2020-05-26   16:17:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Varsinais-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  18:47   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Peltola  2007    418  39.35        1:23.40   
  Raision Urheilijat  1:25.88                 
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    398  39.65        1:24.72   
  Aurajoen Uinti  1:27.09                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    329  42.35        1:30.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.26                 
                     
Amanda Ahinko  2007    287  44.05        1:34.44   
  Ålands Simförening  1:37.68                 
                     
Linnea Koski  2007    278  44.90        1:35.47   
  Aurajoen Uinti  1:40.12                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007    264  45.63        1:37.13   
  Salon Uimarit  1:43.26                 
                     
Miisa Järvinen  2007    256  45.45        1:38.16   
  Aurajoen Uinti  1:43.75                 
                     
Amanda Vuori  2007    253  46.28        1:38.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.36                 
                     
Minea Kumlander  2007    251  45.98        1:38.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.76                 
                     
10  Rahma Ezzat  2007    231  47.74        1:41.57   
  Aurajoen Uinti  1:43.67                 
                     
11  Saima Peltonen  2007    223  48.08        1:42.82   
  Salon Uimarit  1:54.88                 
                     
12  Vilma Saarimäki  2007    220  49.02        1:43.23   
  Raision Urheilijat  1:53.90                 
                     
13  Aino Laine  2007    215  48.24        1:44.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.72                 
                     
14  Agnes Ruusumo  2007    198  50.35        1:46.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.60                 
                     
15  Sofia Järvi  2007    162  53.12        1:54.39   
  Raision Urheilijat  1:53.24                 
                     
16  Ella Valdolin  2007    147  54.40        1:58.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:54.75                 
                     
17  Minni-Maria Vesma  2007    131  58.13        2:02.67   
  Raision Urheilijat  2:02.74                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    595  34.85        1:14.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.22                 
                     
Daniela Lietzén  2006    487  37.88        1:19.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.84                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    402  39.65        1:24.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.46                 
                     
Elsa Vira  2006    393  39.60        1:25.09   
  Aurajoen Uinti  1:27.98                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    385  40.49        1:25.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.76                 
                     
Mea Alho  2006    367  41.70        1:27.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.87                 
                     
Ronja Vilska  2006    349  41.07        1:28.56   
  Aurajoen Uinti  1:34.84                 
                     
Malva Salmelin  2006    347  41.68        1:28.69   
  Salon Uimarit  1:30.30                 
                     
Essi Pyykkö  2006    321  43.28        1:31.02   
  Salon Uimarit  1:32.84                 
                     
10  Diana Raduly Baka  2006    313  43.68        1:31.80   
  Salon Uimarit  1:36.11                 
                     
11  Wilma Turpeinen  2006    312  42.04        1:31.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.10                 
                     
12  Katriina Kallio  2006    302  44.27        1:32.85   
  Raision Urheilijat  1:36.48                 
                     
13  Veera Ele  2006    293  42.82        1:33.79   
  Aurajoen Uinti  1:33.63                 
                     
14  Mirella Sauhula  2006    279  44.50        1:35.43   
  Aurajoen Uinti  1:35.29                 
                     
15  Tilda Aaltonen  2006    275  44.69        1:35.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.33                 
                     
16  Elina Toivonen  2006    252  45.37        1:38.71   
  Aurajoen Uinti  1:35.70                 
                     
17  Mia Karolina Müürsepp  2006    250  46.87        1:38.89   
  Aurajoen Uinti  1:41.40                 
                     
18  Mathilda Heikiö  2006    239  46.92        1:40.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.79                 
                     
19  Maikki Hämäläinen  2006    219  48.67        1:43.38   
  Uimaseura Kaarina  1:42.90                 
                     
20  Sara Elomäki  2006    211  48.56        1:44.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Sonja Heikkilä  2006    207  47.97        1:45.30   
  Salon Uimarit  1:46.84                 
                     
22  Sara Suonio  2006    195  48.53        1:47.52   
  Salon Uimarit  1:48.93                 
                     
23  Maija Grönholm  2006    183  51.19        1:49.65   
  Aurajoen Uinti  1:54.66                 
                     
24  Emilia Häjänen  2006    182  51.69        1:49.87   
  Raision Urheilijat  1:55.41                 
                     
25  Iiris Aittokallio  2006    167  53.74        1:53.21   
  Raision Urheilijat  1:54.09                 
                     
26  Mandi Hämäläinen  2006    137  57.41        2:00.94   
  Uimaseura Kaarina  2:03.63                 
                     
27  Noora Riionheimo  2006    131  57.42        2:02.54   
  Raision Urheilijat  2:11.51                 
                     
28  Armi Wahlroos  2006    131  56.77        2:02.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Emilia Makkonen  2006    124  55.73        2:04.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Kulpakko  2005    543  36.07        1:16.41   
  Aurajoen Uinti  1:18.30                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    499  36.62        1:18.61   
  Salon Uimarit  1:21.25                 
                     
Maura Bergström  2005    491  37.37        1:19.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.66                 
                     
Milla Karttunen  2005    485  37.13        1:19.35   
  Raision Urheilijat  1:20.11                 
                     
Kukka Kangas  2005    448  38.21        1:21.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.35                 
                     
Ella Suominen  2005    437  38.86        1:22.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.02                 
                     
Sonila Selimi  2005    417  38.46        1:23.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.32                 
                     
Ronja Maude  2005    414  39.82        1:23.64   
  Aurajoen Uinti  1:25.25                 
                     
Minttu Kiili  2005    411  39.73        1:23.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.76                 
                     
10  Mette Peltola  2005    379  41.25        1:26.13   
  Raision Urheilijat  1:30.91                 
                     
11  Kristina Grimbaum  2005    369  40.59        1:26.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.98                 
                     
12  Emma Nieminen  2005    361  39.75        1:27.57   
  Aurajoen Uinti  1:29.63                 
                     
13  Anna Topoeva  2005    315  43.15        1:31.60   
  Ålands Simförening  1:37.18                 
                     
14  Aino Kurki  2005    309  41.71        1:32.19   
  Aurajoen Uinti  1:36.35                 
                     
15  Wilma Danielsson  2005    305  43.33        1:32.55   
  Ålands Simförening  1:40.23                 
                     
16  Erin Gonzalez Catón  2005    292  44.82        1:33.92   
  Aurajoen Uinti  1:36.68                 
                     
17  Viivi Laiho  2005    281  44.80        1:35.15   
  Aurajoen Uinti  1:37.17                 
                     
18  Vilma Manninen  2005    266  44.83        1:36.87   
  Salon Uimarit  1:40.40                 
                     
19  Pilvi Österman  2005    264  44.56        1:37.11   
  Aurajoen Uinti  1:35.67                 
                     
20  Tindra Sjöström  2005    237  47.38        1:40.69   
  Ålands Simförening  1:36.97                 
                     
Maija Nurminen  2005              DSQ   
  Salon Uimarit  1:51.96                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Saimi Räty  2005              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    533  35.85        1:16.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.02                 
                     
Matilda Laitinen  2004    394  39.34        1:25.06   
  Aurajoen Uinti  1:24.85                 
                     
Emelie Måtar  2004    336  42.12        1:29.68   
  Ålands Simförening  1:26.86                 
                     
Milla Järvenpää  2004    319  42.96        1:31.24   
  Uimaseura Kaarina  1:31.90                 
                     
Ulla Haarala  2004    309  44.71        1:32.21   
  Uimaseura Kaarina  1:32.66                 
                     
Laura Lilja  2004    160  51.81        1:54.73   
  Aurajoen Uinti  1:55.63                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    710  32.97        1:09.88   
  Raision Urheilijat  1:09.12                 
                     
Senni Tuominen  2003    503  36.40        1:18.38   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.83                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    461  37.77        1:20.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.37                 
                     
Iris Hanski  2003    446  38.09        1:21.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.23                 
                     
Ella Alanko  2003    380  39.18        1:26.04   
  Aurajoen Uinti  1:21.82                 
                     
Linnea Ström  2003    287  44.14        1:34.50   
  Uimaseura Kaarina  1:35.21                 
                     
Noora Ketola  2003    244  46.51        1:39.66   
  Aurajoen Uinti  1:39.08                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  18:47 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  19:06   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    280  39.54        1:25.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.36                 
                     
Veeti Salminen  2006    269  40.01        1:26.08   
  Someron Esa  1:27.97                 
                     
Lauri Aho  2006    267  41.36        1:26.28   
  Raision Urheilijat  1:30.38                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    212  42.81        1:33.24   
  Aurajoen Uinti  1:31.19                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006    208  43.53        1:33.85   
  Aurajoen Uinti  1:36.28                 
                     
Matias Saarinen  2006    202  45.11        1:34.77   
  Salon Uimarit  1:35.75                 
                     
Milo Bergman  2006    196  44.77        1:35.63   
  Ålands Simförening  1:36.52                 
                     
Onni Lehtimäki  2006    190  45.84        1:36.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.60                 
                     
Måns Manelius  2006    184  46.04        1:37.60   
  Ålands Simförening  1:41.11                 
                     
10  Santeri Holmberg  2006    181  45.82        1:38.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.91                 
                     
11  Tomas Laine  2006    168  46.71        1:40.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.45                 
                     
12  Jooa Laiho  2006    168  47.82        1:40.66   
  Raision Urheilijat  1:40.20                 
                     
13  Max Yli-Salomäki  2006    166  47.60        1:41.08   
  Aurajoen Uinti  1:43.04                 
                     
14  Frans Sandblom  2006    162  47.61        1:41.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.24                 
                     
15  Linus Korin  2006    152  49.65        1:44.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.92                 
                     
16  Kalle Yli-Jama  2006    149  47.74        1:44.89   
  Salon Uimarit  1:49.04                 
                     
17  Leevi Saarinen  2006    114  54.08        1:54.63   
  Uinti-Vakka                   
                     
18  Ilari Linderborg  2006    106  56.89        1:57.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.49                 
                     
19  Veeti Akkanen  2006    102  55.04        1:58.89   
  Salon Uimarit  2:05.04                 
                     
20  Erik Loukine  2006    96  55.92        2:01.44   
  Raision Urheilijat  2:04.08                 
                     
Margo Murumäe  2006              DSQ  25m 
  Raision Urheilijat  1:48.88                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Toppinen  2005    408  35.08        1:14.95   
  Aurajoen Uinti  1:15.26                 
                     
Jasper Oikarainen  2005    310  39.46        1:22.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.06                 
                     
Luka Laaksonen  2005    281  39.22        1:24.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.94                 
                     
Maksim Amosov  2005    280  40.29        1:24.95   
  Aurajoen Uinti  1:27.95                 
                     
Miika Nurminen  2005    280  40.11        1:24.95   
  Salon Uimarit  1:29.39                 
                     
Oliver Aalto-Hardy  2005    279  38.45        1:25.05   
  Ålands Simförening  1:25.63                 
                     
Konsta Vainio  2005    277  40.32        1:25.28   
  Aurajoen Uinti  1:28.40                 
                     
Aarni Linderborg  2005    260  40.76        1:27.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.91                 
                     
Patrik Reiman  2005    251  41.96        1:28.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.79                 
                     
10  Nuutti Vienonen  2005    244  41.98        1:28.95   
  Salon Uimarit  1:30.80                 
                     
11  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    226  42.26        1:31.20   
  Aurajoen Uinti  1:28.81                 
                     
12  Max Allén  2005    192  44.99        1:36.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.62                 
                     
13  Veeti Valdolin  2005    183  45.48        1:37.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.97                 
                     
14  Kasper Kainonen  2005    155  47.29        1:43.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:59.58                 
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ  25m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.86                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Leppänen  2004    485  32.78        1:10.75   
  Aurajoen Uinti  1:17.50                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    419  35.15        1:14.30   
  Salon Uimarit  1:20.61                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    407  35.17        1:15.03   
  Raision Urheilijat  1:15.24                 
                     
Santeri Ahinko  2004    366  35.84        1:17.74   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.05                 
                     
Rasmus Rekola  2004    341  36.17        1:19.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.85                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    339  36.61        1:19.71   
  Aurajoen Uinti  1:21.88                 
                     
Joona Pohjola  2004    327  37.84        1:20.66   
  Salon Uimarit  1:22.23                 
                     
Hannes Helling  2004    259  39.96        1:27.19   
  Ålands Simförening  1:27.25                 
                     
Einar Melin  2004    240  42.62        1:29.48   
  Ålands Simförening  1:32.95                 
                     
10  Einari Palmu  2004    230  41.75        1:30.66   
  Aurajoen Uinti  1:32.77                 
                     
11  Rasmus Rauhala  2004    228  42.82        1:30.98   
  Uimaseura Kaarina  1:29.64                 
                     
12  Axel Leppähaara  2004    211  41.81        1:33.36   
  Aurajoen Uinti  1:37.52                 
                     
13  Leevi Arvo  2004    200  44.80        1:35.09   
  Aurajoen Uinti  1:32.36                 
                     
14  Casper Leo  2004    148  47.20        1:45.00   
  Aurajoen Uinti  1:45.94                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Kankare  2003    482  32.86        1:10.88   
  Aurajoen Uinti  1:11.00                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    468  33.83        1:11.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.06                 
                     
Aapo Huhti  2003    387  33.87        1:16.26   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.62                 
                     
Hannes Olin  2003    350  36.31        1:18.87   
  Ålands Simförening  1:19.18                 
                     
Roni Koskinen  2003    344  36.17        1:19.30   
  Aurajoen Uinti  1:19.29                 
                     
Niko Viitala  2003    306  37.55        1:22.52   
  Aurajoen Uinti  1:21.71                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002    591  31.53        1:06.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.29                 
                     
Roope Paatos  2002    588  32.03        1:06.36   
  Raision Urheilijat  1:10.25                 
                     
Oskari Arvo  2002    458  32.70        1:12.10   
  Aurajoen Uinti  1:08.21                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    413  33.79        1:14.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.46                 
                     
Sharo Mamandi  2002    281  39.60        1:24.90   
  Aurajoen Uinti  1:23.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  19:06 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  20:10   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ella Suominen  2005    563  1:07.54  2:20.66  3:34.79  4:48.29  9:40.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:55.60      6:02.61  7:17.13  8:30.59       
                     
Fiona Laakso  2005    526  1:07.09  2:20.98  3:36.27  4:52.27  9:53.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:13.32      6:07.90  7:24.27  8:39.89       
                     
Roosa Tuomainen  2005    510  1:10.08  2:24.15  3:39.71  4:54.88  9:59.78   
  Salon Uimarit  10:03.50      6:11.19  7:28.53  8:45.54       
                     
Minttu Kiili  2005    501  1:10.03  2:24.76  3:40.43  4:56.63  10:03.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:01.64      6:13.47  7:31.21  8:48.86       
                     
Kerttu Taponen  2005    496  1:09.10  2:24.07  3:38.97  4:54.97  10:05.17   
  Aurajoen Uinti  9:58.47      6:12.85  7:31.57  8:50.20       
                     
Kristina Grimbaum  2005    374  1:17.30  2:42.73  4:07.64  5:32.94  11:05.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  11:13.97      6:57.86  8:22.63  9:45.78       
                     
Ella Bäckman  2005    254  1:25.44  3:00.10  4:35.92  6:13.22  12:36.29   
  Ålands Simförening        7:50.12  9:28.83  11:05.05       
                     
Julia Eriksson  2005    211  1:34.74  3:17.02  5:01.24  6:42.64  13:24.48   
  Ålands Simförening  13:38.10      8:26.12  10:07.68  11:49.25       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Irene Mäkilä  2004    650  1:07.52  2:18.19  3:28.73  4:37.64  9:13.08   
  Raision Urheilijat  9:17.86      5:45.86  6:53.86  8:03.81       
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    638  1:07.99  2:19.38  3:29.20  4:38.80  9:16.70   
  Raision Urheilijat  9:12.54      5:48.56  6:58.02  8:08.76       
                     
Riikka Niskala  2004    581  1:08.50  2:21.11  3:34.78  4:47.74  9:34.33   
  Raision Urheilijat  9:45.41      6:00.61  7:12.48  8:24.99       
                     
Aino Rantala  2004    565  1:05.82  2:19.70  3:32.61  4:46.99  9:39.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:52.64      6:00.82  7:15.73  8:29.73       
                     
Anni Hyttinen  2004    530  1:08.37  2:21.60  3:35.90  4:51.76  9:52.30   
  Aurajoen Uinti  10:18.34      6:07.16  7:23.45  8:38.86       
                     
Ella Nihtilä  2004    509  1:09.93  2:24.80  3:40.33  4:56.23  10:00.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:03.34      6:12.43  7:28.92  8:45.43       
                     
My Laverman  2004    449  1:12.60  2:30.79  3:50.16  5:09.81  10:25.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:23.50      6:29.63  7:49.32  9:09.13       
                     
Roosa Lahti  2004    322  1:17.27  2:43.43  4:11.18  5:40.35  11:38.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        7:10.44  8:40.07  10:09.60       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Maija Nurmi  2003    579  1:07.65  2:19.18  3:30.67  4:42.76  9:34.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:35.23      5:55.86  7:08.90  8:23.14       
                     
Kerttu Nurmi  2003    573  1:07.28  2:18.53  3:30.70  4:43.66  9:37.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:36.43      5:56.71  7:10.97  8:25.06       
                     
Roosa Aho  2003    566  1:08.18  2:20.71  3:33.96  4:46.93  9:39.22   
  Raision Urheilijat  9:38.12      6:00.67  7:13.83  8:26.97       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  20:10 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  20:12   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Seweryn Pastucha  2004    476  1:06.27  2:17.36  3:29.36  4:40.91  9:27.60   
  Raision Urheilijat  9:34.61      5:52.17  7:04.73  8:18.15       
                     
Rasmus Kalvik  2004    472  1:07.66  2:19.87  3:33.15  4:45.77  9:29.32   
  Ålands Simförening  9:51.40      5:58.02  7:09.82  8:21.38       
                     
Jaakko Pihlava  2004    468  1:05.72  2:17.20  3:29.31  4:42.23  9:30.80   
  Aurajoen Uinti  9:33.81      5:55.19  7:07.66  8:21.55       
                     
Olli Havia  2004    442  1:09.94  2:23.72  3:36.89  4:50.31  9:41.90   
  Salon Uimarit  10:15.04      6:04.71  7:18.27  8:32.35       
                     
Otto Nurminen  2004    422  1:10.45  2:26.91  3:42.91  4:57.53  9:50.92   
  Raision Urheilijat  10:55.52      6:12.54  7:26.14  8:39.41       
                     
Eerik Rantanen  2004    335  1:13.84  2:33.78  3:54.53  5:16.68  10:38.12   
  Uimaseura Kaarina        6:37.51  7:59.51  9:20.77       
                     
Einari Palmu  2004    310  1:17.16  2:39.22  4:01.49  5:25.21  10:54.98   
  Aurajoen Uinti  11:03.16      6:48.74  8:11.40  9:34.36       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aku Kaila  2003    685  1:00.56  2:04.54  3:08.15  4:11.43  8:22.82   
  Raision Urheilijat  8:33.97      5:14.94  6:19.21  7:22.04       
                     
Arttu Mäenpää  2003    607  1:01.49  2:07.21  3:13.84  4:20.54  8:43.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:43.86      5:27.12  6:33.52  7:39.80       
                     
Akira Konttinen  2003    460  1:06.94  2:19.01  3:32.24  4:45.47  9:34.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:43.14      5:58.29  7:11.76  8:24.08       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    725  59.91  2:03.33  3:05.07  4:06.74  8:13.50   
  Raision Urheilijat  8:17.92      5:08.52  6:09.93  7:12.28       
                     
Jesper Lietzén  2002    625  1:00.21  2:03.61  3:07.15  4:11.39  8:38.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:32.84      5:17.09  6:26.05  7:32.90       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  20:12 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raisu Tytöt 1  2003    691          3:53.58   
  Raision Urheilijat  3:53.66                 
  Rebekka Luoto  2003      27.81  57.66      57.66   
  Sylvia Kuusisto  2003      27.26  58.07      1:55.73   
  Irene Mäkilä  2004      27.82  57.89      2:53.62   
  Riikka Niskala  2004      28.20  59.96      3:53.58   
                     
Åsk 1  2003    595          4:05.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:01.26                 
  Iris Hanski  2003      28.77  1:00.44      1:00.44   
  Daniela Degenhardt  2003      28.63  1:00.67      2:01.11   
  Aino Rantala  2004      29.16  1:02.52      3:03.63   
  Maija Nurmi  2003      29.52  1:01.82      4:05.45   
                     
Raisu Tytöt 2  2003    573          4:08.52   
  Raision Urheilijat  4:11.02                 
  Aino-Kaisa Paatos  2004      29.10  1:00.28      1:00.28   
  Milla Karttunen  2005      30.08  1:03.85      2:04.13   
  Roosa Aho  2003      29.77  1:02.49      3:06.62   
  Nelli Rauhanen  2005      29.46  1:01.90      4:08.52   
                     
Åsk 2  2003    545          4:12.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:11.11                 
  Siiri Konkka  2004      29.66  1:02.82      1:02.82   
  Ellen Kaituri  2006      29.60  1:02.92      2:05.74   
  Kerttu Nurmi  2003      30.20  1:03.77      3:09.51   
  Sonila Selimi  2005      28.85  1:03.23      4:12.74   
                     
Aui Naiset  2006    389          4:42.92   
  Aurajoen Uinti  4:43.21                 
  Mirella Sauhula  2006      32.41  1:09.26      1:09.26   
  Ronja Vilska  2006      33.47  1:10.35      2:19.61   
  Veera Ele  2006      33.85  1:11.87      3:31.48   
  Mia Karolina Müürsepp  2006      32.87  1:11.44      4:42.92   
                     
Åsf Damer  2003    273          5:18.29   
  Ålands Simförening  5:09.23                 
  Emelie Måtar  2004      35.41  1:14.92      1:14.92   
  Ella Bäckman  2005      37.43  1:19.66      2:34.58   
  Tindra Sjöström  2005      38.14  1:20.87      3:55.45   
  Julia Eriksson  2005      40.55  1:22.84      5:18.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  20:35 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Åsk 1  2002    555          3:42.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:40.67                 
  Santeri Herpola  2003      26.38  56.14      56.14   
  Jesper Lietzén  2002      25.36  53.57      1:49.71   
  Arttu Mäenpää  2003      26.44  56.01      2:45.72   
  Samu Petteri Kallio  2002      26.46  57.26      3:42.98   
                     
Aui Miehet [2002]  2002    542          3:44.72   
  Aurajoen Uinti  3:46.08                 
  Oskari Arvo  2002      26.80  56.88      56.88   
  Eemil Kankare  2003      27.05  58.08      1:54.96   
  Ibrahim Ezzat  2002      25.42  54.62      2:49.58   
  Juuso Leppänen  2004      25.38  55.14      3:44.72   
                     
Salu Miehet [2002]  2002    418          4:05.08   
  Salon Uimarit  3:59.73                 
  Alexander Malyshkov  2004      28.03  58.80      58.80   
  Joona Pohjola  2004      28.83  1:00.56      1:59.36   
  Egor Malyshkov  2003      30.02  1:02.53      3:01.89   
  Roope Tuomainen  2004      29.82  1:03.19      4:05.08   
                     
Åsf Herrar  2002    365          4:16.45   
  Ålands Simförening  4:18.00                 
  Rasmus Kalvik  2004      28.64  1:00.40      1:00.40   
  Hannes Olin  2003      29.57  1:04.00      2:04.40   
  Hannes Helling  2004      31.24  1:07.13      3:11.53   
  Oliver Aalto-Hardy  2005      29.23  1:04.92      4:16.45   
                     
Aui Miehet 2  2005    288          4:37.41   
  Aurajoen Uinti  4:34.68                 
  Maksim Amosov  2005      31.20  1:05.99      1:05.99   
  Nardi Gabriel Orenshtein  2005      34.27  1:12.86      2:18.85   
  Ivan Kovalchuk  2005      33.65  1:11.61      3:30.46   
  Konsta Vainio  2005      32.12  1:06.95      4:37.41   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  20:35 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Karttunen  2005    492  38.57  1:21.81  2:06.51    2:50.45   
  Raision Urheilijat  2:53.53                 
                     
Maura Bergström  2005    489  38.82  1:21.50  2:05.75    2:50.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.46                 
                     
Roosa Tuomainen  2005    440  40.83  1:25.39  2:10.78    2:56.90   
  Salon Uimarit  2:56.35                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    422  39.98  1:25.45  2:12.94    2:59.38   
  Salon Uimarit  3:00.74                 
                     
Ronja Maude  2005    392  41.64  1:28.34  2:16.63    3:03.81   
  Aurajoen Uinti  3:03.95                 
                     
Erin Gonzalez Catón  2005    351  43.33  1:32.90  2:22.21    3:10.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kristina Grimbaum  2005    342  41.70  1:31.06  2:23.08    3:12.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.82                 
                     
Emma Nieminen  2005    339  42.20  1:30.89  2:21.23    3:12.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Wilma Danielsson  2005    312  44.59  1:35.47  2:27.64    3:18.31   
  Ålands Simförening                   
                     
10  Anna Topoeva  2005    284  44.02  1:35.76  2:29.46    3:24.51   
  Ålands Simförening  3:37.40                 
                     
11  Tindra Sjöström  2005    236  49.50  1:45.55  2:42.32    3:37.74   
  Ålands Simförening                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Hyttinen  2004    460  38.56  1:22.51  2:07.93    2:54.26   
  Aurajoen Uinti  2:55.69                 
                     
Emelie Måtar  2004    303  44.72  1:34.07  2:26.62    3:20.35   
  Ålands Simförening  3:07.09                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    692  34.08  1:12.55  1:52.06    2:32.08   
  Raision Urheilijat  2:32.73                 
                     
Senni Tuominen  2003    487  37.38  1:20.29  2:04.87    2:51.03   
  Vesihelmen Uimaseura  2:55.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    268          31.40   
  Aurajoen Uinti  31.42                 
Roope Koskela  2007    245          32.35   
  Raision Urheilijat  33.86                 
Julius Linde  2007    199          34.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.42                 
Ossi Tikka  2007    185          35.53   
  Aurajoen Uinti  33.96                 
Eelis Lummaa  2007    184          35.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.95                 
Max Hyvärinen  2007    176          36.11   
  Aurajoen Uinti  36.62                 
Elias Salo  2007    161          37.17   
  Vesihelmen Uimaseura  36.82                 
Roope Käär  2007    144          38.65   
  Raision Urheilijat  37.92                 
Christian Edelman  2007    143          38.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.25                 
10  Kaapo Saarinen  2007    143          38.70   
  Vesihelmen Uimaseura  39.32                 
11  Joel Sulonen  2007    137          39.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.60                 
12  Patric Meriholvi  2007    135          39.45   
  Raision Urheilijat  39.15                 
13  Alvar Kankare  2007    126          40.36   
  Aurajoen Uinti  38.12                 
14  Robert Pukki  2007    120          41.07   
  Aurajoen Uinti  41.10                 
15  Marco Lusenius  2007    119          41.14   
  Aurajoen Uinti  42.41                 
16  Thomas Westerlund  2007    104          43.01   
  Raision Urheilijat  45.64                 
17  Kevin Mamandi  2007    97          43.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.61                 
18  Otto Anttila  2007    88          45.40   
  Aurajoen Uinti                   
19  Jere Rautanen  2007    87          45.60   
  Raision Urheilijat  44.43                 
20  Jesper Isotalo  2007    77          47.62   
  Raision Urheilijat  43.27                 
21  Juuso Silfver  2007    64          50.50   
  Aurajoen Uinti  48.92                 
22  Akseli Niskala  2007    56          52.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.96                 
23  Oliver Rautala  2007    45          56.77   
  Aurajoen Uinti  45.01                 
Matias Lehtinen  2007              DNS   
  Raision Urheilijat  50.91                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Lehtimäki  2006    282          30.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.25                 
Joonatan Davie  2006    280          30.94   
  Aurajoen Uinti  32.04                 
Alex Mukkulainen  2006    264          31.57   
  Aurajoen Uinti  32.66                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    263          31.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.63                 
Santeri Holmberg  2006    254          31.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.29                 
Veeti Salminen  2006    253          32.02   
  Someron Esa  32.62                 
Aaro Törnström  2006    252          32.07   
  Raision Urheilijat  32.59                 
Matias Kotilainen  2006    245          32.34   
  Salon Uimarit  33.71                 
Alex Yli-Salomäki  2006    236          32.75   
  Aurajoen Uinti  33.51                 
10  Måns Manelius  2006    220          33.53   
  Ålands Simförening  35.00                 
11  Matias Seppä  2006    210          34.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.66                 
12  Tomas Laine  2006    203          34.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.00                 
13  Romeo Maranzani  2006    191          35.16   
  Aurajoen Uinti  36.43                 
14  Linus Korin  2006    181          35.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.13                 
15  Max Yli-Salomäki  2006    178          35.99   
  Aurajoen Uinti  35.43                 
16  Milo Bergman  2006    178          36.00   
  Ålands Simförening  36.81                 
17  Frans Sandblom  2006    171          36.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.49                 
18  Finn Taylor  2006    163          37.03   
  Aurajoen Uinti  39.87                 
19  Kasper Vira  2006    123          40.73   
  Aurajoen Uinti  39.60                 
20  Kalle Yli-Jama  2006    121          40.89   
  Salon Uimarit  40.18                 
21  Sisu Korpinen  2006    120          40.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.87                 
22  Eino Polari  2006    118          41.29   
  Aurajoen Uinti  40.54                 
23  Aleksi Nurmi  2006    95          44.36   
  Aurajoen Uinti  43.01                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    541          24.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  23.80                 
Oskari Arvo  2002    495          25.60   
  Aurajoen Uinti  25.17                 
Samu Petteri Kallio  2002    481          25.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.78                 
Arttu Mäenpää  2003    477          25.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.87                 
Aapo Kinnunen  2004    450          26.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.05                 
Aapo Huhti  2003    421          27.02   
  Vesihelmen Uimaseura  27.44                 
Rasmus Kalvik  2004    413          27.20   
  Ålands Simförening  29.16                 
Niko Viitala  2003    409          27.28   
  Aurajoen Uinti  26.82                 
Matias Gustafsson  2002    394          27.62   
  Raision Urheilijat  27.04                 
10  Jeremia Varonen  2004    387          27.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.45                 
11  Tatu Kunttila  2003    373          28.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.18                 
12  Oliver Aalto-Hardy  2005    370          28.21   
  Ålands Simförening  28.55                 
13  Rasmus Rekola  2004    368          28.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.35                 
14  Rasmus Salminen  2004    355          28.61   
  Uinti-Vakka  31.51                 
15  Olli Havia  2004    353          28.64   
  Salon Uimarit  28.22                 
16  Luka Laaksonen  2005    339          29.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.81                 
17  Hannes Olin  2003    337          29.10   
  Ålands Simförening  30.19                 
18  Kasperi Heikkinen  2005    334          29.20   
  Raision Urheilijat  29.45                 
19  Maksim Amosov  2005    326          29.42   
  Aurajoen Uinti  29.39                 
20  Hannes Helling  2004    318          29.67   
  Ålands Simförening  29.28                 
21  Jasper Oikarainen  2005    298          30.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.10                 
22  Aarni Linderborg  2005    297          30.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.78                 
23  Elias Laine  2003    292          30.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.78                 
24  Eero Mäenpää  2005    291          30.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.86                 
25  Axel Leppähaara  2004    285          30.78   
  Aurajoen Uinti  31.65                 
26  Einar Melin  2004    278          31.02   
  Ålands Simförening  31.22                 
27  Rasmus Rauhala  2004    275          31.15   
  Uimaseura Kaarina  31.84                 
28  Patrik Reiman  2005    254          31.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.67                 
29  Einari Palmu  2004    253          32.03   
  Aurajoen Uinti  32.96                 
30  Samuel Salminen  2003    244          32.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.31                 
31  Casper Leo  2004    238          32.69   
  Aurajoen Uinti  31.30                 
32  Kasper Kainonen  2005    236          32.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.97                 
33  Joa Metsola  2005    235          32.83   
  Ålands Simförening  32.51                 
34  Oliver Jokinen  2005    227          33.20   
  Aurajoen Uinti  32.26                 
35  Veeti Valdolin  2005    221          33.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.08                 
36  Paavo Rautava  2004    219          33.61   
  Aurajoen Uinti  34.31                 
37  Eemeli Arnell  2005    201          34.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.90                 
38  Max Allén  2005    199          34.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.10                 
39  Nicolo Manzone  2005    140          38.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.29                 
40  Aaron Hannula  2005    134          39.51   
  Uimaseura Kaarina  38.03                 
41  Casper Manzone  2005    132          39.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.22                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  10:59   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    405  33.61        1:13.77   
  Aurajoen Uinti  1:16.75                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    401  34.70        1:14.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.62                 
                     
Aliisa Soini  2007    297  37.45        1:21.79   
  Salon Uimarit  1:20.86                 
                     
Tuuli Peltola  2007    285  37.03        1:22.91   
  Raision Urheilijat  1:24.13                 
                     
Linnea Koski  2007    276  37.46        1:23.81   
  Aurajoen Uinti  1:27.21                 
                     
Amanda Vuori  2007    241  40.65        1:27.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.04                 
                     
Aino Laine  2007    234  36.97        1:28.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.31                 
                     
Agnes Ruusumo  2007    212  41.93        1:31.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aurora Änäkkälä  2007    157  43.86        1:41.02   
  Salon Uimarit  1:53.33                 
                     
10  Emilia Tähkänen  2007    154  46.55        1:41.78   
  Uinti-Vakka  1:44.52                 
                     
11  Yasemin Yilmaz  2007    60  1:02.77        2:19.43   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    440  33.36        1:11.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.15                 
                     
Elsa Vira  2006    404  32.62        1:13.84   
  Aurajoen Uinti  1:14.54                 
                     
Daniela Lietzén  2006    388  35.65        1:14.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.79                 
                     
Katriina Kallio  2006    380  35.26        1:15.36   
  Raision Urheilijat  1:21.65                 
                     
Sini Mäkilä  2006    373  34.69        1:15.84   
  Raision Urheilijat  1:19.16                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    295  36.16        1:22.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.68                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    277  37.57        1:23.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.13                 
                     
Mirella Sauhula  2006    259  37.42        1:25.67   
  Aurajoen Uinti  1:27.95                 
                     
Rita Heinonen  2006    255  40.39        1:26.02   
  Raision Urheilijat  1:28.21                 
                     
10  Tilda Aaltonen  2006    242  37.76        1:27.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.56                 
                     
11  Ronja Vilska  2006    237  40.77        1:28.20   
  Aurajoen Uinti  1:35.60                 
                     
12  Diana Raduly Baka  2006    211  41.70        1:31.67   
  Salon Uimarit  1:53.89                 
                     
13  Emilia Pakkanen  2006    189  41.63        1:35.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.12                 
                     
14  Mea Alho  2006    182  44.99        1:36.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.61                 
                     
15  Emma Haapanen  2006    182  44.27        1:36.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Kulpakko  2005    563  30.53        1:06.10   
  Aurajoen Uinti  1:05.96                 
                     
Fiona Laakso  2005    490  31.69        1:09.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.15                 
                     
Sonila Selimi  2005    479  31.97        1:09.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.60                 
                     
Hanna Blomqvist  2005    434  32.71        1:12.10   
  Ålands Simförening  1:12.30                 
                     
Kerttu Taponen  2005    418  33.75        1:12.98   
  Aurajoen Uinti  1:13.57                 
                     
Maura Bergström  2005    401  34.90        1:14.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.49                 
                     
Ella Suominen  2005    382  35.10        1:15.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.29                 
                     
Minttu Kiili  2005    346  35.73        1:17.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.55                 
                     
Julianna Kurkela  2005    324  34.11        1:19.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.26                 
                     
10  Nelli Rauhanen  2005    295  35.79        1:21.98   
  Raision Urheilijat  1:20.25                 
                     
11  Sabina Rakhimova  2005    283  38.15        1:23.10   
  Raision Urheilijat  1:26.66                 
                     
12  Celina Sandell  2005    242  39.04        1:27.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.92                 
                     
13  Maija Nurminen  2005    140  46.94        1:45.12   
  Salon Uimarit  1:38.06                 
                     
Céline Flöjt  2005              DSQ   
  Ålands Simförening  1:31.20                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    559  30.96        1:06.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.35                 
                     
Oona Sirkiä  2004    511  31.69        1:08.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.55                 
                     
Riikka Niskala  2004    473  32.48        1:10.08   
  Raision Urheilijat  1:10.82                 
                     
Aino-Kaisa Paatos  2004    458  33.81        1:10.84   
  Raision Urheilijat  1:12.43                 
                     
Aino Rantala  2004    453  32.53        1:11.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.43                 
                     
Matilda Laitinen  2004    398  33.18        1:14.23   
  Aurajoen Uinti  1:14.12                 
                     
Ella Nihtilä  2004    392  33.28        1:14.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.40                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iris Hanski  2003    513  31.53        1:08.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.40                 
                     
Hilda Helo  2003    447  32.97        1:11.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.06                 
                     
Maija Nurmi  2003    423  33.67        1:12.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.20                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    358  33.92        1:16.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.59                 
                     
Rebecca Duns  2003    264  37.86        1:25.03   
  Ålands Simförening  1:24.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  10:59 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Kinnunen  2004    380  32.11  1:08.20  1:46.88    2:25.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.57                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    366  33.47  1:10.72  1:49.26    2:27.54   
  Aurajoen Uinti  2:33.72                 
                     
Jeremia Varonen  2004    331  33.87  1:11.83  1:52.22    2:32.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.51                 
                     
Eerik Rantanen  2004    262  37.11  1:19.39  2:03.34    2:44.88   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Kaila  2003    605  30.24  1:02.10  1:34.03    2:04.89   
  Raision Urheilijat  2:05.51                 
                     
Egor Malyshkov  2003    279  36.62  1:17.66  2:00.92    2:41.62   
  Salon Uimarit                   
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002    592  29.98  1:01.56  1:34.16    2:05.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:06.40                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    422  31.90  1:07.07  1:43.76    2:20.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.44                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    392  31.33  1:07.54  1:45.73    2:24.32   
  Aurajoen Uinti  2:09.73                 
                     
Santeri Kinnunen  2002    224  37.06  1:19.96  2:06.22    2:53.69   
  Uimaseura Kaarina  2:50.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    432  34.53  1:16.02  2:04.21    2:41.08   
  Aurajoen Uinti  2:44.11                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    421  35.17  1:18.21  2:07.30    2:42.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:42.85                 
                     
Tuuli Peltola  2007    364  37.67  1:22.64  2:09.93    2:50.62   
  Raision Urheilijat  2:58.22                 
                     
Linnea Koski  2007    306  38.99  1:25.26  2:19.21    3:00.69   
  Aurajoen Uinti  3:06.26                 
                     
Amanda Vuori  2007    301  39.05  1:26.92  2:20.97    3:01.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.95                 
                     
Aino Suomalainen  2007    279  40.06  1:29.14  2:24.53    3:06.38   
  Aurajoen Uinti  3:06.86                 
                     
Miisa Järvinen  2007    248  42.10  1:33.67  2:29.72    3:13.92   
  Aurajoen Uinti  4:23.18                 
                     
Amanda Ahinko  2007    229  44.84  1:39.07  2:32.10    3:18.93   
  Ålands Simförening  3:25.84                 
                     
Rahma Ezzat  2007    229  46.88  1:39.56  2:36.36    3:18.96   
  Aurajoen Uinti  3:37.74                 
                     
10  Saima Peltonen  2007    229  41.00  1:37.37  2:34.14    3:19.17   
  Salon Uimarit  3:27.65                 
                     
11  Vilma Saarimäki  2007    228  43.70  1:35.79  2:35.21    3:19.42   
  Raision Urheilijat  3:15.80                 
                     
12  Viivi Loimusto  2007    184  46.02  1:39.14  2:43.38    3:34.16   
  Salon Uimarit  3:33.07                 
                     
13  Minni-Maria Vesma  2007    157  52.29  1:50.39  2:55.73    3:45.67   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ella Valdolin  2007              DSQ  75m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.96                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Nella Imponen  2007              DSQ  75m 
  Aurajoen Uinti  4:05.48                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    509  34.30  1:15.16  1:56.82    2:32.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.07                 
                     
Daniela Lietzén  2006    468  35.11  1:15.27  1:58.47    2:36.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.51                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    428  36.66  1:17.30  2:05.17    2:41.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.13                 
                     
Sini Mäkilä  2006    406  34.82  1:17.18  2:08.24    2:44.57   
  Raision Urheilijat  2:49.87                 
                     
Elsa Vira  2006    378  34.92  1:17.76  2:09.84    2:48.53   
  Aurajoen Uinti  2:44.02                 
                     
Katriina Kallio  2006    361  36.42  1:22.62  2:13.80    2:51.07   
  Raision Urheilijat  2:54.12                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    350  39.14  1:23.40  2:14.00    2:52.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.98                 
                     
Mirella Sauhula  2006    338  38.94  1:23.92  2:17.07    2:54.89   
  Aurajoen Uinti  2:57.23                 
                     
Ronja Vilska  2006    336  40.32  1:27.48  2:16.57    2:55.16   
  Aurajoen Uinti  2:59.20                 
                     
10  Tilda Aaltonen  2006    332  39.06  1:22.41  2:16.62    2:55.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:57.02                 
                     
11  Mia Karolina Müürsepp  2006    306  40.83  1:28.35  2:23.17    3:00.75   
  Aurajoen Uinti  3:07.24                 
                     
12  Emilia Pakkanen  2006    301  41.89  1:29.91  2:18.66    3:01.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.39                 
                     
13  Mea Alho  2006    297  43.08  1:32.16  2:19.73    3:02.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:06.42                 
                     
14  Rita Heinonen  2006    297  40.26  1:27.90  2:23.10    3:02.63   
  Raision Urheilijat  2:59.97                 
                     
15  Essi Pyykkö  2006    285  42.79  1:31.06  2:22.75    3:05.14   
  Salon Uimarit  3:21.24                 
                     
16  Veera Ele  2006    275  38.97  1:26.38  2:22.35    3:07.27   
  Aurajoen Uinti  3:15.82                 
                     
17  Mathilda Heikiö  2006    271  38.69  1:26.25  2:25.23    3:08.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:02.16                 
                     
18  Sara Suonio  2006    217  46.63  1:38.40  2:38.23    3:22.75   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Emma Haapanen  2006    205  47.78  1:40.34  2:41.58    3:26.60   
  Aurajoen Uinti  3:16.82                 
                     
Elina Toivonen  2006              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Iiris Aittokallio  2006              DSQ  25m 
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Malva Salmelin  2006              DSQ  125m 
  Salon Uimarit  3:10.49                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Kulpakko  2005    556  31.87  1:09.55  1:54.04    2:28.17   
  Aurajoen Uinti  2:31.89                 
                     
Kukka Kangas  2005    520  34.15  1:10.73  1:56.70    2:31.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.05                 
                     
Maura Bergström  2005    502  33.05  1:12.22  1:56.92    2:33.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.51                 
                     
Fiona Laakso  2005    482  32.17  1:11.09  1:58.70    2:35.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.36                 
                     
Ella Suominen  2005    462  34.67  1:16.18  2:01.32    2:37.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.57                 
                     
Kerttu Taponen  2005    451  35.33  1:15.91  2:04.83    2:38.83   
  Aurajoen Uinti  2:40.15                 
                     
Sonila Selimi  2005    447  31.87  1:12.65  2:00.40    2:39.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.44                 
                     
Minttu Kiili  2005    428  36.43  1:18.13  2:04.74    2:41.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.47                 
                     
Roosa Tuomainen  2005    423  36.61  1:20.17  2:05.79    2:42.23   
  Salon Uimarit  2:43.20                 
                     
10  Julianna Kurkela  2005    378  35.64  1:19.76  2:10.30    2:48.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.63                 
                     
11  Erin Gonzalez Catón  2005    350  39.01  1:24.79  2:13.35    2:52.87   
  Aurajoen Uinti  2:53.56                 
                     
12  Kristina Grimbaum  2005    329  40.02  1:28.04  2:17.06    2:56.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:03.54                 
                     
13  Ella Bäckman  2005    238  41.97  1:34.16  2:32.10    3:16.41   
  Ålands Simförening  3:14.83                 
                     
14  Julia Eriksson  2005    231  45.20  1:38.14  2:35.99    3:18.37   
  Ålands Simförening  3:47.40                 
                     
15  Bianca Flöjt  2005    225  42.94  1:34.88  2:33.15    3:20.08   
  Ålands Simförening  3:23.05                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Irene Mäkilä  2004    565  31.97  1:10.39  1:54.75    2:27.39   
  Raision Urheilijat  2:31.65                 
                     
Siiri Konkka  2004    536  31.55  1:11.13  1:55.27    2:29.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.19                 
                     
Aino Rantala  2004    513  33.59  1:13.00  1:59.17    2:32.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.98                 
                     
Oona Sirkiä  2004    439  33.04  1:13.94  2:02.23    2:40.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.42                 
                     
Ella Nihtilä  2004    421  33.84  1:14.62  2:04.20    2:42.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.88                 
                     
My Laverman  2004    358  35.81  1:19.75  2:11.80    2:51.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:51.50                 
                     
Milla Järvenpää  2004    325  40.81  1:26.73  2:18.03    2:57.08   
  Uimaseura Kaarina  3:03.28                 
                     
Ulla Haarala  2004    315  42.27  1:28.89  2:19.82    2:59.09   
  Uimaseura Kaarina  2:58.81                 
                     
Roosa Lahti  2004    261  40.82  1:31.86  2:27.35    3:10.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.58                 
                     
10  Emelie Måtar  2004    251  42.34  1:35.84  2:28.95    3:13.15   
  Ålands Simförening  3:09.29                 
                     
Ida Maliranta  2004              DSQ  150m 
  Raision Urheilijat  2:47.25                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    579  32.54  1:11.59  1:52.83    2:26.18   
  Raision Urheilijat  2:20.69                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    575  31.79  1:08.01  1:53.27    2:26.49   
  Raision Urheilijat  2:24.19                 
                     
Iris Hanski  2003    551  32.35  1:09.66  1:54.45    2:28.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.90                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    508  34.64  1:12.55  1:58.03    2:32.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.11                 
                     
Maija Nurmi  2003    491  34.02  1:13.65  1:59.59    2:34.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.36                 
                     
Daniela Degenhardt  2003    414  35.91  1:18.31  2:07.04    2:43.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.97                 
                     
Sini Heikkilä  2003    400  34.23  1:15.53  2:03.94    2:45.35   
  Salon Uimarit  2:42.64                 
                     
Linnea Ström  2003    293  41.00  1:26.68  2:20.92    3:03.39   
  Uimaseura Kaarina  3:04.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  11:59 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    264  34.81        1:18.39   
  Aurajoen Uinti  1:19.88                 
                     
Roope Koskela  2007    207  38.80        1:24.95   
  Raision Urheilijat  1:26.01                 
                     
Julius Linde  2007    185  40.84        1:28.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.26                 
                     
Eelis Lummaa  2007    175  40.73        1:29.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Elias Salo  2007    154  45.36        1:33.70   
  Vesihelmen Uimaseura  1:38.15                 
                     
Ossi Tikka  2007    144  44.78        1:35.87   
  Aurajoen Uinti  1:44.65                 
                     
Alvar Kankare  2007    138  47.73        1:37.18   
  Aurajoen Uinti  1:37.12                 
                     
Patric Meriholvi  2007    120  49.26        1:41.73   
  Raision Urheilijat  1:44.81                 
                     
Joel Sulonen  2007    119  45.39        1:42.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.69                 
                     
10  Marco Lusenius  2007    116  50.74        1:42.87   
  Aurajoen Uinti  1:51.37                 
                     
11  Max Hyvärinen  2007    114  45.85        1:43.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Kaapo Saarinen  2007    104  50.34        1:46.74   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
13  Kevin Mamandi  2007    98  49.07        1:48.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Thomas Westerlund  2007    95  51.93        1:50.01   
  Raision Urheilijat  1:50.96                 
                     
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.46                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Robert Pukki  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Roope Käär  2007              DSQ  75m 
  Raision Urheilijat  1:41.83                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    288  36.13        1:16.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.25                 
                     
Joonatan Davie  2006    265  37.02        1:18.31   
  Aurajoen Uinti  1:22.38                 
                     
Onni Lehtimäki  2006    250  36.09        1:19.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.80                 
                     
Veeti Salminen  2006    245  37.68        1:20.38   
  Someron Esa  1:23.56                 
                     
Santeri Holmberg  2006    240  37.31        1:20.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.13                 
                     
Matias Saarinen  2006    221  37.20        1:23.14   
  Salon Uimarit  1:30.04                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    220  39.15        1:23.24   
  Aurajoen Uinti  1:23.73                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006    215  40.34        1:23.94   
  Aurajoen Uinti  1:25.94                 
                     
Matias Kotilainen  2006    200  38.43        1:25.90   
  Salon Uimarit  1:37.28                 
                     
10  Matias Seppä  2006    177  41.83        1:29.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.11                 
                     
11  Finn Taylor  2006    164  41.80        1:31.78   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Veeti Hämäläinen  2006    157  41.75        1:33.21   
  Raision Urheilijat  1:33.81                 
                     
13  Leevi Saarinen  2006    156  41.34        1:33.24   
  Uinti-Vakka  1:35.74                 
                     
14  Max Yli-Salomäki  2006    154  45.46        1:33.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Margo Murumäe  2006    152  42.61        1:34.25   
  Raision Urheilijat  1:33.21                 
                     
16  Frans Sandblom  2006    149  46.13        1:34.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.11                 
                     
17  Linus Korin  2006    147  47.09        1:35.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.09                 
                     
18  Romeo Maranzani  2006    139  43.93        1:37.03   
  Aurajoen Uinti  1:58.39                 
                     
19  Joonatan Hietarinne  2006    139  44.58        1:37.07   
  Salon Uimarit  1:37.29                 
                     
20  Kasper Vira  2006    118  50.44        1:42.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Erik Loukine  2006    102  51.74        1:47.40   
  Raision Urheilijat  1:45.54                 
                     
22  Eino Polari  2006    101  50.84        1:47.72   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Aleksi Nurmi  2006    70  59.77        2:01.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Milo Bergman  2006              DSQ   
  Ålands Simförening  1:26.82                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tomas Laine  2006              DSQ  25m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.12                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002    605  27.83        59.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.49                 
                     
Oskari Arvo  2002    496  28.83        1:03.53   
  Aurajoen Uinti  1:00.04                 
                     
Eemil Kankare  2003    442  30.79        1:06.02   
  Aurajoen Uinti  1:06.52                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    434  31.01        1:06.43   
  Salon Uimarit                   
                     
Tatu Kunttila  2003    342  33.48        1:11.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.14                 
                     
Oliver Aalto-Hardy  2005    326  33.54        1:13.03   
  Ålands Simförening  1:18.85                 
                     
Hannes Olin  2003    310  34.77        1:14.25   
  Ålands Simförening  1:14.54                 
                     
Aku Hyrsylä  2003    309  34.09        1:14.36   
  Salon Uimarit  1:17.09                 
                     
Maksim Amosov  2005    304  34.42        1:14.73   
  Aurajoen Uinti  1:16.85                 
                     
10  Hannes Helling  2004    259  36.76        1:18.86   
  Ålands Simförening  1:18.15                 
                     
11  Einar Melin  2004    258  36.58        1:18.94   
  Ålands Simförening  1:24.38                 
                     
12  Konsta Vainio  2005    256  37.26        1:19.14   
  Aurajoen Uinti  1:17.14                 
                     
13  Einari Palmu  2004    255  36.98        1:19.28   
  Aurajoen Uinti  1:23.20                 
                     
14  Rasmus Salminen  2004    248  39.05        1:20.06   
  Uinti-Vakka  1:29.06                 
                     
15  Ivan Kovalchuk  2005    242  36.31        1:20.62   
  Aurajoen Uinti  1:23.00                 
                     
16  Rasmus Rauhala  2004    239  37.88        1:21.02   
  Uimaseura Kaarina  1:20.88                 
                     
17  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    237  36.39        1:21.26   
  Aurajoen Uinti  1:21.38                 
                     
18  Miika Nurminen  2005    220  40.61        1:23.21   
  Salon Uimarit  1:26.47                 
                     
19  Samuel Salminen  2003    205  40.50        1:25.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.57                 
                     
20  Joa Metsola  2005    198  39.90        1:26.17   
  Ålands Simförening  1:29.49                 
                     
21  Casper Leo  2004    197  39.68        1:26.43   
  Aurajoen Uinti  1:27.36                 
                     
22  Aaron Hannula  2005    115  46.71        1:43.16   
  Uimaseura Kaarina  1:45.27                 
                     
Santeri Herpola  2003              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.49                 
  SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut VS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:42   
  Järjestäjä  Salon Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Knuutila  2008    211          43.10   
  Aurajoen Uinti  44.65                 
Lotta Luotola  2008    191          44.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.07                 
Amanda Ruusuvaara  2008    190          44.61   
  Uimaseura Kaarina  43.14                 
Ella Lindholm  2008    182          45.27   
  Salon Uimarit  45.98                 
Saga Räikkönen  2008    178          45.57   
  Aurajoen Uinti  49.53                 
Tiia Mattila  2008    178          45.62   
  Uinti-Vakka  45.31                 
Sagdiana Rakhimova  2008    177          45.70   
  Raision Urheilijat  46.46                 
Kaisa Heikkinen  2008    169          46.34   
  Raision Urheilijat  49.51                 
Matilda Saarinen  2008    167          46.56   
  Salon Uimarit  48.83                 
10  Emilie Sjösten  2008    158          47.47   
  Aurajoen Uinti  49.41                 
11  Saara Pakomäki  2008    143          49.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.59                 
12  Iina Pihlaja  2008    121          51.86   
  Raision Urheilijat  50.99                 
13  Elsa Hirvensalo  2008    101          55.05   
  Aurajoen Uinti  57.55                 
14  Veera Kiukkonen  2008    80          59.42   
  Aurajoen Uinti  57.72                 
15  Annika Andersen  2008    70          1:02.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.19                 
Moona Mäkelä  2008              DSQ  25m 
  Salon Uimarit  1:01.43                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nea Veiro  2008              DSQ  25m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.40                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    406          34.65   
  Aurajoen Uinti  35.72                 
Aliisa Soini  2007    319          37.55   
  Salon Uimarit  38.95                 
Kerttu Rantanen  2007    310          37.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.53                 
Linnea Koski  2007    281          39.19   
  Aurajoen Uinti  39.52                 
Ella Valdolin  2007    279          39.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.58                 
Aino Laine  2007    263          40.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.77                 
Fia Metsola  2007    239          41.33   
  Ålands Simförening  44.27                 
Aino Suomalainen  2007    239          41.34   
  Aurajoen Uinti  40.44                 
Miisa Järvinen  2007    235          41.56   
  Aurajoen Uinti  43.63                 
10  Nella Imponen  2007    213          42.97   
  Aurajoen Uinti  41.64                 
11  Justiina Junnila  2007    208          43.32   
  Aurajoen Uinti  46.14                 
12  Rahma Ezzat  2007    202          43.74   
  Aurajoen Uinti  44.49                 
13  Maija Salokorpi  2007    171          46.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.63                 
14  Emilia Tähkänen  2007    167          46.57   
  Uinti-Vakka  51.27                 
15  Mona Järveläinen  2007    167          46.58   
  Uimaseura Kaarina  47.11                 
16  Jennifer Syvänen  2007    166          46.69   
  Aurajoen Uinti  49.07                 
17  Amelia Fricker  2007    133          50.21   
  Ålands Simförening  55.49                 
Agnes Ruusumo  2007              DSQ  25m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.85                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Silvia Jauhiainen  2007              DSQ  25m 
  Aurajoen Uinti  55.60                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Yasemin Yilmaz  2007              DSQ  20m 
  Aurajoen Uinti  55.56                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sylvia Kuusisto  2003    577          30.83   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Riikka Niskala  2004    555          31.22   
  Raision Urheilijat  31.29                 
Siiri Konkka  2004    520          31.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.46                 
Kukka Kangas  2005    504          32.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.44                 
Kerttu Nurmi  2003    503          32.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.52                 
Anni Korhonen  2003    495          32.44   
  Raision Urheilijat  32.76                 
Emilia Sihvo  2004    494          32.47   
  Raision Urheilijat  32.08                 
Sini Salmi  2004    491          32.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.90                 
Kaisla Korvonen  2006    431          33.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.59                 
10  Sini Heikkilä  2003    423          34.19   
  Salon Uimarit  34.02                 
11  Ella Alanko  2003    396          34.94   
  Aurajoen Uinti  33.81                 
12  Hanna Blomqvist  2005    373          35.64   
  Ålands Simförening  36.58                 
13  Amanda Koistinen  2005    362          36.00   
  Aurajoen Uinti  36.69                 
14  Tilda Aaltonen  2006    342          36.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.05                 
15  Pilvi Österman  2005    320          37.50   
  Aurajoen Uinti  37.73                 
16  Ronja Maude  2005    317          37.64   
  Aurajoen Uinti  38.73                 
17  Aino Lehtinen  2005    304          38.17   
  Aurajoen Uinti  38.31                 
18  Mette Peltola  2005    297          38.47   
  Raision Urheilijat  41.77                 
19  Janna Tepsa  2005    296          38.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.49                 
20  Cecilia Rönnlund  2006    289          38.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.80                 
21  Julia Eriksson  2005    273          39.56   
  Ålands Simförening  41.08                 
22  Noora Ketola  2003    270          39.69   
  Aurajoen Uinti  39.44                 
23  Tilda Saine  2006    223          42.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.21                 
24  Bianca Flöjt  2005    218          42.59   
  Ålands Simförening  41.79                 
25  Tindra Sjöström  2005    209          43.20   
  Ålands Simförening  43.98                 
26  Maija Grönholm  2006    204