2020-06-07   08:54:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:28   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    666  29.55        1:03.67   
  Cetus Espoo  1:01.39                 
                     
Jakob Sievers  2000    632  30.10        1:04.78   
  Uinti Tampere  1:07.19                 
                     
Roope Ruohtula  2000    613  30.34        1:05.43   
  Joensuun Uimaseura  1:04.40                 
                     
Juha Hyvärinen  1998    549  31.37        1:07.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.30                 
                     
Petr Pankratov  2002    547  32.35        1:07.97   
  TaTu Tampere  1:07.90                 
                     
Atte Lindholm  2001    546  31.12        1:08.03   
  Swimming Jyväskylä  1:05.14                 
                     
Efim Romanov  2002    539  31.75        1:08.32   
  TaTu Tampere  1:10.81                 
                     
Eetu Nyman  1999    534  31.62        1:08.51   
  Vesihelmen Uimaseura  1:08.17                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    486  33.23        1:10.70   
  TaTu Tampere  1:11.56                 
                     
10  Wäinö Koskinen  2002    483  32.95        1:10.83   
  Uinti Tampere  1:12.34                 
                     
11  Pavel Pankratov  2004    478  34.09        1:11.12   
  TaTu Tampere  1:10.07                 
                     
12  Joona Kortteinen  2003    457  34.26        1:12.16   
  Uinti Tampere  1:11.71                 
                     
13  Weeti Virtanen  2004    443  33.62        1:12.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.26                 
                     
14  Jere Broman  2002    435  34.50        1:13.36   
  Uinti Tampere  1:12.40                 
                     
15  Akseli Hakala  2003    429  33.05        1:13.69   
  Uinti Tampere  1:12.82                 
                     
16  Nooa Lehtoniemi  2003    413  34.87        1:14.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.45                 
                     
17  Urho Lyytinen  2003    409  35.25        1:14.89   
  Uinti Tampere  1:16.40                 
                     
18  Joona Saloniemi  2004    405  35.60        1:15.16   
  TaTu Tampere  1:15.70                 
                     
19  Aapo Huhti  2003    348  35.66        1:19.02   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.62                 
                     
20  Santeri Ahinko  2004    325  38.24        1:20.82   
  Vesihelmen Uimaseura  1:20.65                 
                     
21  Konsta Kallio  2004    325  37.39        1:20.83   
  Uinti Tampere  1:20.91                 
                     
22  Samuel Sainio  2005    312  37.66        1:21.99   
  Uinti Tampere  1:18.71                 
                     
23  Otto Mikkonen  2003    308  37.93        1:22.32   
  Joensuun Uimaseura  1:25.05                 
                     
24  Antte Säilä  2004    303  39.39        1:22.71   
  Uinti Tampere  1:25.75                 
                     
25  Lev Vlasov  2007    303  38.19        1:22.77   
  TaTu Tampere  1:26.49                 
                     
26  Frans Riekki  2005    297  38.86        1:23.31   
  Joensuun Uimaseura  1:22.80                 
                     
27  Jeremia Saarinen  2002    286  38.88        1:24.33   
  Haukiputaan Heitto  1:24.57                 
                     
28  Samu Hatakka  2003    280  39.38        1:24.91   
  Rauman Uimaseura  1:24.04                 
                     
29  Leo Liukonen  2004    256  41.07        1:27.57   
  TaTu Tampere  1:41.23                 
                     
30  Daniel Kontula  2005    251  40.90        1:28.10   
  Uinti Tampere  1:28.56                 
                     
31  Julius Sandelin  2005    248  41.85        1:28.42   
  Rauman Uimaseura  1:31.34                 
                     
32  Lauri Mäkinen  2004    244  42.02        1:28.88   
  Uinti Tampere  1:30.20                 
                     
33  Tuomo Leinonen  2006    228  42.02        1:30.90   
  Haukiputaan Heitto  1:27.45                 
                     
34  Markus Koskinen  2005    225  43.19        1:31.43   
  TaTu Tampere  1:34.92                 
                     
35  Iliad Sioofy Khojine  2004    224  41.97        1:31.53   
  Uinti Tampere  1:31.54                 
                     
36  Sami Schrader  2006    211  44.13        1:33.30   
  Uinti Tampere  1:33.94                 
                     
37  Luka Pykälistö  2004    209  43.36        1:33.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.22                 
                     
38  Konsta Kauppinen  2005    196  45.11        1:35.62   
  Joensuun Uimaseura  1:35.27                 
                     
39  Jesse Saarinen  2006    196  45.95        1:35.68   
  Joensuun Uimaseura  1:43.22                 
                     
40  Albert Laakkonen  2007    194  44.85        1:36.06   
  Uinti Tampere  1:42.70                 
                     
41  Emil Ahvonen  2005    192  45.26        1:36.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.30                 
                     
42  Ilmari Partanen  2006    191  46.03        1:36.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.48                 
                     
43  Jaakko Karti  2004    185  45.70        1:37.48   
  Uinti Tampere  1:35.82                 
                     
44  Markus Popov  2005    173  46.06        1:39.74   
  TaTu Tampere  1:42.09                 
                     
45  Ossi Vienamo  2006    163  47.61        1:41.75   
  Uinti Tampere  1:39.98                 
                     
46  Topias Partinen  2007    162  48.56        1:41.85   
  Joensuun Uimaseura  1:51.93                 
                     
47  Elias Salo  2007    153  49.95        1:43.80   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
48  Vilho Okkonen  2006    148  49.01        1:44.99   
  Rauman Uimaseura  1:44.57                 
                     
49  Timi Louhe  2005    140  49.37        1:46.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:47.60                 
                     
50  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    130  51.73        1:49.52   
  Uinti Tampere  1:53.41                 
                     
51  Aapo Mononen  2007    125  52.90        1:51.19   
  Joensuun Uimaseura  1:59.79                 
                     
52  Tero Soukka  2007    119  53.07        1:53.01   
  TaTu Tampere  1:56.75                 
                     
53  Ferdinand Backman  2006    115  53.42        1:54.14   
  TaTu Tampere  1:52.47                 
                     
54  Kasper Kaskela  2004    113  52.70        1:54.79   
  Uinti Tampere  1:59.76                 
                     
55  Luukas Kallio  2005    102  56.07        1:58.68   
  TaTu Tampere  1:55.39                 
                     
56  Leo Lehtonen  2006    99  57.50        1:59.90   
  TaTu Tampere  2:08.04                 
                     
Joonas Nieminen  2003              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:45.08                 
                     
Kristian Tankka  2004              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner