2020-05-25   01:42:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Åben Turnering Finale

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H FINALE Åben Turnering    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Helsinge    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Helsinge IF & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 11, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 2017-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Damer Im    623          4:23.58   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03                 
  Cecilie Elkjær  2001      32.48  1:06.99      1:06.99   
  Frederikke Mertins  2000      33.82  1:12.27      2:19.26   
  Laura Lange  2001      29.73  1:04.29      3:23.55   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.93  1:00.03      4:23.58   
                     
Delta Piger    555          4:34.00   
  DeltaSwim  59:59.03                 
  Louise Jensen  2003      32.75  1:07.33      1:07.33   
  Cecilie Batz  2003      34.59  1:14.49      2:21.82   
  Frederikke Skau Hansen  2002      32.36  1:10.92      3:32.74   
  Anna Pave Ottesen  2003      28.57  1:01.26      4:34.00   
                     
Agf Damer    544          4:35.73   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
  Marlene Reitan  2003      32.19  1:05.76      1:05.76   
  Smilla Bruun Christensen  2001      36.55  1:19.22      2:24.98   
  Maria Mehlsen  2003      29.88  1:05.85      3:30.83   
  Sofia Ingeberg  2002      30.24  1:04.90      4:35.73   
                     
Søllerød Piger    533          4:37.64   
  Søllerød Svømmeklub  59:59.03                 
  Carla Lyhne Weiner  2003      33.63  1:10.07      1:10.07   
  Martha Vitus Tversted  2002      35.30  1:15.72      2:25.79   
  Anna Nørskov  2004      31.74  1:09.53      3:35.32   
  Alba Lyhne Weiner  2004      29.71  1:02.32      4:37.64   
                     
Hs Red Stags Piger    508          4:42.12   
  Hørsholm Svømmeforening  59:59.03                 
  Alba Vendelboe-Schack  2005      35.16  1:12.31      1:12.31   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      35.31  1:17.32      2:29.63   
  Elena Westmark Holm  2003      31.46  1:09.49      3:39.12   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      29.64  1:03.00      4:42.12   
                     
Vat  2000    484          4:46.82   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Isabella Rosenberg  2003      35.15  1:14.92      1:14.92   
  Lærke Blond  2003      34.69  1:15.98      2:30.90   
  Alma Møller-Ern  2006      34.19  1:12.87      3:43.77   
  Cille Kirketerp  2005      29.44  1:03.05      4:46.82   
                     
Rsk Damer    465          4:50.50   
  Ringe Svømme Klub  59:59.03                 
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      36.03  1:14.42      1:14.42   
  Anna Rønn  2005      37.45  1:19.35      2:33.77   
  Line Vestergaard Hansen  2003      34.87  1:17.09      3:50.86   
  Caroline Broholm  2003      27.99  59.64      4:50.50   
                     
Helsinge Damer  1998    464          4:50.87   
  Helsinge Svømmeklub  59:59.03                 
  Cecilie Jørgensen  1998      34.30  1:11.88      1:11.88   
  Pernille Møller Leisted  2002      42.62  1:28.83      2:40.71   
  Emma Jensen  2002      34.02  1:14.13      3:54.84   
  Emily Gantriis  1999      26.95  56.03      4:50.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Helsinge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark