2020-05-26   15:57:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    284  1:17.38  2:39.73  4:02.59    5:22.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:25.08                 
                     
Rasmus Kekola  2006    143  1:34.25  3:19.17  5:05.18    6:45.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:33.99                 
                     
Wili Laiho  2008    93  1:49.48  3:49.85  5:51.49    7:47.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:34.90                 
                     
Luka Hemminki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  7:47.86                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    620  1:00.34  2:04.18  3:07.02    4:08.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:05.38                 
                     
Filip Jåfs  2004    481  1:01.64  2:10.02  3:20.19    4:30.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:37.49                 
                     
Elmeri Aho  2004    450  1:03.54  2:14.02  3:25.79    4:36.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:29.02                 
                     
Lucas Lydman  2005    374  1:10.89  2:27.17  3:42.53    4:54.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:03.45                 
                     
Pietari Puutio  2004    341  1:11.44  2:28.23  3:45.72    5:03.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:11.03                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    324  1:11.55  2:30.10  3:50.46    5:08.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:15.20                 
                     
Roni Hägen  2003    307  1:15.54  2:36.38  3:56.60    5:14.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Adrian Kaslin  2005    297  1:16.91  2:38.94  3:59.76    5:17.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:15.17                 
                     
Eeli Hanka  2003    289  1:13.07  2:35.14  3:58.27    5:21.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:28.73                 
                     
10  Sohneel Mandpe  2004    275  1:15.50  2:42.31  4:06.82    5:26.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Konsta Joensuu  2005    273  1:18.23  2:41.40  4:05.80    5:27.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:02.33                 
                     
12  Matias Pikkala  2004    272  1:16.84  2:42.20  4:08.93    5:27.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Johannes Laihorinne  2003    271  1:15.04  2:39.06  4:04.65    5:27.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:25.30                 
                     
14  Iisakki Laihorinne  2003    248  1:20.80  2:47.19  4:13.65    5:37.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:07.28                 
                     
15  Joel Jokiaho  2004    231  1:19.06  2:47.46  4:17.23    5:45.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Akseli Klutas  2004    221  1:22.15  2:53.83  4:26.60    5:50.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  6:00.74                 
                     
17  Totti Laukkala  2004    220  1:21.31  2:52.99  4:25.02    5:51.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:56.69                 
                     
18  Alex Koskela  2004    215  1:23.80  2:55.27  4:27.04    5:54.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Matias Ylipelkonen  2003    198  1:26.80  3:00.28  4:33.54    6:03.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Linus Vuollet  2004    156  1:31.45  3:13.16  4:59.35    6:33.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:19.66                 
                     
 
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    630  59.66  2:02.82  3:05.65    4:07.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:10.81                 
                     
Robin Söderholm  2002    587  1:00.37  2:05.19  3:10.61    4:13.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:09.81                 
                     
Juho Porkkala  2001    552  1:00.67  2:04.83  3:11.11    4:18.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:10.09                 
                     
Joonas Järvi  2002    486  1:02.80  2:12.58  3:22.60    4:29.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:26.72                 
                     
Mikael Nurmela  2002    473  1:03.27  2:13.35  3:23.73    4:32.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:30.88                 
                     
Miro Nurmela  2002    330  1:12.09  2:28.95  3:48.19    5:06.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:09.37                 
                     
Eero Hirvilammi  2002    301  1:12.59  2:33.80  3:56.61    5:16.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:45.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner