2020-05-25   01:41:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Keski-/Itä-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut KIS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  19:33   
  Järjestäjä  Kouvalan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    421  39.77        1:23.16   
  Lahden Uimaseura  1:24.31                 
                     
Inka Hämäläinen  2007    369  40.86        1:26.90   
  Joensuun Uimaseura  1:26.63                 
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007    327  41.89        1:30.49   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.53                 
                     
Esra Ergüner  2007    321  42.71        1:30.99   
  Joensuun Uimaseura  1:33.41                 
                     
Vilma Vatanen  2007    317  41.23        1:31.41   
  Joensuun Uimaseura  1:32.41                 
                     
Emmi Salo  2007    310  43.61        1:32.07   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.32                 
                     
Aino Ruotsalainen  2007    300  43.22        1:33.07   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.09                 
                     
Amanda Hirvonen  2007    272  46.85        1:36.16   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.36                 
                     
Emilia Istomina  2007    233  47.58        1:41.28   
  Kuopion Uimaseura  1:39.72                 
                     
10  Milja Laakkonen  2007    233  47.55        1:41.30   
  Keuruun Toverit  1:46.93                 
                     
11  Neri Lätti  2007    228  46.92        1:42.06   
  Joensuun Uimaseura  1:39.87                 
                     
12  Minea Törhönen  2007    217  49.38        1:43.67   
  Kuopion Uimaseura  1:54.92                 
                     
13  Senni Piirainen  2007    203  48.90        1:45.97   
  Joensuun Uimaseura  1:48.07                 
                     
14  Mia Peake  2007    203  48.87        1:45.99   
  Joensuun Uimaseura  1:56.84                 
                     
15  Iita Viinisalo  2007    191  50.48        1:48.12   
  Joensuun Uimaseura  1:58.31                 
                     
16  Krette Mullamaa  2007    182  53.31        1:50.01   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.62                 
                     
17  Maija Ollikainen  2007    162  53.13        1:54.32   
  Keuruun Toverit  1:52.72                 
                     
18  Noora Salo  2007    148  56.69        1:57.73   
  Kouvolan Uimarit  2:05.78                 
                     
19  Aino Hannus  2007    134  55.63        2:01.73   
  Keuruun Toverit                   
                     
20  Saaga Lehmus  2007    120  1:00.82        2:06.28   
  Lappeenrannan Uimarit  2:12.74                 
                     
21  Ilona Sormunen  2007    96  1:06.85        2:16.15   
  Joensuun Uimaseura  2:18.90                 
                     
Eevi Riekki  2007              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:45.56                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Sofia Soininen  2007              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  2:03.93                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    447  38.23        1:21.51   
  Lahden Uimaseura  1:23.54                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    442  38.51        1:21.84   
  Lahden Uimaseura  1:20.82                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    412  39.15        1:23.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.54                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    347  42.52        1:28.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.68                 
                     
Sofia Lepistö  2006    322  41.93        1:30.92   
  Mikkelin Uimaseura  1:33.33                 
                     
Jenni Konnu  2006    285  44.92        1:34.74   
  Uinti Imatra  1:37.80                 
                     
Merete Lätti  2006    280  43.95        1:35.27   
  Joensuun Uimaseura  1:38.09                 
                     
Anna Hietanen  2006    264  46.00        1:37.14   
  Uinti Imatra                   
                     
Nelli Jumppanen  2006    257  45.98        1:38.04   
  Joensuun Uimaseura  1:40.42                 
                     
10  Viivi Pesonen  2006    231  48.65        1:41.61   
  Joensuun Uimaseura  1:51.64                 
                     
11  Venla Kantanen  2006    222  48.92        1:42.90   
  Mikkelin Uimaseura  1:46.22                 
                     
12  Erin Ovaska  2006    212  49.15        1:44.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.21                 
                     
13  Jessica Takkunen  2006    196  49.88        1:47.23   
  Joensuun Uimaseura  1:48.73                 
                     
14  Julia Saranpää  2006    191  50.54        1:48.28   
  Joensuun Uimaseura  1:49.72                 
                     
15  Viivi Hallikainen  2006    185  51.66        1:49.35   
  Kuopion Uimaseura  1:51.50                 
                     
16  Sanni Haaranen  2006    183  50.60        1:49.79   
  Joensuun Uimaseura  1:55.10                 
                     
17  Anna Huhtala  2006    171  52.31        1:52.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:57.87                 
                     
18  Siiri Pynnönen  2006    151  55.73        1:56.90   
  Mikkelin Uimaseura  1:58.83                 
                     
19  Vilma Saarelainen  2006    148  55.70        1:57.74   
  Mikkelin Uimaseura  1:56.80                 
                     
Aino-Elina Kitinoja  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Alexia Heikkilä  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.10                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Inkeri Kuuramaa  2006              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:45.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    589  34.86        1:14.38   
  Joensuun Uimaseura  1:16.39                 
                     
Aino Ollikainen  2005    483  37.13        1:19.44   
  Keuruun Toverit  1:19.43                 
                     
Ida Kauppinen  2005    361  41.22        1:27.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.81                 
                     
Ronja Ruottinen  2005    354  41.72        1:28.15   
  Mikkelin Uimaseura  1:29.00                 
                     
Iida Peltola  2005    348  41.59        1:28.60   
  Kouvolan Uimarit  1:36.28                 
                     
Laura Punkkinen  2005    310  43.43        1:32.09   
  Voikkaan Viesti  1:33.86                 
                     
Iina Kukkonen  2005    278  43.32        1:35.49   
  Mikkelin Uimaseura  1:46.15                 
                     
Pihla Mättö  2005    265  44.77        1:37.08   
  Kuopion Uimaseura  1:40.03                 
                     
Katariina Kosunen  2005    264  44.34        1:37.20   
  Uinti Imatra                   
                     
10  Milla Kähkönen  2005    256  46.51        1:38.13   
  Lahden Uimaseura  1:41.51                 
                     
11  Nelli Hytti  2005    235  44.95        1:41.01   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.05                 
                     
12  Helmi Viherkoski  2005    227  46.24        1:42.22   
  Kouvolan Uimarit  1:56.66                 
                     
13  Inkeri Laakkonen  2005    197  48.69        1:47.12   
  Voikkaan Viesti  1:47.39                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    608  34.59        1:13.58   
  Kouvolan Uimarit  1:12.53                 
                     
Iida Heikkinen  2004    586  35.25        1:14.50   
  Uinti Imatra  1:15.70                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    570  35.98        1:15.18   
  Lahden Uimaseura  1:12.97                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004    481  37.19        1:19.55   
  Uinti Imatra  1:20.94                 
                     
Noora Koukkari  2004    385  39.65        1:25.67   
  Kouvolan Uimarit  1:26.42                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    304  43.64        1:32.73   
  Mikkelin Uimaseura  1:34.75                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kuuva  2003    520  36.41        1:17.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.68                 
                     
Julia Sairanen  2003    516  36.20        1:17.70   
  Lahden Uimaseura  1:15.58                 
                     
Matilda Lonka  2003    442  38.19        1:21.81   
  Kouvolan Uimarit  1:22.80                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    414  39.46        1:23.62   
  Lahden Uimaseura  1:23.26                 
                     
Janna Salminen  2003    337  41.80        1:29.54   
  Lahden Uimaseura  1:29.90                 
                     
Ekaterina Galay  2003    334  42.18        1:29.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  19:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner