2020-05-26   15:44:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Palles Minne - TYR CUP 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.30-13.45)

Document
Resultat
Palles Minne 2019
Arrangör:
Plats: Bollnäs Simhall Bollnäs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 jan 2019 till den 6 jan 2019
Event 4, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.68 361 2:19.50
50m: 30.72
100m: 1:06.51
(35.79)
150m: 1:43.55
(37.04)
200m: 2:19.50
(35.95)
2 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.65 317 2:25.68 +6.18
50m: 33.14
100m: 1:10.55
(37.41)
150m: 1:48.76
(38.21)
200m: 2:25.68
(36.92)
3 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.81 304 2:27.64 +8.14
50m: 33.26
100m: 1:11.03
(37.77)
150m: 1:50.53
(39.50)
200m: 2:27.64
(37.11)
4 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.85 303 2:27.89 +8.39
50m: 34.17
100m: 1:11.90
(37.73)
150m: 1:50.67
(38.77)
200m: 2:27.89
(37.22)
5 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.85 250 2:37.54 +18.04
50m: 35.59
100m: 1:17.74
(42.15)
150m: 1:59.70
(41.96)
200m: 2:37.54
(37.84)
6 Daniel Savin 2006 Upsala Simsällskap +0.75 248 2:38.12 +18.62
50m: 34.13
100m: 1:14.57
(40.44)
150m: 1:57.25
(42.68)
200m: 2:38.12
(40.87)
7 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.89 198 2:50.34 +30.84
50m: 39.56
100m: 1:23.60
(44.04)
150m: 2:07.86
(44.26)
200m: 2:50.34
(42.48)
8 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.64 188 2:53.25 +33.75
50m: 38.85
100m: 1:24.61
(45.76)
150m: 2:10.68
(46.07)
200m: 2:53.25
(42.57)
9 Stig Larsson 2006 Upsala Simsällskap +0.96 185 2:54.27 +34.77
50m: 40.04
100m: 1:25.73
(45.69)
150m: 2:09.59
(43.86)
200m: 2:54.27
(44.68)
10 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.86 182 2:55.14 +35.64
50m: 39.61
100m: 1:25.41
(45.80)
150m: 2:11.46
(46.05)
200m: 2:55.14
(43.68)
11 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.79 164 3:01.45 +41.95
50m: 41.67
100m: 1:29.35
(47.68)
150m: 2:16.16
(46.81)
200m: 3:01.45
(45.29)
Grenen officiell:  2019-01-05 15:32:38
Event 4, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.66 579 1:59.21
50m: 28.15
100m: 58.59
(30.44)
150m: 1:29.10
(30.51)
200m: 1:59.21
(30.11)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.76 519 2:03.58 +4.37
50m: 28.16
100m: 59.10
(30.94)
150m: 1:31.44
(32.34)
200m: 2:03.58
(32.14)
3 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.71 464 2:08.31 +9.10
50m: 29.17
100m: 1:01.97
(32.80)
150m: 1:35.79
(33.82)
200m: 2:08.31
(32.52)
4 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.71 441 2:10.49 +11.28
50m: 28.81
100m: 1:01.32
(32.51)
150m: 1:35.64
(34.32)
200m: 2:10.49
(34.85)
5 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap +0.84 439 2:10.69 +11.48
50m: 29.76
100m: 1:04.07
(34.31)
150m: 1:38.32
(34.25)
200m: 2:10.69
(32.37)
6 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap +0.80 415 2:13.14 +13.93
50m: 30.51
100m: 1:04.15
(33.64)
150m: 1:39.27
(35.12)
200m: 2:13.14
(33.87)
7 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.65 394 2:15.47 +16.26
50m: 30.43
100m: 1:06.10
(35.67)
150m: 1:42.31
(36.21)
200m: 2:15.47
(33.16)
8 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.63 394 2:15.48 +16.27
50m: 30.33
100m: 1:04.53
(34.20)
150m: 1:40.73
(36.20)
200m: 2:15.48
(34.75)
9 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.79 385 2:16.51 +17.30
50m: 29.09
100m: 1:02.57
(33.48)
150m: 1:38.79
(36.22)
200m: 2:16.51
(37.72)
10 Andreas  Savin 2003 Upsala Simsällskap +0.76 364 2:19.10 +19.89
50m: 29.99
100m: 1:05.23
(35.24)
150m: 1:42.70
(37.47)
200m: 2:19.10
(36.40)
11 Malte Eriksson 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.67 352 2:20.68 +21.47
50m: 31.83
100m: 1:07.37
(35.54)
150m: 1:44.87
(37.50)
200m: 2:20.68
(35.81)
12 William  Rismyhr 2004 Upsala Simsällskap +0.76 333 2:23.25 +24.04
50m: 31.44
100m: 1:07.81
(36.37)
150m: 1:45.71
(37.90)
200m: 2:23.25
(37.54)
13 Oliver Blomberg 2003 Bollnäs Simsällskap +0.78 321 2:25.01 +25.80
50m: 34.26
100m: 1:12.02
(37.76)
150m: 1:50.94
(38.92)
200m: 2:25.01
(34.07)
14 Alex Kalinichenko 2003 Borlänge Simsällskap +0.96 184 2:54.53 +55.32
50m: 38.01
100m: 1:23.92
(45.91)
150m: 2:11.57
(47.65)
200m: 2:54.53
(42.96)
Grenen officiell:  2019-01-05 15:32:38
Event 4, 200m Frisim Herrar 17-24 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.74 621 1:56.43
50m: 27.59
100m: 56.70
(29.11)
150m: 1:26.64
(29.94)
200m: 1:56.43
(29.79)
2 Elias Nordgren 2001 Sala Simsällskap +0.73 532 2:02.61 +6.18
50m: 27.64
100m: 58.06
(30.42)
150m: 1:30.25
(32.19)
200m: 2:02.61
(32.36)
3 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap +0.73 525 2:03.13 +6.70
50m: 28.13
100m: 58.92
(30.79)
150m: 1:30.83
(31.91)
200m: 2:03.13
(32.30)
4 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.69 501 2:05.05 +8.62
50m: 28.86
100m: 1:00.84
(31.98)
150m: 1:33.53
(32.69)
200m: 2:05.05
(31.52)
5 Alexander Karlsson 2002 Upsala Simsällskap +0.78 489 2:06.07 +9.64
50m: 28.18
100m: 59.75
(31.57)
150m: 1:32.72
(32.97)
200m: 2:06.07
(33.35)
6 Johan Ljunggren 2001 Upsala Simsällskap +0.76 463 2:08.40 +11.97
50m: 28.93
100m: 1:01.33
(32.40)
150m: 1:34.90
(33.57)
200m: 2:08.40
(33.50)
7 Marcus Nordh 2000 Bollnäs Simsällskap +0.72 409 2:13.77 +17.34
50m: 29.30
100m: 1:03.21
(33.91)
150m: 1:38.66
(35.45)
200m: 2:13.77
(35.11)
8 Andreas Persson 2000 Gävle Simsällskap +0.73 374 2:17.91 +21.48
50m: 28.94
100m: 1:04.21
(35.27)
150m: 1:41.43
(37.22)
200m: 2:17.91
(36.48)
9 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.77 364 2:19.13 +22.70
50m: 30.30
100m: 1:05.03
(34.73)
150m: 1:41.99
(36.96)
200m: 2:19.13
(37.14)
Grenen officiell:  2019-01-05 15:32:38
2019-01-05 15:33:09 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner