2020-07-05   06:47:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Keski-/Itä-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut KIS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  11:19   
  Järjestäjä  Kouvalan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    232  39.87  1:28.45  2:18.31    2:58.30   
  Keuruun Toverit  3:09.96                 
                     
Vilho Teno  2006    161  46.12  1:36.42  2:34.11    3:21.32   
  Lahden Uimaseura  3:25.76                 
                     
Miska Korkalainen  2006    160  47.35  1:38.06  2:38.68    3:21.70   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Aatos Karttunen  2006    154  44.88  1:34.01  2:38.44    3:24.48   
  Kuopion Uimaseura  3:23.02                 
                     
Antto Koppinen  2006    127  50.98  1:44.41  2:48.18    3:37.81   
  Joensuun Uimaseura  3:35.36                 
                     
Emil Gaft  2006    76  1:05.92  2:13.00  3:20.82    4:18.19   
  Lappeenrannan Uimarit  4:06.02                 
                     
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  3:24.65                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  2:45.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    353  33.18  1:13.83  2:00.31    2:35.11   
  Lahden Uimaseura  2:38.63                 
                     
Tuomas Hämäläinen  2005    336  33.45  1:16.27  2:00.27    2:37.63   
  Kuopion Uimaseura  2:42.90                 
                     
Nooa Matela  2005    296  36.84  1:21.19  2:07.95    2:44.42   
  Lappeenrannan Uimarit  2:47.93                 
                     
Riku Huuhka  2005    245  38.63  1:23.81  2:15.20    2:54.97   
  Lahden Uimaseura  2:51.73                 
                     
Konsta Kauppinen  2005    227  42.80  1:27.32  2:20.59    2:59.57   
  Joensuun Uimaseura  3:04.45                 
                     
Anton Sarvilahti  2005    179  46.18  1:34.43  2:34.41    3:14.42   
  Lappeenrannan Uimarit  3:23.94                 
                     
Frans Riekki  2005              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  3:00.28                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mikhail Vilesov  2005              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  3:05.49                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Miko Virtanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:03.19                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Miro Järvinen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  3:11.41                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    499  29.25  1:05.96  1:45.98    2:18.15   
  Lahden Uimaseura  2:16.51                 
                     
Taavi Backman  2004    481  30.18  1:07.54  1:47.93    2:19.89   
  Lahden Uimaseura  2:24.67                 
                     
Aapo Koskinen  2004    392  32.76  1:11.55  1:54.87    2:29.69   
  Lahden Uimaseura  2:33.47                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    392  31.74  1:12.54  1:55.27    2:29.74   
  Lahden Uimaseura  2:30.83                 
                     
Eetu Salo  2004    379  31.50  1:10.66  1:55.81    2:31.45   
  Kouvolan Uimarit  2:37.43                 
                     
Aleksi Hämäläinen  2004    277  36.62  1:20.50  2:09.47    2:47.98   
  Joensuun Uimaseura  2:55.71                 
                     
Aaro Tenhu  2004    237  36.43  1:22.21  2:14.89    2:57.06   
  Lahden Kaleva  2:59.23                 
                     
Vili Nissinen  2004    197  39.57  1:26.61  2:23.58    3:08.11   
  Varkauden Uimarit  3:11.30                 
                     
Petteri Veikkolainen  2004    180  43.50  1:34.80  2:28.89    3:14.13   
  Lappeenrannan Uimarit  3:18.86                 
                     
 
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Palvanen  2003    479  29.35  1:05.06  1:47.13    2:20.08   
  Lahden Uimaseura  2:21.07                 
                     
Risto Martikainen  2003    441  30.50  1:05.64  1:49.70    2:23.95   
  Kouvolan Uimarit  2:19.76                 
                     
Topi Immonen  2003    392  33.03  1:12.96  1:54.55    2:29.76   
  Lappeenrannan Uimarit  2:27.28                 
                     
Janne Korhonen  2003    359  31.87  1:11.47  1:57.01    2:34.22   
  Kouvolan Uimarit  2:32.06                 
                     
 
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jasu Ovaskainen  2002    525  28.55  1:02.87  1:43.86    2:15.84   
  Lahden Uimaseura  2:17.42                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  11:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner