2019-10-16   17:08:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 22, 50m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Dina Sadojevic Jelacik 2004 Cetus Espoo +0.72 608 27.93
2 Brita Rannamets 2004 Ujumise Spordiklubi +0.65 597 28.11 +0.18
3 Alina Antila 2004 Nurmijärven Uinti +0.72 552 28.84 +0.91
4 Jenny Forsell 2004 Kuopion Uimaseura +0.72 476 30.31 +2.38
5 Vlada Guljajeva 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.67 466 30.52 +2.59
6 Anniina Ahonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.73 449 30.89 +2.96
7 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda +0.80 411 31.83 +3.90
8 Aino Kuusisto 2006 Nurmijärven Uinti +0.77 382 32.60 +4.67
9 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä +0.74 364 33.15 +5.22
10 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.78 355 33.42 +5.49
11 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi +0.68 301 35.29 +7.36
12 Nea-Noora Hannele Väli-Tainio 2004 Kuopion Uimaseura +0.78 291 35.69 +7.76
13 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi +0.81 257 37.20 +9.27
14 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi +0.77 136 45.93 +18.00
- Elizabete Naumcika 2005 Hyvinkään Uimaseura DNS
- Sini Kaivola 2005 Hyvinkään Uimaseura DNS
- Vilma Vepsäläinen 2006 Kuopion Uimaseura DNS
Event official at: 8.6.2019 20:00:21
Event 22, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere +0.66 703 26.61
2 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.72 702 26.63 +0.02
3 Kaisla Kollanus 1993 Helsingfors Simsällskap +0.75 691 26.77 +0.16
4 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani +0.69 683 26.87 +0.26
5 Mia Pentti 2002 Swimming Jyväskylä +0.72 646 27.37 +0.76
6 Kiia Kärkkäinen 2003 Heinolan Isku +0.72 634 27.55 +0.94
7 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.73 622 27.72 +1.11
8 Sonja Pentti 1999 Kampuksen Plaani +0.67 620 27.75 +1.14
9 Laura Mäki 1997 Raision Urheilijat +0.61 616 27.81 +1.20
10 Ella-noora Haanpää 1998 Rauman Uimaseura +0.68 555 28.79 +2.18
11 Melinda Moilanen 2000 Joensuun Uimaseura +0.68 554 28.82 +2.21
12 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.67 551 28.86 +2.25
13 Marilla Parhiala 2000 Helsingfors Simsällskap +0.70 542 29.03 +2.42
14 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit +0.80 538 29.09 +2.48
15 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.78 537 29.11 +2.50
16 Jenni Rantanen 2001 Simmis Wanda +0.74 531 29.22 +2.61
17 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.71 523 29.36 +2.75
18 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.77 517 29.49 +2.88
19 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 512 29.57 +2.96
20 Cia Wacklin 2001 Cetus Espoo +0.73 508 29.65 +3.04
21 Diana Seiger 2003 Cetus Espoo +0.70 496 29.89 +3.28
22 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani +0.69 496 29.90 +3.29
23 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.70 488 30.05 +3.44
24 Jenni Alanen 2002 Cetus Espoo +0.71 487 30.08 +3.47
25 Peppi-stiina Ahti 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 482 30.18 +3.57
26 Erika Ketola 2000 Helsingfors Simsällskap +0.69 480 30.22 +3.61
27 Fiia Pyykkö 2001 Salon Uimarit +0.68 478 30.26 +3.65
28 Liia Louhikoski 2001 Vanders +0.76 476 30.30 +3.69
29 Jenny Nieminen 2001 Hyvinkään Uimaseura +0.78 476 30.31 +3.70
30 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit +0.80 475 30.33 +3.72
31 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.73 474 30.35 +3.74
32 Milla Hyttinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 472 30.38 +3.77
33 Emma Mangeloja 2003 Kampuksen Plaani +0.74 462 30.60 +3.99
34 Aino Lehtinen 2001 Cetus Espoo +0.75 462 30.61 +4.00
35 Taiga Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.72 453 30.80 +4.19
36 Maria Yritys 2002 Uinti Hyvinkää +0.76 451 30.86 +4.25
37 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.75 449 30.91 +4.30
38 Anni-maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani +0.75 445 30.99 +4.38
39 Cindy Palm 2003 Cetus Espoo +0.70 440 31.12 +4.51
40 Veera Saarelainen 2002 Mikkelin Uimaseura +0.80 429 31.37 +4.76
41 Tuike Hakala 2001 Cetus Espoo +0.73 421 31.57 +4.96
42 Julia Peltola 2003 Cetus Espoo +0.73 414 31.75 +5.14
43 Marleen Mikk 2002 Cetus Espoo +0.77 412 31.79 +5.18
44 Stella Freystätter 2003 Helsingfors Simsällskap +0.77 395 32.26 +5.65
45 Sofia Långström 2003 Cetus Espoo +0.66 390 32.37 +5.76
46 Sofia Harju 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.79 390 32.39 +5.78
47 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.79 366 33.07 +6.46
48 Laura Pitkänen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.87 335 34.07 +7.46
49 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo +0.78 327 34.33 +7.72
50 Jenny Myllynen 2000 Heinolan Isku +0.68 294 35.58 +8.97
51 Siiri Ruppa 2003 Kampuksen Plaani +0.81 272 36.53 +9.92
- Noora Kanerva 2000 Simmis Wanda DNS
Event official at: 8.6.2019 20:00:21
2019-06-08 20:00:43 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner