2020-06-07   12:16:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Jakobsen  2008    266  40.47        1:27.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.99                 
                     
Victoria Petersen  2008    262  42.89        1:28.27   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:28.37                 
                     
Selma Ganci Frederiksen  2008    239  41.18        1:31.02   
  Næstved IF  1:33.46                 
                     
Asta Lund Nielsen  2008    209  45.50        1:35.21   
  Næstved IF  1:36.58                 
                     
Merle Blomberg Jensen  2008    208  42.23        1:35.28   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:42.67                 
                     
Naja-Amalie Hallengreen  2008    205  45.10        1:35.79   
  SVØM Korsør  1:35.10                 
                     
Augusta Johansen  2008    153  47.24        1:45.54   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:50.68                 
                     
Ester Ganci Frederiksen  2009    140  49.30        1:48.65   
  Næstved IF  1:46.17                 
                     
Martine Foged  2009    137  1:49.51        1:49.51   
  Næstved IF  1:47.74                 
                     
10  Ella Palmund  2008    130  52.95        1:51.39   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Astrid Jensen-Mattebjerg  2008    129  56.38        1:51.67   
  SVØM Korsør                   
                     
12  Signe Weirgang Kjær Larse  2008    126  57.73        1:52.55   
  SVØM Korsør                   
                     
13  Sofie Schyth  2008    122  55.04        1:53.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Vigga Petersen  2009    117  56.08        1:55.51   
  Næstved IF  1:54.27                 
                     
15  Freja Nelkop  2009    95  54.93        2:03.81   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Julie Holm Sørensen  2008    87  57.02        2:07.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:10.86                 
                     
17  Josephine Wesselhoff  2010    71  1:03.45        2:16.40   
  Vordingborg Svømme Klub  2:36.47                 
                     
18  Bianca Uhl  2009    67  1:09.43        2:18.76   
  SVØM Korsør                   
                     
Caroline Fobian Hvidberg  2008              DSQ  sw 6.5 
  Kalundborg SK  1:48.01                 
                     
Clara Munkholm Larsen  2009              DSQ  sw 7.1 
  Næstved IF                   
                     
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009              DSQ  sw 6.2 
  Næstved IF                   
                     
Lærke Jensen  2008              DSQ  sw 6.5 
  Kalundborg SK  1:45.17                 
                     
Shaya Mortensen  2008              DSQ  sw 6.5 
  Kalundborg SK  2:30.59                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Holm Villadsen  2006    390  35.77        1:17.32   
  Solrød Svømmeklub  1:16.76                 
                     
Freja Juul  2006    387  36.46        1:17.51   
  Næstved IF  1:17.35                 
                     
Katrine Hansen  2006    377  37.05        1:18.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.80                 
                     
Laura Meyer  2006    375  38.03        1:18.36   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.91                 
                     
Amalie Carlsen Risager  2006    359  35.46        1:19.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:20.55                 
                     
Frederikke Poulsen  2006    355  39.41        1:19.78   
  Dragsholm Svømmeklub  1:20.26                 
                     
Liva Mayland  2006    341  36.65        1:20.84   
  Næstved IF  1:20.95                 
                     
Mathilde Ludvigsen  2006    332  37.62        1:21.60   
  Næstved IF  1:23.83                 
                     
Andrea Strandby  2007    329  37.95        1:21.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.28                 
                     
10  Charlotte Hjortshøj  2006    322  39.05        1:22.42   
  Solrød Svømmeklub  1:19.00                 
                     
10  Iben Lund Nielsen  2006    322  35.78        1:22.42   
  Næstved IF  1:23.90                 
                     
12  Daniella Anderson  2006    318  37.97        1:22.74   
  Solrød Svømmeklub  1:20.35                 
                     
13  Erica Veggerby Grønlund  2007    306  38.20        1:23.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:24.05                 
                     
14  Mille-Mai Krog  2007    300  40.05        1:24.38   
  Vordingborg Svømme Klub  1:27.28                 
                     
15  Astamaja Rought  2006    300  40.39        1:24.41   
  SVØM Korsør  1:24.66                 
                     
16  Daniella Li West  2006    299  39.64        1:24.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:24.97                 
                     
17  Mie Visler  2006    297  37.96        1:24.64   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.23                 
                     
18  Leonora Franck  2006    293  39.35        1:25.01   
  Næstved IF  1:25.67                 
                     
19  Isabella Koch Juhl  2006    292  40.44        1:25.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:25.43                 
                     
20  Dicte Maar  2006    285  41.07        1:25.81   
  Næstved IF  1:24.29                 
                     
21  Viktoria Annabel Graulund  2007    282  39.49        1:26.15   
  SVØM Korsør                   
                     
22  Frederikke Olsen  2006    280  38.81        1:26.28   
  Roskilde Svømning  1:28.36                 
                     
23  Caroline Søe Jepsen  2007    274  39.28        1:26.96   
  SVØM Korsør  1:27.64                 
                     
24  Masha Jul Pedersen  2006    262  40.96        1:28.27   
  Næstved IF  1:34.37                 
                     
25  Signe Gyldenkærne  2006    242  43.30        1:30.57   
  Vordingborg Svømme Klub  1:27.34                 
                     
26  Fanny Grange  2006    240  43.40        1:30.87   
  Roskilde Svømning  1:29.60                 
                     
27  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006    234  45.22        1:31.64   
  SVØM Korsør  1:31.08                 
                     
28  Mathilde Bendtsen  2007    219  44.11        1:33.70   
  Næstved IF  1:36.25                 
                     
29  Mathilde Knudsen  2006    203  45.81        1:36.15   
  SVØM Korsør                   
                     
30  Sigrún Birgisdottir  2007    198  47.46        1:36.84   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:35.91                 
                     
31  Nora Berg  2006    196  46.14        1:37.12   
  Roskilde Svømning  1:37.88                 
                     
32  Caroline Bluhm  2006    193  44.78        1:37.75   
  Roskilde Svømning  1:38.10                 
                     
33  Shauli Mortensen  2006    190  46.91        1:38.13   
  Kalundborg SK  1:43.38                 
                     
34  Caroline Risager Strate  2007    186  45.68        1:38.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:46.28                 
                     
35  Sara Kaiser  2007    168  47.11        1:42.35   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.78                 
                     
36  Tascha S. Knudsen  2007    138          1:49.18   
  SVØM Korsør                   
                     
37  Clara Bønnebæk  2007    129          1:51.76   
  Slagelse Svømmeklub  1:58.27                 
                     
38  Silke Holmgaard  2007    111  56.05        1:57.27   
  Næstved IF  1:55.80                 
                     
39  Nanna Toft  2007    110  56.02        1:57.73   
  Næstved IF  2:09.91                 
                     
40  Augusta Anemone Friis  2006    103  58.65        2:00.36   
  Roskilde Svømning                   
                     
Frederikke Jørgensen  2007              DSQ  sw 7.6 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:33.70                 
                     
Johanne Lund Bro  2007              DSQ  sw 6.2 
  Roskilde Svømning  1:56.92                 
                     
Lydia Greisdal  2007              DSQ  sw 7.6 
  SVØM Korsør                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Søndergaard  2004    513  33.92        1:10.57   
  Vordingborg Svømme Klub  1:09.44                 
                     
Anna Larsen  2004    481  33.10        1:12.09   
  Kalundborg SK  1:11.55                 
                     
Frederikke B. Hansen  2005    443  35.56        1:14.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.76                 
                     
Anna Marott Hansen  2004    428  36.17        1:14.93   
  Kalundborg SK  1:17.51                 
                     
Antoinette Zafra  2005    424  33.48        1:15.18   
  Roskilde Svømning  1:14.10                 
                     
Thea Torndal Jensen  2004    421  35.11        1:15.38   
  Næstved IF  1:17.40                 
                     
Thea Kaiser  2004    413  33.95        1:15.83   
  Kalundborg SK  1:14.35                 
                     
Signe Holm Hansen  2005    404  34.32        1:16.41   
  Værløse Svømmeklub  1:18.10                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    390  36.49        1:17.34   
  Solrød Svømmeklub  1:14.90                 
                     
10  Liv Salhauge  2005    368  36.90        1:18.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:18.07                 
                     
11  Freja Threms  2005    367  39.46        1:18.88   
  Dragsholm Svømmeklub  1:21.77                 
                     
12  Olivia Nielsen  2004    366  36.85        1:18.98   
  Næstved IF  1:20.44                 
                     
13  Amanda F. Christiansen  2005    352  37.15        1:19.98   
  Vordingborg Svømme Klub  1:20.95                 
                     
14  Andrea Holm Sørensen  2005    342  36.71        1:20.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.76                 
                     
15  Klara Frida Johansen  2005    312  38.87        1:23.23   
  Roskilde Svømning  1:20.14                 
                     
16  Ella Rasmussen  2004    312  38.14        1:23.29   
  Dragsholm Svømmeklub  1:22.33                 
                     
16  Isabella Holme Bjerborg  2005    312  40.57        1:23.29   
  Kalundborg SK  1:25.39                 
                     
18  Katrine Drygaard  2005    269  38.58        1:27.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:28.49                 
                     
19  Mathilde Lund  2004    242  41.66        1:30.68   
  Solrød Svømmeklub  1:32.89                 
                     
20  Sofie Larsen  2005    239  43.47        1:31.03   
  Dragsholm Svømmeklub  1:30.34                 
                     
21  Merle Holmgaard  2005    214  44.31        1:34.44   
  Næstved IF  1:36.75                 
                     
22  Yasmin Kaarde  2004    144  47.02        1:47.73   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Sofie Løfmark Jensen  2004              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:34.53                 
                     
Evelyn Nyborg  2005              DSQ  sw 7.6 
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Uglebjerg  2002    516  32.91        1:10.41   
  Kalundborg SK  1:08.63                 
                     
Camille Konge Neess  2003    393  34.39        1:17.12   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.34                 
                     
Lærke Samsø Svenningsen  2002    359  36.20        1:19.45   
  Solrød Svømmeklub  1:17.20                 
                     
Kamille Lundberg  2003    349  37.99        1:20.26   
  Dragsholm Svømmeklub  1:19.93                 
                     
Caroline Møller  2002    251  41.25        1:29.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.91                 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Petersen  2000    513  32.16        1:10.57   
  Vordingborg Svømme Klub  1:10.50                 
                     
Emilia Høffer  2001    246  40.81        1:30.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.08                 
                     
Jasmin Danielsen  2001    159  48.82        1:44.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  16:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark