2020-07-12   04:39:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Septembersim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 1: insim 9:00-9:45

Document
Resultat
Septembersim 2018
Arrangör:
Plats: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2018 till den 29 sep 2018
Event 2, 100m Frisim Po A-D 12 och yngre - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:08.04
50m: 32.09
100m: 1:08.04
(35.95)
2 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap 1:09.61 +1.57
50m: 32.87
100m: 1:09.61
(36.74)
3 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.83 +1.79
50m: 32.88
100m: 1:09.83
(36.95)
4 Gabriel Klinge 2006 Skuru Idrottsklubb 1:12.76 +4.72
50m: 33.91
100m: 1:12.76
(38.85)
5 William Martin-Lamm 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.16 +7.12
50m: 36.08
100m: 1:15.16
(39.08)
6 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.33 +7.29
50m: 34.98
100m: 1:15.33
(40.35)
7 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 1:19.32 +11.28
50m: 37.06
100m: 1:19.32
(42.26)
8 Lukas Ekenhill 2006 Tyresö Simsällskap 1:19.71 +11.67
50m: 38.02
100m: 1:19.71
(41.69)
9 Elliott Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:19.94 +11.90
50m: 37.93
100m: 1:19.94
(42.01)
10 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:20.36 +12.32
50m: 38.53
100m: 1:20.36
(41.83)
11 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:20.68 +12.64
50m: 39.10
100m: 1:20.68
(41.58)
12 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 1:24.06 +16.02
50m: 38.24
100m: 1:24.06
(45.82)
13 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap 1:28.33 +20.29
50m: 41.68
100m: 1:28.33
(46.65)
14 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap 1:33.56 +25.52
50m: 43.63
100m: 1:33.56
(49.93)
15 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap 1:36.63 +28.59
50m: 44.71
100m: 1:36.63
(51.92)
16 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 1:42.39 +34.35
50m: 48.67
100m: 1:42.39
(53.72)
17 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:52.03 +43.99
50m: 48.66
100m: 1:52.03
(1:03.37)
18 Elliot Halldén 2009 Älvsjö AIK Simförening 1:54.85 +46.81
50m: 52.74
100m: 1:54.85
(1:02.11)
19 Malcolm Brandt 2007 Tyresö Simsällskap 1:59.79 +51.75
50m: 53.96
100m: 1:59.79
(1:05.83)
20 David Agrest 2008 Älvsjö AIK Simförening 2:14.92 +1:06.88
50m: 56.96
100m: 2:14.92
(1:17.96)
Event 2, 100m Frisim Po A-D 13-14 år - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim 1:01.19
50m: 29.31
100m: 1:01.19
(31.88)
2 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap 1:01.26 +0.07
50m: 29.70
100m: 1:01.26
(31.56)
3 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim 1:01.45 +0.26
50m: 29.54
100m: 1:01.45
(31.91)
4 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:01.68 +0.49
50m: 29.92
100m: 1:01.68
(31.76)
5 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap 1:01.77 +0.58
50m: 29.36
100m: 1:01.77
(32.41)
6 Morten Brattgård 2004 Gustavsbergs Simsällskap 1:02.22 +1.03
50m: 30.04
100m: 1:02.22
(32.18)
7 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap 1:03.25 +2.06
50m: 30.65
100m: 1:03.25
(32.60)
8 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:04.24 +3.05
50m: 31.43
100m: 1:04.24
(32.81)
9 Adrian Ekström 2004 Gustavsbergs Simsällskap 1:04.79 +3.60
50m: 31.05
100m: 1:04.79
(33.74)
10 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap 1:06.42 +5.23
50m: 31.70
100m: 1:06.42
(34.72)
11 Ludvig Alverfors 2004 Spårvägen Simförening 1:07.62 +6.43
50m: 32.57
100m: 1:07.62
(35.05)
12 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening 1:08.20 +7.01
50m: 32.36
100m: 1:08.20
(35.84)
13 Anton Kanth 2004 Tyresö Simsällskap 1:08.30 +7.11
50m: 32.06
100m: 1:08.30
(36.24)
14 Love Lundvall 2004 Tyresö Simsällskap 1:09.68 +8.49
50m: 34.08
100m: 1:09.68
(35.60)
15 Albin Wullt 2005 Tyresö Simsällskap 1:09.75 +8.56
50m: 33.70
100m: 1:09.75
(36.05)
16 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.81 +8.62
50m: 33.41
100m: 1:09.81
(36.40)
17 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:11.13 +9.94
50m: 34.72
100m: 1:11.13
(36.41)
18 Alexander Youssef 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:11.20 +10.01
50m: 33.67
100m: 1:11.20
(37.53)
19 John Ström 2004 Spårvägen Simförening 1:12.00 +10.81
50m: 33.70
100m: 1:12.00
(38.30)
20 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:13.71 +12.52
50m: 35.59
100m: 1:13.71
(38.12)
21 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.88 +15.69
50m: 35.91
100m: 1:16.88
(40.97)
22 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.03 +16.84
50m: 35.34
100m: 1:18.03
(42.69)
23 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:19.98 +18.79
50m: 37.93
100m: 1:19.98
(42.05)
24 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:23.22 +22.03
50m: 39.25
100m: 1:23.22
(43.97)
25 Emil Sageryd 2005 Tyresö Simsällskap 1:25.39 +24.20
50m: 38.71
100m: 1:25.39
(46.68)
- Maximus Brandt 2005 Tyresö Simsällskap DSQ
Event 2, 100m Frisim Po A-D 15-16 år - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicholas Weis Shore 2002 Solna Sundbyberg SS 04 1:00.76
50m: 29.03
100m: 1:00.76
(31.73)
2 Arvid Nilsson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:03.37 +2.61
50m: 29.91
100m: 1:03.37
(33.46)
3 Viktor Hansson 2002 Föreningen Trelleborg Sim 1:03.71 +2.95
50m: 30.22
100m: 1:03.71
(33.49)
4 Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening 1:05.34 +4.58
50m: 31.96
100m: 1:05.34
(33.38)
5 Calle Samuelsson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:06.46 +5.70
50m: 32.32
100m: 1:06.46
(34.14)
6 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:07.72 +6.96
50m: 33.33
100m: 1:07.72
(34.39)
7 Jesper Sandström 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:08.45 +7.69
50m: 33.52
100m: 1:08.45
(34.93)
8 Erik Olsson 2002 Föreningen Trelleborg Sim 1:10.26 +9.50
50m: 32.90
100m: 1:10.26
(37.36)
Event 2, 100m Frisim Po A-D 17 och äldre - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Sköld 1999 Tyresö Simsällskap 52.39
50m: 24.90
100m: 52.39
(27.49)
2 Mattias Rydqvist 2000 Föreningen Trelleborg Sim 54.13 +1.74
50m: 26.13
100m: 54.13
(28.00)
3 Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap 56.81 +4.42
50m: 27.58
100m: 56.81
(29.23)
4 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb 1:03.58 +11.19
50m: 30.39
100m: 1:03.58
(33.19)
5 Cullen Hauck 2000 Spårvägen Simförening 1:04.87 +12.48
50m: 29.84
100m: 1:04.87
(35.03)
- Oskar Hägglund 1999 Södertörns Simsällskap DSQ
2018-09-29 10:19:21 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner