2020-05-30   08:52:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 57.05 2011-12-09 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    775  28.84        1:00.54   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Tobias B. Bjerg  1998    772  28.34        1:00.60   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    760  28.84        1:00.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Niels Ottosen  1998    716  29.03        1:02.14   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Andreas Hougaard  2000    680  29.47        1:03.21   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
Janus Meinert  1995    662  29.25        1:03.78   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    653  29.94        1:04.08   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Magnus Carstensen  1999    636  30.71        1:04.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Lawrence Langley  2001    631  30.01        1:04.81   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
10  Joakim Brønnum  1997    631  30.43        1:04.83   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
11  Rasmus Steenberg  2000    622  30.04        1:05.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
12  Gustav Klit Stjernholm  2002    617  30.63        1:05.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
13  Mikkel S. Hansen  2000    604  30.44        1:05.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
14  Oliver Steenberg  2002    595  31.31        1:06.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
15  Ferdinand Wahl  2000    588  30.91        1:06.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
16  Carl Emil Hertz Bugge  2003    550  32.00        1:07.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
17  Oliver Lystlund  2003    477  33.58        1:11.16   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
18  Bror Textor-Broch  2003    445  34.04        1:12.79   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark