2020-06-02   08:17:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Septembersim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 1: insim 9:00-9:45

Document
Resultat
Septembersim 2018
Arrangör:
Plats: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 sep 2018 till den 29 sep 2018
Event 13, 100m Bröstsim FL A-D 12 och yngre - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:21.66
50m: 38.42
100m: 1:21.66
(43.24)
2 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:28.83 +7.17
50m: 41.98
100m: 1:28.83
(46.85)
3 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap 1:30.08 +8.42
50m: 43.68
100m: 1:30.08
(46.40)
4 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap 1:31.44 +9.78
50m: 43.62
100m: 1:31.44
(47.82)
5 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:32.18 +10.52
50m: 43.94
100m: 1:32.18
(48.24)
6 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening 1:34.14 +12.48
50m: 43.94
100m: 1:34.14
(50.20)
7 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:36.48 +14.82
50m: 44.98
100m: 1:36.48
(51.50)
8 Nova Gerhardsson 2006 Södertörns Simsällskap 1:39.47 +17.81
50m: 44.71
100m: 1:39.47
(54.76)
9 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap 1:40.45 +18.79
50m: 46.86
100m: 1:40.45
(53.59)
10 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:41.51 +19.85
50m: 47.36
100m: 1:41.51
(54.15)
11 Laura Nelson 2006 Skuru Idrottsklubb 1:43.47 +21.81
50m: 48.50
100m: 1:43.47
(54.97)
12 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 Tyresö Simsällskap 1:45.46 +23.80
50m: 50.36
100m: 1:45.46
(55.10)
13 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap 1:45.55 +23.89
50m: 50.17
100m: 1:45.55
(55.38)
14 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap 1:46.02 +24.36
50m: 50.53
100m: 1:46.02
(55.49)
15 Alice Jeansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:46.03 +24.37
50m: 51.07
100m: 1:46.03
(54.96)
16 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:46.42 +24.76
50m: 49.61
100m: 1:46.42
(56.81)
17 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:46.92 +25.26
50m: 50.42
100m: 1:46.92
(56.50)
18 Desire` Tolinsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:46.93 +25.27
50m: 50.85
100m: 1:46.93
(56.08)
19 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:47.38 +25.72
50m: 50.38
100m: 1:47.38
(57.00)
20 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:49.51 +27.85
50m: 51.48
100m: 1:49.51
(58.03)
21 Alisa Töpffer 2009 Tyresö Simsällskap 1:52.56 +30.90
50m: 53.82
100m: 1:52.56
(58.74)
22 Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap 1:58.34 +36.68
50m: 55.46
100m: 1:58.34
(1:02.88)
- Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Event 13, 100m Bröstsim FL A-D 13-14 år - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.81
50m: 35.53
100m: 1:16.81
(41.28)
2 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:23.78 +6.97
50m: 39.13
100m: 1:23.78
(44.65)
3 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:23.95 +7.14
50m: 40.07
100m: 1:23.95
(43.88)
4 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 1:24.86 +8.05
50m: 40.27
100m: 1:24.86
(44.59)
5 Maya Levin 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:26.73 +9.92
50m: 39.56
100m: 1:26.73
(47.17)
6 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:27.16 +10.35
50m: 42.03
100m: 1:27.16
(45.13)
7 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:27.20 +10.39
50m: 41.42
100m: 1:27.20
(45.78)
8 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap 1:27.41 +10.60
50m: 42.03
100m: 1:27.41
(45.38)
9 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.55 +10.74
50m: 39.90
100m: 1:27.55
(47.65)
10 Julia Zwinkels 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:28.59 +11.78
50m: 42.70
100m: 1:28.59
(45.89)
11 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap 1:29.39 +12.58
50m: 41.97
100m: 1:29.39
(47.42)
12 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening 1:34.68 +17.87
50m: 44.14
100m: 1:34.68
(50.54)
13 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap 1:35.25 +18.44
50m: 45.45
100m: 1:35.25
(49.80)
14 Ella Mahe 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:35.40 +18.59
50m: 44.95
100m: 1:35.40
(50.45)
15 Felicia Camacho 2004 Södertörns Simsällskap 1:37.22 +20.41
50m: 46.00
100m: 1:37.22
(51.22)
16 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap 1:37.48 +20.67
50m: 46.84
100m: 1:37.48
(50.64)
17 Freya Ebert Westerberg 2005 Tyresö Simsällskap 1:37.74 +20.93
50m: 46.39
100m: 1:37.74
(51.35)
18 Stella Nelson 2004 Skuru Idrottsklubb 1:38.23 +21.42
50m: 44.70
100m: 1:38.23
(53.53)
19 Tilde  Bergvall 2004 Tyresö Simsällskap 1:39.26 +22.45
50m: 46.99
100m: 1:39.26
(52.27)
20 Alice Belic 2005 Skuru Idrottsklubb 1:42.96 +26.15
50m: 48.27
100m: 1:42.96
(54.69)
21 Maja Dunder 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:52.17 +35.36
50m: 53.63
100m: 1:52.17
(58.54)
Event 13, 100m Bröstsim FL A-D 15-16 år - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.75
50m: 36.17
100m: 1:16.75
(40.58)
2 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.82 +0.07
50m: 36.01
100m: 1:16.82
(40.81)
3 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 1:27.50 +10.75
50m: 41.39
100m: 1:27.50
(46.11)
4 Tilda Selling 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.87 +15.12
50m: 43.57
100m: 1:31.87
(48.30)
5 Emelie Lindholm 2003 Tyresö Simsällskap 1:34.54 +17.79
50m: 44.62
100m: 1:34.54
(49.92)
6 Isabelle Lindström 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.13 +23.38
50m: 47.69
100m: 1:40.13
(52.44)
Event 13, 100m Bröstsim FL A-D 17 och äldre - Final
Sponsor: Trollbäckens bilvård AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb 1:13.88
50m: 35.11
100m: 1:13.88
(38.77)
2 Frida Tunheim-Glad 2001 Föreningen Trelleborg Sim 1:20.63 +6.75
50m: 37.59
100m: 1:20.63
(43.04)
3 Sandra Öberg 2001 Tyresö Simsällskap 1:34.85 +20.97
50m: 44.02
100m: 1:34.85
(50.83)
4 Wilma Öberg 2001 Tyresö Simsällskap 1:37.26 +23.38
50m: 45.47
100m: 1:37.26
(51.79)
2018-09-29 12:27:29 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner