2019-10-15   03:40:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 11, 100m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 Vanders +0.70 652 54.09
50m: 25.91
100m: 54.09
(28.18)
2 Tino Kaukonen 2004 HTU Stadi +0.71 542 57.53 +3.44
50m: 27.48
100m: 57.53
(30.05)
3 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.75 535 57.76 +3.67
50m: 28.18
100m: 57.76
(29.58)
4 Max Walther 2003 HTU Stadi +0.69 434 1:01.94 +7.85
50m: 29.13
100m: 1:01.94
(32.81)
5 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi +0.80 411 1:03.08 +8.99
50m: 30.10
100m: 1:03.08
(32.98)
6 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda +0.81 402 1:03.56 +9.47
50m: 30.09
100m: 1:03.56
(33.47)
7 Otto Ahvonen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 388 1:04.31 +10.22
50m: 30.38
100m: 1:04.31
(33.93)
8 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda +0.81 384 1:04.52 +10.43
50m: 31.14
100m: 1:04.52
(33.38)
9 Jasper Nupponen 2004 Kuopion Uimaseura +0.64 381 1:04.67 +10.58
50m: 30.41
100m: 1:04.67
(34.26)
10 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.80 366 1:05.54 +11.45
50m: 30.64
100m: 1:05.54
(34.90)
11 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 361 1:05.85 +11.76
50m: 31.02
100m: 1:05.85
(34.83)
12 Niilo Suhonen 2004 Swimming Jyväskylä +0.78 357 1:06.12 +12.03
50m: 32.02
100m: 1:06.12
(34.10)
13 Alexander Nyman 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.64 329 1:07.92 +13.83
50m: 32.64
100m: 1:07.92
(35.28)
14 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja +0.71 318 1:08.69 +14.60
50m: 32.38
100m: 1:08.69
(36.31)
15 Akseli Soini 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 315 1:08.93 +14.84
50m: 32.65
100m: 1:08.93
(36.28)
16 Mattias Janhunen 2003 Cetus Espoo +0.70 247 1:14.68 +20.59
50m: 34.34
100m: 1:14.68
(40.34)
17 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 240 1:15.48 +21.39
50m: 36.13
100m: 1:15.48
(39.35)
18 Eelis Wiberg 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 236 1:15.84 +21.75
50m: 37.05
100m: 1:15.84
(38.79)
19 Julius Kuosa 2003 Järvenpään Uintiklubi +0.76 210 1:18.86 +24.77
50m: 35.12
100m: 1:18.86
(43.74)
20 Niko Silander 2003 Cetus Espoo +0.78 157 1:26.90 +32.81
50m: 40.05
100m: 1:26.90
(46.85)
- Antti Pesonen 2003 Järvenpään Uintiklubi +0.59 DSQ 4.4
- Rony Kulju 2004 Simmis Wanda DNS
- Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo DNS
Event official at: 8.6.2019 19:09:51
Event 11, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sergey Kuznetsov 2000 Cetus Espoo +0.68 677 53.41
50m: 25.68
100m: 53.41
(27.73)
2 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.65 643 54.33 +0.92
50m: 26.32
100m: 54.33
(28.01)
3 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.67 628 54.77 +1.36
50m: 26.19
100m: 54.77
(28.58)
4 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.62 625 54.86 +1.45
50m: 25.89
100m: 54.86
(28.97)
5 Oscar Skjäl 2002 Cetus Espoo +0.86 614 55.17 +1.76
50m: 26.91
100m: 55.17
(28.26)
6 Nico Palotie 1992 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 612 55.23 +1.82
50m: 26.07
100m: 55.23
(29.16)
7 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere +0.57 604 55.48 +2.07
50m: 26.53
100m: 55.48
(28.95)
8 Leo Mikkonen 2002 Cetus Espoo +0.70 602 55.53 +2.12
50m: 26.90
100m: 55.53
(28.63)
9 Saku Romo 2000 Lahden Uimaseura +0.71 601 55.58 +2.17
50m: 27.34
100m: 55.58
(28.24)
10 Oskari Aalto 2002 Helsingfors Simsällskap +0.71 590 55.90 +2.49
50m: 27.28
100m: 55.90
(28.62)
11 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 574 56.43 +3.02
50m: 27.55
100m: 56.43
(28.88)
12 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.68 572 56.51 +3.10
50m: 27.13
100m: 56.51
(29.38)
13 Tapio Roiko-Jokela 1996 Swimming Jyväskylä +0.67 565 56.72 +3.31
50m: 27.43
100m: 56.72
(29.29)
14 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.70 557 57.01 +3.60
50m: 27.04
100m: 57.01
(29.97)
15 Onni-kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.70 556 57.03 +3.62
50m: 27.78
100m: 57.03
(29.25)
16 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.71 538 57.67 +4.26
50m: 27.25
100m: 57.67
(30.42)
17 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.67 529 57.99 +4.58
50m: 27.69
100m: 57.99
(30.30)
18 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo +0.70 522 58.26 +4.85
50m: 27.84
100m: 58.26
(30.42)
19 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda +0.55 510 58.69 +5.28
50m: 27.14
100m: 58.69
(31.55)
20 Kalle Kauppinen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.73 423 1:02.46 +9.05
50m: 28.74
100m: 1:02.46
(33.72)
21 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.70 407 1:03.29 +9.88
50m: 26.39
100m: 1:03.29
(36.90)
22 Ville Lauslahti 2001 Cetus Espoo +0.74 406 1:03.32 +9.91
50m: 30.20
100m: 1:03.32
(33.12)
23 Perttu Ylä-Sahra 1994 Kampuksen Plaani +0.99 191 1:21.34 +27.93
50m: 39.21
100m: 1:21.34
(42.13)
- Onni Kuronen 2000 Nokian Pyry DNS
- Aaro Tähtivuori 1998 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 19:09:51
2019-06-08 19:10:13 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner