2020-05-25   01:36:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Niumästerskapen 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 20 september 2018 kl. 15:00

Document
Resultat
NIU-mästerskapen 2018
Arrangör:
Plats: Vilundabadet Svensk Simidrott & Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 sep 2018 till den 21 sep 2018
Event 10, 200m Medley Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hassling 2000 Filbornaskolan +0.73 666 2:05.50 Q
50m: 27.10
100m: 59.48
(32.38)
150m: 1:35.54
(36.06)
200m: 2:05.50
(29.96)
2 Isak Vikström 1999 Filbornaskolan +0.75 592 2:10.54 +5.04 Q
50m: 28.37
100m: 1:02.65
(34.28)
150m: 1:39.37
(36.72)
200m: 2:10.54
(31.17)
3 Victor Bergstrand 2000 Polhemskolan +0.66 576 2:11.75 +6.25 Q
50m: 29.18
100m: 1:03.64
(34.46)
150m: 1:41.12
(37.48)
200m: 2:11.75
(30.63)
4 Jonas Malmring 2001 Solna gymnasium +0.75 557 2:13.18 +7.68 Q
50m: 28.37
100m: 1:02.41
(34.04)
150m: 1:41.18
(38.77)
200m: 2:13.18
(32.00)
5 Carl Gerstenfeld 2002 ProCivitas +0.70 539 2:14.63 +9.13 Q
50m: 29.67
100m: 1:04.93
(35.26)
150m: 1:42.80
(37.87)
200m: 2:14.63
(31.83)
6 Martin Melinder 2001 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.74 538 2:14.75 +9.25 Q
50m: 29.98
100m: 1:06.35
(36.37)
150m: 1:44.16
(37.81)
200m: 2:14.75
(30.59)
7 Klaudius  Schreck 2001 Fredrika Bremergymnasiet +0.69 524 2:15.96 +10.46 Q
50m: 28.88
100m: 1:03.57
(34.69)
150m: 1:42.11
(38.54)
200m: 2:15.96
(33.85)
8 Gustav Englund 2001 Malmö Idrottsgymnasium +0.73 518 2:16.50 +11.00 Q
50m: 30.80
100m: 1:07.06
(36.26)
150m: 1:44.93
(37.87)
200m: 2:16.50
(31.57)
9 Elliot Olsson 1999 Sven Eriksonsgymnasiet +0.78 511 2:17.06 +11.56 Q
50m: 30.09
100m: 1:07.41
(37.32)
150m: 1:44.59
(37.18)
200m: 2:17.06
(32.47)
10 Gustaf Palmqvist 2001 Malmö Idrottsgymnasium +0.70 500 2:18.08 +12.58 Q
50m: 29.85
100m: 1:07.26
(37.41)
150m: 1:46.30
(39.04)
200m: 2:18.08
(31.78)
11 David Reinholdsson 2002 Sven Eriksonsgymnasiet +0.76 499 2:18.13 +12.63 Q
50m: 28.58
100m: 1:07.15
(38.57)
150m: 1:47.63
(40.48)
200m: 2:18.13
(30.50)
12 Wilhelm Muzikants 2001 Tibble Gymnasium +0.74 497 2:18.40 +12.90 Q
50m: 29.57
100m: 1:06.02
(36.45)
150m: 1:46.31
(40.29)
200m: 2:18.40
(32.09)
13 Filip Salbrink 2002 Polhemskolan +0.74 496 2:18.42 +12.92 Q
50m: 29.47
100m: 1:04.24
(34.77)
150m: 1:46.80
(42.56)
200m: 2:18.42
(31.62)
14 William Lernå 2002 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.80 490 2:19.03 +13.53 Q
50m: 29.17
100m: 1:05.20
(36.03)
150m: 1:46.35
(41.15)
200m: 2:19.03
(32.68)
15 Dennie Halilovic 2002 Polhemskolan +0.74 488 2:19.23 +13.73 Q
50m: 30.53
100m: 1:05.25
(34.72)
150m: 1:48.39
(43.14)
200m: 2:19.23
(30.84)
16 Oskar Robertsson 2000 Uddevalla gymnasieskola +0.74 479 2:20.11 +14.61 Q
50m: 31.40
100m: 1:07.22
(35.82)
150m: 1:46.12
(38.90)
200m: 2:20.11
(33.99)
17 Robin Björklund 2002 Sundsvalls gymnasium +0.78 471 2:20.81 +15.31
50m: 29.58
100m: 1:05.61
(36.03)
150m: 1:47.58
(41.97)
200m: 2:20.81
(33.23)
18 Oskar Gustafson 2002 Uddevalla gymnasieskola +0.86 462 2:21.77 +16.27
50m: 30.80
100m: 1:10.93
(40.13)
150m: 1:48.59
(37.66)
200m: 2:21.77
(33.18)
19 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls gymnasium +0.73 437 2:24.36 +18.86
50m: 30.87
100m: 1:09.59
(38.72)
150m: 1:51.79
(42.20)
200m: 2:24.36
(32.57)
20 Nils Wergeland 2002 Polhemskolan +0.70 421 2:26.23 +20.73
50m: 31.83
100m: 1:09.20
(37.37)
150m: 1:51.54
(42.34)
200m: 2:26.23
(34.69)
21 Anton Marijanovic 2000 Fredrika Bremergymnasiet +0.74 391 2:29.89 +24.39
50m: 29.98
100m: 1:09.06
(39.08)
150m: 1:54.01
(44.95)
200m: 2:29.89
(35.88)
22 Patrik Petkoczi 2002 Sandagymnasiet +0.74 373 2:32.18 +26.68
50m: 32.90
100m: 1:13.72
(40.82)
150m: 1:58.98
(45.26)
200m: 2:32.18
(33.20)
23 Vilhelm Andersson 2002 Malmö Idrottsgymnasium +0.68 371 2:32.53 +27.03
50m: 29.41
100m: 1:09.81
(40.40)
150m: 1:56.13
(46.32)
200m: 2:32.53
(36.40)
2018-09-20 17:17:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner