2020-06-07   08:25:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Markus Markkanen  1994    650  27.12        56.48   
  Swimming Jyväskylä  55.32                 
                     
Jaakko Rautalin  1989    624  27.29        57.26   
  Uinti Tampere  54.48                 
                     
Petja Yritys  1993    617  27.29        57.46   
  TaTu Tampere  54.86                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    575  28.37        58.82   
  Joensuun Uimaseura  59.22                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    574  28.47        58.87   
  Swimming Jyväskylä  1:00.87                 
                     
Arttu Erkinaro  1992    525  29.00        1:00.63   
  Oulun Uinti 1906  59.63                 
                     
Jami Ihalainen  2003    499  30.02        1:01.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.46                 
                     
Akseli Hakala  2003    483  29.84        1:02.37   
  Uinti Tampere  1:03.86                 
                     
Walentin Koskinen  2000    475  29.51        1:02.72   
  Uinti Tampere  1:01.58                 
                     
10  Jiri Järvinen  2001    473  30.36        1:02.80   
  Swimming Jyväskylä  1:01.92                 
                     
11  Perttu Somero  2001    465  30.66        1:03.16   
  Lahden Kaleva  1:03.85                 
                     
12  Miro Birkstedt  2004    429  31.65        1:04.87   
  TaTu Tampere  1:05.68                 
                     
13  Lassi Niemi  2004    406  32.10        1:06.09   
  TaTu Tampere  1:09.13                 
                     
14  Axel Olander  2002    384  32.74        1:07.32   
  TaTu Tampere  1:08.12                 
                     
15  Jere Broman  2002    366  32.77        1:08.41   
  Uinti Tampere  1:09.28                 
                     
16  Petteri Lepola  2003    360  33.60        1:08.78   
  TaTu Tampere  1:08.68                 
                     
17  Ilja Syrjä  2004    349  33.03        1:09.48   
  Uinti Tampere  1:12.99                 
                     
18  Joona Kortteinen  2003    320  34.55        1:11.48   
  Uinti Tampere  1:09.13                 
                     
19  Kalle Haavisto  2003    296  35.74        1:13.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.47                 
                     
20  Joona Saloniemi  2004    278  36.49        1:14.90   
  TaTu Tampere  1:18.69                 
                     
21  Antte Säilä  2004    272  34.74        1:15.50   
  Uinti Tampere  1:15.40                 
                     
22  Ivan Chupakhin  2005    266  36.64        1:16.04   
  Uinti Tampere  1:16.93                 
                     
23  Otto Mikkonen  2003    265  36.89        1:16.17   
  Joensuun Uimaseura  1:18.62                 
                     
24  Sebastian Rasimus  2004    263  37.29        1:16.35   
  Uinti Tampere  1:19.67                 
                     
25  Juho Törmä  2005    259  37.34        1:16.77   
  Porin Uimaseura  1:16.06                 
                     
26  Akseli Liukkonen  2005    251  37.47        1:17.52   
  Uinti Tampere  1:18.80                 
                     
27  Oliver Aspholm  2005    249  37.99        1:17.70   
  Uinti Tampere  1:17.43                 
                     
28  Daniel Kontula  2005    230  38.38        1:19.79   
  Uinti Tampere  1:19.58                 
                     
29  Topi Salminen  2004    203  39.20        1:23.20   
  Nokian Pyry  1:26.34                 
                     
30  Vilho Okkonen  2006    184  41.72        1:25.96   
  Rauman Uimaseura  1:26.34                 
                     
31  Kalle Heinonen  2006    182  41.13        1:26.26   
  TaTu Tampere  1:28.45                 
                     
32  Tuomas Mäkinen  2005    177  42.11        1:27.03   
  Rauman Uimaseura  1:30.63                 
                     
33  Joona Korpikoski  2007    153  44.50        1:31.40   
  Nokian Pyry  1:31.94                 
                     
34  Georg Aspholm  2008    149  44.62        1:32.24   
  Uinti Tampere  1:43.28                 
                     
35  Tuomo Leinonen  2006    147  44.01        1:32.54   
  Haukiputaan Heitto  1:31.11                 
                     
36  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    146  45.53        1:32.81   
  Uinti Tampere  1:34.84                 
                     
37  Juuso Saarikko  2006    145  45.00        1:33.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.02                 
                     
38  Topias Partinen  2007    145  43.44        1:33.10   
  Joensuun Uimaseura  1:47.51                 
                     
39  Henrik Leinonen  2005    140  45.48        1:34.06   
  Uinti Tampere  1:37.35                 
                     
40  Luka Hirvonen  2006    132  46.50        1:35.99   
  Nokian Pyry  1:36.65                 
                     
41  Leevi Luoma  2005    131  47.53        1:36.22   
  Uinti Tampere  1:43.61                 
                     
42  Castor Trygg  2004    109  49.83        1:42.17   
  Uinti Tampere  1:43.46                 
                     
43  Topi Äikäs  2007    100  49.50        1:45.21   
  Uinti Tampere  1:50.34                 
                     
44  Nikita Zuravljov  2008    96  50.75        1:46.70   
  TaTu Tampere                   
                     
45  Iiro Viskari  2007    93  50.64        1:47.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Tommy Palm  2007    88  53.24        1:49.72   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Aapo Harjula  2007    87  54.59        1:50.30   
  Uinti Tampere  2:04.01                 
                     
48  Aleksi Vuohelainen  2007    79  54.96        1:53.71   
  Uinti Tampere  2:02.48                 
                     
Kasper Kaskela  2004              DNS   
  Uinti Tampere  1:41.16                 
                     
Leo Mannonen  2007              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Alex Hamilton  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  1:53.17                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Justus Veneskoski  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Luukas Kallio  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:39.89                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mikhail Vilesov  2005              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:24.40                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Onni-Pekka Hirvonen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  2:03.35                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Sauli Gummerus  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:41.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner