2020-05-30   08:51:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-11-07 
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frans Johannessen  1992    805  24.98  52.22  1:19.76    1:46.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
Anton Ørskov Ipsen  1994    793  25.27  52.41  1:20.01    1:47.32   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Mathias Zander Rysgaard  1998    789  24.56  51.54  1:19.18    1:47.50   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    778  25.04  51.98  1:19.57    1:48.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    747  26.10  53.87  1:21.75    1:49.49   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    745  26.31  54.12  1:21.73    1:49.60   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    740  25.64  53.11  1:20.94    1:49.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Alvi Hjelm  1996    719  26.08  53.99  1:22.25    1:50.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Nicolas Blanch  1997    717  25.60  52.94  1:21.61    1:50.98   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
10  Arthur Dalén Ellegaard  2001    711  25.81  53.94  1:22.60    1:51.31   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Christopher H. Brown  2002    705  26.32  54.60  1:22.91    1:51.63   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
12  Magnus Fallesen  1998    694  26.22  54.87  1:23.65    1:52.19   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
13  Christian L H Frederiksen  2001    663  26.87  55.91  1:24.96    1:53.95   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
14  Tobias Andersen  1998    657  26.37  55.27  1:24.55    1:54.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
15  Oliver Nørgaard Frost  2002    639  26.69  55.84  1:25.80    1:55.31   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
16  Valdemar Brøns  2003    636  26.83  55.81  1:25.51    1:55.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
17  Alfred August Grubert  2001    600  27.60  57.60  1:27.52    1:57.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
18  Marcus Hiort  2003    543  27.13  56.58  1:28.47    2:01.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark