2018-11-14   06:02:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset MIKROPOLIX-UINNIT 27.10.2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  22:24   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Siwa E&t 1  2006  Simmis Wanda            2:46.29   
  Sanni Aarnivuo  2008      43.81        43.81   
  Noora Glasin  2006      46.55        1:30.36   
  Maria Karvonen  2006      36.70        2:07.06   
  Milma Tammikorpi  2006      39.23        2:46.29   
                     
Siwa Pian Ryhmä 1  2006  Simmis Wanda            3:04.08   
  Mikaela Heiman  2008      47.97        47.97   
  Venla Hoffren  2009      53.67        1:41.64   
  Emilia Wall  2008      43.21        2:24.85   
  Lotta Jokinen  2009      39.23        3:04.08   
                     
Rius Junnut  2006  Riihimäen Uimaseura            3:04.19   
  Elina Malinen  2009      46.26        46.26   
  Moona Anttila  2008      51.77        1:38.03   
  Laura Mantila  2008      50.46        2:28.49   
  Kukka-Sofia Lievonen  2006      35.70        3:04.19   
                     
Rius Röllit  2006  Riihimäen Uimaseura            3:08.35   
  Eerika Savulahti  2008      49.10        49.10   
  Helmi Kittelä  2008      44.44        1:33.54   
  Vieno Niemi  2007      52.48        2:26.02   
  Emma Pellikka  2007      42.33        3:08.35   
                     
Tatu Naiset [2006]  2006  TaTu Tampere            3:12.86   
  Iida Pennanen  2008      47.49        47.49   
  Minea Moisio  2009      54.21        1:41.70   
  Viiu Levola  2008      53.42        2:35.12   
  Minttu Mäkihannu  2008      37.74        3:12.86   
                     
Rius Junnut 2  2006  Riihimäen Uimaseura            3:15.77   
  Kaisla Paalanen  2008      49.15        49.15   
  Rosa Perikangas  2007      56.68        1:45.83   
  Aino Leipijärvi  2007      48.35        2:34.18   
  Aino Nokikuru  2007      41.59        3:15.77   
                     
Siwa Pian Ryhmä 2  2006  Simmis Wanda            DSQ   
  Viia Tossavainen  2007      47.18        47.18   
  Pinja Hoffren  2006      48.15        1:35.33   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rius Naiset 1  Riihimäen Uimaseura            2:08.41   
  Aida Pasma  2003      33.63        33.63   
  Aada Taiponen  2004      35.32        1:08.95   
  Annukka Pihkamäki  2004      30.07        1:39.02   
  Anni Halonen  1999      29.39        2:08.41   
                     
Rius Naiset 2  Riihimäen Uimaseura            2:13.26   
  Ronja Hellberg  2003      33.97        33.97   
  Maija Hinkkala  2005      38.08        1:12.05   
  Vilja Saarinen  2005      33.00        1:45.05   
  Mikaela Kulmala  2001      28.21        2:13.26   
                     
Veus Naiset [1919]  Vesihelmen Uimaseura            2:14.46   
  Elli-Kaisa Saarinen  2001      33.26        33.26   
  Oona Ahinko  2001      36.23        1:09.49   
  Senni Tuominen  2003      33.44        1:42.93   
  Boglárka Bódi  2005      31.53        2:14.46   
                     
Rius Naiset 3  Riihimäen Uimaseura            2:15.62   
  Iida Savulahti  2004      35.03        35.03   
  Julia Tuura  2004      38.14        1:13.17   
  Saana Perkkiö  2005      33.85        1:47.02   
  Nikita Ravalt  2002      28.60        2:15.62   
                     
Htu Stadi Naiset [1919]  HTU Stadi            2:19.96   
  Jenni Rantanen  2001      40.10        40.10   
  Annika Tietz  2001      36.14        1:16.24   
  Fionna Barnes  2005      31.44        1:47.68   
  Veera Kopponen  2005      32.28        2:19.96   
                     
Rius Naiset 4  Riihimäen Uimaseura            2:22.24   
  Miia Äikäs  2003      40.46        40.46   
  Aino Ruottu  2001      35.06        1:15.52   
  Siiri Friman  2001      35.43        1:50.95   
  Enni Silvennoinen  2003      31.29        2:22.24   
                     
Lentävät Turskat  Riihimäen Uimaseura            2:38.42   
  Annu Pasma  2006      41.52        41.52   
  Suvi Keskimäki  2006      42.23        1:23.75   
  Emma Veide  2005      41.75        2:05.50   
  Siiri Ruponen  2005      32.92        2:38.42   
                     
Mpx3 Leidit [1919]  Riihimäen Uimaseura            2:40.21   
  Minka Jumppainen  2003      39.49        39.49   
  Helmi Romppanen  2004      42.92        1:22.41   
  Heidi Malinen  2003      42.90        2:05.31   
  Sade Lukkaroinen  2004      34.90        2:40.21   
                     
Nu Naiset [2006]  Nurmijärven Uinti            2:47.46   
  Helie Katajainen  2005      47.15        47.15   
  Emma Tissari  2007      45.73        1:32.88   
  Laura Saarela  2006      36.86        2:09.74   
  Hertta Katajisto  2007      37.72        2:47.46   
                     
10  Uivat Majavat  Riihimäen Uimaseura            2:48.25   
  Karoliina Jukarainen  2006      45.18        45.18   
  Senni Hokkanen  2006      47.71        1:32.89   
  Milana Fedotova  2005      41.96        2:14.85   
  Jenna Helminen  2005      33.40        2:48.25   
                     
Nu Naiset 1  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  Edla Wuori  2003      35.85        35.85   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Siwa E&t 3  Simmis Wanda            DSQ   
  Ilona Marttila  2005      42.76        42.76   
  Almina Köroglu  2005      50.41        1:33.17   
  Deniz Keteli  2005      52.71        2:25.88   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  22:40   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Siwa T&e 1  2005  Simmis Wanda            2:39.60   
  Lauri Valtanen  2007      42.25        42.25   
  Olli Surakka  2005      47.02        1:29.27   
  Pravin Perasath  2008      36.02        2:05.29   
  Henri Hietto  2005      34.31        2:39.60   
                     
Rius Miehet [2005]  2005  Riihimäen Uimaseura            2:49.33   
  Aukusti Malinen  2007      45.89        45.89   
  Miika Toivonen  2007      49.09        1:34.98   
  Niko Nokikuru  2005      35.04        2:10.02   
  Joonatan Paalanen  2006      39.31        2:49.33   
                     
Rius Siksak  2005  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  Eetu Uotila  2008      49.04        49.04   
  Väinö Rosendahl  2007      54.91        1:43.95   
  Iikka Liitola  2008      41.48        2:25.43   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Tatu Miehet [2005]  2005  TaTu Tampere            DSQ   
  Miska Moisio  2007      55.66        55.66   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rius Miehet 1  Riihimäen Uimaseura            1:57.41   
  Tino Lukkaroinen  2002      32.92        32.92   
  Niko Mäkelä  1998      29.82        1:02.74   
  Elias Saarinen  2002      28.70        1:31.44   
  Jasper Pullinen  1999      25.97        1:57.41   
                     
Veus Miehet 1  Vesihelmen Uimaseura            2:03.95   
  Eetu Nyman  1999      30.03        30.03   
  Santeri Ahinko  2004      35.50        1:05.53   
  Aleksi Nissilä  2001      30.91        1:36.44   
  Aapo Huhti  2003      27.51        2:03.95   
                     
Rius Miehet 2  Riihimäen Uimaseura            2:09.71   
  Olavi Männistö  2003      35.41        35.41   
  Ville Savulahti  2003      35.14        1:10.55   
  Niko Akkanen  2003      33.12        1:43.67   
  Perttu Järvinen  2003      26.04        2:09.71   
                     
Rius Miehet 3  Riihimäen Uimaseura            2:11.59   
  Herkko Lajas  2001      32.24        32.24   
  Olli Paukola  2003      35.15        1:07.39   
  Joonatan Kuivalainen  2003      35.35        1:42.74   
  Jeremy Valkeavuori  2004      28.85        2:11.59   
                     
Siwa T&e 2  Simmis Wanda            2:28.80   
  Miko Mikkola  2004      39.74        39.74   
  Vi Thai Ngo  2004      37.38        1:17.12   
  Daniel Kabonen  2004      37.80        1:54.92   
  Aleksi Rissanen  2004      33.88        2:28.80   
                     
Mpx3 Äijät [1919]  Riihimäen Uimaseura            2:30.19   
  Kasimir Riihelä  2002      37.93        37.93   
  Jesse Virkkala  2004      44.31        1:22.24   
  Aapo Rasinmäki  2003      38.86        2:01.10   
  Topias Ojanen  2002      29.09        2:30.19   
                     
Mpx3 Ukot [1919]  Riihimäen Uimaseura            2:32.46   
  Juho Mantila  2005      39.64        39.64   
  Vinski Saarikallio  2004      40.71        1:20.35   
  Rasmus Lempinen  2005      38.01        1:58.36   
  Aki Eetu Petteri Raitala  2004      34.10        2:32.46   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  22:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 3, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    1:29.27  3:05.70  4:55.87    6:16.62   
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura    1:29.49  3:05.59  4:50.23    6:16.39   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 4, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    1:03.39  2:19.59  3:41.82    4:44.35   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Wall  2008  Simmis Wanda            43.25   
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura            43.54   
Elina Malinen  2009  Riihimäen Uimaseura            44.86   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            44.96   
Aura Haunia  2007  Simmis Wanda            47.47   
Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda            47.49   
Viiu Levola  2008  TaTu Tampere            51.94   
Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda            52.88   
Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda            53.90   
10  Minea Moisio  2009  TaTu Tampere            1:00.44   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma-Lotta Ahola  2005  Järvenpään Uintiklubi            35.10   
Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura            35.32   
Meri Luoma  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            35.51   
Fionna Barnes  2005  HTU Stadi            35.65   
Boglárka Bódi  2005  Vesihelmen Uimaseura            38.26   
Emma Veide  2005  Riihimäen Uimaseura            38.50   
Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura            41.83   
Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura            44.49   
Taika Uskali  2005  Riihimäen Uimaseura            46.14   
10  Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura            46.49   
11  Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura            46.63   
12  Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda            48.34   
13  Jinna Kivi  2005  Nurmijärven Uinti            48.72   
Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura            30.64   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            31.06   
Saara Svahn  2001  Kampuksen Plaani            31.36   
Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura            31.98   
Elli-Kaisa Saarinen  2001  Vesihelmen Uimaseura            32.22   
Aino Ruottu  2001  Riihimäen Uimaseura            32.31   
Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            32.69   
Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo            33.17   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura            34.38   
10  Wilma Walther  2001  HTU Stadi            34.79   
11  Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura            34.90   
12  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura            35.07   
13  Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda            35.23   
14  Jenna Rautava  2003  Vesihelmen Uimaseura            35.35   
15  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo            35.65   
16  Venla Hauska  2004  Järvenpään Uintiklubi            36.15   
17  Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti            36.81   
18  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura            38.28   
19  Minka Jumppainen  2003  Riihimäen Uimaseura            39.59   
20  Sade Lukkaroinen  2004  Riihimäen Uimaseura            41.11   
21  Heidi Malinen  2003  Riihimäen Uimaseura            43.41   
22  Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti            43.80   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:17 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jani Ekman  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            40.38   
Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura            43.40   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            44.31   
Tero Soukka  2007  TaTu Tampere            53.86   
Eetu Uotila  2008  Riihimäen Uimaseura            57.60   
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jan Byskov  2004  Nurmijärven Uinti            33.45   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura            33.53   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura            35.97   
Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura            40.30   
Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura            40.39   
Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura            40.80   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura            45.82   
Olli Surakka  2005  Simmis Wanda            47.95   
Anton Visulainen  2005  HTU Stadi            DSQ   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Henri Hietto  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura            27.56   
Verneri Kaarlenkaski  1999  Uinti Tampere            27.63   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura            27.86   
Onni-Kalle Luomala  2002  Järvenpään Uintiklubi            28.34   
Kasper Nyman  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            29.05   
Aleksi Nissilä  2001  Vesihelmen Uimaseura            30.03   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo            30.08   
Jon Byskov  2000  Nurmijärven Uinti            30.72   
Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo            30.83   
10  Jerry Roine  2002  Järvenpään Uintiklubi            31.46   
11  Max Walther  2003  HTU Stadi            31.53   
12  Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo            31.62   
13  Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura            32.07   
14  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura            32.41   
15  Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura            32.74   
16  Joona Salminen  2000  Cetus Espoo            32.91   
17  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura            35.23   
Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:17 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    37.48        1:18.19   
Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    40.86        1:23.46   
Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    42.68        1:29.47   
Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    46.30        1:32.20   
Noora Glasin  2006  Simmis Wanda    44.82        1:32.79   
Ella Trebs  2005  Simmis Wanda    48.23        1:35.59   
Karoliina Jukarainen  2006  Riihimäen Uimaseura    47.41        1:35.62   
Kukka-Sofia Lievonen  2006  Riihimäen Uimaseura    47.58        1:37.58   
Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    49.74        1:40.22   
10  Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda    48.60        1:41.50   
11  Hertta Katajisto  2007  Nurmijärven Uinti    48.74        1:41.66   
12  Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura    51.28        1:43.85   
13  Aino Leipijärvi  2007  Riihimäen Uimaseura    51.09        1:46.81   
14  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda    53.09        1:49.23   
15  Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura    54.03        1:49.50   
16  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura    54.66        1:51.85   
17  Emma Pellikka  2007  Riihimäen Uimaseura    54.18        1:52.34   
18  Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura    54.66        1:52.99   
19  Emmalina Piitulainen  2006  Simmis Wanda    55.02        1:54.44   
20  Kaisla Paalanen  2008  Riihimäen Uimaseura    55.30        1:55.70   
21  Moona Anttila  2008  Riihimäen Uimaseura    57.52        1:57.40   
22  Vieno Niemi  2007  Riihimäen Uimaseura    58.78        1:57.42   
23  Rosa Perikangas  2007  Riihimäen Uimaseura    1:00.68        1:59.49   
24  Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura    59.62        2:00.89   
25  Annika Vallius  2008  Riihimäen Uimaseura    1:02.26        2:06.42   
26  Iiris Tuukkanen  2008  Riihimäen Uimaseura    1:02.63        2:07.36   
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Pälsi  2004  Helsingfors Simsällskap    32.11        1:06.79   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi    34.95        1:11.85   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    34.82        1:12.73   
Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo    35.51        1:12.73   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura    35.19        1:12.77   
Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    35.77        1:13.70   
Anni Halonen  1999  Riihimäen Uimaseura    35.76        1:14.16   
Alisa Hänninen  2003  Järvenpään Uintiklubi    37.60        1:17.23   
Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo    38.57        1:19.65   
10  Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo    39.28        1:19.82   
11  Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    39.07        1:19.98   
12  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura    39.14        1:22.18   
13  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    40.87        1:23.16   
14  Minka Jumppainen  2003  Riihimäen Uimaseura    41.89        1:25.56   
15  Heidi Malinen  2003  Riihimäen Uimaseura    47.79        1:37.90   
Oona Lehtola  2003  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    32.16        1:07.73   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    36.36        1:12.80   
Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    43.13        1:28.15   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura    41.60        1:28.70   
Rasmus Lempinen  2005  Riihimäen Uimaseura    44.80        1:30.07   
Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda    42.58        1:30.56   
Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    45.18        1:30.98   
Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda    44.11        1:31.24   
Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    46.59        1:34.57   
10  Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    48.03        1:36.42   
11  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    46.26        1:38.56   
12  Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti    49.08        1:41.26   
13  Juuso Kuusala  2006  Simmis Wanda    49.43        1:42.55   
14  Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura    52.36        1:45.08   
15  Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura    52.05        1:45.90   
16  Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi    51.59        1:47.13   
17  Kasper Borremans  2006  Nurmijärven Uinti    51.49        1:47.24   
18  Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura    52.85        1:51.29   
19  Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura    55.44        1:51.96   
Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Pyykkönen  1996  Uinti Tampere    30.17        1:02.16   
Aarne Myllynen  2002  Järvenpään Uintiklubi    32.49        1:08.13   
Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    33.66        1:08.39   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    33.96        1:09.96   
Perttu Järvinen  2003  Riihimäen Uimaseura    34.17        1:10.24   
Herkko Lajas  2001  Riihimäen Uimaseura    35.04        1:14.56   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    37.84        1:17.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Oona Ahinko  2001  Vesihelmen Uimaseura    37.68  1:20.26  2:03.80    2:46.58   
Senni Tuominen  2003  Vesihelmen Uimaseura    39.32  1:23.71  2:09.39    2:54.47   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    40.61  1:25.95  2:12.32    2:58.47   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    39.34  1:25.82  2:13.43    2:59.66   
Veera Kopponen  2005  HTU Stadi    47.29  1:41.16  2:38.05    3:33.78   
Pinja Hoffren  2006  Simmis Wanda    49.64  1:47.46  2:45.42    3:41.06   
Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti    51.96  1:48.48  2:47.42    3:45.50   
Milma Tammikorpi  2006  Simmis Wanda    52.12  1:50.53  2:50.58    3:50.32   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:19   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    33.75  1:13.90  1:53.77    2:31.50   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    34.61  1:14.00  1:54.45    2:35.22   
Jerry Roine  2002  Järvenpään Uintiklubi    36.42  1:17.52  1:59.78    2:42.44   
Santeri Ahinko  2004  Vesihelmen Uimaseura    37.56  1:20.32  2:04.50    2:48.99   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    38.25  1:21.40  2:06.48    2:49.85   
Jon Byskov  2000  Nurmijärven Uinti    39.05  1:22.36  2:06.38    2:51.44   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    38.16  1:22.23  2:06.83    2:51.97   
Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    41.58  1:28.95  2:17.43    3:04.82   
Jan Byskov  2004  Nurmijärven Uinti    41.52  1:29.07  2:17.70    3:05.15   
10  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    41.43  1:29.56  2:19.26    3:06.96   
11  Kasimir Riihelä  2002  Riihimäen Uimaseura    41.13  1:29.68  2:22.01    3:15.79   
12  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    45.41  1:36.80  2:30.11    3:22.48   
13  Elias Suominen  2008  TaTu Tampere    55.27  1:56.91  2:57.37    3:58.06   
14  Tero Soukka  2007  TaTu Tampere    55.31  1:57.28  3:00.26    4:01.50   
Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Olli Surakka  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Vi Thai Ngo  2004  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:19 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:14   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura            35.39   
Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti            37.79   
Sanni Aarnivuo  2008  Simmis Wanda            37.94   
Nea Vilén  2007  Simmis Wanda            47.74   
Veera Mäki-Moijala  2008  Vesihelmen Uimaseura            51.57   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Boglárka Bódi  2005  Vesihelmen Uimaseura            31.37   
Emma-Lotta Ahola  2005  Järvenpään Uintiklubi            31.45   
Fionna Barnes  2005  HTU Stadi            32.85   
Emma Veide  2005  Riihimäen Uimaseura            33.84   
Helie Katajainen  2005  Nurmijärven Uinti            38.14   
Jinna Kivi  2005  Nurmijärven Uinti            38.49   
Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda            38.63   
Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura            39.37   
Emmalina Piitulainen  2006  Simmis Wanda            40.71   
10  Alma Paavilainen  2006  Vesihelmen Uimaseura            41.41   
11  Unna Heino  2006  Vesihelmen Uimaseura            41.88   
12  Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda            44.91   
                     
 
Laji 11, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura            28.60   
Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo            29.83   
Saara Svahn  2001  Kampuksen Plaani            29.85   
Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            29.98   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura            30.83   
Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo            30.94   
Jenna Rautava  2003  Vesihelmen Uimaseura            31.02   
Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo            31.02   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura            31.37   
10  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura            31.58   
11  Wilma Walther  2001  HTU Stadi            32.14   
12  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura            32.58   
13  Annika Tietz  2001  HTU Stadi            33.02   
14  Senni Tuominen  2003  Vesihelmen Uimaseura            33.13   
15  Sade Lukkaroinen  2004  Riihimäen Uimaseura            35.74   
16  Jenni Raittinen  2001  Nurmijärven Uinti            36.33   
Anni Haavisto  2002  Vesihelmen Uimaseura            DNS   
Minka Jumppainen  2003  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:14 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:16   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura            36.32   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura            38.17   
Niklas Kallio  2007  TaTu Tampere            45.34   
Miska Moisio  2007  TaTu Tampere            48.76   
Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura            54.02   
Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi            26.50   
Timo Parviainen  2004  Simmis Wanda            31.75   
Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi            41.60   
Luukas Kallio  2005  TaTu Tampere            42.08   
                     
 
Laji 12, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura            26.24   
Kasper Nyman  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            26.89   
Aleksi Nissilä  2001  Vesihelmen Uimaseura            27.04   
Max Walther  2003  HTU Stadi            27.71   
Aapo Huhti  2003  Vesihelmen Uimaseura            27.98   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo            29.29   
Joona Salminen  2000  Cetus Espoo            29.63   
Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo            29.90   
Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura            31.36   
10  Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura            33.14   
Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:16 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura    34.57        1:15.88   
Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    35.82        1:17.69   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    37.60        1:22.93   
Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    44.89        1:41.03   
Noora Glasin  2006  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    31.39        1:06.87   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    31.95        1:09.35   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi    32.52        1:10.91   
Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    34.01        1:14.17   
Oona Lehtola  2003  Helsingfors Simsällskap    36.61        1:21.69   
Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo    38.19        1:23.17   
Oona Ahinko  2001  Vesihelmen Uimaseura    38.40        1:25.53   
Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    40.54        1:33.04   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    35.06        1:15.28   
Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi    33.43        1:17.95   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    35.33        1:19.83   
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda    41.72        1:25.96   
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Pyykkönen  1996  Uinti Tampere    28.47        59.98   
Verneri Kaarlenkaski  1999  Uinti Tampere    28.20        1:00.62   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    28.87        1:03.73   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo    30.69        1:08.12   
Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    33.54        1:10.75   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    33.99        1:17.52   
Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    36.93        1:22.55   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:23   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    35.61  1:13.63  1:53.86    2:32.29   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    36.12  1:15.50  1:55.97    2:34.86   
Anni Halonen  1999  Riihimäen Uimaseura    37.26  1:18.28  1:59.97    2:40.56   
Meri Luoma  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    37.86  1:18.37  2:00.52    2:41.71   
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    40.49  1:23.13  2:05.49    2:46.29   
Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura    41.16  1:24.82  2:10.20    2:52.79   
Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    42.87  1:27.21  2:11.28    2:53.55   
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    42.57  1:28.45  2:14.63    2:56.79   
Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo    41.09  1:26.76  2:12.52    2:57.79   
10  Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura    43.98  1:30.06  2:18.37    3:04.30   
11  Boglárka Bódi  2005  Vesihelmen Uimaseura    43.35  1:29.90  2:18.10    3:05.32   
12  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    42.77  1:29.43  2:16.78    3:05.44   
13  Veera Kopponen  2005  HTU Stadi    42.75  1:31.08  2:20.63    3:10.57   
14  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    47.31  1:37.84  2:28.78    3:18.14   
15  Karoliina Jukarainen  2006  Riihimäen Uimaseura    51.30  1:45.80  2:41.57    3:35.64   
16  Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    51.74  1:48.60  2:43.48    3:46.17   
17  Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda    54.58  1:53.93  2:53.91    3:46.52   
18  Viiu Levola  2008  TaTu Tampere    53.43  1:54.16  2:54.62    3:49.33   
Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:23 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  14:27   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    32.83  1:08.97  1:45.69    2:21.33   
Perttu Järvinen  2003  Riihimäen Uimaseura    35.67  1:14.46  1:52.79    2:28.97   
Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    35.85  1:14.30  1:53.27    2:29.13   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    39.25  1:21.54  2:03.84    2:43.42   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    42.40  1:29.23  2:15.83    3:00.65   
Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda    46.42  1:36.85  2:27.98    3:15.98   
Miska Moisio  2007  TaTu Tampere    57.95  2:02.80  3:08.32    4:09.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:27 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura            45.41   
Lotte Borremans  2008  Nurmijärven Uinti            53.53   
Minea Moisio  2009  TaTu Tampere            53.98   
Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda            54.99   
Viiu Levola  2008  TaTu Tampere            57.05   
Elina Malinen  2009  Riihimäen Uimaseura            57.60   
Ursula Tamminen  2008  Nurmijärven Uinti            57.85   
Kertu Ploompuu  2010  Riihimäen Uimaseura            1:05.01   
Vera Ylipekka  2008  Riihimäen Uimaseura            1:08.34   
10  Venni Niemi  2009  Riihimäen Uimaseura            1:10.07   
11  Helmi Olander  2008  Riihimäen Uimaseura            1:15.28   
                     
 
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti            45.64   
Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura            46.55   
Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura            49.64   
Hertta Katajisto  2007  Nurmijärven Uinti            51.05   
Karmen Johanson  2006  Vesihelmen Uimaseura            52.27   
Nea Vilén  2007  Simmis Wanda            53.91   
Vilhelmiina Lindholm  2007  Riihimäen Uimaseura            1:08.59   
                     
 
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura            35.00   
Annika Tietz  2001  HTU Stadi            36.59   
Saara Svahn  2001  Kampuksen Plaani            38.56   
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura            39.72   
Oona Lehtola  2003  Helsingfors Simsällskap            40.47   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura            41.54   
Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo            43.63   
Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura            43.66   
Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo            44.94   
10  Emma Veide  2005  Riihimäen Uimaseura            45.05   
11  Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo            45.81   
12  Helie Katajainen  2005  Nurmijärven Uinti            46.51   
13  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura            48.41   
14  Taika Uskali  2005  Riihimäen Uimaseura            52.57   
15  Aada Pesonen  2005  Riihimäen Uimaseura            1:01.14   
Anni Haavisto  2002  Vesihelmen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura            49.48   
Elias Suominen  2008  TaTu Tampere            53.06   
Iikka Liitola  2008  Riihimäen Uimaseura            54.07   
Eetu Uotila  2008  Riihimäen Uimaseura            56.37   
Maxim Sazonov  2008  Riihimäen Uimaseura            1:01.01   
Milo Anttila  2009  Riihimäen Uimaseura            1:02.95   
Joel Kontio  2009  Riihimäen Uimaseura            1:03.52   
Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            1:04.58   
Noa Byskov  2008  Nurmijärven Uinti            1:05.85   
                     
 
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            47.52   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura            52.49   
Luukas Kallio  2005  TaTu Tampere            52.99   
                     
 
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Verneri Kaarlenkaski  1999  Uinti Tampere            31.80   
Eetu Nyman  1999  Vesihelmen Uimaseura            32.04   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura            33.39   
Aapo Huhti  2003  Vesihelmen Uimaseura            34.42   
Kasper Nyman  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            35.64   
Ukko-Pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi            35.84   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura            36.61   
Santeri Ahinko  2004  Vesihelmen Uimaseura            37.24   
Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura            38.05   
10  Henri Erlund  2003  HTU Stadi            41.29   
11  Matias Laitila  2004  Simmis Wanda            43.24   
12  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura            44.46   
13  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti            53.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sanni Aarnivuo  2008  Simmis Wanda    39.12  1:24.37  2:13.96    3:00.81   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere    42.69  1:32.67  2:25.74    3:18.84   
Minea Moisio  2009  TaTu Tampere    49.55  1:47.93  2:47.24    3:44.42   
                     
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    30.81  1:04.17  1:37.77    2:10.12   
Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura    31.34  1:04.66  1:37.93    2:10.25   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    32.68  1:08.01  1:43.98    2:19.59   
Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    34.79  1:12.81  1:50.37    2:26.84   
Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    35.02  1:12.51  1:50.61    2:27.41   
Wilma Walther  2001  HTU Stadi    34.28  1:13.09  1:53.22    2:33.08   
Sanna Valkonen  2003  Cetus Espoo    35.59  1:14.20  1:54.02    2:33.55   
Oona Ahinko  2001  Vesihelmen Uimaseura    34.32  1:12.83  1:53.89    2:34.36   
Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    36.11  1:16.53  1:57.02    2:36.52   
10  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    36.38  1:17.98  1:58.85    2:37.43   
11  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    36.44  1:16.98  1:57.93    2:37.51   
12  Fionna Barnes  2005  HTU Stadi    35.72  1:15.94  1:56.79    2:37.89   
13  Maisa Brusila  2004  Cetus Espoo    37.60  1:21.19  2:04.68    2:46.53   
14  Sade Lukkaroinen  2004  Riihimäen Uimaseura    38.13  1:21.18  2:04.82    2:46.99   
15  Susanna Halme  1996  ORCA Helsinki    43.48  1:37.97  2:39.08    3:37.81   
Amanda Ahlgren  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            DNS   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            DNS   
Rosalia Turunen  2002  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  15:45   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    34.36  1:12.57  1:52.26    2:29.26   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    34.83  1:16.80  1:59.91    2:39.07   
Rasmus Lempinen  2005  Riihimäen Uimaseura    36.50  1:19.05  2:04.44    2:46.11   
Henri Hietto  2005  Simmis Wanda    38.65  1:24.49  2:12.57    2:59.35   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    42.66  1:30.15  2:18.92    3:01.25   
Juuso Kuusala  2006  Simmis Wanda    45.43  1:34.59  2:24.55    3:10.82   
Niklas Kallio  2007  TaTu Tampere    49.69  1:46.95  2:45.13    3:37.97   
Luukas Kallio  2005  TaTu Tampere    45.76  1:40.82  2:38.34    3:39.78   
                     
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    27.97  57.77  1:28.09    1:58.15   
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    29.51  1:01.80  1:34.79    2:06.94   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    32.77  1:08.99  1:45.62    2:20.68   
Kasimir Riihelä  2002  Riihimäen Uimaseura    31.73  1:08.60  1:45.64    2:23.47   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    32.83  1:11.56  1:52.03    2:30.89   
Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    34.25  1:13.24  1:54.08    2:31.93   
Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    34.63  1:14.48  1:56.27    2:35.23   
Timo Parviainen  2004  Simmis Wanda    34.41  1:15.69  2:01.47    2:46.26   
Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda    38.29  1:22.40  2:07.90    2:49.53   
10  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    36.40  1:20.40  2:09.59    2:57.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:45 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:04   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    36.84        1:20.55   
Noora Glasin  2006  Simmis Wanda    41.61        1:27.27   
Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    41.92        1:30.93   
Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    48.61        1:35.54   
Pinja Hoffren  2006  Simmis Wanda    49.00        1:39.51   
Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    46.84        1:40.77   
Karmen Johanson  2006  Vesihelmen Uimaseura    51.73        1:42.57   
Milma Tammikorpi  2006  Simmis Wanda    51.94        1:43.50   
Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda    50.08        1:43.63   
10  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    48.47        1:45.26   
11  Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere    53.80        1:47.06   
12  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    49.15        1:48.54   
13  Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda    52.95        1:49.98   
14  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda    50.07        1:50.77   
Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Pälsi  2004  Helsingfors Simsällskap    31.34        1:07.27   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    34.89        1:11.89   
Aino Ruottu  2001  Riihimäen Uimaseura    34.92        1:13.14   
Saara Svahn  2001  Kampuksen Plaani    34.88        1:14.70   
Elli-Kaisa Saarinen  2001  Vesihelmen Uimaseura    34.15        1:16.17   
Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura    35.54        1:16.22   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura    34.72        1:16.31   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    36.54        1:16.83   
Senni Tuominen  2003  Vesihelmen Uimaseura    36.89        1:17.35   
10  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    36.62        1:17.72   
11  Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    34.99        1:17.88   
12  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura    35.59        1:17.91   
13  Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura    37.38        1:21.23   
14  Jenna Rautava  2003  Vesihelmen Uimaseura    37.61        1:21.81   
15  Cami Wacklin  2002  Cetus Espoo    37.50        1:22.68   
15  Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti    35.77        1:22.68   
17  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    39.36        1:23.51   
18  Emma Veide  2005  Riihimäen Uimaseura    40.61        1:23.94   
19  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    38.90        1:24.15   
20  Annika Tietz  2001  HTU Stadi    40.65        1:24.62   
21  Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura    39.31        1:25.68   
22  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    42.30        1:29.64   
23  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    43.79        1:34.32   
24  Ella Trebs  2005  Simmis Wanda    42.98        1:41.83   
25  Taika Uskali  2005  Riihimäen Uimaseura    48.87        1:43.87   
Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:04 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:09   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi    34.43        1:14.64   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    34.35        1:15.63   
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi    41.85        1:27.53   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura    40.56        1:28.07   
Jani Ekman  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    40.87        1:28.90   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura    45.04        1:36.45   
Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    46.48        1:38.30   
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Kiviluoma  1993  Cetus Espoo    27.66        59.78   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    29.72        1:03.36   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    31.69        1:08.21   
Jon Byskov  2000  Nurmijärven Uinti    34.55        1:09.99   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    34.73        1:10.46   
Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    33.70        1:11.19   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    33.61        1:11.41   
Aapo Huhti  2003  Vesihelmen Uimaseura    34.46        1:11.95   
Max Walther  2003  HTU Stadi    33.53        1:12.22   
10  Lauri Cederberg  2003  Järvenpään Uintiklubi    36.18        1:13.70   
11  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    33.09        1:13.90   
12  Joona Salminen  2000  Cetus Espoo    34.43        1:14.28   
13  Santeri Ahinko  2004  Vesihelmen Uimaseura    38.55        1:18.83   
14  Henri Erlund  2003  HTU Stadi    38.24        1:20.29   
15  Vi Thai Ngo  2004  Simmis Wanda    38.79        1:23.16   
16  Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    42.25        1:27.79   
17  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    40.24        1:29.13   
Juho Erkkilä  2004  Vesihelmen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:09 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:09   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 23, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    33.20  1:12.01  1:52.67    2:33.04   
Sanna Saarinen  1998  Simmis Wanda    35.56  1:17.72  2:00.73    2:42.55   
Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    37.41  1:21.08  2:06.42    2:50.20   
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    41.81  1:28.98  2:15.21    2:52.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:09 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:12   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 24, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    29.23  1:01.95  1:34.61    2:06.49   
Kalle Pyykkönen  1996  Uinti Tampere    28.96  1:01.45  1:33.65    2:07.33   
Jan Byskov  2004  Nurmijärven Uinti            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:12 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:38   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura            42.26   
Minttu Mäkihannu  2008  TaTu Tampere            46.08   
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            47.62   
Kertu Ploompuu  2010  Riihimäen Uimaseura            54.82   
Ursula Tamminen  2008  Nurmijärven Uinti            55.97   
Meriliis Noks  2009  Riihimäen Uimaseura            1:00.76   
Vera Ylipekka  2008  Riihimäen Uimaseura            1:00.88   
Helmi Olander  2008  Riihimäen Uimaseura            1:01.43   
Venni Niemi  2009  Riihimäen Uimaseura            1:02.81   
Lotte Borremans  2008  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lumi Riikonen  2010  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda            37.35   
Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura            41.81   
Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura            44.38   
Karoliina Jukarainen  2006  Riihimäen Uimaseura            45.71   
Vilhelmiina Lindholm  2007  Riihimäen Uimaseura            53.33   
                     
 
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Rantanen  2001  Uinti Tampere            32.56   
Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo            33.19   
Anni Halonen  1999  Riihimäen Uimaseura            33.84   
Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura            35.69   
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura            39.67   
Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo            40.42   
Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura            40.80   
Aada Pesonen  2005  Riihimäen Uimaseura            1:07.03   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:38 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:38   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda            40.56   
Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura            43.81   
Tero Soukka  2007  TaTu Tampere            51.96   
Iaroslav Nechepurenko  2009  Riihimäen Uimaseura            52.13   
Eino Marttila  2007  Riihimäen Uimaseura            53.90   
Miska Moisio  2007  TaTu Tampere            54.03   
Joel Kontio  2009  Riihimäen Uimaseura            54.88   
Milo Anttila  2009  Riihimäen Uimaseura            1:00.41   
Kirill Senin  2008  Riihimäen Uimaseura            1:00.84   
10  Maxim Sazonov  2008  Riihimäen Uimaseura            1:01.06   
11  Elias Suominen  2008  TaTu Tampere            1:01.40   
Iikka Liitola  2008  Riihimäen Uimaseura            DNS   
Kaapo Saarinen  2007  Vesihelmen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Niklas Kallio  2007  TaTu Tampere            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura            43.79   
Juuso Kuusala  2006  Simmis Wanda            48.91   
Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura            1:06.07   
                     
 
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Perttu Järvinen  2003  Riihimäen Uimaseura            32.70   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura            33.06   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura            34.68   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura            36.47   
Vi Thai Ngo  2004  Simmis Wanda            43.91   
Matias Laitila  2004  Simmis Wanda            51.92   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:38 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:38   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emma Veide  2005  Riihimäen Uimaseura    45.76        1:34.58   
Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura    47.79        1:38.45   
Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    48.12        1:40.97   
Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura    50.01        1:45.49   
Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    51.25        1:47.40   
Emilia Wall  2008  Simmis Wanda    50.62        1:47.43   
Ella Trebs  2005  Simmis Wanda    50.83        1:47.67   
Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda    53.62        1:51.60   
Sanni Aarnivuo  2008  Simmis Wanda    52.74        1:51.81   
10  Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda    53.64        1:52.53   
11  Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura    53.00        1:53.41   
12  Emma Pellikka  2007  Riihimäen Uimaseura    55.28        1:53.86   
13  Moona Anttila  2008  Riihimäen Uimaseura    58.22        1:57.67   
14  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda    56.85        1:58.17   
15  Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura    58.02        2:00.02   
16  Kukka-Sofia Lievonen  2006  Riihimäen Uimaseura    57.32        2:00.46   
17  Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura    57.75        2:03.41   
18  Emmalina Piitulainen  2006  Simmis Wanda    59.09        2:04.54   
19  Aino Leipijärvi  2007  Riihimäen Uimaseura    59.04        2:07.44   
20  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    1:01.86        2:10.36   
21  Kaisla Paalanen  2008  Riihimäen Uimaseura    1:02.76        2:12.81   
22  Vieno Niemi  2007  Riihimäen Uimaseura    1:05.02        2:16.44   
23  Rosa Perikangas  2007  Riihimäen Uimaseura    1:06.29        2:19.56   
24  Iiris Tuukkanen  2008  Riihimäen Uimaseura    1:09.06        2:23.99   
Annika Vallius  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    36.26        1:16.30   
Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura    37.78        1:19.19   
Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura    38.64        1:21.22   
Annika Tietz  2001  HTU Stadi    38.69        1:23.46   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    40.39        1:24.70   
Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura    44.59        1:34.36   
Susanna Halme  1996  ORCA Helsinki    51.44        1:49.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:38 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  16:45   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi    40.53        1:26.24   
Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    41.87        1:27.31   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    42.27        1:29.72   
Jani Ekman  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    44.06        1:30.68   
Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    43.44        1:34.17   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    44.87        1:35.23   
Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda    46.04        1:39.50   
Timo Parviainen  2004  Simmis Wanda    47.50        1:42.49   
Elias Salo  2007  Vesihelmen Uimaseura    50.69        1:44.11   
10  Kasper Borremans  2006  Nurmijärven Uinti    50.53        1:45.94   
11  Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura    52.67        1:46.43   
12  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    53.79        1:51.34   
13  Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi    52.59        1:51.62   
14  Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura    57.87        2:04.21   
15  Henri Porma  2006  Vesihelmen Uimaseura    1:00.27        2:07.47   
16  Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura    1:00.71        2:09.02   
Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eetu Nyman  1999  Vesihelmen Uimaseura    32.19        1:08.40   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    33.55        1:11.81   
Aapo Huhti  2003  Vesihelmen Uimaseura    34.84        1:17.85   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    37.02        1:18.51   
Lauri Cederberg  2003  Järvenpään Uintiklubi    39.16        1:21.89   
Max Walther  2003  HTU Stadi    38.61        1:23.70   
Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    49.71        1:41.90   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:45 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  17:08   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura    39.60        1:22.41   
Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    44.39        1:36.78   
Lotte Borremans  2008  Nurmijärven Uinti    46.28        1:39.05   
Ursula Tamminen  2008  Nurmijärven Uinti    55.87        1:53.07   
Venni Niemi  2009  Riihimäen Uimaseura    51.63        1:54.57   
Vera Ylipekka  2008  Riihimäen Uimaseura    54.82        1:56.37   
Helmi Olander  2008  Riihimäen Uimaseura    57.19        2:01.89   
Kertu Ploompuu  2010  Riihimäen Uimaseura    58.42        2:04.08   
Meriliis Noks  2009  Riihimäen Uimaseura    1:11.82        2:31.90   
Lumi Riikonen  2010  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    38.65        1:18.54   
Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti    41.34        1:23.65   
Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    40.34        1:25.38   
Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    40.69        1:25.51   
Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda    41.03        1:26.06   
Hertta Katajisto  2007  Nurmijärven Uinti    40.96        1:26.18   
Milma Tammikorpi  2006  Simmis Wanda    41.59        1:28.34   
Karmen Johanson  2006  Vesihelmen Uimaseura    42.25        1:29.16   
Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    42.65        1:29.17   
10  Vilhelmiina Lindholm  2007  Riihimäen Uimaseura    48.97        1:44.72   
                     
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    30.25        1:02.00   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    32.94        1:07.06   
Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    33.12        1:08.04   
Linnea Alakörkkö  2004  Cetus Espoo    35.10        1:12.01   
Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    34.58        1:12.22   
Venla Hauska  2004  Järvenpään Uintiklubi    35.07        1:13.48   
Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    35.50        1:14.14   
Maisa Brusila  2004  Cetus Espoo    36.77        1:16.14   
Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura    36.84        1:19.19   
10  Helie Katajainen  2005  Nurmijärven Uinti    38.87        1:21.36   
11  Jinna Kivi  2005  Nurmijärven Uinti    39.92        1:24.23   
12  Milana Fedotova  2005  Riihimäen Uimaseura    39.18        1:24.79   
13  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda    44.34        1:32.58   
14  Taika Uskali  2005  Riihimäen Uimaseura    44.51        1:32.82   
15  Aada Pesonen  2005  Riihimäen Uimaseura    58.34        2:01.13   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi    30.16        1:01.60   
Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo    31.04        1:04.33   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura    31.65        1:06.24   
Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    32.11        1:06.31   
Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura    32.11        1:06.77   
Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    32.18        1:06.96   
Alisa Hänninen  2003  Järvenpään Uintiklubi    32.79        1:07.47   
Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti    34.21        1:12.40   
Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    34.74        1:13.28   
10  Susanna Halme  1996  ORCA Helsinki    43.76        1:30.49   
Amanda Ahlgren  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            DNS   
Eveliina Pihkamäki  1998  Riihimäen Uimaseura            DNS   
Rosalia Turunen  2002  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:08 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi    36.51        1:18.07   
Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda    38.71        1:21.34   
Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura    40.53        1:25.36   
Noa Byskov  2008  Nurmijärven Uinti    48.32        1:45.72   
Maxim Sazonov  2008  Riihimäen Uimaseura    54.41        1:52.23   
Iaroslav Nechepurenko  2009  Riihimäen Uimaseura    54.93        1:54.21   
Milo Anttila  2009  Riihimäen Uimaseura    52.46        1:55.43   
Joel Kontio  2009  Riihimäen Uimaseura    54.09        1:58.87   
Eino Marttila  2007  Riihimäen Uimaseura    55.54        2:02.45   
Kirill Senin  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    33.12        1:07.98   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura    35.81        1:16.05   
Henri Hietto  2005  Simmis Wanda    38.05        1:21.31   
Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti    39.90        1:21.91   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    40.94        1:24.45   
Kasper Borremans  2006  Nurmijärven Uinti    43.79        1:32.39   
Olli Surakka  2005  Simmis Wanda    43.76        1:35.98   
                     
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    27.73        57.58   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    30.19        1:02.00   
Ukko-Pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi    29.76        1:02.13   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    30.15        1:03.78   
Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    31.38        1:05.40   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    32.13        1:06.54   
Henri Erlund  2003  HTU Stadi    34.11        1:10.83   
Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    36.39        1:14.14   
Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    37.24        1:19.12   
10  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti    40.00        1:21.77   
11  Matias Laitila  2004  Simmis Wanda    39.91        1:24.33   
12  Juho Erkkilä  2004  Vesihelmen Uimaseura    47.55        1:41.62   
                     
 
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    27.15        55.32   
Onni-Kalle Luomala  2002  Järvenpään Uintiklubi    27.20        55.47   
Kalle Pyykkönen  1996  Uinti Tampere    26.97        55.60   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    27.38        57.21   
Kasper Nyman  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    27.75        58.15   
Tino Lukkaroinen  2002  Riihimäen Uimaseura    29.02        59.39   
Herkko Lajas  2001  Riihimäen Uimaseura    29.85        1:00.77   
Aarne Myllynen  2002  Järvenpään Uintiklubi    29.14        1:01.48   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    32.18        1:07.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:38 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  17:36   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Saarela  2006  Nurmijärven Uinti    39.17  1:22.54  2:13.99    2:54.81   
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura    46.37  1:34.41  2:31.24    3:15.74   
Pinja Hoffren  2006  Simmis Wanda    49.43  1:45.48  2:41.38    3:26.28   
Emilia Wall  2008  Simmis Wanda    46.16  1:42.58  2:42.87    3:29.61   
Elina Malinen  2009  Riihimäen Uimaseura    49.53  1:49.54  2:54.68    3:40.85   
Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda    58.56  1:58.73  3:02.60    3:51.82   
Emma Pellikka  2007  Riihimäen Uimaseura    58.51  2:00.30  3:04.60    3:58.07   
Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura    56.93  1:57.71  3:05.29    3:59.48   
Moona Anttila  2008  Riihimäen Uimaseura    59.08  2:02.59  3:07.32    4:04.76   
10  Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura    1:04.03  2:07.41  3:13.70    4:10.45   
11  Kaisla Paalanen  2008  Riihimäen Uimaseura    1:03.97  2:07.99  3:19.49    4:17.17   
12  Vieno Niemi  2007  Riihimäen Uimaseura    59.52  2:10.92  3:22.64    4:24.52   
13  Annika Vallius  2008  Riihimäen Uimaseura    1:16.75  2:24.65  3:45.12    4:52.44   
14  Iiris Tuukkanen  2008  Riihimäen Uimaseura    1:21.65  2:35.23  3:59.40    5:17.77   
Aino Leipijärvi  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Eerika Savulahti  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Kukka-Sofia Lievonen  2006  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Rosa Perikangas  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    35.83  1:18.36  2:03.81    2:39.13   
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura    35.43  1:22.96  2:14.73    2:55.37   
Oona Ahinko  2001  Vesihelmen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:36 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  MIKROPOLIX-UINNIT 2018-10-27    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  RIIHIMÄKI    Tulostusaika  17:37   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 lokakuu 2018         
 
 
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    36.56  1:17.15  2:06.25    2:41.90   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    39.70  1:29.23  2:22.83    3:03.98   
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda    41.54  1:31.43  2:28.85    3:11.60   
Iikka Liitola  2008  Riihimäen Uimaseura    47.23  1:47.43  2:52.19    3:44.12   
Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura    1:00.84  1:59.00  3:07.75    3:58.31   
Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Eetu Uotila  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eetu Nyman  1999  Vesihelmen Uimaseura    30.44  1:08.33  1:49.01    2:22.67   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    35.45  1:19.09  2:09.13    2:43.76   
Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    41.79  1:33.63  2:31.45    3:13.83   
Kasimir Riihelä  2002  Riihimäen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner