2020-05-30   07:55:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionaltstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    441          2:10.46   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:16.24                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006    407          2:14.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.75                 
                     
Anders Gaard  2006    336          2:22.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:22.74                 
                     
Zacharias Houmann  2006    329          2:23.91   
  Ringsted Svømme Klub  2:37.02                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006    310          2:26.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.62                 
                     
Victor Hemmingsen  2006    270          2:33.63   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.81                 
                     
Tobias Melhede  2006    266          2:34.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.89                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006    263          2:34.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.12                 
                     
Tristan Jensen  2006    258          2:35.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.89                 
                     
10  Laurits Poulsen  2006    252          2:37.23   
  Køge Svømmeklub  2:40.16                 
                     
11  Rodi Cetinkaya  2006    249          2:37.82   
  Vest-Brøndby  2:36.75                 
                     
12  Karl Korfix Barlebo  2006    247          2:38.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.72                 
                     
13  Rasmus Egholm  2006    243          2:39.23   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.53                 
                     
14  Vincent Borup Schärer  2006    238          2:40.20   
  Greve Svømmeklub  2:40.76                 
                     
15  Emil Olsen  2006    231          2:41.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:42.53                 
                     
16  Emil Hass  2006    131          3:15.57   
  Næstved IF  3:23.82                 
                     
Joachim Poulsen  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  2:40.15                 
                     
William F. Pilgaard  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark