2020-06-07   08:20:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:01   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 1, Mansen nopein muija 25m, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marlene Niemi  1992  Kampuksen Plaani            11.98   
Nea Norismaa  1995  Uinti Tampere            12.12   
Hanna Hammar  1998  Uinti Tampere            12.35   
Anniina Murto  2001  Porin Uimaseura            12.46   
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura            12.51   
Viivi Merisalo  2002  Swimming Jyväskylä            12.51   
Aino Puomila  1992  TaTu Tampere            12.53   
Amanda Suihkonen  1995  TaTu Tampere            12.59   
Ella Lammi  1998  TaTu Tampere            12.60   
10  Heta Känkänen  2001  Porin Uimaseura            12.83   
11  Emma Gschwentner  1997  Schwimmclub Innsbruck            12.97   
11  Emma-Lotta Tynkkynen  1999  TaTu Tampere            12.97   
13  Annika Karinkanta  2000  TaTu Tampere            13.05   
14  Venla Suihkonen  2002  Octopus Lohja            13.11   
15  Aino Lepola  2005  TaTu Tampere            13.20   
16  Julia Sottinen  2000  Porin Uimaseura            13.25   
17  Jessika Liimatta  2004  TaTu Tampere            13.27   
18  Janina Ollikainen  2000  Porin Uimaseura            13.29   
19  Heta Koivuluoma  1999  Porin Uimaseura            13.40   
20  Mari Kausiala  1997  TaTu Tampere            13.51   
21  Jenna Rajahalme  2002  Nokian Pyry            13.63   
22  Noora Poutanen  1999  TaTu Tampere            13.75   
23  Netta Nyberg  2001  TaTu Tampere            13.77   
24  Elina Gavrilov  2004  Joensuun Uimaseura            13.81   
24  Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura            13.81   
26  Noora Kukkonen  1999  TaTu Tampere            14.07   
27  Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            14.37   
28  Siiri Toiva  2002  Nokian Pyry            14.39   
29  Peppi Lehtinen  2007  Kankaanpään Uimarit            14.68   
30  Pinja Pakkanen  2006  Kankaanpään Uimarit            15.09   
31  Nelli Laaksonen  2005  Porin Uimaseura            15.22   
32  Elli Isometsä  2007  Kankaanpään Uimarit            15.67   
33  Ida Heino  2000  Porin Uimaseura            16.57   
34  Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura            17.22   
35  Piitu Perkola  2006  TaTu Tampere            17.29   
36  Minea Laakso  2005  TaTu Tampere            17.32   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:01 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:02   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 2, Mansen nopein Äijä 25m, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miikka Ruohoniemi  1993  Swimming Jyväskylä            10.40   
Jaakko Rautalin  1989  Uinti Tampere            10.54   
Arttu Erkinaro  1992  Oulun Uinti 1906            10.78   
Matias Tyry  1993  TaTu Tampere            10.84   
Toni Knuutila  1993  Porin Uimaseura            10.84   
Janne Markus Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä            10.88   
Teemu Viitanen  1992  TaTu Tampere            10.94   
Eemil Varho  1997  Uinti Tampere            10.96   
Tatu Peltonen  1989  TaTu Tampere            10.97   
10  Roope Kastarinen  1994  TaTu Tampere            11.11   
11  Juho Eerola  1995  TaTu Tampere            11.12   
12  Ville Laine  1995  TaTu Tampere            11.17   
13  Jesse Laukkanen  1996  Swimming Club Vuokatti            11.21   
14  Kalle Pyykkönen  1996  Uinti Tampere            11.33   
15  Atte Lindholm  2001  Swimming Jyväskylä            11.39   
16  Miiro Vartiainen  2001  Joensuun Uimaseura            11.49   
17  Pyry Nurmilo  1999  TaTu Tampere            11.51   
18  Efim Romanov  2002  TaTu Tampere            11.58   
19  Leevi Suhonen  1999  Swimming Jyväskylä            11.63   
20  Santeri Mettälä  1999  TaTu Tampere            11.65   
21  Alexander Kislitsyn  2001  Swimming Jyväskylä            11.67   
22  Petja Yritys  1993  TaTu Tampere            11.70   
23  Onni Kuronen  2000  Nokian Pyry            11.78   
24  Matias Pennanen  2001  Porin Uimaseura            11.87   
25  Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä            11.95   
26  Veeti Veijonen  2001  Swimming Jyväskylä            12.06   
27  Henri Naarajärvi  2002  Uinti Tampere            12.13   
28  Lauri-Luukas Jäntti  2002  Porin Uimaseura            12.22   
29  Oskari Ovaskainen  2000  Porin Uimaseura            12.49   
30  Pavel Pankratov  2004  TaTu Tampere            12.50   
31  Kasperi Koskinen  2001  Swimming Jyväskylä            12.73   
32  Joona Saloniemi  2004  TaTu Tampere            12.86   
33  Leo Liukonen  2004  TaTu Tampere            13.13   
34  Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            13.19   
35  Tatu Kivimäki  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu            14.08   
36  Kalle Heinonen  2006  TaTu Tampere            14.89   
37  Iiro Kyllönen  2005  Hämeenlinnan Uimaseura            16.26   
38  Miki Vierre  2006  TaTu Tampere            16.33   
39  Eemil Hujala  2007  Cetus Espoo            17.74   
40  Ferdinand Backman  2006  TaTu Tampere            17.81   
41  Anton Kiviniemi  2006  TaTu Tampere            18.11   
42  Richard Tikkerberi  2006  TaTu Tampere            18.57   
43  Elmeri Lajolinna  2007  Cetus Espoo            18.80   
44  Joa Siltakoski  2007  TaTu Tampere            19.62   
45  Veikko Saarinen  2006  TaTu Tampere            20.03   
46  Alex Hamilton  2006  TaTu Tampere            22.78   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:02 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:02   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 3, Mansen nopein Likka 25m, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anri Parviainen  2008  Joensuun Uimaseura            16.04   
Oona Valtonen  2008  TaTu Tampere            16.57   
Janna Saloniemi  2009  TaTu Tampere            17.02   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            17.05   
Sara Jaatinen  2008  Joensuun Uimaseura            17.05   
Iiris Myllymäki  2008  TaTu Tampere            17.07   
Nicola Burman  2008  Joensuun Uimaseura            17.17   
Liinu Nevalainen  2009  Cetus Espoo            17.31   
Rebecca Mäkinen  2008  Uinti Tampere            17.45   
10  Auroora Kurttila  2008  Haukiputaan Heitto            17.74   
11  Senja Pakkanen  2008  Kankaanpään Uimarit            18.17   
12  Ronja Pyrhönen  2008  Cetus Espoo            18.69   
13  Anna Ryhänen  2008  Cetus Espoo            18.85   
14  Lotta Martikainen  2008  Cetus Espoo            18.97   
15  Iiris Myllymäki  2008  Cetus Espoo            19.17   
16  Minni Kovalainen  2008  Cetus Espoo            19.27   
17  Katja Burnevskaya  2009  TaTu Tampere            19.50   
18  Olivia Saukko  2009  TaTu Tampere            19.57   
19  Miisa Yltävä  2008  TaTu Tampere            19.72   
20  Fanni Jokinen  2009  TaTu Tampere            19.82   
21  Wivian Orpana  2010  Kankaanpään Uimarit            20.10   
22  Ida Hamilton  2008  TaTu Tampere            21.66   
23  Sina Huvila  2010  TaTu Tampere            22.30   
24  Pinja Kotakoski  2008  Cetus Espoo            22.47   
25  Sanni Korhonen  2009  TaTu Tampere            22.57   
26  Emmi Oksanen  2009  TaTu Tampere            23.35   
27  Linda From  2008  Uinti Tampere            24.40   
Hertta Myllymäki  2010  TaTu Tampere            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:02 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 4, Mansen nopein Jätkä 25m, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tobias Lydén  2008    1928          16.31   
  Uinti Tampere  41.04                 
Daniil Tirronen  2008    1661          17.14   
  TaTu Tampere  44.19                 
Nikita Zuravljov  2008    1574          17.45   
  TaTu Tampere  45.99                 
Leo Tuomainen  2008    1547          17.55   
  Cetus Espoo  40.31                 
Tomas Leinonen  2008    1403          18.13   
  Cetus Espoo  43.28                 
Eetu Nissinen  2008    1215          19.02   
  TaTu Tampere  44.51                 
Samu Nurminen  2008    1215          19.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Maxim Zuravljov  2009    1107          19.62   
  TaTu Tampere  50.49                 
Eemeli Pennanen  2009    1027          20.12   
  TaTu Tampere  50.28                 
10  Justus Tikkanen  2010    979          20.44   
  TaTu Tampere  50.58                 
11  Touko Hokkanen  2008    916          20.90   
  TaTu Tampere  51.65                 
12  Kasper Andreasen  2009    745          22.39   
  TaTu Tampere  1:14.03                 
13  Raimond Tikkerberi  2009    630          23.68   
  TaTu Tampere  1:00.33                 
14  Eino Bucktman  2009    573          24.43   
  TaTu Tampere  1:00.16                 
15  Timi Niemi  2012    559          24.64   
  TaTu Tampere                   
16  Ivan Lukichev  2009    232          33.01   
  TaTu Tampere  1:16.70                 
Severi Tammihovi  2009              DSQ   
  Cetus Espoo  38.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:41   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Hammar  1998    599  29.96  1:09.16  1:50.44    2:26.15   
  Uinti Tampere  2:24.64                 
                     
Emma von Dickoff  2002    589  30.99  1:09.97  1:52.83    2:26.94   
  Uinti Tampere  2:26.28                 
                     
Maria Korkalainen  2005    549  32.27  1:12.42  1:55.11    2:30.40   
  Joensuun Uimaseura  2:29.27                 
                     
Siiri Mätäsjärvi  2004    528  32.84  1:12.43  1:55.61    2:32.34   
  Uinti Tampere  2:40.66                 
                     
Viivi Merisalo  2002    510  31.22  1:13.03  1:58.95    2:34.18   
  Swimming Jyväskylä  2:35.20                 
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    496  31.03  1:10.05  1:57.67    2:35.55   
  Rauman Uimaseura  2:38.86                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    494  31.82  1:11.94  2:00.14    2:35.82   
  Uinti Tampere  2:36.02                 
                     
Jessica Mäkinen  2004    493  33.06  1:14.38  1:58.53    2:35.86   
  Uinti Tampere  2:31.35                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    476  33.18  1:12.10  1:59.17    2:37.73   
  Uinti Tampere  2:41.51                 
                     
10  Noora Kylmämetsä  2004    460  33.53  1:15.32  2:03.06    2:39.54   
  Uinti Tampere  2:37.72                 
                     
11  Sini Korin  2003    451  33.22  1:13.45  2:02.42    2:40.58   
  Uinti Tampere  2:35.00                 
                     
12  Ella Ekman  2003    435  33.70  1:15.98  2:05.09    2:42.48   
  Uinti Tampere  2:40.89                 
                     
13  Oona Ahinko  2001    431  35.85  1:19.97  2:03.62    2:43.08   
  Vesihelmen Uimaseura  2:47.57                 
                     
14  Ida Töyrylä  2004    430  33.37  1:15.68  2:03.30    2:43.12   
  Uinti Tampere  2:43.86                 
                     
15  Hanna Mangeloja  2001    417  33.73  1:16.37  2:06.57    2:44.90   
  Swimming Jyväskylä  2:41.09                 
                     
16  Adeliina Kaarlenkaski  2004    416  33.09  1:15.86  2:05.97    2:44.94   
  Uinti Tampere  2:39.47                 
                     
17  Venla Pesu  2002    401  32.61  1:14.90  2:05.69    2:46.96   
  Uinti Tampere  2:39.17                 
                     
18  Kiona Inkilä  2004    398  34.79  1:18.06  2:08.00    2:47.38   
  Uinti Tampere  2:42.61                 
                     
19  Aada Hirvasoja  2005    390  36.74  1:21.74  2:09.48    2:48.56   
  Haukiputaan Heitto  2:49.04                 
                     
20  Tessa Kirjonen  2003    384  36.12  1:20.59  2:10.75    2:49.43   
  Uinti Tampere  2:45.80                 
                     
21  Viola Karismaa  2005    384  36.14  1:21.75  2:08.54    2:49.44   
  Porin Uimaseura  2:52.55                 
                     
22  Hilla Känkänen  2006    380  38.52  1:23.32  2:12.54    2:49.97   
  Porin Uimaseura  2:53.51                 
                     
23  Noora Pätiälä  2004    373  37.83  1:22.11  2:12.33    2:51.13   
  Uinti Tampere  2:57.16                 
                     
24  Anni Törmänen  2005    361  37.34  1:21.85  2:14.63    2:52.91   
  Rauman Uimaseura  2:53.25                 
                     
25  Pinja Pyykönen  2002    359  35.14  1:20.72  2:11.38    2:53.32   
  Joensuun Uimaseura  2:54.58                 
                     
26  Enni Halttunen  2005    334  36.17  1:22.50  2:15.03    2:57.45   
  Uinti Tampere  3:00.52                 
                     
27  Hanna Törmä  2007    327  39.92  1:25.39  2:18.16    2:58.71   
  Porin Uimaseura  3:01.59                 
                     
28  Emilia Rahola  2006    325  41.38  1:28.35  2:18.65    2:59.10   
  Porin Uimaseura  2:56.50                 
                     
29  Nelli Laaksonen  2005    325  37.51  1:21.16  2:16.46    2:59.12   
  Porin Uimaseura  2:52.80                 
                     
30  Merituuli Lehtonen  2003    321  39.22  1:28.90  2:18.32    2:59.89   
  Porin Uimaseura  3:00.68                 
                     
31  Erin Heinikangas  2007    283  38.56  1:29.42  2:23.76    3:07.63   
  Rauman Uimaseura  3:00.44                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werneri Koskinen  1998    647  27.04  1:00.28  1:35.09    2:06.71   
  Uinti Tampere  2:04.61                 
                     
Janne Markus Markkanen  1994    609  27.48  58.71  1:38.73    2:09.33   
  Swimming Jyväskylä  2:09.52                 
                     
Jakob Sievers  2000    607  27.39  1:01.10  1:38.33    2:09.43   
  Uinti Tampere  2:09.15                 
                     
Joona Korhonen  2000    537  27.87  1:01.78  1:40.89    2:14.81   
  Uinti Tampere  2:10.35                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    511  29.25  1:04.58  1:47.15    2:17.09   
  Joensuun Uimaseura  2:12.93                 
                     
Eetu Nyman  1999    506  28.88  1:05.55  1:44.84    2:17.57   
  Vesihelmen Uimaseura  2:13.59                 
                     
Lassi Niemi  2004    489  29.03  1:03.89  1:46.39    2:19.08   
  TaTu Tampere  2:20.71                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    478  28.03  1:02.87  1:45.10    2:20.12   
  Uinti Tampere  2:17.16                 
                     
Pirkka Perkola  2001    475  31.07  1:05.29  1:48.01    2:20.45   
  TaTu Tampere  2:25.17                 
                     
10  Eemeli Leinonen  2002    447  28.15  1:02.76  1:46.85    2:23.36   
  Uinti Tampere  2:24.32                 
                     
11  Niilo Kilpeläinen  2004    429  30.22  1:10.45  1:51.28    2:25.27   
  TaTu Tampere  2:23.40                 
                     
12  Lauri-Luukas Jäntti  2002    422  29.86  1:06.98  1:51.43    2:26.05   
  Porin Uimaseura  2:23.86                 
                     
13  Mio Harju  2002    422  31.91  1:08.78  1:52.86    2:26.07   
  TaTu Tampere  2:27.36                 
                     
14  Visa Kotiniitty  2003    418  29.63  1:06.88  1:53.57    2:26.58   
  Uinti Tampere  2:27.94                 
                     
15  Joona Kortteinen  2003    413  30.38  1:09.66  1:50.97    2:27.10   
  Uinti Tampere  2:27.47                 
                     
16  Axel Olander  2002    411  30.15  1:06.33  1:55.42    2:27.41   
  TaTu Tampere  2:29.36                 
                     
17  Kasperi Koskinen  2001    408  31.42  1:12.41  1:55.07    2:27.80   
  Swimming Jyväskylä  2:30.62                 
                     
18  Pavel Pankratov  2004    407  32.03  1:10.50  1:53.69    2:27.89   
  TaTu Tampere  2:26.63                 
                     
19  Konsta Kallio  2004    372  30.38  1:07.51  1:54.88    2:32.33   
  Uinti Tampere  2:27.74                 
                     
20  Otto Mikkonen  2003    337  34.67  1:16.24  2:03.60    2:37.43   
  Joensuun Uimaseura  2:38.38                 
                     
21  Oskar Tuominen  2004    328  34.34  1:14.49  2:03.56    2:38.95   
  Uinti Tampere  2:45.03                 
                     
22  Jere Hannuksela  2004    322  32.79  1:14.77  2:04.02    2:39.91   
  Haukiputaan Heitto  2:47.72                 
                     
23  Johannes Heikkinen  2001    309  32.81  1:14.77  2:02.76    2:42.04   
  Joensuun Uimaseura  2:39.02                 
                     
Efim Romanov  2002              DSQ   
  TaTu Tampere  2:12.45                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:11   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inka Hämäläinen  2007    385          39.57   
  Joensuun Uimaseura  39.58                 
Vilma Vatanen  2007    302          42.92   
  Joensuun Uimaseura  44.43                 
Hanni Koski  2007    295          43.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.98                 
Aino Ruottinen  2007    287          43.65   
  Uinti Tampere  44.49                 
Anni Frusti  2007    283          43.83   
  Nokian Pyry  46.10                 
Erin Heinikangas  2007    281          43.92   
  Rauman Uimaseura  43.59                 
Veera Malmelin  2007    273          44.36   
  Nokian Pyry  45.32                 
Petra Nieminen  2007    273          44.39   
  Cetus Espoo  42.68                 
Iita Kimpimäki  2007    263          44.90   
  Haukiputaan Heitto  46.04                 
10  Elli Isometsä  2007    263          44.92   
  Kankaanpään Uimarit  46.50                 
11  Petra Soini  2007    262          45.00   
  Nokian Pyry  48.43                 
12  Peppi Lehtinen  2007    256          45.34   
  Kankaanpään Uimarit  46.12                 
13  Lyyli Järvi  2007    249          45.76   
  Porin Uimaseura  47.56                 
14  Maija Mikkonen  2008    239          46.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.87                 
15  Hanna Saarenpää  2007    237          46.49   
  Haukiputaan Heitto  46.83                 
16  Sandra Savolainen  2007    235          46.63   
  Cetus Espoo  47.96                 
17  Neri Lätti  2007    228          47.13   
  Joensuun Uimaseura  48.61                 
18  Eevi Riekki  2007    225          47.29   
  Joensuun Uimaseura  49.09                 
19  Oona Valtonen  2008    217          47.91   
  TaTu Tampere  48.51                 
20  Iiris Myllymäki  2008    216          47.97   
  TaTu Tampere  48.05                 
21  Katri Kulovuori  2007    209          48.47   
  Uinti Tampere  51.22                 
22  Aino Mustonen  2007    208          48.60   
  Uinti Tampere  51.83                 
23  Iita Viinisalo  2007    201          49.11   
  Joensuun Uimaseura  55.19                 
24  Saaga Tuominen  2007    197          49.44   
  Riihimäen Uimaseura  52.16                 
25  Nicola Burman  2008    197          49.47   
  Joensuun Uimaseura  48.53                 
26  Janna Saloniemi  2009    192          49.86   
  TaTu Tampere  51.37                 
27  Senni Piirainen  2007    189          50.14   
  Joensuun Uimaseura  50.60                 
28  Linnea Azzola  2007    177          51.22   
  Porin Uimaseura  52.68                 
29  Netta Halttunen  2007    175          51.40   
  Uinti Tampere  53.33                 
30  Nelli Ranne  2007    172          51.78   
  Porin Uimaseura  54.65                 
31  Adele Luukkonen  2009    165          52.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.15                 
32  Anni Lappalainen  2010    152          53.89   
  Nokian Pyry  58.70                 
33  Katja Burnevskaya  2009    151          53.98   
  TaTu Tampere  1:03.03                 
34  Emily Heikkilä  2007    151          54.08   
  Nokian Pyry  1:02.25                 
35  Emmi Jokinen  2008    148          54.43   
  Uinti Tampere  55.60                 
36  Olivia Saukko  2009    138          55.73   
  TaTu Tampere  56.23                 
37  Viola Heikkilä  2009    137          55.82   
  Nokian Pyry                   
38  Senja Pakkanen  2008    127          57.25   
  Kankaanpään Uimarit  52.63                 
39  Fanni Jokinen  2009    121          58.08   
  TaTu Tampere  1:00.44                 
40  Ida Hamilton  2008    117          58.88   
  TaTu Tampere  1:02.79                 
41  Hertta Myllymäki  2010    115          59.18   
  TaTu Tampere  1:10.23                 
42  Linda From  2008    89          1:04.47   
  Uinti Tampere                   
43  Miisa Yltävä  2008    86          1:05.04   
  TaTu Tampere  1:22.16                 
44  Lotta Malmelin  2009    84          1:05.76   
  Nokian Pyry                   
45  Emmi Oksanen  2009    83          1:05.89   
  TaTu Tampere  1:10.21                 
46  Minttu Meskanen  2008    81          1:06.49   
  Nokian Pyry                   
47  Iina Tieaho  2010    66          1:11.16   
  Nokian Pyry  1:18.01                 
Fanni Auri  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  54.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    579          34.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.56                 
Moona Korpikoski  2005    440          37.85   
  Nokian Pyry  39.51                 
Kaisu Leinonen  2005    386          39.53   
  Uinti Tampere  44.14                 
Ella Sipola  2005    381          39.72   
  Haukiputaan Heitto  41.74                 
Jessika Lampinen  2006    381          39.72   
  Kampuksen Plaani  41.18                 
Nelli Lehmijoki  2005    375          39.91   
  Nokian Pyry  38.44                 
Fanny Savia  2005    366          40.26   
  Nokian Pyry  42.96                 
Jenna Luoma  2005    350          40.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.92                 
Ronja Simsek  2005    350          40.84   
  Porin Uimaseura  42.51                 
10  Eeva Toroi  2005    346          40.99   
  Uinti Tampere  42.43                 
11  Enni Huttunen  2005    336          41.41   
  Rauman Uimaseura  39.97                 
12  Aino Kunelius  2005    332          41.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.20                 
13  Ippi Ranta  2006    325          41.85   
  Uinti Tampere  44.70                 
14  Jenna Nousiainen  2005    322          41.99   
  Nokian Pyry  44.21                 
15  Silva Salonniemi  2006    302          42.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.73                 
16  Aada Lehtoniemi  2005    300          42.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  43.09                 
17  Tytti Rantanen  2006    295          43.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.80                 
18  Pinja Pakkanen  2006    285          43.75   
  Kankaanpään Uimarit  43.05                 
19  Veera Maijala  2005    279          44.03   
  Rauman Uimaseura  42.93                 
20  Heidi Nurminen  2005    277          44.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.44                 
21  Veera Tall  2005    267          44.71   
  Porin Uimaseura  48.70                 
22  Nelli Jumppanen  2006    265          44.79   
  Joensuun Uimaseura  46.63                 
23  Riikka Broman  2006    262          44.99   
  Nokian Pyry  45.55                 
24  Merete Lätti  2006    257          45.24   
  Joensuun Uimaseura  45.97                 
25  Sofia Mustonen  2006    256          45.33   
  TaTu Tampere  46.71                 
26  Oona Turunen  2006    251          45.60   
  Kankaanpään Uimarit  46.35                 
27  Viivi Kiiveri  2006    229          47.06   
  Uinti Tampere  50.55                 
28  Ada Niemi  2005    222          47.50   
  Uinti Tampere  47.00                 
28  Iida Häcklin  2006    222          47.50   
  Haukiputaan Heitto  49.58                 
30  Kaisa Harjula  2005    219          47.71   
  Porin Uimaseura  49.18                 
31  Peppi Peltotalo  2006    217          47.87   
  Uinti Tampere  52.99                 
32  Ilona Salonen  2006    217          47.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.70                 
33  Venla Vuorivirta  2005    211          48.31   
  Uinti Tampere  53.09                 
34  Ronja Rantanen  2005    209          48.53   
  Porin Uimaseura  47.23                 
35  Viivi Pesonen  2006    207          48.65   
  Joensuun Uimaseura  51.77                 
36  Kerttu Heikkilä  2006    204          48.89   
  Porin Uimaseura  50.35                 
37  Jenna Myllyntausta  2006    204          48.92   
  Uinti Tampere  48.20                 
38  Karmen Johanson  2006    169          52.06   
  Vesihelmen Uimaseura  54.12                 
39  Ida Ojala  2005    158          53.23   
  Uinti Tampere                   
40  Vivian Vesa  2006    151          54.05   
  Cetus Espoo  58.46                 
41  Helmi Heinonen  2006    150          54.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.55                 
42  Minea Laakso  2005    128          57.11   
  TaTu Tampere                   
Neea Väkinen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Saaga Keränen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meeri Yli-Äyhö  2004    637          33.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.04                 
Siiri Ala-Karvia  2004    573          34.67   
  Uinti Tampere  33.85                 
Jessika Liimatta  2004    543          35.29   
  TaTu Tampere  35.22                 
Senni Tuominen  2003    510          36.04   
  Vesihelmen Uimaseura  36.42                 
Frida Ekman  2004    496          36.36   
  Uinti Tampere  36.04                 
Minea Wiren  2003    461          37.27   
  Nokian Pyry  36.20                 
Saana Järvinen  2003    440          37.84   
  Kampuksen Plaani  36.40                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    437          37.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.76                 
Aada Viitamäki  2003    421          38.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.49                 
10  Siiri Reinonen  2004    416          38.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.57                 
11  Iiris Isokoski  2003    408          38.83   
  Haukiputaan Heitto  40.34                 
12  Sofia Ellonen  2004    404          38.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.10                 
13  Veera Laakkonen  2003    387          39.49   
  Kampuksen Plaani  39.11                 
14  Anni Koivula  2003    353          40.73   
  Nokian Pyry  40.79                 
15  Erica Tomperi  2004    338          41.31   
  Nokian Pyry  40.78                 
16  Saara Kiuru  2004    285          43.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.50                 
17  Ronja Mustalahti  2004    271          44.45   
  Nokian Pyry  44.57                 
18  Hilma Husari  2004    269          44.58   
  Nokian Pyry  44.26                 
19  Laura Valonen  2003    225          47.30   
  Uinti Tampere  45.67                 
20  Anna Lampinen  2004    205          48.83   
  Porin Uimaseura  46.40                 
21  Emmi Rauhanen  2003    162          52.82   
  Porin Uimaseura  51.44                 
22  Miina-Maria Itkonen  2003    138          55.61   
  Porin Uimaseura                   
Sonja Järvinen  2004              DNS   
  Uinti Tampere  43.85                 
Milka Tuomela  2004              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    752          31.67   
  Porin Uimaseura  30.81                 
Marlene Niemi  1992    706          32.34   
  Kampuksen Plaani  31.43                 
Hanna Hammar  1998    682          32.71   
  Uinti Tampere  31.53                 
Selma Soininen  1999    652          33.20   
  Kampuksen Plaani  32.51                 
Ella Lammi  1998    598          34.18   
  TaTu Tampere  33.73                 
Lotta Aho  1999    565          34.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.75                 
Saana Vähämaa  2002    536          35.44   
  Rauman Uimaseura  34.79                 
Julia Sottinen  2000    490          36.52   
  Porin Uimaseura  33.90                 
Peppi Palokangas  2002    481          36.74   
  Swimming Jyväskylä  35.76                 
10  Noora Poutanen  1999    475          36.91   
  TaTu Tampere  35.18                 
11  Anni Matikainen  2001    457          37.38   
  Nokian Pyry  37.55                 
12  Saara Svahn  2001    433          38.06   
  Kampuksen Plaani  37.41                 
13  Sara Virtanen  2002    431          38.10   
  Swimming Jyväskylä  38.48                 
14  Vivian Heräjärvi  2001    427          38.24   
  Kampuksen Plaani  38.91                 
15  Ella Nore  2002    411          38.71   
  Porin Uimaseura  39.90                 
16  Hanni Riikonen  2002    411          38.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.76                 
17  Siiri Toiva  2002    372          40.03   
  Nokian Pyry  39.42                 
18  Noora Kukkonen  1999    363          40.36   
  TaTu Tampere                   
19  Iida Peuraniemi  2002    294          43.28   
  TaTu Tampere  43.49                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:11 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sebastian Sojolin  2006    262          39.43   
  TaTu Tampere  41.23                 
Casper Kvist  2006    248          40.16   
  Nokian Pyry  42.03                 
Sami Schrader  2006    237          40.78   
  Uinti Tampere  44.42                 
Väinö Pitkänen  2006    221          41.71   
  Uinti Tampere  47.83                 
Ilmari Partanen  2006    208          42.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.10                 
Albert Laakkonen  2007    200          43.14   
  Uinti Tampere  45.42                 
Jesse Saarinen  2006    200          43.16   
  Joensuun Uimaseura  45.93                 
Joona Talja  2007    192          43.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.85                 
Saku Pietilä  2006    189          43.93   
  Uinti Tampere  46.57                 
10  Aarne Nuutinen  2006    183          44.42   
  Cetus Espoo  45.76                 
11  Juho Rosenström  2007    180          44.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.63                 
12  Väinö Hinkka  2007    169          45.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.82                 
13  Ossi Vienamo  2006    164          46.08   
  Uinti Tampere  46.08                 
14  Valtteri Pellinen  2007    163          46.19   
  Uinti Tampere  48.09                 
15  Pyry Nieminen  2007    160          46.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  47.36                 
16  Tobias Syrjä  2006    154          47.02   
  Uinti Tampere  50.23                 
17  Anton Passoja  2006    151          47.38   
  Nokian Pyry  51.46                 
18  Iiro Räty  2006    148          47.65   
  Nokian Pyry  47.25                 
19  Miki Vierre  2006    146          47.95   
  TaTu Tampere  51.20                 
20  Luca Ruusila  2006    142          48.31   
  Uinti Tampere  54.69                 
21  Severi Roihankorpi  2006    136          49.02   
  Uinti Tampere  52.61                 
22  Niklas Töyrylä  2006    135          49.15   
  Uinti Tampere  50.39                 
23  Olli Järvenpää  2006    127          50.11   
  Cetus Espoo  56.67                 
24  Aapo Mononen  2007    125          50.45   
  Joensuun Uimaseura  49.32                 
25  Kalle Heinonen  2006    125          50.46   
  TaTu Tampere  56.14                 
26  Eetu Nieminen  2006    125          50.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.61                 
27  Ferdinand Backman  2006    124          50.54   
  TaTu Tampere  51.16                 
28  Tuukka Kaartosalmi  2006    123          50.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
29  Mikael Uitto  2007    122          50.88   
  Uinti Tampere  51.62                 
30  Niklas Tikkanen  2007    121          51.00   
  TaTu Tampere  52.11                 
31  Timofey Matveev  2006    119          51.23   
  Uinti Tampere                   
32  Thomas Failer  2007    118          51.45   
  Uinti Tampere  55.27                 
33  Eemeli Salo  2007    112          52.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
34  Benjamin Salo  2006    107          53.06   
  Porin Uimaseura  54.92                 
35  Eelis Juuti  2006    106          53.34   
  Uinti Tampere  56.48                 
36  Daniil Tirronen  2008    103          53.74   
  TaTu Tampere                   
37  Henri Porma  2006    102          53.90   
  Vesihelmen Uimaseura                   
38  Veikko Saarinen  2006    101          54.06   
  TaTu Tampere                   
39  Áron Zautasvili  2006    95          55.19   
  Uinti Tampere  56.66                 
40  Niilo Lappalainen  2011    91          56.13   
  Nokian Pyry  57.22                 
41  Maxim Zuravljov  2009    89          56.38   
  TaTu Tampere  58.10                 
42  Samu Nurminen  2008    89          56.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
43  Miska Moisio  2007    85          57.40   
  TaTu Tampere  59.93                 
44  Niklas Kallio  2007    83          57.67   
  TaTu Tampere                   
45  Joa Siltakoski  2007    73          1:00.36   
  TaTu Tampere                   
46  Konsta Horppu  2008    72          1:00.63   
  Nokian Pyry                   
47  Jesse Uutela  2008    70          1:01.02   
  Uinti Tampere                   
48  Kaapo Saarinen  2007    63          1:03.31   
  Vesihelmen Uimaseura  59.85                 
49  Leevi Lahtinen  2008    57          1:05.25   
  Vesihelmen Uimaseura  1:00.56                 
50  Justus Tikkanen  2010    51          1:07.69   
  TaTu Tampere                   
51  Eetu Nissinen  2008    44          1:11.38   
  TaTu Tampere  1:16.61                 
52  Richard Tikkerberi  2006    36          1:16.28   
  TaTu Tampere                   
Aamos Järveläinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  57.39                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Sainio  2005    344          36.01   
  Uinti Tampere  36.68                 
Santeri Ahinko  2004    327          36.62   
  Vesihelmen Uimaseura  37.57                 
Frans Riekki  2005    305          37.50   
  Joensuun Uimaseura  38.12                 
Jesse Anoschkin  2004    266          39.24   
  Porin Uimaseura  39.17                 
Iliad Sioofy Khojine  2004    258          39.64   
  Uinti Tampere  40.14                 
Jere Hannuksela  2004    253          39.88   
  Haukiputaan Heitto  39.49                 
Mikhail Vilesov  2005    245          40.31   
  Joensuun Uimaseura  43.32                 
Aaro Tenhu  2004    239          40.64   
  Lahden Kaleva  41.59                 
Luka Pykälistö  2004    231          41.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.74                 
10  Tuomas Lehtonen  2005    205          42.78   
  Nokian Pyry  44.79                 
11  Markus Popov  2005    202          43.03   
  TaTu Tampere  46.37                 
12  Joona Kurppa  2004    197          43.33   
  TaTu Tampere  46.97                 
13  Emil Ahvonen  2005    191          43.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.15                 
14  Konsta Kauppinen  2005    187          44.09   
  Joensuun Uimaseura  44.21                 
15  Kasper Kytö  2005    176          45.01   
  Nokian Pyry  47.08                 
16  Alex Lehtola  2005    173          45.28   
  Uinti Tampere  49.40                 
17  Evan Mustonen  2005    160          46.45   
  Cetus Espoo  49.17                 
18  Artem Haikara  2005    158          46.70   
  Cetus Espoo  49.89                 
19  Aapo Koivuniemi  2004    152          47.28   
  Uinti Tampere  50.68                 
20  Timi Louhe  2005    145          47.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.00                 
21  Juho Erkkilä  2004    106          53.26   
  Vesihelmen Uimaseura  55.36                 
Kristian Tankka  2004              DSQ  VU 
  Porin Uimaseura  55.21                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Huhti  2003    391          34.53   
  Vesihelmen Uimaseura  34.00                 
Samu Hatakka  2003    316          37.07   
  Rauman Uimaseura  36.71                 
Jeremia Saarinen  2002    286          38.30   
  Haukiputaan Heitto  39.01                 
Otto Ahvonen  2003    249          40.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.72                 
Joonas Nieminen  2003    144          48.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.44                 
Antti Toivonen  2003    128          50.09   
  Uinti Tampere  52.17                 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Ohtonen  1992    686          28.62   
  Cetus Espoo  27.19                 
Kalle Pyykkönen  1996    664          28.93   
  Uinti Tampere  27.72                 
Teemu Viitanen  1992    643          29.25   
  TaTu Tampere  28.85                 
Roope Ruohtula  2000    593          30.05   
  Joensuun Uimaseura  28.80                 
Olli Rautaporras  2000    577          30.32   
  Uinti Tampere  29.91                 
Jesse Laukkanen  1996    572          30.41   
  Swimming Club Vuokatti                   
Juha Hyvärinen  1998    564          30.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.90                 
Atte Lindholm  2001    560          30.62   
  Swimming Jyväskylä  29.45                 
Tatu Peltonen  1989    555          30.71   
  TaTu Tampere  31.81                 
10  Leevi Suhonen  1999    515          31.49   
  Swimming Jyväskylä  32.00                 
11  Toni Knuutila  1993    515          31.50   
  Porin Uimaseura  31.12                 
12  Onni Kuronen  2000    502          31.77   
  Nokian Pyry  31.26                 
13  Verneri Kaarlenkaski  1999    498          31.85   
  Uinti Tampere  32.45                 
14  Oskari Ovaskainen  2000    471          32.44   
  Porin Uimaseura  31.07                 
Matias Tyry  1993              DNS   
  TaTu Tampere  30.98                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:56   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanne Hirvonen  1997    666  30.13        1:03.22   
  Kampuksen Plaani  1:01.53                 
                     
Emma Gschwentner  1997    634  31.05        1:04.26   
  Schwimmclub Innsbruck  1:03.05                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    595  31.92        1:05.64   
  Porin Uimaseura  1:06.20                 
                     
Noora Kukkonen  1999    574  31.43        1:06.44   
  TaTu Tampere  1:06.01                 
                     
Emma Nieminen  1996    573  32.21        1:06.47   
  Swimming Jyväskylä  1:04.22                 
                     
Viivi Merisalo  2002    551  32.82        1:07.33   
  Swimming Jyväskylä  1:07.93                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    529  32.77        1:08.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.39                 
                     
Aino Puomila  1992    525  32.65        1:08.43   
  TaTu Tampere  1:05.57                 
                     
Ina Pollari  2002    507  32.83        1:09.23   
  Uinti Tampere  1:08.82                 
                     
10  Sofia Martinkauppi  2003    506  33.21        1:09.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:08.54                 
                     
11  Anna Rantanen  2001    503  33.50        1:09.43   
  Uinti Tampere  1:09.89                 
                     
12  Aino Jussila  2000    499  33.51        1:09.61   
  Uinti Tampere  1:07.82                 
                     
13  Senni Mattila  2003    496  33.38        1:09.73   
  Porin Uimaseura  1:09.14                 
                     
14  Jenni Lampi  2000    495  33.41        1:09.79   
  Swimming Jyväskylä  1:10.25                 
                     
15  Aada Hakala  2004    489  33.19        1:10.08   
  Uinti Tampere  1:12.01                 
                     
16  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    481  34.39        1:10.46   
  TaTu Tampere  1:12.11                 
                     
17  Emmi Manninen  2004    450  34.46        1:12.03   
  Uinti Tampere  1:12.12                 
                     
18  Emmi Heine  2002    449  34.37        1:12.10   
  Rauman Uimaseura  1:12.67                 
                     
19  Maria Korkalainen  2005    432  35.48        1:13.01   
  Joensuun Uimaseura  1:12.44                 
                     
20  Ruusa Eiserbeck  2001    424  35.31        1:13.50   
  Joensuun Uimaseura  1:11.31                 
                     
21  Anni-Maria Laakso  2003    417  35.66        1:13.87   
  Kampuksen Plaani  1:14.70                 
                     
22  Sivi Juvakka  2005    415  35.63        1:14.01   
  Nokian Pyry  1:15.38                 
                     
23  Aino Välimaa  2006    414  35.98        1:14.10   
  Uinti Tampere  1:16.97                 
                     
24  Venla Pesu  2002    404  34.90        1:14.68   
  Uinti Tampere  1:11.13                 
                     
25  Hanna Mangeloja  2001    394  36.42        1:15.32   
  Swimming Jyväskylä  1:13.87                 
                     
26  Minna Kinnunen  2003    383  36.10        1:15.99   
  Joensuun Uimaseura  1:16.47                 
                     
27  Wilma Lassila  2004    374  36.48        1:16.61   
  TaTu Tampere  1:16.53                 
                     
28  Heidi Helenius  2005    370  37.15        1:16.89   
  Uinti Tampere  1:15.81                 
                     
29  Elena Surakka  2005    361  37.81        1:17.53   
  Uinti Tampere  1:18.22                 
                     
30  Nelli Laaksonen  2005    358  37.57        1:17.76   
  Porin Uimaseura  1:17.78                 
                     
31  Viivi Nieminen  2002    356  38.99        1:17.91   
  Uinti Tampere  1:17.66                 
                     
32  Emilia Peuhkurinen  2005    340  38.58        1:19.07   
  Uinti Tampere  1:22.00                 
                     
33  Jenna Juhola  2006    338  37.69        1:19.23   
  Rauman Uimaseura  1:18.80                 
                     
34  Noora Pätiälä  2004    337  38.50        1:19.29   
  Uinti Tampere  1:20.14                 
                     
35  Anna Hynönen  2006    310  39.85        1:21.54   
  Uinti Tampere  1:26.17                 
                     
36  Piia Lahtinen  2006    299  40.76        1:22.58   
  Uinti Tampere  1:23.45                 
                     
37  Soile Auvinen  2002    296  39.23        1:22.79   
  Uinti Tampere  1:20.99                 
                     
38  Ella Sipola  2005    291  40.86        1:23.26   
  Haukiputaan Heitto  1:24.45                 
                     
39  Saara Kiuru  2004    290  40.58        1:23.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.78                 
                     
40  Ilona Niemi  2005    285  41.13        1:23.89   
  Uinti Tampere  1:31.60                 
                     
41  Milana Virtanen  2006    283  40.67        1:24.12   
  Uinti Tampere  1:25.70                 
                     
42  Laura Pitkänen  2002    281  37.72        1:24.24   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.60                 
                     
43  Esra Ergüner  2007    276  40.92        1:24.82   
  Joensuun Uimaseura  1:23.17                 
                     
44  Vilma Vatanen  2007    257  42.36        1:26.83   
  Joensuun Uimaseura  1:25.92                 
                     
45  Hertta Nieminen  2007    257  42.52        1:26.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.00                 
                     
46  Nanna Tynkkynen  2003    256  42.03        1:26.89   
  TaTu Tampere  1:27.31                 
                     
47  Eevi Hirvasoja  2007    242  43.19        1:28.61   
  Haukiputaan Heitto  1:27.32                 
                     
48  Emmiina Eho  2007    240  41.87        1:28.77   
  Uinti Tampere  1:35.20                 
                     
49  Aada-Julia Laakso  2007    238  43.86        1:29.02   
  Kampuksen Plaani  1:29.65                 
                     
50  Veera Rantala  2006    235  43.67        1:29.45   
  Uinti Tampere  1:29.82                 
                     
51  Veera Olli  2005    235  42.83        1:29.48   
  Uinti Tampere  1:36.99                 
                     
52  Nea Elomaa  2006    235  42.64        1:29.49   
  Uinti Tampere  1:29.31                 
                     
53  Milja Prepula  2006    229  43.39        1:30.21   
  Uinti Tampere  1:32.80                 
                     
54  Ines Pälviranta  2007    222  44.25        1:31.08   
  Uinti Tampere  1:34.76                 
                     
55  Silva Salonniemi  2006    221  44.60        1:31.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.34                 
                     
56  Saara Lehto  2007    220  45.74        1:31.41   
  Rauman Uimaseura  1:29.75                 
                     
57  Amanda Ahmaoja  2005    218  45.11        1:31.75   
  Porin Uimaseura  1:35.75                 
                     
58  Saana Keskinen  2005    217  44.80        1:31.90   
  Uinti Tampere  1:30.64                 
                     
59  Hilla-Maaria Juhola  2007    216  45.09        1:31.94   
  Porin Uimaseura  1:29.93                 
                     
60  Joanna Kivelä  2007    214  44.27        1:32.33   
  Uinti Tampere  1:39.86                 
                     
61  Saga Peltolehto  2003    201  45.73        1:34.20   
  Uinti Tampere  1:32.34                 
                     
62  Venny Korjonen  2005    201  43.67        1:34.23   
  Uinti Tampere  1:35.49                 
                     
63  Emma Tieaho  2008    200  45.79        1:34.43   
  Nokian Pyry  1:41.29                 
                     
64  Auroora Kurttila  2008    194  46.97        1:35.30   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
65  Amanda Rahola  2003    191  47.15        1:35.86   
  Porin Uimaseura  1:35.40                 
                     
66  Kiia Alenius  2005    190  46.37        1:35.91   
  TaTu Tampere  1:37.43                 
                     
67  Anna Selin  2006    190  44.42        1:36.07   
  Uinti Tampere  1:39.02                 
                     
68  Veera Nurmikolu  2007    189  46.41        1:36.22   
  Uinti Tampere  1:38.17                 
                     
69  Mia Peake  2007    186  47.85        1:36.61   
  Joensuun Uimaseura  1:42.94                 
                     
70  Anri Parviainen  2008    184  47.08        1:37.01   
  Joensuun Uimaseura  1:38.16                 
                     
71  Peppi Värikoski  2006    181  46.49        1:37.52   
  Nokian Pyry  1:41.03                 
                     
72  Kaisa Harjula  2005    175  46.86        1:38.74   
  Porin Uimaseura  1:44.55                 
                     
73  Soila Nevalainen  2005    173  47.21        1:39.10   
  Uinti Tampere  1:43.33                 
                     
74  Hippu Rauhala  2010    172  48.43        1:39.24   
  Nokian Pyry  1:48.73                 
                     
75  Nelli Lehtonen  2006    169  48.97        1:39.75   
  Uinti Tampere  1:47.17                 
                     
76  Liisa Peetsu  2007    168  47.77        1:39.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.71                 
                     
77  Piitu Perkola  2006    168  48.01        1:40.06   
  TaTu Tampere  1:39.92                 
                     
78  Maisa Savisto  2006    166  48.04        1:40.32   
  Uinti Tampere  1:45.38                 
                     
79  Meeri Nordström  2006    164  49.22        1:40.76   
  Porin Uimaseura  1:41.68                 
                     
80  Riia Pietilä  2006    160  49.57        1:41.56   
  Uinti Tampere  1:46.20                 
                     
81  Nella Pesonen  2006    157  48.21        1:42.33   
  Uinti Tampere  1:46.14                 
                     
82  Kerttu Heikkilä  2006    156  48.65        1:42.39   
  Porin Uimaseura  1:35.05                 
                     
83  Stella Laukkanen  2007    154  50.33        1:42.83   
  Uinti Tampere  1:45.52                 
                     
84  Miina-Maria Itkonen  2003    147  49.34        1:44.61   
  Porin Uimaseura  1:43.94                 
                     
85  Milja Juvonen  2007    138  50.38        1:46.86   
  Nokian Pyry                   
                     
86  Linda Möttönen  2006    133  51.78        1:48.03   
  Uinti Tampere  1:50.74                 
                     
87  Ronja Rantanen  2005    127  54.32        1:49.63   
  Porin Uimaseura  1:41.43                 
                     
88  Vilma Koivula  2008    125  51.91        1:50.29   
  Nokian Pyry                   
                     
89  Lotta Laine  2008    117  52.24        1:52.77   
  Nokian Pyry                   
                     
90  Stella Seppälä  2007    101  53.96        1:58.29   
  Porin Uimaseura  2:12.44                 
                     
91  Olivia Saukko  2009    92  1:01.71        2:02.32   
  TaTu Tampere                   
                     
Netta Nyberg  2001              DNS   
  TaTu Tampere  1:07.15                 
                     
Eerika Häcklin  2008              DNF   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Joanna Salonen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  1:28.40                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sara Jaatinen  2008              DSQ   
  Joensuun Uimaseura                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Vilma Paajanen  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.86                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Markus Markkanen  1994    650  27.12        56.48   
  Swimming Jyväskylä  55.32                 
                     
Jaakko Rautalin  1989    624  27.29        57.26   
  Uinti Tampere  54.48                 
                     
Petja Yritys  1993    617  27.29        57.46   
  TaTu Tampere  54.86                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    575  28.37        58.82   
  Joensuun Uimaseura  59.22                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    574  28.47        58.87   
  Swimming Jyväskylä  1:00.87                 
                     
Arttu Erkinaro  1992    525  29.00        1:00.63   
  Oulun Uinti 1906  59.63                 
                     
Jami Ihalainen  2003    499  30.02        1:01.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.46                 
                     
Akseli Hakala  2003    483  29.84        1:02.37   
  Uinti Tampere  1:03.86                 
                     
Walentin Koskinen  2000    475  29.51        1:02.72   
  Uinti Tampere  1:01.58                 
                     
10  Jiri Järvinen  2001    473  30.36        1:02.80   
  Swimming Jyväskylä  1:01.92                 
                     
11  Perttu Somero  2001    465  30.66        1:03.16   
  Lahden Kaleva  1:03.85                 
                     
12  Miro Birkstedt  2004    429  31.65        1:04.87   
  TaTu Tampere  1:05.68                 
                     
13  Lassi Niemi  2004    406  32.10        1:06.09   
  TaTu Tampere  1:09.13                 
                     
14  Axel Olander  2002    384  32.74        1:07.32   
  TaTu Tampere  1:08.12                 
                     
15  Jere Broman  2002    366  32.77        1:08.41   
  Uinti Tampere  1:09.28                 
                     
16  Petteri Lepola  2003    360  33.60        1:08.78   
  TaTu Tampere  1:08.68                 
                     
17  Ilja Syrjä  2004    349  33.03        1:09.48   
  Uinti Tampere  1:12.99                 
                     
18  Joona Kortteinen  2003    320  34.55        1:11.48   
  Uinti Tampere  1:09.13                 
                     
19  Kalle Haavisto  2003    296  35.74        1:13.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.47                 
                     
20  Joona Saloniemi  2004    278  36.49        1:14.90   
  TaTu Tampere  1:18.69                 
                     
21  Antte Säilä  2004    272  34.74        1:15.50   
  Uinti Tampere  1:15.40                 
                     
22  Ivan Chupakhin  2005    266  36.64        1:16.04   
  Uinti Tampere  1:16.93                 
                     
23  Otto Mikkonen  2003    265  36.89        1:16.17   
  Joensuun Uimaseura  1:18.62                 
                     
24  Sebastian Rasimus  2004    263  37.29        1:16.35   
  Uinti Tampere  1:19.67                 
                     
25  Juho Törmä  2005    259  37.34        1:16.77   
  Porin Uimaseura  1:16.06                 
                     
26  Akseli Liukkonen  2005    251  37.47        1:17.52   
  Uinti Tampere  1:18.80                 
                     
27  Oliver Aspholm  2005    249  37.99        1:17.70   
  Uinti Tampere  1:17.43                 
                     
28  Daniel Kontula  2005    230  38.38        1:19.79   
  Uinti Tampere  1:19.58                 
                     
29  Topi Salminen  2004    203  39.20        1:23.20   
  Nokian Pyry  1:26.34                 
                     
30  Vilho Okkonen  2006    184  41.72        1:25.96   
  Rauman Uimaseura  1:26.34                 
                     
31  Kalle Heinonen  2006    182  41.13        1:26.26   
  TaTu Tampere  1:28.45                 
                     
32  Tuomas Mäkinen  2005    177  42.11        1:27.03   
  Rauman Uimaseura  1:30.63                 
                     
33  Joona Korpikoski  2007    153  44.50        1:31.40   
  Nokian Pyry  1:31.94                 
                     
34  Georg Aspholm  2008    149  44.62        1:32.24   
  Uinti Tampere  1:43.28                 
                     
35  Tuomo Leinonen  2006    147  44.01        1:32.54   
  Haukiputaan Heitto  1:31.11                 
                     
36  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    146  45.53        1:32.81   
  Uinti Tampere  1:34.84                 
                     
37  Juuso Saarikko  2006    145  45.00        1:33.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.02                 
                     
38  Topias Partinen  2007    145  43.44        1:33.10   
  Joensuun Uimaseura  1:47.51                 
                     
39  Henrik Leinonen  2005    140  45.48        1:34.06   
  Uinti Tampere  1:37.35                 
                     
40  Luka Hirvonen  2006    132  46.50        1:35.99   
  Nokian Pyry  1:36.65                 
                     
41  Leevi Luoma  2005    131  47.53        1:36.22   
  Uinti Tampere  1:43.61                 
                     
42  Castor Trygg  2004    109  49.83        1:42.17   
  Uinti Tampere  1:43.46                 
                     
43  Topi Äikäs  2007    100  49.50        1:45.21   
  Uinti Tampere  1:50.34                 
                     
44  Nikita Zuravljov  2008    96  50.75        1:46.70   
  TaTu Tampere                   
                     
45  Iiro Viskari  2007    93  50.64        1:47.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Tommy Palm  2007    88  53.24        1:49.72   
  Cetus Espoo                   
                     
47  Aapo Harjula  2007    87  54.59        1:50.30   
  Uinti Tampere  2:04.01                 
                     
48  Aleksi Vuohelainen  2007    79  54.96        1:53.71   
  Uinti Tampere  2:02.48                 
                     
Kasper Kaskela  2004              DNS   
  Uinti Tampere  1:41.16                 
                     
Leo Mannonen  2007              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Alex Hamilton  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  1:53.17                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Justus Veneskoski  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Luukas Kallio  2005              DSQ   
  Uinti Tampere  1:39.89                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Mikhail Vilesov  2005              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:24.40                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Onni-Pekka Hirvonen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  2:03.35                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
Sauli Gummerus  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:41.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:13 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Norismaa  1995    643  31.15  1:06.66  1:42.59    2:19.87   
  Uinti Tampere  2:12.50                 
                     
Heta Känkänen  2001    431  34.19  1:14.91  1:58.15    2:39.82   
  Porin Uimaseura  2:38.99                 
                     
Mari Kausiala  1997    425  33.19  1:12.42  1:54.65    2:40.61   
  TaTu Tampere  2:38.30                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    346  35.03  1:18.00  2:05.61    2:51.91   
  Haukiputaan Heitto  2:54.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:16 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997    633  27.59  59.59  1:33.08    2:06.43   
  Uinti Tampere  2:07.04                 
                     
Werneri Koskinen  1998    533  28.58  1:01.97  1:36.72    2:13.82   
  Uinti Tampere  2:10.43                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    518  29.69  1:04.56  1:40.35    2:15.13   
  Joensuun Uimaseura  2:14.67                 
                     
Alexander Kislitsyn  2001    497  29.54  1:03.51  1:38.86    2:16.97   
  Swimming Jyväskylä  2:30.23                 
                     
Veeti Veijonen  2001    388  32.11  1:09.84  1:48.93    2:28.78   
  Swimming Jyväskylä  2:28.11                 
                     
Urho Lyytinen  2003    368  32.70  1:10.88  1:51.80    2:31.47   
  Uinti Tampere  2:29.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -Uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:54   
  Järjestäjä  TATU Tampere ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 syyskuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Grönvall  2000    704  29.75        1:04.55   
  Uinti Tampere  1:05.37                 
                     
Selma Soininen  1999    685  29.89        1:05.17   
  Kampuksen Plaani  1:07.74                 
                     
Sini Koivu  1999    666  30.03        1:05.76   
  Cetus Espoo  1:03.38                 
                     
Nea Rinne  1995    656  30.97        1:06.10   
  Cetus Espoo  1:04.24                 
                     
Mila Manner  2001    652  30.83        1:06.22   
  Uinti Tampere  1:05.67                 
                     
Amanda Suihkonen  1995    622  29.98        1:07.27   
  TaTu Tampere  1:07.75                 
                     
Emma Nieminen  1996    618  30.78        1:07.44   
  Swimming Jyväskylä  1:05.33                 
                     
Marlene Niemi  1992    614  30.80        1:07.57   
  Kampuksen Plaani                   
                     
Roosa Mäkinen  1999    607  31.02        1:07.82   
  Uinti Tampere  1:07.30                 
                     
10  Emma von Dickoff  2002    584  32.09        1:08.71   
  Uinti Tampere  1:12.35                 
                     
11  Annika Karinkanta  2000    581  31.71        1:08.81   
  TaTu Tampere  1:09.75                 
                     
12  Iida-Maria Rantanen  1998    571  31.23        1:09.21   
  Oulun Uinti 1906  1:10.87                 
                     
13  Enni Lahtinen  2002    568  32.25        1:09.36   
  Uinti Tampere  1:11.42                 
                     
14  Jenni Lampi  2000    555  31.77        1:09.90   
  Swimming Jyväskylä  1:07.13                 
                     
15  Ina Pollari  2002    550  31.29        1:10.09   
  Uinti Tampere  1:06.52                 
                     
16  Janina Ollikainen  2000    547  32.43        1:10.24   
  Porin Uimaseura  1:11.37                 
                     
17  Heini Hammar  1999    546  32.45        1:10.25   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Armi Auvinen  2000    543  31.59        1:10.38   
  Uinti Tampere  1:13.57                 
                     
19  Ella-Noora Haanpää  1998    535  31.98        1:10.74   
  Rauman Uimaseura  1:09.34                 
                     
20  Jessica Mäkinen  2004    534  33.33        1:10.79   
  Uinti Tampere  1:14.18                 
                     
21  Aino Mononen  2001    529  31.47        1:11.01   
  Joensuun Uimaseura  1:09.87                 
                     
22  Ronja Riihinen  2000    525  34.02        1:11.19   
  Cetus Espoo  1:10.62                 
                     
23  Aino Jussila  2000    519  31.63        1:11.47   
  Uinti Tampere  1:12.41                 
                     
24  Siiri Mätäsjärvi  2004    510  33.60        1:11.87   
  Uinti Tampere  1:17.98                 
                     
25  Anna Rantanen  2001    505  33.25        1:12.14   
  Uinti Tampere  1:11.73                 
                     
26  Frida Ekman  2004    494  34.68        1:12.66   
  Uinti Tampere  1:25.63                 
                     
27  Peppi Palokangas  2002    488  33.01        1:12.97   
  Swimming Jyväskylä  1:11.03                 
                     
28  Noora Poutanen  1999    482  32.88        1:13.27   
  TaTu Tampere  1:08.14                 
                     
29  Jessika Liimatta  2004    480  34.10        1:13.33   
  TaTu Tampere  1:15.43                 
                     
30  Santra Nieminen  2004    476  33.74        1:13.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
31  Noora Kylmämetsä  2004    472  34.32        1:13.75   
  Uinti Tampere  1:24.38                 
                     
32  Aada Hakala  2004    472  34.75        1:13.78   
  Uinti Tampere  1:17.75                 
                     
32  Vivian Heräjärvi  2001    472  33.80        1:13.78   
  Kampuksen Plaani                   
                     
34  Salla Rantala  2004    471  34.44        1:13.83   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Ella Ekman  2003    466  33.02        1:14.05   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Anni Matikainen  2001    466  34.20        1:14.09   
  Nokian Pyry  1:14.92                 
                     
37  Melinda Moilanen  2000    465  34.57        1:14.13   
  Joensuun Uimaseura  1:14.10                 
                     
38  Emmi Manninen  2004    461  34.88        1:14.34   
  Uinti Tampere  1:21.00                 
                     
39  Sini Korin  2003    451  34.32        1:14.87   
  Uinti Tampere  1:12.71                 
                     
40  Aino Lepola  2005    445  33.18        1:15.22   
  TaTu Tampere  1:21.94                 
                     
41  Essi Turkki  2004    444  36.29        1:15.28   
  Uinti Tampere  1:23.40                 
                     
42  Oona Ahinko  2001    442  36.40        1:15.40   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.39                 
                     
43  Anni-Maria Laakso  2003    441  35.21        1:15.42   
  Kampuksen Plaani  1:16.20                 
                     
44  Iiris Isokoski  2003    438  34.94        1:15.60   
  Haukiputaan Heitto  1:20.67                 
                     
45  Ronja Myllykallio  2003    438  34.49        1:15.63   
  Uinti Tampere  1:16.62                 
                     
46  Elina Gavrilov  2004    429  35.07        1:16.13   
  Joensuun Uimaseura  1:19.37                 
                     
47  Ruusa Eiserbeck  2001    423  34.69        1:16.52   
  Joensuun Uimaseura  1:17.69                 
                     
48  Minea Wiren  2003    422  36.73        1:16.55   
  Nokian Pyry  1:19.64                 
                     
49  Ida Töyrylä  2004    421  34.65        1:16.61   
  Uinti Tampere  1:16.28                 
                     
50  Sanni Salmi  2003    414  35.04        1:17.03   
  Uinti Tampere  1:19.44                 
                     
51  Anni Koivula  2003    414  35.27        1:17.06   
  Nokian Pyry  1:16.53                 
                     
52  Melissa Virtanen  2004    406  35.69        1:17.54   
  Uinti Tampere  1:23.19                 
                     
53  Siiri Toiva  2002    405  36.36        1:17.63   
  Nokian Pyry                   
                     
54  Elina Palojärvi  2002    400  34.56        1:17.94   
  Uinti Tampere  1:20.05                 
                     
55  Saana Järvinen  2003    396  36.83        1:18.20   
  Kampuksen Plaani  1:20.22                 
                     
56  Enna Eho  2004    395  36.03        1:18.24   
  Uinti Tampere  1:25.73                 
                     
57  Nelli Lehmijoki  2005    385  36.14        1:18.92   
  Nokian Pyry  1:21.68                 
                     
58  Ilona Niemi  2005    372  38.18        1:19.84   
  Uinti Tampere                   
                     
59  Veera Laakkonen  2003    370  37.43        1:19.98   
  Kampuksen Plaani  1:21.80                 
                     
60  Liisa Siikala  2003    370  37.02        1:20.00   
  Uinti Tampere  1:26.35                 
                     
61  Emmi Lapikisto  2005    369  38.78        1:20.05   
  Uinti Tampere  1:27.76                 
                     
62  Emma Lähteenmäki  2004    367  37.25        1:20.20   
  Uinti Tampere  1:28.48                 
                     
63  Wilma Lassila  2004    364  36.06        1:20.43   
  TaTu Tampere  1:32.15                 
                     
64  Ella Nore  2002    361  37.53        1:20.65   
  Porin Uimaseura  1:20.96                 
                     
65  Vilja Laaksonen  2002    360  35.81        1:20.71   
  Järvenpään Uintiklubi  1:19.30                 
                     
66  Kreetta Somero  2004    357  35.78        1:20.97   
  Lahden Kaleva  1:22.89                 
                     
67  Ella Sipola  2005    349  39.39        1:21.58   
  Haukiputaan Heitto  1:24.77                 
                     
68  Hanni Koski  2007    348  37.82        1:21.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.46                 
                     
69  Aino Kunelius  2005    345  38.99        1:21.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:28.01                 
                     
70  Susanna Uitto  2004    342  39.23        1:22.15   
  Uinti Tampere  1:27.25                 
                     
71  Elena Surakka  2005    340  37.42        1:22.26   
  Uinti Tampere  1:32.74                 
                     
72  Siiri Levonoja  2004    337  39.29        1:22.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
73  Ranja Ruotoistenmäki  2004    337  37.82        1:22.55   
  Uinti Tampere  1:26.08                 
                     
74  Soile Auvinen  2002    335  37.86        1:22.68   
  Uinti Tampere  1:21.11                 
                     
75  Kaisu Leinonen  2005    334  38.83        1:22.78   
  Uinti Tampere  1:35.59                 
                     
76  Ronja Mustalahti  2004    331  38.83        1:22.97   
  Nokian Pyry  1:26.58                 
                     
77  Milana Virtanen  2006    322  39.37        1:23.74   
  Uinti Tampere                   
                     
78  Hilma Husari  2004    321  38.48        1:23.87   
  Nokian Pyry  1:24.32                 
                     
79  Erica Tomperi  2004    321  38.76        1:23.88   
  Nokian Pyry  1:21.88                 
                     
80  Nella Kortteinen  2007    319  38.13        1:24.02   
  Uinti Tampere  1:29.63                 
                     
81  Jessika Lampinen  2006    317  39.95        1:24.23   
  Kampuksen Plaani  1:34.40                 
                     
82  Emilia Peuhkurinen  2005    311  38.69        1:24.71   
  Uinti Tampere  1:44.56                 
                     
83  Inka Hämäläinen  2007    310  41.47        1:24.88   
  Joensuun Uimaseura  1:36.65                 
                     
84  Joanna Salonen  2006    306  38.47        1:25.21   
  Uinti Tampere  1:39.76                 
                     
85  Elle Axén  2004    294  37.96        1:26.31   
  Uinti Tampere  1:30.52                 
                     
86  Anni Haavisto  2002    294  38.22        1:26.35   
  Vesihelmen Uimaseura  1:24.45                 
                     
87  Veera Olli  2005    290  41.17        1:26.78   
  Uinti Tampere  1:39.95                 
                     
88  Aino Ruottinen  2007    289  40.89        1:26.88   
  Uinti Tampere  1:34.89                 
                     
89  Iida Peuraniemi  2002    288  41.48        1:26.93   
  TaTu Tampere  1:28.06                 
                     
90  Lyyli Järvi  2007    279  41.39        1:27.82   
  Porin Uimaseura  1:28.38                 
                     
91  Merete Lätti  2006    271  43.62        1:28.67   
  Joensuun Uimaseura  1:35.19                 
                     
92  Saana Keskinen  2005    269  42.14        1:28.97   
  Uinti Tampere  1:31.06                 
                     
93  Viivi Pesonen  2006    268  41.08        1:29.10   
  Joensuun Uimaseura  1:35.21                 
                     
94  Amanda Ahmaoja  2005    262  40.10        1:29.78   
  Porin Uimaseura  1:44.05                 
                     
95  Riikka Broman  2006    258  42.67        1:30.21   
  Nokian Pyry  1:39.51                 
                     
96  Emmiina Eho  2007    255  40.74        1:30.53   
  Uinti Tampere                   
                     
97  Ida Heino  2000    251  42.87        1:31.07   
  Porin Uimaseura  1:28.63                 
                     
98  Venla Vuorivirta  2005    244  41.71        1:31.92   
  Uinti Tampere  1:43.59                 
                     
99  Viivi Kiiveri  2006    243  43.06        1:32.05   
  Uinti Tampere                   
                     
100  Sofia Mustonen  2006    234  44.50        1:33.14   
  TaTu Tampere                   
                     
101  Oona Turunen  2006    233  44.39        1:33.35   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.34                 
                     
102  Veera Rantala  2006    230  42.63        1:33.73   
  Uinti Tampere                   
                     
103  Peppi Peltotalo  2006    224  44.40        1:34.46   
  Uinti Tampere                   
                     
104  Soila Nevalainen  2005    222  47.07        1:34.81   
  Uinti Tampere  1:46.87                 
                     
105  Nella Pesonen  2006    214  47.06        1:35.93   
  Uinti Tampere                   
                     
106  Neri Lätti  2007    211  46.83        1:36.48   
  Joensuun Uimaseura  1:43.79                 
                     
107  Nelli Lehtonen  2006    208  46.90        1:36.93   
  Uinti Tampere  1:41.07                 
                     
108  Linda Grönlund  2003    198  47.11        1:38.45