeklub    42.43        1:27.36   
23  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svømme Klub    1:27.39        1:27.39   
24  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svømme Klub    42.94        1:29.86   
25  Signe Magelund Møller  2006  Kolding SK    43.30        1:31.07   
26  Nanna W Povlsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF    1:32.30        1:32.30   
27  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svømmeklub    1:33.01        1:33.01   
28  Lærke Ør Knudsen  2006  DeltaSwim    46.07        1:35.87   
29  Kirstine Knudsen  2007  Brædstrup Svømmeklub    49.16        1:39.59   
30  Laura Jensen  2006  DeltaSwim    49.43        1:40.99   
31  Kristine Walløe Poulsen  2007  Erritsø Gymnastik Og IF    50.25        1:49.91   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Ehrenreich-Birn  2008  Vejle Svømmeklub    38.77        1:21.87   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    41.39        1:29.07   
Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle Svømmeklub    44.25        1:34.43   
Astrid Hartmann  2008  Vejle Svømmeklub    46.15        1:38.71   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svømmeklub    48.43        1:40.41   
Ida Kjær Nordstrøm  2008  Vejle Svømmeklub    50.15        1:46.01   
Alberte Raunskov  2009  Kolding SK    49.22        1:46.33   
Karla Jæger  2008  Vejle Svømmeklub    52.33        1:50.75   
Svea Arlbjørn  2009  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark