2019-10-15   23:40:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 1, 200m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.76 584 2:02.01
50m: 28.26
100m: 59.26
(31.00)
150m: 1:30.91
(31.65)
200m: 2:02.01
(31.10)
2 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.72 539 2:05.27 +3.26
50m: 30.34
100m: 1:02.11
(31.77)
150m: 1:34.21
(32.10)
200m: 2:05.27
(31.06)
3 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.66 517 2:07.01 +5.00
50m: 28.08
100m: 59.37
(31.29)
150m: 1:32.27
(32.90)
200m: 2:07.01
(34.74)
4 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.74 455 2:12.60 +10.59
50m: 30.50
100m: 1:03.74
(33.24)
150m: 1:38.08
(34.34)
200m: 2:12.60
(34.52)
5 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.69 441 2:13.94 +11.93
50m: 29.81
100m: 1:03.98
(34.17)
150m: 1:39.18
(35.20)
200m: 2:13.94
(34.76)
6 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.73 397 2:18.78 +16.77
50m: 32.23
100m: 1:07.58
(35.35)
150m: 1:43.51
(35.93)
200m: 2:18.78
(35.27)
7 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.80 319 2:29.17 +27.16
50m: 33.47
100m: 1:12.37
(38.90)
150m: 1:51.77
(39.40)
200m: 2:29.17
(37.40)
8 Joona Lehtonen 2003 Vanders +0.74 315 2:29.76 +27.75
50m: 34.15
100m: 1:11.98
(37.83)
150m: 1:50.76
(38.78)
200m: 2:29.76
(39.00)
9 Osmo Mäkelä 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 307 2:31.08 +29.07
50m: 33.72
100m: 1:12.14
(38.42)
150m: 1:51.53
(39.39)
200m: 2:31.08
(39.55)
10 Akseli Soini 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 287 2:34.63 +32.62
50m: 34.12
100m: 1:13.51
(39.39)
150m: 1:54.89
(41.38)
200m: 2:34.63
(39.74)
11 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.88 242 2:43.56 +41.55
50m: 35.69
100m: 1:15.83
(40.14)
150m: 1:59.03
(43.20)
200m: 2:43.56
(44.53)
12 Eelis Wiberg 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 236 2:45.00 +42.99
50m: 36.21
100m: 1:18.28
(42.07)
150m: 2:01.67
(43.39)
200m: 2:45.00
(43.33)
- Tiger Tran 2005 Simmis Wanda DNS
- Riku Huuhka 2005 Lahden Uimaseura DNS
- Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda DNS
- Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Juuso Saarikko 2006 Hämeenlinnan Uimaseura DNS
Event official at: 8.6.2019 18:30:22
Event 1, 200m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riku Pöytäkivi 1993 Helsingfors Simsällskap +0.69 670 1:56.51
50m: 26.23
100m: 56.06
(29.83)
150m: 1:26.61
(30.55)
200m: 1:56.51
(29.90)
2 Tony Eriksson 1995 TaTu Tampere +0.65 632 1:58.85 +2.34
50m: 27.25
100m: 57.58
(30.33)
150m: 1:28.66
(31.08)
200m: 1:58.85
(30.19)
3 Roope Paatos 2002 Raision Urheilijat +0.72 626 1:59.18 +2.67
50m: 28.54
100m: 58.88
(30.34)
150m: 1:29.41
(30.53)
200m: 1:59.18
(29.77)
4 Oscar Skjäl 2002 Cetus Espoo +0.77 611 2:00.17 +3.66
50m: 28.00
100m: 58.58
(30.58)
150m: 1:29.54
(30.96)
200m: 2:00.17
(30.63)
5 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.68 595 2:01.23 +4.72
50m: 27.67
100m: 58.60
(30.93)
150m: 1:30.02
(31.42)
200m: 2:01.23
(31.21)
6 Jasper Pullinen 1999 Riihimäen Uimaseura +0.71 594 2:01.29 +4.78
50m: 28.80
100m: 59.25
(30.45)
150m: 1:30.41
(31.16)
200m: 2:01.29
(30.88)
7 Oskari Aalto 2002 Helsingfors Simsällskap +0.72 593 2:01.35 +4.84
50m: 28.68
100m: 59.73
(31.05)
150m: 1:31.16
(31.43)
200m: 2:01.35
(30.19)
8 Sebastiano Don 1991 Swimming Jyväskylä +0.72 589 2:01.66 +5.15
50m: 28.15
100m: 58.36
(30.21)
150m: 1:29.55
(31.19)
200m: 2:01.66
(32.11)
9 Leo Mikkonen 2002 Cetus Espoo 573 2:02.79 +6.28
50m: 28.60
100m: 59.84
(31.24)
150m: 1:31.38
(31.54)
200m: 2:02.79
(31.41)
10 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.63 560 2:03.73 +7.22
50m: 29.00
100m: 1:00.38
(31.38)
150m: 1:31.88
(31.50)
200m: 2:03.73
(31.85)
11 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.68 546 2:04.74 +8.23
50m: 28.35
100m: 59.50
(31.15)
150m: 1:32.00
(32.50)
200m: 2:04.74
(32.74)
12 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap +0.69 517 2:07.06 +10.55
50m: 29.29
100m: 1:01.53
(32.24)
150m: 1:34.09
(32.56)
200m: 2:07.06
(32.97)
13 Aleksi Seger 2001 Octopus Lohja +0.67 509 2:07.71 +11.20
50m: 28.75
100m: 1:00.81
(32.06)
150m: 1:34.90
(34.09)
200m: 2:07.71
(32.81)
14 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo +0.72 506 2:08.00 +11.49
50m: 29.98
100m: 1:02.85
(32.87)
150m: 1:35.54
(32.69)
200m: 2:08.00
(32.46)
15 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.68 503 2:08.25 +11.74
50m: 28.37
100m: 1:00.56
(32.19)
150m: 1:33.92
(33.36)
200m: 2:08.25
(34.33)
16 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.69 472 2:10.97 +14.46
50m: 29.17
100m: 1:01.93
(32.76)
150m: 1:36.05
(34.12)
200m: 2:10.97
(34.92)
17 Aki Jormanainen 1977 Cetus Espoo +0.72 384 2:20.30 +23.79
50m: 32.15
100m: 1:07.41
(35.26)
150m: 1:43.93
(36.52)
200m: 2:20.30
(36.37)
- Aaro Tähtivuori 1998 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 18:30:22
2019-06-08 18:30:30 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 1, 200m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.76 584 2:02.01
50m: 28.26
100m: 59.26
(31.00)
150m: 1:30.91
(31.65)
200m: 2:02.01
(31.10)
2 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.72 539 2:05.27 +3.26
50m: 30.34
100m: 1:02.11
(31.77)
150m: 1:34.21
(32.10)
200m: 2:05.27
(31.06)
3 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.66 517 2:07.01 +5.00
50m: 28.08
100m: 59.37
(31.29)
150m: 1:32.27
(32.90)
200m: 2:07.01
(34.74)
4 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.74 455 2:12.60 +10.59
50m: 30.50
100m: 1:03.74
(33.24)
150m: 1:38.08
(34.34)
200m: 2:12.60
(34.52)
5 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.69 441 2:13.94 +11.93
50m: 29.81
100m: 1:03.98
(34.17)
150m: 1:39.18
(35.20)
200m: 2:13.94
(34.76)
6 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.73 397 2:18.78 +16.77
50m: 32.23
100m: 1:07.58
(35.35)
150m: 1:43.51
(35.93)
200m: 2:18.78
(35.27)
7 Tommi Myllynen 2004 Nurmijärven Uinti +0.80 319 2:29.17 +27.16
50m: 33.47
100m: 1:12.37
(38.90)
150m: 1:51.77
(39.40)
200m: 2:29.17
(37.40)
8 Joona Lehtonen 2003 Vanders +0.74 315 2:29.76 +27.75
50m: 34.15
100m: 1:11.98
(37.83)
150m: 1:50.76
(38.78)
200m: 2:29.76
(39.00)
9 Osmo Mäkelä 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 307 2:31.08 +29.07
50m: 33.72
100m: 1:12.14
(38.42)
150m: 1:51.53
(39.39)
200m: 2:31.08
(39.55)
10 Akseli Soini 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 287 2:34.63 +32.62
50m: 34.12
100m: 1:13.51
(39.39)
150m: 1:54.89
(41.38)
200m: 2:34.63
(39.74)
11 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.88 242 2:43.56 +41.55
50m: 35.69
100m: 1:15.83
(40.14)
150m: 1:59.03
(43.20)
200m: 2:43.56
(44.53)
12 Eelis Wiberg 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 236 2:45.00 +42.99
50m: 36.21
100m: 1:18.28
(42.07)
150m: 2:01.67
(43.39)
200m: 2:45.00
(43.33)
- Tiger Tran 2005 Simmis Wanda DNS
- Riku Huuhka 2005 Lahden Uimaseura DNS
- Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda DNS
- Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Juuso Saarikko 2006 Hämeenlinnan Uimaseura DNS
Event official at: 8.6.2019 18:30:22
Event 1, 200m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riku Pöytäkivi 1993 Helsingfors Simsällskap +0.69 670 1:56.51
50m: 26.23
100m: 56.06
(29.83)
150m: 1:26.61
(30.55)
200m: 1:56.51
(29.90)
2 Tony Eriksson 1995 TaTu Tampere +0.65 632 1:58.85 +2.34
50m: 27.25
100m: 57.58
(30.33)
150m: 1:28.66
(31.08)
200m: 1:58.85
(30.19)
3 Roope Paatos 2002 Raision Urheilijat +0.72 626 1:59.18 +2.67
50m: 28.54
100m: 58.88
(30.34)
150m: 1:29.41
(30.53)
200m: 1:59.18
(29.77)
4 Oscar Skjäl 2002 Cetus Espoo +0.77 611 2:00.17 +3.66
50m: 28.00
100m: 58.58
(30.58)
150m: 1:29.54
(30.96)
200m: 2:00.17
(30.63)
5 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.68 595 2:01.23 +4.72
50m: 27.67
100m: 58.60
(30.93)
150m: 1:30.02
(31.42)
200m: 2:01.23
(31.21)
6 Jasper Pullinen 1999 Riihimäen Uimaseura +0.71 594 2:01.29 +4.78
50m: 28.80
100m: 59.25
(30.45)
150m: 1:30.41
(31.16)
200m: 2:01.29
(30.88)
7 Oskari Aalto 2002 Helsingfors Simsällskap +0.72 593 2:01.35 +4.84
50m: 28.68
100m: 59.73
(31.05)
150m: 1:31.16
(31.43)
200m: 2:01.35
(30.19)
8 Sebastiano Don 1991 Swimming Jyväskylä +0.72 589 2:01.66 +5.15
50m: 28.15
100m: 58.36
(30.21)
150m: 1:29.55
(31.19)
200m: 2:01.66
(32.11)
9 Leo Mikkonen 2002 Cetus Espoo 573 2:02.79 +6.28
50m: 28.60
100m: 59.84
(31.24)
150m: 1:31.38
(31.54)
200m: 2:02.79
(31.41)
10 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.63 560 2:03.73 +7.22
50m: 29.00
100m: 1:00.38
(31.38)
150m: 1:31.88
(31.50)
200m: 2:03.73
(31.85)
11 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.68 546 2:04.74 +8.23
50m: 28.35
100m: 59.50
(31.15)
150m: 1:32.00
(32.50)
200m: 2:04.74
(32.74)
12 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap +0.69 517 2:07.06 +10.55
50m: 29.29
100m: 1:01.53
(32.24)
150m: 1:34.09
(32.56)
200m: 2:07.06
(32.97)
13 Aleksi Seger 2001 Octopus Lohja +0.67 509 2:07.71 +11.20
50m: 28.75
100m: 1:00.81
(32.06)
150m: 1:34.90
(34.09)
200m: 2:07.71
(32.81)
14 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo +0.72 506 2:08.00 +11.49
50m: 29.98
100m: 1:02.85
(32.87)
150m: 1:35.54
(32.69)
200m: 2:08.00
(32.46)
15 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.68 503 2:08.25 +11.74
50m: 28.37
100m: 1:00.56
(32.19)
150m: 1:33.92
(33.36)
200m: 2:08.25
(34.33)
16 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.69 472 2:10.97 +14.46
50m: 29.17
100m: 1:01.93
(32.76)
150m: 1:36.05
(34.12)
200m: 2:10.97
(34.92)
17 Aki Jormanainen 1977 Cetus Espoo +0.72 384 2:20.30 +23.79
50m: 32.15
100m: 1:07.41
(35.26)
150m: 1:43.93
(36.52)
200m: 2:20.30
(36.37)
- Aaro Tähtivuori 1998 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 18:30:22
2019-06-08 18:30:30 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 2, 200m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.76 583 2:15.24
50m: 31.50
100m: 1:05.75
(34.25)
150m: 1:41.05
(35.30)
200m: 2:15.24
(34.19)
2 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.70 574 2:15.87 +0.63
50m: 31.01
100m: 1:05.21
(34.20)
150m: 1:40.88
(35.67)
200m: 2:15.87
(34.99)
3 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.69 531 2:19.46 +4.22
50m: 31.96
100m: 1:07.51
(35.55)
150m: 1:44.59
(37.08)
200m: 2:19.46
(34.87)
4 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.96 490 2:23.27 +8.03
50m: 32.44
100m: 1:09.06
(36.62)
150m: 1:46.77
(37.71)
200m: 2:23.27
(36.50)
5 Aino Kuusisto 2006 Nurmijärven Uinti +0.78 482 2:24.05 +8.81
50m: 34.61
100m: 1:10.97
(36.36)
150m: 1:48.89
(37.92)
200m: 2:24.05
(35.16)
6 Aino Emilia Hankala 2005 Simmis Wanda +0.70 481 2:24.12 +8.88
50m: 31.61
100m: 1:09.54
(37.93)
150m: 1:47.60
(38.06)
200m: 2:24.12
(36.52)
7 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.75 446 2:27.77 +12.53
50m: 33.82
100m: 1:11.47
(37.65)
150m: 1:49.72
(38.25)
200m: 2:27.77
(38.05)
8 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda +0.91 434 2:29.15 +13.91
50m: 34.12
100m: 1:13.11
(38.99)
150m: 1:53.21
(40.10)
200m: 2:29.15
(35.94)
9 Jenny Forsell 2004 Kuopion Uimaseura +0.75 431 2:29.53 +14.29
50m: 33.74
100m: 1:12.89
(39.15)
150m: 1:52.31
(39.42)
200m: 2:29.53
(37.22)
10 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.76 421 2:30.72 +15.48
50m: 33.74
100m: 1:12.53
(38.79)
150m: 1:52.50
(39.97)
200m: 2:30.72
(38.22)
11 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda +0.87 417 2:31.15 +15.91
50m: 34.84
100m: 1:14.66
(39.82)
150m: 1:53.89
(39.23)
200m: 2:31.15
(37.26)
12 Anna Lehmusvaara 2005 Simmis Wanda +0.69 410 2:32.02 +16.78
50m: 33.26
100m: 1:12.20
(38.94)
150m: 1:52.32
(40.12)
200m: 2:32.02
(39.70)
13 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 380 2:35.96 +20.72
50m: 35.13
100m: 1:15.09
(39.96)
150m: 1:56.05
(40.96)
200m: 2:35.96
(39.91)
14 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä +0.80 357 2:39.18 +23.94
50m: 35.91
100m: 1:16.48
(40.57)
150m: 1:57.97
(41.49)
200m: 2:39.18
(41.21)
15 Sanni Toppinen 2005 Kuopion Uimaseura +0.73 344 2:41.11 +25.87
50m: 35.90
100m: 1:16.82
(40.92)
150m: 1:59.30
(42.48)
200m: 2:41.11
(41.81)
16 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda +0.80 339 2:41.88 +26.64
50m: 36.26
100m: 1:17.58
(41.32)
150m: 2:00.62
(43.04)
200m: 2:41.88
(41.26)
17 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.63 299 2:48.78 +33.54
50m: 34.75
100m: 1:17.76
(43.01)
150m: 2:02.86
(45.10)
200m: 2:48.78
(45.92)
18 Taru Lax 2005 Cetus Espoo +0.80 276 2:53.34 +38.10
50m: 38.31
100m: 1:21.82
(43.51)
150m: 2:08.41
(46.59)
200m: 2:53.34
(44.93)
19 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo +0.69 264 2:56.03 +40.79
50m: 37.00
100m: 1:19.75
(42.75)
150m: 2:07.12
(47.37)
200m: 2:56.03
(48.91)
20 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura +0.68 259 2:57.03 +41.79
50m: 40.03
100m: 1:25.16
(45.13)
150m: 2:12.68
(47.52)
200m: 2:57.03
(44.35)
21 Nea-Noora Hannele Väli-Tainio 2004 Kuopion Uimaseura +0.80 240 3:01.78 +46.54
50m: 38.07
100m: 1:22.91
(44.84)
150m: 2:13.06
(50.15)
200m: 3:01.78
(48.72)
- Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap DNS
- Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 18:37:55
Event 2, 200m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.75 687 2:08.00
50m: 30.18
100m: 1:03.16
(32.98)
150m: 1:36.38
(33.22)
200m: 2:08.00
(31.62)
2 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.70 686 2:08.09 +0.09
50m: 30.33
100m: 1:02.39
(32.06)
150m: 1:35.62
(33.23)
200m: 2:08.09
(32.47)
3 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.73 639 2:11.12 +3.12
50m: 31.39
100m: 1:04.51
(33.12)
150m: 1:37.78
(33.27)
200m: 2:11.12
(33.34)
4 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo +0.60 629 2:11.80 +3.80
50m: 30.63
100m: 1:04.01
(33.38)
150m: 1:37.71
(33.70)
200m: 2:11.80
(34.09)
5 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.75 608 2:13.32 +5.32
50m: 30.94
100m: 1:04.88
(33.94)
150m: 1:39.62
(34.74)
200m: 2:13.32
(33.70)
6 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.76 606 2:13.50 +5.50
50m: 30.72
100m: 1:04.99
(34.27)
150m: 1:39.09
(34.10)
200m: 2:13.50
(34.41)
6 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.75 606 2:13.50 +5.50
50m: 31.04
100m: 1:05.06
(34.02)
150m: 1:39.76
(34.70)
200m: 2:13.50
(33.74)
8 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.78 584 2:15.09 +7.09
50m: 32.21
100m: 1:06.83
(34.62)
150m: 1:41.62
(34.79)
200m: 2:15.09
(33.47)
9 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.72 560 2:16.99 +8.99
50m: 31.09
100m: 1:06.43
(35.34)
150m: 1:41.93
(35.50)
200m: 2:16.99
(35.06)
10 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.74 548 2:18.00 +10.00
50m: 32.56
100m: 1:07.82
(35.26)
150m: 1:43.10
(35.28)
200m: 2:18.00
(34.90)
11 Kiira Mauranen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.78 534 2:19.21 +11.21
50m: 32.36
100m: 1:07.57
(35.21)
150m: 1:43.29
(35.72)
200m: 2:19.21
(35.92)
12 Maria Yritys 2002 Uinti Hyvinkää +0.74 534 2:19.23 +11.23
50m: 32.18
100m: 1:07.56
(35.38)
150m: 1:43.70
(36.14)
200m: 2:19.23
(35.53)
13 Lilli Louhikoski 2002 Vanders +0.70 515 2:20.95 +12.95
50m: 31.76
100m: 1:07.06
(35.30)
150m: 1:43.83
(36.77)
200m: 2:20.95
(37.12)
14 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 514 2:20.98 +12.98
50m: 32.87
100m: 1:08.69
(35.82)
150m: 1:45.44
(36.75)
200m: 2:20.98
(35.54)
15 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.79 514 2:21.04 +13.04
50m: 32.35
100m: 1:07.63
(35.28)
150m: 1:44.27
(36.64)
200m: 2:21.04
(36.77)
16 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 513 2:21.10 +13.10
50m: 32.39
100m: 1:08.37
(35.98)
150m: 1:45.33
(36.96)
200m: 2:21.10
(35.77)
17 Milla Hyttinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 504 2:21.88 +13.88
50m: 33.17
100m: 1:08.98
(35.81)
150m: 1:45.53
(36.55)
200m: 2:21.88
(36.35)
18 Vivian Heräjärvi 2001 Kampuksen Plaani +0.73 502 2:22.07 +14.07
50m: 32.04
100m: 1:08.92
(36.88)
150m: 1:46.05
(37.13)
200m: 2:22.07
(36.02)
19 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.76 501 2:22.21 +14.21
50m: 32.91
100m: 1:08.92
(36.01)
150m: 1:44.65
(35.73)
200m: 2:22.21
(37.56)
20 Ira Uusoksa 1987 Helsingfors Simsällskap +0.83 485 2:23.70 +15.70
50m: 34.02
100m: 1:10.84
(36.82)
150m: 1:48.60
(37.76)
200m: 2:23.70
(35.10)
21 Niina Roiko-Jokela 2001 Swimming Jyväskylä +0.72 476 2:24.62 +16.62
50m: 33.55
100m: 1:09.67
(36.12)
150m: 1:47.74
(38.07)
200m: 2:24.62
(36.88)
22 Annika Alanen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.61 463 2:25.96 +17.96
50m: 33.25
100m: 1:10.36
(37.11)
150m: 1:48.67
(38.31)
200m: 2:25.96
(37.29)
23 Stella Freystätter 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 454 2:26.92 +18.92
50m: 33.92
100m: 1:10.58
(36.66)
150m: 1:48.46
(37.88)
200m: 2:26.92
(38.46)
24 Liia Louhikoski 2001 Vanders +0.78 449 2:27.48 +19.48
50m: 32.51
100m: 1:09.63
(37.12)
150m: 1:48.41
(38.78)
200m: 2:27.48
(39.07)
25 Ilona Hjelt 2002 Kampuksen Plaani +0.89 449 2:27.51 +19.51
50m: 33.84
100m: 1:11.63
(37.79)
150m: 1:50.05
(38.42)
200m: 2:27.51
(37.46)
26 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.73 447 2:27.70 +19.70
50m: 33.47
100m: 1:10.70
(37.23)
150m: 1:49.00
(38.30)
200m: 2:27.70
(38.70)
27 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.75 445 2:27.88 +19.88
50m: 33.82
100m: 1:12.10
(38.28)
150m: 1:51.32
(39.22)
200m: 2:27.88
(36.56)
28 Oona Lehtola 2003 Helsingfors Simsällskap +0.90 436 2:28.89 +20.89
50m: 33.92
100m: 1:11.28
(37.36)
150m: 1:50.03
(38.75)
200m: 2:28.89
(38.86)
29 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.76 432 2:29.41 +21.41
50m: 32.85
100m: 1:11.25
(38.40)
150m: 1:50.18
(38.93)
200m: 2:29.41
(39.23)
30 Julia Romo 2003 Lahden Uimaseura +0.73 398 2:33.56 +25.56
50m: 34.38
100m: 1:14.40
(40.02)
150m: 1:54.71
(40.31)
200m: 2:33.56
(38.85)
31 Miia Puranen 2001 Cetus Espoo +0.77 395 2:33.88 +25.88
50m: 33.77
100m: 1:13.24
(39.47)
150m: 1:53.73
(40.49)
200m: 2:33.88
(40.15)
32 Sofia Harju 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.75 391 2:34.48 +26.48
50m: 34.48
100m: 1:14.23
(39.75)
150m: 1:55.88
(41.65)
200m: 2:34.48
(38.60)
33 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani +0.78 385 2:35.18 +27.18
50m: 34.77
100m: 1:14.00
(39.23)
150m: 1:54.79
(40.79)
200m: 2:35.18
(40.39)
34 Sanna Valkonen 2003 Cetus Espoo +0.87 338 2:42.12 +34.12
50m: 35.25
100m: 1:15.97
(40.72)
150m: 1:59.13
(43.16)
200m: 2:42.12
(42.99)
35 Lotta Laine 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 326 2:44.00 +36.00
50m: 36.30
100m: 1:18.13
(41.83)
150m: 2:01.40
(43.27)
200m: 2:44.00
(42.60)
36 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.78 319 2:45.24 +37.24
50m: 35.58
100m: 1:17.35
(41.77)
150m: 2:01.59
(44.24)
200m: 2:45.24
(43.65)
37 Heli Havantola 2003 Nurmijärven Uinti +0.74 282 2:52.26 +44.26
50m: 38.70
100m: 1:22.41
(43.71)
150m: 2:07.67
(45.26)
200m: 2:52.26
(44.59)
38 Siiri Ruppa 2003 Kampuksen Plaani +0.81 227 3:05.05 +57.05
50m: 40.11
100m: 1:27.06
(46.95)
150m: 2:16.63
(49.57)
200m: 3:05.05
(48.42)
39 Emma Sevenius 2002 Nurmijärven Uinti +0.79 193 3:15.19 +1:07.19
50m: 44.08
100m: 1:33.51
(49.43)
150m: 2:25.89
(52.38)
200m: 3:15.19
(49.30)
- Noora Kanerva 2000 Simmis Wanda DNS
- Diana Seiger 2003 Cetus Espoo DNS
- Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Sanni Alamattila 1999 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 18:37:55
2019-06-08 19:47:37 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 2, 200m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.76 583 2:15.24
50m: 31.50
100m: 1:05.75
(34.25)
150m: 1:41.05
(35.30)
200m: 2:15.24
(34.19)
2 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.70 574 2:15.87 +0.63
50m: 31.01
100m: 1:05.21
(34.20)
150m: 1:40.88
(35.67)
200m: 2:15.87
(34.99)
3 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.69 531 2:19.46 +4.22
50m: 31.96
100m: 1:07.51
(35.55)
150m: 1:44.59
(37.08)
200m: 2:19.46
(34.87)
4 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.96 490 2:23.27 +8.03
50m: 32.44
100m: 1:09.06
(36.62)
150m: 1:46.77
(37.71)
200m: 2:23.27
(36.50)
5 Aino Kuusisto 2006 Nurmijärven Uinti +0.78 482 2:24.05 +8.81
50m: 34.61
100m: 1:10.97
(36.36)
150m: 1:48.89
(37.92)
200m: 2:24.05
(35.16)
6 Aino Emilia Hankala 2005 Simmis Wanda +0.70 481 2:24.12 +8.88
50m: 31.61
100m: 1:09.54
(37.93)
150m: 1:47.60
(38.06)
200m: 2:24.12
(36.52)
7 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.75 446 2:27.77 +12.53
50m: 33.82
100m: 1:11.47
(37.65)
150m: 1:49.72
(38.25)
200m: 2:27.77
(38.05)
8 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda +0.91 434 2:29.15 +13.91
50m: 34.12
100m: 1:13.11
(38.99)
150m: 1:53.21
(40.10)
200m: 2:29.15
(35.94)
9 Jenny Forsell 2004 Kuopion Uimaseura +0.75 431 2:29.53 +14.29
50m: 33.74
100m: 1:12.89
(39.15)
150m: 1:52.31
(39.42)
200m: 2:29.53
(37.22)
10 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.76 421 2:30.72 +15.48
50m: 33.74
100m: 1:12.53
(38.79)
150m: 1:52.50
(39.97)
200m: 2:30.72
(38.22)
11 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda +0.87 417 2:31.15 +15.91
50m: 34.84
100m: 1:14.66
(39.82)
150m: 1:53.89
(39.23)
200m: 2:31.15
(37.26)
12 Anna Lehmusvaara 2005 Simmis Wanda +0.69 410 2:32.02 +16.78
50m: 33.26
100m: 1:12.20
(38.94)
150m: 1:52.32
(40.12)
200m: 2:32.02
(39.70)
13 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 380 2:35.96 +20.72
50m: 35.13
100m: 1:15.09
(39.96)
150m: 1:56.05
(40.96)
200m: 2:35.96
(39.91)
14 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä +0.80 357 2:39.18 +23.94
50m: 35.91
100m: 1:16.48
(40.57)
150m: 1:57.97
(41.49)
200m: 2:39.18
(41.21)
15 Sanni Toppinen 2005 Kuopion Uimaseura +0.73 344 2:41.11 +25.87
50m: 35.90
100m: 1:16.82
(40.92)
150m: 1:59.30
(42.48)
200m: 2:41.11
(41.81)
16 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda +0.80 339 2:41.88 +26.64
50m: 36.26
100m: 1:17.58
(41.32)
150m: 2:00.62
(43.04)
200m: 2:41.88
(41.26)
17 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.63 299 2:48.78 +33.54
50m: 34.75
100m: 1:17.76
(43.01)
150m: 2:02.86
(45.10)
200m: 2:48.78
(45.92)
18 Taru Lax 2005 Cetus Espoo +0.80 276 2:53.34 +38.10
50m: 38.31
100m: 1:21.82
(43.51)
150m: 2:08.41
(46.59)
200m: 2:53.34
(44.93)
19 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo +0.69 264 2:56.03 +40.79
50m: 37.00
100m: 1:19.75
(42.75)
150m: 2:07.12
(47.37)
200m: 2:56.03
(48.91)
20 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura +0.68 259 2:57.03 +41.79
50m: 40.03
100m: 1:25.16
(45.13)
150m: 2:12.68
(47.52)
200m: 2:57.03
(44.35)
21 Nea-Noora Hannele Väli-Tainio 2004 Kuopion Uimaseura +0.80 240 3:01.78 +46.54
50m: 38.07
100m: 1:22.91
(44.84)
150m: 2:13.06
(50.15)
200m: 3:01.78
(48.72)
- Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap DNS
- Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 18:37:55
Event 2, 200m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.75 687 2:08.00
50m: 30.18
100m: 1:03.16
(32.98)
150m: 1:36.38
(33.22)
200m: 2:08.00
(31.62)
2 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.70 686 2:08.09 +0.09
50m: 30.33
100m: 1:02.39
(32.06)
150m: 1:35.62
(33.23)
200m: 2:08.09
(32.47)
3 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.73 639 2:11.12 +3.12
50m: 31.39
100m: 1:04.51
(33.12)
150m: 1:37.78
(33.27)
200m: 2:11.12
(33.34)
4 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo +0.60 629 2:11.80 +3.80
50m: 30.63
100m: 1:04.01
(33.38)
150m: 1:37.71
(33.70)
200m: 2:11.80
(34.09)
5 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.75 608 2:13.32 +5.32
50m: 30.94
100m: 1:04.88
(33.94)
150m: 1:39.62
(34.74)
200m: 2:13.32
(33.70)
6 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.76 606 2:13.50 +5.50
50m: 30.72
100m: 1:04.99
(34.27)
150m: 1:39.09
(34.10)
200m: 2:13.50
(34.41)
6 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.75 606 2:13.50 +5.50
50m: 31.04
100m: 1:05.06
(34.02)
150m: 1:39.76
(34.70)
200m: 2:13.50
(33.74)
8 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.78 584 2:15.09 +7.09
50m: 32.21
100m: 1:06.83
(34.62)
150m: 1:41.62
(34.79)
200m: 2:15.09
(33.47)
9 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.72 560 2:16.99 +8.99
50m: 31.09
100m: 1:06.43
(35.34)
150m: 1:41.93
(35.50)
200m: 2:16.99
(35.06)
10 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.74 548 2:18.00 +10.00
50m: 32.56
100m: 1:07.82
(35.26)
150m: 1:43.10
(35.28)
200m: 2:18.00
(34.90)
11 Kiira Mauranen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.78 534 2:19.21 +11.21
50m: 32.36
100m: 1:07.57
(35.21)
150m: 1:43.29
(35.72)
200m: 2:19.21
(35.92)
12 Maria Yritys 2002 Uinti Hyvinkää +0.74 534 2:19.23 +11.23
50m: 32.18
100m: 1:07.56
(35.38)
150m: 1:43.70
(36.14)
200m: 2:19.23
(35.53)
13 Lilli Louhikoski 2002 Vanders +0.70 515 2:20.95 +12.95
50m: 31.76
100m: 1:07.06
(35.30)
150m: 1:43.83
(36.77)
200m: 2:20.95
(37.12)
14 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 514 2:20.98 +12.98
50m: 32.87
100m: 1:08.69
(35.82)
150m: 1:45.44
(36.75)
200m: 2:20.98
(35.54)
15 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.79 514 2:21.04 +13.04
50m: 32.35
100m: 1:07.63
(35.28)
150m: 1:44.27
(36.64)
200m: 2:21.04
(36.77)
16 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 513 2:21.10 +13.10
50m: 32.39
100m: 1:08.37
(35.98)
150m: 1:45.33
(36.96)
200m: 2:21.10
(35.77)
17 Milla Hyttinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 504 2:21.88 +13.88
50m: 33.17
100m: 1:08.98
(35.81)
150m: 1:45.53
(36.55)
200m: 2:21.88
(36.35)
18 Vivian Heräjärvi 2001 Kampuksen Plaani +0.73 502 2:22.07 +14.07
50m: 32.04
100m: 1:08.92
(36.88)
150m: 1:46.05
(37.13)
200m: 2:22.07
(36.02)
19 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.76 501 2:22.21 +14.21
50m: 32.91
100m: 1:08.92
(36.01)
150m: 1:44.65
(35.73)
200m: 2:22.21
(37.56)
20 Ira Uusoksa 1987 Helsingfors Simsällskap +0.83 485 2:23.70 +15.70
50m: 34.02
100m: 1:10.84
(36.82)
150m: 1:48.60
(37.76)
200m: 2:23.70
(35.10)
21 Niina Roiko-Jokela 2001 Swimming Jyväskylä +0.72 476 2:24.62 +16.62
50m: 33.55
100m: 1:09.67
(36.12)
150m: 1:47.74
(38.07)
200m: 2:24.62
(36.88)
22 Annika Alanen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.61 463 2:25.96 +17.96
50m: 33.25
100m: 1:10.36
(37.11)
150m: 1:48.67
(38.31)
200m: 2:25.96
(37.29)
23 Stella Freystätter 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 454 2:26.92 +18.92
50m: 33.92
100m: 1:10.58
(36.66)
150m: 1:48.46
(37.88)
200m: 2:26.92
(38.46)
24 Liia Louhikoski 2001 Vanders +0.78 449 2:27.48 +19.48
50m: 32.51
100m: 1:09.63
(37.12)
150m: 1:48.41
(38.78)
200m: 2:27.48
(39.07)
25 Ilona Hjelt 2002 Kampuksen Plaani +0.89 449 2:27.51 +19.51
50m: 33.84
100m: 1:11.63
(37.79)
150m: 1:50.05
(38.42)
200m: 2:27.51
(37.46)
26 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.73 447 2:27.70 +19.70
50m: 33.47
100m: 1:10.70
(37.23)
150m: 1:49.00
(38.30)
200m: 2:27.70
(38.70)
27 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.75 445 2:27.88 +19.88
50m: 33.82
100m: 1:12.10
(38.28)
150m: 1:51.32
(39.22)
200m: 2:27.88
(36.56)
28 Oona Lehtola 2003 Helsingfors Simsällskap +0.90 436 2:28.89 +20.89
50m: 33.92
100m: 1:11.28
(37.36)
150m: 1:50.03
(38.75)
200m: 2:28.89
(38.86)
29 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.76 432 2:29.41 +21.41
50m: 32.85
100m: 1:11.25
(38.40)
150m: 1:50.18
(38.93)
200m: 2:29.41
(39.23)
30 Julia Romo 2003 Lahden Uimaseura +0.73 398 2:33.56 +25.56
50m: 34.38
100m: 1:14.40
(40.02)
150m: 1:54.71
(40.31)
200m: 2:33.56
(38.85)
31 Miia Puranen 2001 Cetus Espoo +0.77 395 2:33.88 +25.88
50m: 33.77
100m: 1:13.24
(39.47)
150m: 1:53.73
(40.49)
200m: 2:33.88
(40.15)
32 Sofia Harju 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.75 391 2:34.48 +26.48
50m: 34.48
100m: 1:14.23
(39.75)
150m: 1:55.88
(41.65)
200m: 2:34.48
(38.60)
33 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani +0.78 385 2:35.18 +27.18
50m: 34.77
100m: 1:14.00
(39.23)
150m: 1:54.79
(40.79)
200m: 2:35.18
(40.39)
34 Sanna Valkonen 2003 Cetus Espoo +0.87 338 2:42.12 +34.12
50m: 35.25
100m: 1:15.97
(40.72)
150m: 1:59.13
(43.16)
200m: 2:42.12
(42.99)
35 Lotta Laine 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 326 2:44.00 +36.00
50m: 36.30
100m: 1:18.13
(41.83)
150m: 2:01.40
(43.27)
200m: 2:44.00
(42.60)
36 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.78 319 2:45.24 +37.24
50m: 35.58
100m: 1:17.35
(41.77)
150m: 2:01.59
(44.24)
200m: 2:45.24
(43.65)
37 Heli Havantola 2003 Nurmijärven Uinti +0.74 282 2:52.26 +44.26
50m: 38.70
100m: 1:22.41
(43.71)
150m: 2:07.67
(45.26)
200m: 2:52.26
(44.59)
38 Siiri Ruppa 2003 Kampuksen Plaani +0.81 227 3:05.05 +57.05
50m: 40.11
100m: 1:27.06
(46.95)
150m: 2:16.63
(49.57)
200m: 3:05.05
(48.42)
39 Emma Sevenius 2002 Nurmijärven Uinti +0.79 193 3:15.19 +1:07.19
50m: 44.08
100m: 1:33.51
(49.43)
150m: 2:25.89
(52.38)
200m: 3:15.19
(49.30)
- Noora Kanerva 2000 Simmis Wanda DNS
- Diana Seiger 2003 Cetus Espoo DNS
- Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Sanni Alamattila 1999 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 8.6.2019 18:37:55
2019-06-08 19:47:37 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 3, 200m Sekauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda +0.81 451 2:28.59
50m: 33.80
100m: 1:11.13
(37.33)
150m: 1:53.90
(42.77)
200m: 2:28.59
(34.69)
2 Veerti Juurakko 2004 Cetus Espoo +0.80 409 2:33.47 +4.88