2020-05-26   16:18:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:25   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nana Murtomäki  2008    229  39.33  1:26.62  2:14.85    3:01.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:11.03                 
                     
Kaisa Hakala  2008    186  42.30  1:31.13  2:23.08    3:13.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aino Jämsä  2008    139  46.84  1:43.57  2:41.23    3:33.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:40.90                 
                     
Neea Risku  2011    132  1:03.93  2:20.11  3:37.15    3:37.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ada Sainio  2008    114  49.69  1:46.89  2:48.25    3:47.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004    520  31.33  1:06.47  1:42.29    2:17.70   
  Kokkolan Uimaseura  2:21.98                 
                     
Teea Jestoi  2005    489  32.07  1:08.30  1:44.51    2:20.61   
  Kokkolan Uimaseura  2:31.08                 
                     
Tessa Tattari  2004    469  32.84  1:08.78  1:46.30    2:22.55   
  Kokkolan Uimaseura  2:25.67                 
                     
Vilma Rintala  2005    431  33.42  1:10.43  1:48.96    2:26.64   
  Kokkolan Uimaseura  2:32.45                 
                     
Noora Kekola  2004    418  33.11  1:10.28  1:49.24    2:28.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:33.97                 
                     
Veera Varsanpää  2004    408  34.82  1:12.89  1:51.81    2:29.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.28                 
                     
Hilla Känkänen  2006    400  33.80  1:12.25  1:52.53    2:30.24   
  Porin Uimaseura  2:35.76                 
                     
Amanda Lång  2006    275  38.92  1:22.17  2:06.72    2:50.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.21                 
                     
Iina Hulkki  2006    270  38.92  1:22.19  2:06.89    2:51.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.54                 
                     
10  Oosa Paavola  2005    267  38.34  1:21.95  2:08.07    2:52.00   
  Kokkolan Uimaseura  2:50.77                 
                     
11  Jonna Känsäkangas  2004    244  38.81  1:23.04  2:10.57    2:57.10   
  Kokkolan Uimaseura  2:58.14                 
                     
12  Sofia Viitanen  2006    235  38.80  1:24.15  2:12.38    2:59.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:20.34                 
                     
13  Sanni Porkkala  2004    217  42.21  1:29.01  2:17.62    3:04.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:10.40                 
                     
14  Fanny Granvik  2004    212  40.63  1:27.11  2:17.10    3:05.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:09.22                 
                     
15  Matilda Mäkäräinen  2006    202  40.13  1:28.98  2:19.55    3:08.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Nelly Eriksson  2006    192  43.25  1:32.40  2:22.53    3:11.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:43.55                 
                     
17  Mirella Hakala  2005    183  41.49  1:30.95  2:23.77    3:14.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:10.14                 
                     
18  Siiri Suominen  2006    183  42.69  1:32.11  2:24.28    3:15.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:29.97                 
                     
19  Lovisa Karlsson  2006    172  43.65  1:34.30  2:27.08    3:19.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:33.83                 
                     
Tuulia Harju  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  2:27.34                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    575  31.45  1:05.55  1:39.91    2:13.20   
  Kokkolan Uimaseura  2:12.80                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    564  31.21  1:05.25  1:40.16    2:14.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.23                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    534  31.48  1:05.38  1:40.58    2:16.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.05                 
                     
Wilma Lakanen  2003    529  31.72  1:06.57  1:42.28    2:16.89   
  Kokkolan Uimaseura  2:15.61                 
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    466  32.17  1:08.55  1:46.38    2:22.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.81                 
                     
Annukka Jouppila  2003    406  34.10  1:11.53  1:51.10    2:29.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:29.11                 
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002    392  35.43  1:14.05  1:53.35    2:31.30   
  Kokkolan Uimaseura  2:36.19                 
                     
Emma Mustonen  2002    381  33.64  1:13.25  1:54.06    2:32.76   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Sanna Pajula  2003    330  34.19  1:14.29  1:56.80    2:40.16   
  Kankaanpään Uimarit  2:40.74                 
                     
10  Sara Ruotsalainen  2003    314  36.84  1:19.21  2:02.05    2:42.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.08                 
                     
11  Riina Uimonen  2003    299  36.81  1:19.43  2:03.01    2:45.56   
  Kurikan Ryhti  2:48.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:25 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    295  35.00  1:13.20  1:52.30    2:29.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.77                 
                     
Lauri Korpi  2006    278  35.40  1:14.14  1:54.15    2:32.20   
  Ilmajoen Kisailijat  2:39.37                 
                     
Kaapo Laaja  2006    242  37.20  1:18.55  2:00.05    2:39.28   
  Keuruun Toverit  2:45.77                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    242  36.19  1:16.70  1:58.74    2:39.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.36                 
                     
Veikka Turunen  2008    205  37.55  1:20.34  2:05.32    2:48.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.16                 
                     
Oskari Tavast  2007    183  37.82  1:24.17  2:10.94    2:54.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:11.30                 
                     
Aaron Qvisén  2007    179  40.53  1:26.88  2:13.52    2:56.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.35                 
                     
Lauri Jumppanen  2007    168  38.76  1:25.22  2:13.91    2:59.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.60                 
                     
Nicky Rajala  2007    151  40.98  1:28.45  2:19.80    3:06.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Aapo Ponsiluoma  2007    145  42.62  1:31.34  2:21.04    3:08.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Rasmus Kekola  2006    141  38.96  1:28.23  2:20.96    3:10.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:10.82                 
                     
12  Oskari Juntti  2008    110  46.25  1:39.09  2:35.79    3:27.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:53.38                 
                     
13  Lassi Jouppila  2008    110  49.14  1:42.26  2:34.40    3:27.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:52.46                 
                     
14  Rene Mäenpää  2007    84  49.53  1:48.62  2:49.17    3:46.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    598  27.66  57.49  1:27.58    1:57.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.27                 
                     
Filip Jåfs  2004    465  28.03  1:00.21  1:33.89    2:08.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.88                 
                     
Elmeri Aho  2004    456  28.77  1:01.04  1:35.12    2:09.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.76                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    442  29.49  1:02.28  1:36.13    2:10.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.74                 
                     
Teemu Oksakari  2003    423  30.00  1:03.59  1:38.40    2:12.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.09                 
                     
Pietari Puutio  2004    301  34.25  1:12.33  1:50.71    2:28.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.55                 
                     
Roope Oijennus  2003    257  33.86  1:13.00  1:53.86    2:36.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:29.35                 
                     
Akseli Klutas  2004    229  36.32  1:18.32  2:01.43    2:42.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:55.55                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    217  36.64  1:19.32  2:04.39    2:45.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:53.17                 
                     
10  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    212  36.37  1:19.48  2:04.20    2:46.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:44.97                 
                     
11  Werneri Ketonen  2005    174  40.41  1:25.46  2:12.84    2:57.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Eskil Halmelinna  2005    170  39.50  1:25.25  2:13.46    2:59.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.65                 
                     
13  Jere Keski-Hannula  2004    151  39.82  1:29.61  2:19.18    3:06.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.53                 
                     
14  Roy Nukala  2005    150  37.99  1:26.19  2:16.68    3:06.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Filip Osipov  2003    145  41.74  1:29.78  2:19.87    3:08.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:10.17                 
                     
16  Felix Koho  2005    77  49.52  1:49.70  2:53.01    3:52.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    605  27.59  57.64  1:28.03    1:57.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.17                 
                     
Juho Porkkala  2001    605  25.98  55.51  1:26.40    1:57.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.18                 
                     
Jere Kekola  2000    499  28.02  59.40  1:32.05    2:05.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.95                 
                     
Joonas Järvi  2002    473  28.76  1:00.95  1:34.77    2:07.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.81                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    434  29.95  1:03.40  1:38.50    2:11.24   
  Keuruun Toverit  2:13.13                 
                     
Antti Ahola  2001    332  32.87  1:08.83  1:47.11    2:23.37   
  Lapuan Virkiä  2:23.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:03   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wivian Orpana  2010    142          44.51   
  Kankaanpään Uimarit  44.96                 
Fanny Laiho  2010    103          49.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.69                 
Senni Kaatikko  2010    44          1:05.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.97                 
Alviina Kotkaniemi  2011    36          1:09.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.61                 
Lotta Raninen  2010              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
Neea Risku  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Serafiia Kotkaniemi  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.99                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nana Murtomäki  2008    230          37.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.87                 
Albertiina Kotkaniemi  2008    227          38.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.85                 
Julia Lampinen  2009    218          38.60   
  Jämsänkosken Ilves  40.49                 
Helka Känkänen  2008    217          38.62   
  Porin Uimaseura  39.94                 
Selma Laukkanen  2008    209          39.15   
  Alavuden Urheilijat                   
Kaisa Hakala  2008    204          39.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.34                 
Venla Päivärinta  2008    195          40.04   
  Ilmajoen Kisailijat  44.77                 
Krista Pajula  2008    187          40.60   
  Kankaanpään Uimarit  40.41                 
Mette Kurtti  2009    187          40.64   
  Lapuan Virkiä  43.82                 
10  Milena Elomaa  2008    176          41.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.62                 
11  Senja Pakkanen  2008    174          41.62   
  Kankaanpään Uimarit  41.26                 
12  Helmi Koivisto  2009    165          42.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.14                 
13  Laura Björkstrand  2009    163          42.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.46                 
14  Lilja Latvala  2008    161          42.64   
  Ilmajoen Kisailijat                   
15  Anna Korpi  2008    149          43.74   
  Ilmajoen Kisailijat  40.57                 
16  Aino Jämsä  2008    141          44.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.96                 
17  Lina Koivulahti  2009    141          44.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.05                 
18  Ada Sainio  2008    136          45.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.48                 
19  Annika Lehtimäki  2008    134          45.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.97                 
20  Peppi Lintilä  2008    134          45.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.78                 
21  Siiri Nivukoski  2008    134          45.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.24                 
22  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008    129          45.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.93                 
23  Aada Vataja  2008    125          46.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
24  Siiri Lintala  2009    120          47.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.78                 
25  Irmeli Kitinoja  2008    100          49.99   
  Lapuan Virkiä                   
26  Enni Kataja  2009    92          51.42   
  Lapuan Virkiä  1:05.04                 
27  Minea Kangas  2009    90          51.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
28  Mai Hirvilammi  2008    87          52.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.21                 
29  Vilma Luomaranta  2009    85          52.79   
  Ilmajoen Kisailijat  53.06                 
30  Matilda Wallin  2009    43          1:06.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
31  Rebecca Norolampi  2008    42          1:06.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
32  Nora Försti  2008    34          1:11.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:11.77                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    411          31.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.16                 
Ellen Williamsson  2006    369          32.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.53                 
Pinja Pakkanen  2006    347          33.05   
  Kankaanpään Uimarit  32.93                 
Joanna Högback  2007    345          33.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.52                 
Jessika Lampinen  2006    339          33.32   
  Kampuksen Plaani  32.26                 
Olivia Kivelä  2006    334          33.49   
  Kokkolan Uimaseura  34.02                 
Peppi Lehtinen  2007    317          34.08   
  Kankaanpään Uimarit  34.07                 
Siiri Rantala  2007    308          34.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.01                 
Kristina Helsing  2007    256          36.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.64                 
10  Matilda Mäkäräinen  2006    256          36.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.31                 
11  Michelle Fellman  2007    220          38.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.39                 
12  Aina Keiski  2007    218          38.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.61                 
13  Siiri Suominen  2006    203          39.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.57                 
14  Minea Kynnäs  2007    199          39.76   
  Kokkolan Uimaseura  40.09                 
15  Tiia Reini  2007    196          39.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.09                 
16  Nina Kinnunen  2007    194          40.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.87                 
17  Linn Löfqvist  2007    186          40.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.36                 
18  Siiri Keski-Hannula  2007    173          41.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.13                 
19  Ida Koivulahti  2007    157          43.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.94                 
20  Alma Holmlund  2007    146          44.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.68                 
21  Marika Thors  2007    146          44.06   
  Ilmajoen Kisailijat  45.12                 
22  Ilona Potinkara  2007    121          46.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.73                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Nurmela  2004    463          30.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.64                 
Sofia Nurkkala  2004    461          30.07   
  Kokkolan Uimaseura  30.86                 
Gitta Nukala  2004    442          30.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.48                 
Aino Ollikainen  2005    424          30.92   
  Keuruun Toverit  30.39                 
Alina Kangas  2005    395          31.66   
  Kokkolan Uimaseura  30.83                 
Ida Ekebohm  2005    386          31.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.30                 
Siina Eklund  2004    381          32.05   
  Alavuden Urheilijat  32.53                 
Amanda Nielsen  2005    355          32.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.34                 
Aamu Kannosto  2005    353          32.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.01                 
10  Iida-Isabella Pakka  2004    330          33.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.54                 
11  Oona Nieminen  2004    321          33.92   
  Alavuden Urheilijat  34.71                 
12  Hanna Eveliina Hietanen  2005    316          34.09   
  Lapuan Virkiä  35.33                 
13  Minttu Kurtti  2005    312          34.25   
  Lapuan Virkiä  36.27                 
14  Ronya Rajala  2005    278          35.60   
  Kokkolan Uimaseura  35.58                 
15  Emma Lång  2004    273          35.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.37                 
16  Jenna Päivärinta  2005    217          38.65   
  Kokkolan Uimaseura  37.88                 
17  Elviira Kotkaniemi  2005    212          38.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.02                 
18  Anna Villför  2004    204          39.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.39                 
19  Aliisa Rintakoski  2004    202          39.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.41                 
20  Sanni Porkkala  2004    195          40.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.76                 
21  Oona Santanen  2005    159          42.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Aino Lähelmä  2005    149          43.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.54                 
23  Nella Arosarka  2005    114          47.80   
  Lapuan Virkiä                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Lampi  2000    578          27.89   
  Swimming Jyväskylä  27.22                 
Kiira Kangasniemi  2003    561          28.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.55                 
Petra Äkkinen  2000    535          28.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.30                 
Nea Nygård  2002    521          28.87   
  Kokkolan Uimaseura  28.99                 
Veera Lahtinen  2002    495          29.36   
  Kokkolan Uimaseura  28.92                 
Heta Veikkola  2003    488          29.50   
  Lapuan Virkiä  29.23                 
Emilia Härkönen  2001    473          29.82   
  Kokkolan Uimaseura  29.11                 
Ella Ohra-Aho  2003    426          30.87   
  Alavuden Urheilijat  29.47                 
Annukka Jouppila  2003    407          31.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.37                 
10  Matilda Lindholm  2001    405          31.41   
  Kokkolan Uimaseura  31.16                 
11  Hanna Virtanen  2002    400          31.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.42                 
12  Maria Hautala  2003    391          31.77   
  Kurikan Ryhti  30.91                 
13  Maija Björkholm  2003    381          32.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.06                 
14  Fanny Koivisto  2001    351          32.94   
  Kokkolan Uimaseura  31.32                 
15  Sofia Runnakko  2002    335          33.44   
  Alavuden Urheilijat  33.59                 
16  Emilia Kivelä  2003    294          34.93   
  Kokkolan Uimaseura  33.42                 
17  Lotta Kurunsaari  2000    257          36.52   
  Lapuan Virkiä  37.11                 
18  Ida Salmi  2003    251          36.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.76                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:03 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milo Turunen  2011    61          51.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Alfons Vuollet  2010    49          55.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.84                 
Paavo Jokiranta  2010    35          1:01.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Hermanni Laihorinne  2010    32          1:03.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.04                 
Reko Asp  2011    26          1:08.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Lauri Salonen  2010              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.46                 
Eino Hirvilammi  2010              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Qvisén  2007    191          35.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.55                 
Veikka Turunen  2008    191          35.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.36                 
Frej Kaslin  2008    145          38.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.29                 
Konstantinos Karagiannis  2009    140          39.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.91                 
Hannes Strömbäck  2007    139          39.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.72                 
Oskari Juntti  2008    130          39.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.50                 
Aapo Ponsiluoma  2007    126          40.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.04                 
Topias Ruuska  2009    106          42.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.11                 
Michail Angelos Karagiannis  2009    105          42.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.08                 
10  Netanel Hong  2007    101          43.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.98                 
11  Rene Mäenpää  2007    93          44.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.53                 
12  Matvej Ustimenko  2008    92          44.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.97                 
13  Atte Kiviniemi  2007    77          47.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.63                 
14  Eemeli Nygård  2008    74          48.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.60                 
15  Luka Hemminki  2008    73          48.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.54                 
16  Patrik Ollila  2007    72          48.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.70                 
17  Johannes Nikko  2009    71          48.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.51                 
18  Rasmus Lintilä  2009    48          55.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.77                 
19  Lukas Friman  2008    48          55.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.81                 
20  Elias Leppinen  2009    47          55.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.19                 
21  Iivari Palomäki  2009    47          56.06   
  Lapuan Virkiä                   
22  Mikael Haukkala  2008    32          1:03.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.05                 
23  Aaro Penttilä  2009    26          1:07.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miko Niemelä  2009              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.62                 
Johannes Haukkala  2007              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Johannes Ventsas  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
Nicky Rajala  2007              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  35.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Veka Arosarka  2007              DSQ   
  Lapuan Virkiä  44.62                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salomo Pihlaja  2005    298          30.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.13                 
Ville Ikola  2005    273          31.21   
  Kokkolan Uimaseura  32.57                 
Riku Määttälä  2005    259          31.77   
  Kokkolan Uimaseura  32.49                 
Adam Björkstrand  2005    254          31.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.24                 
Kaapo Laaja  2006    245          32.35   
  Keuruun Toverit  32.44                 
Konsta Joensuu  2005    218          33.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.65                 
Arttu Syrjä  2005    166          36.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.16                 
Ivar Eklund  2006    163          37.03   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  36.22                 
Kaapo Takala  2005    161          37.17   
  Alavuden Urheilijat                   
10  Erik Kotanen  2006    139          39.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.92                 
11  Aatu Jämsä  2006    135          39.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.69                 
12  Iiro Julius Asp  2006    129          40.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.36                 
13  Felix Koho  2005    82          46.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.07                 
14  Iivari Kautiainen  2006    73          48.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.14                 
15  Leo Lehtimäki  2006    71          48.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.18                 
16  Onni Kitinoja  2006    68          49.40   
  Lapuan Virkiä                   
Elias Riekki  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teppo Jestoi  2003    384          27.87   
  Kokkolan Uimaseura  27.89                 
Eeli Hanka  2003    352          28.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.38                 
Joona Kinnunen  2004    350          28.74   
  Alavuden Urheilijat  28.99                 
Matias Pikkala  2004    321          29.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.68                 
Johannes Laihorinne  2003    294          30.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.32                 
Iisakki Laihorinne  2003    266          31.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.27                 
Rasmus Saarimaa  2004    264          31.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.75                 
Lassi Lahtinen  2004    259          31.75   
  Kokkolan Uimaseura  32.06                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    241          32.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.85                 
10  Joel Jokiaho  2004    233          32.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.79                 
11  Alex Koskela  2004    227          33.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.27                 
12  Totti Laukkala  2004    211          33.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.90                 
13  Filip Osipov  2003    177          36.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.47                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Kollin  1993    527          25.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  23.47                 
Antti Korri  1992    525          25.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.11                 
Juho Porkkala  2001    509          25.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  25.53                 
Hermanni Taimisto  2000    461          26.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.11                 
Hugo Mattola  2001    440          26.63   
  Kokkolan Uimaseura  26.07                 
Elias Nurmi  2001    424          26.96   
  Alavuden Urheilijat  26.58                 
Tuukka Pekkanen  2002    422          27.00   
  Keuruun Toverit  26.47                 
Mikael Nurmela  2002    422          27.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.24                 
Juuso Syrjälä  2001    408          27.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.27                 
10  Miro Nurmela  2002    382          27.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.60                 
11  Eero Hirvilammi  2002    369          28.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  29.96                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    232  43.94  1:35.08  2:33.68    3:18.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:23.73                 
                     
Aada Antila  2007    213  47.94  1:41.58  2:40.78    3:23.75   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Eeva Luomaranta  2007    205  45.40  1:43.13  2:42.25    3:26.43   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
Nana Murtomäki  2008    175  51.22  1:45.39  2:51.38    3:37.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:47.36                 
                     
Helmi Koivisto  2009    138  57.55  2:03.11  3:04.06    3:55.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:12.38                 
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Elamaa  2004    487  34.90  1:13.46  1:58.89    2:34.87   
  Oulun Lohet  2:30.68                 
                     
Pirita Hautala  2004    461  34.66  1:16.73  2:01.97    2:37.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:39.31                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    443  33.78  1:15.42  2:02.94    2:39.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.71                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    440  35.56  1:16.00  2:03.06    2:40.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.68                 
                     
Enni Kinnunen  2005    419  36.99  1:18.12  2:04.77    2:42.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.43                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    415  34.51  1:14.58  2:06.08    2:43.31   
  Kokkolan Uimaseura  2:42.91                 
                     
Veera Välivainio  2005    415  35.85  1:18.44  2:06.86    2:43.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.94                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    400  36.89  1:20.58  2:06.52    2:45.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.85                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    389  37.29  1:20.61  2:07.43    2:46.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.51                 
                     
10  Viivi Nurmela  2004    373  36.48  1:20.53  2:10.39    2:49.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:50.49                 
                     
11  Siiri Tiilikka  2004    362  38.20  1:20.08  2:11.51    2:50.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.56                 
                     
12  Pihla Äkkinen  2005    360  39.56  1:26.85  2:14.44    2:51.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.24                 
                     
13  Matilda Holmlund  2005    358  39.21  1:23.56  2:15.65    2:51.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.22                 
                     
14  Inger Isaksen  2005    355  37.42  1:21.81  2:13.02    2:51.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.56                 
                     
15  Laura Sofia Oksakari  2005    355  36.84  1:21.62  2:13.53    2:52.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.34                 
                     
16  Hannah Lamminmäki  2006    330  40.17  1:26.72  2:18.85    2:56.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.12                 
                     
17  Anniina Haarala  2004    326  38.91  1:22.85  2:17.21    2:57.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.44                 
                     
18  Veera Hautamäki  2005    258  40.57  1:32.42  2:25.93    3:11.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:03.58                 
                     
19  Elviira Kotkaniemi  2005    211  46.95  1:40.50  2:38.28    3:24.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:20.93                 
                     
20  Lovisa Karlsson  2006    143  52.98  1:51.10  3:01.79    3:52.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003    582  32.87  1:09.13  1:52.95    2:25.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.23                 
                     
Emma Jormanainen  2003    458  35.28  1:17.79  2:01.06    2:38.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.60                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    431  33.98  1:13.15  2:02.53    2:41.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.65                 
                     
Maisa Berg  2003    386  35.77  1:19.84  2:08.13    2:47.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.95                 
                     
Ninni Eriksson  2003    345  35.65  1:21.62  2:13.56    2:53.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.14                 
                     
Maria Hautala  2003    326  38.88  1:23.17  2:16.68    2:56.99   
  Kurikan Ryhti  3:06.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:00 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:13   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Jumppanen  2007    170  45.87  1:39.95  2:35.40    3:17.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Oskari Tavast  2007    144  50.19  1:41.97  2:43.23    3:28.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Rasmus Kekola  2006    130  51.08  1:45.62  2:49.54    3:36.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:38.99                 
                     
Netanel Hong  2007    113  50.10  1:45.45  2:54.65    3:46.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:57.77                 
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    533  28.40  1:04.86  1:44.09    2:15.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.18                 
                     
Teemu Oksakari  2003    439  31.06  1:07.91  1:49.70    2:24.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.48                 
                     
Elmeri Aho  2004    372  32.89  1:12.96  1:57.61    2:32.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:35.30                 
                     
Emil Saha  2003    297  35.47  1:17.88  2:05.74    2:44.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.28                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    268  36.41  1:21.93  2:11.81    2:49.93   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.25                 
                     
Roope Oijennus  2003    242  37.27  1:22.88  2:15.96    2:55.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:00.77                 
                     
Johannes Laihorinne  2003    231  38.24  1:24.53  2:18.09    2:58.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:03.45                 
                     
Totti Laukkala  2004    183  41.32  1:30.06  2:29.36    3:13.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:26.62                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    166  44.09  1:36.43  2:36.37    3:19.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    579  28.27  1:01.64  1:40.62    2:11.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.76                 
                     
Robin Söderholm  2002    544  29.50  1:05.53  1:43.88    2:14.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.49                 
                     
Jere Kekola  2000    466  29.39  1:06.28  1:47.50    2:21.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:24.35                 
                     
Kirill Helsing  2002    443  30.81  1:09.43  1:49.48    2:23.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.04                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    396  33.38  1:12.44  1:54.22    2:29.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.09                 
                     
Joona Oksakari  2000    339  33.11  1:15.67  2:00.22    2:37.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.68                 
                     
Antti Ahola  2001    279  36.49  1:19.87  2:11.53    2:47.69   
  Lapuan Virkiä  2:54.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:13 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:22   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    340  34.82        1:18.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.02                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    246  37.44        1:27.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.28                 
                     
Jessika Lampinen  2006    219  40.94        1:30.56   
  Kampuksen Plaani                   
                     
Olivia Kivelä  2006    170  44.63        1:38.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.89                 
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    457  33.36        1:10.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.89                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    457  32.88        1:10.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.96                 
                     
Wilma Lakanen  2003    453  33.71        1:11.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.93                 
                     
Emma Haglund  2003    450  32.50        1:11.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.58                 
                     
Teea Jestoi  2005    450  34.38        1:11.22   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.95                 
                     
Heta Veikkola  2003    420  33.39        1:12.89   
  Lapuan Virkiä  1:12.70                 
                     
Jenny Grangärd  2003    418  34.62        1:13.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.29                 
                     
Aino Jerohin  2003    352  35.88        1:17.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.10                 
                     
Maija Björkholm  2003    336  36.56        1:18.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.79                 
                     
10  Noora Kekola  2004    327  36.16        1:19.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.27                 
                     
11  Annukka Jouppila  2003    293  37.83        1:22.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.49                 
                     
12  Lise Strandberg  2003    275  39.59        1:23.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.93                 
                     
13  Veera Varsanpää  2004    258  39.36        1:25.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Jonna Känsäkangas  2004    149  45.65        1:42.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:44.74                 
                     
15  Sofia Heiskanen  2005    142  45.37        1:44.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Lampi  2000    560  30.58        1:06.24   
  Swimming Jyväskylä  1:03.24                 
                     
Liina Salin  2002    527  32.01        1:07.58   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.88                 
                     
Veera Lahtinen  2002    392  34.59        1:14.61   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.42                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    390  34.95        1:14.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.62                 
                     
Matilda Lindholm  2001    370  35.39        1:16.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.79                 
                     
Nea Nygård  2002    357  35.46        1:16.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.02                 
                     
Hanna Virtanen  2002    320  36.33        1:19.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.60                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    320  35.61        1:19.80   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.99                 
                     
Emma Mustonen  2002    230  37.63        1:29.08   
  Lapuan Virkiä  1:29.30                 
                     
10  Fanny Koivisto  2001    203  41.57        1:32.89   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:22 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:29   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Lydman  2005    371  30.57        1:06.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.60                 
                     
Lauri Korpi  2006    225  36.41        1:19.03   
  Ilmajoen Kisailijat  1:25.04                 
                     
Adrian Kaslin  2005    195  37.10        1:22.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.38                 
                     
Adam Björkstrand  2005    182  38.61        1:24.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.99                 
                     
Riku Määttälä  2005    161  38.64        1:28.26   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.02                 
                     
Arttu Syrjä  2005    82  50.95        1:50.66   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Salomo Pihlaja  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.12                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Järvi  2002    434  29.58        1:03.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.26                 
                     
Filip Jåfs  2004    412  29.39        1:04.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.73                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    294  32.73        1:12.23   
  Keuruun Toverit                   
                     
Linus Vuollet  2004    116  43.90        1:38.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.30                 
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    523  27.51        59.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.37                 
                     
Elias Nurmi  2001    342  31.82        1:08.73   
  Alavuden Urheilijat  1:07.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:29 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:45   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Lampinen  2009    160          52.67   
  Jämsänkosken Ilves  51.33                 
Helmi Koivisto  2009    145          54.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.51                 
Wivian Orpana  2010    107          1:00.32   
  Kankaanpään Uimarit  58.56                 
Fanny Laiho  2010    87          1:04.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.30                 
Vilma Luomaranta  2009    49          1:17.93   
  Ilmajoen Kisailijat  1:19.14                 
Lina Koivulahti  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
Neea Risku  2011              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.05                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007    310          42.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.99                 
Peppi Lehtinen  2007    246          45.67   
  Kankaanpään Uimarit  45.34                 
Kristina Helsing  2007    236          46.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.69                 
Aina Keiski  2007    205          48.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.06                 
Selma Laukkanen  2008    196          49.23   
  Alavuden Urheilijat                   
Albertiina Kotkaniemi  2008    181          50.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.28                 
Michelle Fellman  2007    172          51.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.89                 
Eeva Luomaranta  2007    171          51.53   
  Ilmajoen Kisailijat  54.01                 
Siiri Keski-Hannula  2007    160          52.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.98                 
10  Minea Kynnäs  2007    159          52.80   
  Kokkolan Uimaseura  54.69                 
11  Siiri Rantala  2007    150          53.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.41                 
12  Alma Holmlund  2007    144          54.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.28                 
13  Senja Pakkanen  2008    144          54.63   
  Kankaanpään Uimarit  52.63                 
14  Siiri Nivukoski  2008    142          54.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.56                 
15  Ida Koivulahti  2007    142          54.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.04                 
16  Mai Hirvilammi  2008    139          55.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.72                 
17  Venla Päivärinta  2008    138          55.35   
  Ilmajoen Kisailijat  54.95                 
18  Nina Kinnunen  2007    127          56.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.27                 
19  Kaisa Hakala  2008    126          57.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.91                 
20  Linn Löfqvist  2007    126          57.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.94                 
21  Krista Pajula  2008    123          57.58   
  Kankaanpään Uimarit  1:00.81                 
22  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008    111          59.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.21                 
23  Siiri Kaatikko  2007    110          59.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.44                 
24  Aino Jämsä  2008    107          1:00.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.88                 
25  Ada Sainio  2008    101          1:01.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.74                 
26  Tiia Reini  2007    94          1:02.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.99                 
27  Anna Korpi  2008    87          1:04.49   
  Ilmajoen Kisailijat  1:10.06                 
28  Ilona Potinkara  2007    85          1:04.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.17                 
29  Peppi Lintilä  2008    85          1:05.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
30  Lilja Latvala  2008    84          1:05.21   
  Ilmajoen Kisailijat                   
31  Annika Lehtimäki  2008    78          1:06.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.23                 
32  Irmeli Kitinoja  2008    64          1:11.26   
  Lapuan Virkiä                   
Milena Elomaa  2008              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marika Thors  2007              DSQ   
  Ilmajoen Kisailijat                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Nora Försti  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004    505          35.95   
  Kokkolan Uimaseura  35.13                 
Aino Ollikainen  2005    474          36.73   
  Keuruun Toverit  35.37                 
Vilma Rintala  2005    422          38.18   
  Kokkolan Uimaseura  38.71                 
Viivi Nurmela  2004    419          38.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.31                 
Pihla Äkkinen  2005    414          38.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.06                 
Siina Eklund  2004    404          38.74   
  Alavuden Urheilijat  37.89                 
Aamu Knuuttila  2004    402          38.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.00                 
Alina Kangas  2005    372          39.79   
  Kokkolan Uimaseura  38.75                 
Tessa Tattari  2004    366          40.03   
  Kokkolan Uimaseura  41.20                 
10  Henna Känsäkangas  2004    355          40.42   
  Kokkolan Uimaseura  42.17                 
11  Elsa Päivärinta  2004    287          43.40   
  Ilmajoen Kisailijat  43.47                 
12  Minttu Kurtti  2005    249          45.47   
  Lapuan Virkiä  50.97                 
13  Oosa Paavola  2005    212          47.96   
  Kokkolan Uimaseura  50.17                 
14  Ronya Rajala  2005    196          49.30   
  Kokkolan Uimaseura  55.24                 
15  Oona Santanen  2005    177          50.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Aliisa Rintakoski  2004    173          51.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.85                 
17  Elviira Kotkaniemi  2005    173          51.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.66                 
18  Sanni Porkkala  2004    166          52.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.60                 
19  Matilda Mäkäräinen  2006    147          54.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Siiri Suominen  2006    141          54.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.57                 
21  Mirella Hakala  2005    139          55.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.20                 
22  Sohvi Kiviluoma  2006    132          56.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.24                 
Anna Villför  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.77                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Äkkinen  2000    500          36.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.36                 
Minttu-Marie Rasinpää  2001    417          38.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.07                 
Emilia Härkönen  2001    391          39.15   
  Kokkolan Uimaseura  38.42                 
Ella Ohra-Aho  2003    322          41.76   
  Alavuden Urheilijat  38.61                 
Sara Ruotsalainen  2003    285          43.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.19                 
Sanna Pajula  2003    279          43.81   
  Kankaanpään Uimarit  42.37                 
Riina Uimonen  2003    248          45.56   
  Kurikan Ryhti  44.15                 
Ida Salmi  2003    202          48.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.63                 
Lotta Kurunsaari  2000    156          53.18   
  Lapuan Virkiä  51.22                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:45 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:56   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    130          49.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.75                 
Konstantinos Karagiannis  2009    102          53.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.59                 
Oskari Juntti  2008    97          54.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.10                 
Michail Angelos Karagiannis  2009    85          57.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.81                 
Frej Kaslin  2008    84          57.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.57                 
Matvej Ustimenko  2008    81          58.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.39                 
Lassi Jouppila  2008    80          58.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.85                 
Topias Myllykoski  2008    73          1:00.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.57                 
Wili Laiho  2008    68          1:01.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.97                 
10  Eemeli Nygård  2008    65          1:02.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.89                 
11  Topias Ruuska  2009    59          1:04.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miko Niemelä  2009              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Alfons Vuollet  2010              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Elias Leppinen  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Johannes Nikko  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.95                 
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
Luka Hemminki  2008              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.47                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Rasmus Lintilä  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    217          42.00   
  Keuruun Toverit  41.18                 
Viljo Varsanpää  2006    203          42.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.24                 
Erik Kotanen  2006    135          49.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.99                 
Ivar Eklund  2006    127          50.12   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  51.57                 
Rasmus Kekola  2006    126          50.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.55                 
Aaron Qvisén  2007    119          51.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.89                 
Hannes Strömbäck  2007    94          55.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.81                 
Iivari Kautiainen  2006    87          56.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.32                 
Iiro Julius Asp  2006    80          58.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.31                 
10  Aatu Jämsä  2006    79          58.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.81                 
11  Justus Saarimaa  2007    65          1:02.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Leo Lehtimäki  2006    64          1:03.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Rene Mäenpää  2007    61          1:04.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.12                 
14  Patrik Ollila  2007    56          1:05.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.08                 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Kinnunen  2004    371          35.11   
  Alavuden Urheilijat  35.91                 
Teppo Jestoi  2003    349          35.83   
  Kokkolan Uimaseura  35.75                 
Elmeri Aho  2004    333          36.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.80                 
Sohneel Mandpe  2004    289          38.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.99                 
Mikko Karjalainen  2004    247          40.24   
  Kokkolan Uimaseura  41.95                 
Eeli Hanka  2003    243          40.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.36                 
Johannes Laihorinne  2003    242          40.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.12                 
Ville Ikola  2005    221          41.72   
  Kokkolan Uimaseura  43.83                 
Joel Jokiaho  2004    214          42.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.23                 
10  Rasmus Saarimaa  2004    191          43.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.82                 
11  Iisakki Laihorinne  2003    186          44.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.24                 
12  Pietari Puutio  2004    174          45.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.36                 
13  Akseli Klutas  2004    174          45.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.00                 
14  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    172          45.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.22                 
15  Filip Osipov  2003    143          48.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.75                 
16  Eskil Halmelinna  2005    142          48.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.99                 
17  Jere Keski-Hannula  2004    133          49.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.46                 
18  Elias Riekki  2005    94          55.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.27                 
19  Felix Koho  2005    91          56.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    488          32.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.99                 
Joona Oksakari  2000    483          32.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.17                 
Hermanni Taimisto  2000    467          32.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.09                 
Hugo Mattola  2001    377          34.94   
  Kokkolan Uimaseura  35.07                 
Miro Nurmela  2002    321          36.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.68                 
Eero Hirvilammi  2002    288          38.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.01                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:56 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    493  39.13  1:23.31  2:07.35    2:50.32   
  Kokkolan Uimaseura  2:50.83                 
                     
Aino Ollikainen  2005    439  40.58  1:25.79  2:12.16    2:57.02   
  Keuruun Toverit  2:53.13                 
                     
Enni Kinnunen  2005    432  41.23  1:26.93  2:13.15    2:57.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.64                 
                     
Veera Välivainio  2005    396  40.41  1:27.45  2:15.49    3:03.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:03.55                 
                     
Matilda Holmlund  2005    372  43.49  1:31.29  2:19.63    3:07.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:07.67                 
                     
Aamu Kannosto  2005    372  42.50  1:31.54  2:19.23    3:07.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:04.94                 
                     
Ellen Williamsson  2006    332  43.13  1:32.56  2:22.10    3:14.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.01                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    305  43.70  1:34.12  2:27.65    3:19.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:25.16                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    218  51.02  1:49.67  2:50.18    3:43.33   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Oona Santanen  2005    181  52.38  1:52.76  2:55.79    3:57.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Siiri Kaatikko  2007    119  1:04.04  2:14.02  3:25.54    4:33.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Aino Lähelmä  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:59.89                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Evelina Myllykoski  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:41.12                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Kivi  2003    545  37.14  1:19.31  2:01.67    2:44.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.53                 
                     
Emma Haglund  2003    493  37.92  1:20.48  2:05.52    2:50.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.99                 
                     
Emma Jormanainen  2003    488  39.04  1:22.47  2:07.28    2:50.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.89                 
                     
Pirita Hautala  2004    462  41.00  1:25.78  2:10.60    2:54.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.00                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    427  40.26  1:26.40  2:13.26    2:58.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.33                 
                     
Aino Jerohin  2003    423  39.48  1:25.36  2:11.97    2:59.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.47                 
                     
Maisa Berg  2003    414  40.94  1:26.91  2:14.07    3:00.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.81                 
                     
Jenny Grangärd  2003    392  39.80  1:25.10  2:14.10    3:03.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.75                 
                     
Siina Eklund  2004    391  41.58  1:27.62  2:16.20    3:04.01   
  Alavuden Urheilijat  3:00.18                 
                     
10  Noora Kekola  2004    386  41.44  1:28.82  2:16.74    3:04.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:04.34                 
                     
11  Tilde Löfqvist  2004    385  42.26  1:29.37  2:17.24    3:04.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.66                 
                     
12  Siiri Tiilikka  2004    351  43.36  1:32.30  2:21.80    3:10.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:20.57                 
                     
13  Anna Villför  2004    206  51.93  1:50.94  2:50.29    3:47.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Aliisa Rintakoski  2004    198  52.92  1:51.24  2:52.95    3:50.72   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:01 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    235  43.27  1:33.36  2:25.67    3:15.10   
  Keuruun Toverit  3:12.65                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004    178  46.58  1:41.82  2:37.12    3:33.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:39.43                 
                     
Jere Keski-Hannula  2004    122  51.87  1:55.37  3:00.16    4:02.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:59.19                 
                     
Hannes Strömbäck  2007    114  57.42  2:00.37  3:04.32    4:08.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Riekki  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:57.76                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    502  33.45  1:11.61  1:51.39    2:31.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.75                 
                     
Alex Lydman  2003    494  34.40  1:13.31  1:53.32    2:32.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.07                 
                     
Mikael Nurmela  2002    460  34.99  1:14.12  1:54.64    2:36.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:35.39                 
                     
Juha Kollin  1993    457  34.59  1:14.76  1:54.75    2:36.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kekola  2000    453  34.79  1:15.42  1:55.97    2:36.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:36.83                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    420  35.64  1:16.74  1:58.85    2:40.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.76                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    417  35.92  1:16.34  1:58.27    2:41.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.53                 
                     
Roni Hägen  2003    286  39.81  1:26.07  2:14.15    3:02.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.66                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:33   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Albertiina Kotkaniemi  2008    205  44.73        1:33.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.59                 
                     
Kaisa Hakala  2008    138  53.67        1:46.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nana Murtomäki  2008    138  51.32        1:46.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:56.94                 
                     
Aino Jämsä  2008    114  53.56        1:53.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ada Sainio  2008    109  55.19        1:55.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.79                 
                     
Milena Elomaa  2008    108  55.95        1:55.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lina Koivulahti  2009    94  1:00.05        2:00.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Siiri Nivukoski  2008    94  1:00.05        2:00.90   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.84                 
                     
Siiri Lintala  2009    77  1:01.89        2:09.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Anna Korpi  2008    74  1:04.40        2:10.97   
  Ilmajoen Kisailijat  2:07.81                 
                     
11  Fanny Laiho  2010    68  1:06.25        2:14.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.83                 
                     
12  Peppi Lintilä  2008    60  1:09.76        2:19.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:16.68                 
                     
13  Neea Risku  2011    57  1:08.50        2:22.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:16.46                 
                     
14  Mai Hirvilammi  2008    55  1:10.92        2:24.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008    53  1:12.69        2:26.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:29.37                 
                     
16  Nora Försti  2008    49  1:14.17        2:29.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emilia Syrjä  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Laura Björkstrand  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Selma Laukkanen  2008              DSQ   
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    401  36.80        1:14.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.70                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    276  42.42        1:24.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.63                 
                     
Iina Hulkki  2006    238  43.72        1:28.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.42                 
                     
Amanda Lång  2006    197  46.61        1:34.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.86                 
                     
Olivia Kivelä  2006    180  47.99        1:37.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Siiri Suominen  2006    176  47.27        1:38.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.50                 
                     
Sofia Viitanen  2006    163  48.98        1:40.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.81                 
                     
Aina Keiski  2007    158  49.35        1:41.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.70                 
                     
Nelly Eriksson  2006    145  52.84        1:44.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.45                 
                     
10  Tiia Reini  2007    144  50.78        1:44.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Kristina Helsing  2007    137  53.86        1:46.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.43                 
                     
12  Michelle Fellman  2007    136  53.34        1:46.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Lovisa Karlsson  2006    132  53.16        1:47.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.32                 
                     
14  Alma Holmlund  2007    128  53.63        1:48.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:09.82                 
                     
15  Linn Löfqvist  2007    123  53.67        1:50.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.16                 
                     
16  Nina Kinnunen  2007    116  52.92        1:52.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Sohvi Kiviluoma  2006    92  58.72        2:01.47   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Siiri Kaatikko  2007    87  1:02.06        2:03.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:06.59                 
                     
19  Siiri Keski-Hannula  2007    84  56.81        2:05.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.78                 
                     
20  Ilona Potinkara  2007    70  1:05.14        2:12.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:13.02                 
                     
Evelina Myllykoski  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.67                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Ida Koivulahti  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.25                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Siiri Rantala  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:01.22                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    490  34.47        1:09.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.55                 
                     
Inka Elamaa  2004    456  34.65        1:11.48   
  Oulun Lohet  1:10.92                 
                     
Vilma Rintala  2005    388  36.59        1:15.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.86                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    387  36.27        1:15.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.70                 
                     
Tessa Tattari  2004    354  37.97        1:17.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.70                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    336  38.46        1:19.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.87                 
                     
Anniina Haarala  2004    331  39.34        1:19.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.68                 
                     
Inger Isaksen  2005    325  38.68        1:19.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.16                 
                     
Tuulia Harju  2005    318  38.55        1:20.54   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.94                 
                     
10  Gitta Nukala  2004    293  40.22        1:22.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.28                 
                     
11  Amanda Nielsen  2005    247  42.85        1:27.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.22                 
                     
12  Jonna Känsäkangas  2004    171  48.77        1:38.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.60                 
                     
13  Fanny Granvik  2004    170  46.98        1:39.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.85                 
                     
14  Oosa Paavola  2005    167  48.65        1:39.84   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.84                 
                     
15  Mirella Hakala  2005    151  49.78        1:43.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.66                 
                     
16  Aliisa Rintakoski  2004    141  51.92        1:45.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.44                 
                     
17  Sanni Porkkala  2004    126  53.61        1:49.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.99                 
                     
Jenna Päivärinta  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:55.15                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sofia Heiskanen  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    571  32.69        1:06.33   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.22                 
                     
Wilma Lakanen  2003    507  33.48        1:08.99   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.87                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    459  34.97        1:11.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.10                 
                     
Milla Laiteenmäki  2001    428  35.30        1:13.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.10                 
                     
Heta Veikkola  2003    420  35.43        1:13.45   
  Lapuan Virkiä  1:11.54                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    367  38.18        1:16.81   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.35                 
                     
Veera Lahtinen  2002    362  37.69        1:17.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.42                 
                     
Emma Mustonen  2002    346  37.66        1:18.34   
  Lapuan Virkiä  1:22.75                 
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002    316  40.15        1:20.72   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.59                 
                     
10  Maria Hautala  2003    304  39.21        1:21.83   
  Kurikan Ryhti  1:24.59                 
                     
11  Sanna Pajula  2003    296  39.62        1:22.54   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.28                 
                     
12  Lise Strandberg  2003    293  40.32        1:22.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.02                 
                     
13  Ninni Eriksson  2003    277  40.29        1:24.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.11                 
                     
14  Ella Ohra-Aho  2003    272  40.87        1:24.87   
  Alavuden Urheilijat  1:20.52                 
                     
15  Sofia Runnakko  2002    253  42.01        1:26.95   
  Alavuden Urheilijat  1:25.61                 
                     
16  Ida Salmi  2003    129  52.47        1:48.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:50.10                 
                     
Emilia Kivelä  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.26                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:33 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit (60v juhla)    Tulostuspäivämäärä  06 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:54   
  Järjestäjä  Seinäjoen uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 lokakuu 2018         
 
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    138  44.85        1:34.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aapo Ponsiluoma  2007    115  47.69        1:40.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.19                 
                     
Netanel Hong  2007    114  48.85        1:40.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Tavast  2007    103  51.42        1:44.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.06                 
                     
Nicky Rajala  2007    103  50.19        1:44.36   
  Kokkolan Uimaseura  1:44.44                 
                     
Lauri Jumppanen  2007    99  49.76        1:45.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.01                 
                     
Konstantinos Karagiannis  2009    92  53.05        1:48.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Qvisén  2007    89  53.01        1:49.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Juntti  2008    74  56.54        1:56.12   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Lassi Jouppila  2008    73  59.83        1:57.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.22                 
                     
11  Topias Ruuska  2009    67