2019-10-16   00:34:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 6, 100m Perhosuinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura +0.75 561 1:07.26
50m: 31.63
100m: 1:07.26
(35.63)
2 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.72 469 1:11.39 +4.13
50m: 32.59
100m: 1:11.39
(38.80)
3 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.67 423 1:13.87 +6.61
50m: 33.81
100m: 1:13.87
(40.06)
4 Maija Hinkkala 2005 Riihimäen Uimaseura +0.79 393 1:15.74 +8.48
50m: 34.49
100m: 1:15.74
(41.25)
5 Dina Sadojevic Jelacik 2004 Cetus Espoo +0.73 388 1:16.02 +8.76
50m: 33.28
100m: 1:16.02
(42.74)
6 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.79 376 1:16.82 +9.56
50m: 35.60
100m: 1:16.82
(41.22)
7 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.67 367 1:17.45 +10.19
50m: 35.54
100m: 1:17.45
(41.91)
8 Anna Lehmusvaara 2005 Simmis Wanda +0.69 361 1:17.90 +10.64
50m: 36.26
100m: 1:17.90
(41.64)
9 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.77 326 1:20.56 +13.30
50m: 36.74
100m: 1:20.56
(43.82)
10 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda +0.77 318 1:21.20 +13.94
50m: 36.52
100m: 1:21.20
(44.68)
11 Iisa-lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.71 310 1:21.93 +14.67
50m: 37.56
100m: 1:21.93
(44.37)
12 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.75 303 1:22.58 +15.32
50m: 36.27
100m: 1:22.58
(46.31)
13 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 295 1:23.29 +16.03
50m: 39.04
100m: 1:23.29
(44.25)
14 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.83 292 1:23.59 +16.33
50m: 37.29
100m: 1:23.59
(46.30)
15 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.78 181 1:38.03 +30.77
50m: 44.04
100m: 1:38.03
(53.99)
- Aino Emilia Hankala 2005 Simmis Wanda DNS
Event official at: 8.6.2019 18:49:00
Event 6, 100m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.70 725 1:01.74
50m: 28.57
100m: 1:01.74
(33.17)
2 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere +0.68 698 1:02.52 +0.78
50m: 29.30
100m: 1:02.52
(33.22)
3 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.73 687 1:02.87 +1.13
50m: 29.13
100m: 1:02.87
(33.74)
4 Kaisla Kollanus 1993 Helsingfors Simsällskap +0.74 671 1:03.35 +1.61
50m: 29.51
100m: 1:03.35
(33.84)
5 Laura Mäki 1997 Raision Urheilijat +0.63 655 1:03.87 +2.13
50m: 29.68
100m: 1:03.87
(34.19)
6 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani +0.61 622 1:04.97 +3.23
50m: 29.47
100m: 1:04.97
(35.50)
7 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.65 611 1:05.35 +3.61
50m: 30.65
100m: 1:05.35
(34.70)
8 Kiira Mauranen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.80 592 1:06.04 +4.30
50m: 30.70
100m: 1:06.04
(35.34)
9 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.70 583 1:06.38 +4.64
50m: 31.14
100m: 1:06.38
(35.24)
10 Vilja Grundström 2003 Vanders +0.72 579 1:06.54 +4.80
50m: 31.35
100m: 1:06.54
(35.19)
11 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.72 578 1:06.60 +4.86
50m: 31.20
100m: 1:06.60
(35.40)
12 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda +0.73 572 1:06.83 +5.09
50m: 30.91
100m: 1:06.83
(35.92)
13 Hilla Kortetjärvi 1996 Aboa Watersports +0.75 537 1:08.22 +6.48
50m: 31.28
100m: 1:08.22
(36.94)
14 Ella-noora Haanpää 1998 Rauman Uimaseura +0.70 535 1:08.31 +6.57
50m: 31.09
100m: 1:08.31
(37.22)
15 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.77 522 1:08.89 +7.15
50m: 32.01
100m: 1:08.89
(36.88)
16 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere +0.79 497 1:10.02 +8.28
50m: 32.35
100m: 1:10.02
(37.67)
17 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.69 490 1:10.35 +8.61
50m: 32.86
100m: 1:10.35
(37.49)
18 Iina Von Schrowe 2003 Cetus Espoo +0.71 488 1:10.44 +8.70
50m: 32.09
100m: 1:10.44
(38.35)
19 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.74 485 1:10.61 +8.87
50m: 33.43
100m: 1:10.61
(37.18)
20 Aino Paju 2003 Vanders +0.67 482 1:10.74 +9.00
50m: 32.48
100m: 1:10.74
(38.26)
21 Taiga Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.71 459 1:11.92 +10.18
50m: 33.59
100m: 1:11.92
(38.33)
22 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.71 457 1:11.98 +10.24
50m: 33.25
100m: 1:11.98
(38.73)
23 Sini Korin 2003 Uinti Tampere +0.67 457 1:12.00 +10.26
50m: 32.97
100m: 1:12.00
(39.03)
24 Jenni Rantanen 2001 Simmis Wanda +0.73 433 1:13.31 +11.57
50m: 33.50
100m: 1:13.31
(39.81)
25 Saara Svahn 2001 Kampuksen Plaani +0.76 426 1:13.71 +11.97
50m: 32.89
100m: 1:13.71
(40.82)
26 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda +0.77 397 1:15.48 +13.74
50m: 33.64
100m: 1:15.48
(41.84)
27 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit +0.73 376 1:16.84 +15.10
50m: 34.64
100m: 1:16.84
(42.20)
28 Matilda Lonka 2003 Kouvolan Uimarit +0.76 356 1:18.28 +16.54
50m: 34.91
100m: 1:18.28
(43.37)
29 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.77 282 1:24.58 +22.84
50m: 38.17
100m: 1:24.58
(46.41)
30 Tuike Hakala 2001 Cetus Espoo +0.77 185 1:37.26 +35.52
50m: 40.21
100m: 1:37.26
(57.05)
- Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi DNF
- Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi DNS
- Isabel Hagelin 2001 Helsingfors Simsällskap DNS
- Jenny Kareinen 2002 Helsingfors Simsällskap DNS
- Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap DNS
- Essi-maria Lillman 2000 Lahden Uimaseura DNS
Event official at: 8.6.2019 18:49:00
2019-06-08 18:49:32 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner