2020-05-25   01:13:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:03   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    752          26.80   
  Sigma Swim  59:59.04                 
Amalie Mikkelsen  1997    732          27.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
Regitze Gaard  2001    675          27.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
Christina Kaas Elmgreen  1996    663          27.95   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    661          27.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:95.90                 
Vera Staun Hansen  1999    655          28.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
Jessica Yu Mortensen  2000    644          28.22   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
Lisa Rijkhoff  2001    638          28.31   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
Gro Grinda Rasmussen  2003    634          28.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
10  Lisa Schøn  1999    632          28.40   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
10  Liva Schmid  2000    632          28.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
12  Cecilie Lykke Hansen  1999    611          28.72   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
13  Camilla Dufour  1996    602          28.86   
  Sigma Swim  59:59.03                 
14  Ida Maria Nielsen  2000    585          29.15   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
15  Signe Villumsen  2001    558          29.61   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
16  Camilla Hougaard  2002    520          30.30  Diskløb 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Emilie Nyegaard  2001    509          30.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
18  Mikkeline Mentz  2001    471          31.33   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
Liva Palmund  2002              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark