2020-05-30   14:07:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 6/10-2018

Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  06 oktober 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 oktober 2018         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nyborg Drenge 1    339          1:58.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Jonas Lykke Sandison  2004      26.13        26.13   
  Teodor Thuelund  2005      31.68        57.81   
  Piotr Stadnicki  2004      29.74        1:27.55   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      30.89        1:58.44   
                     
Svendborg Drenge 1    278          2:06.54   
  Svendborg Svømme Klub                   
  Jim Louis Thomsen  2005      33.39        33.39   
  Mads Kristensen  2005      32.09        1:05.48   
  William Romer Jørgensen  2005      31.91        1:37.39   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      29.15        2:06.54   
                     
Nyborg Drenge 2    266          2:08.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Frederik Nielsen  2006      31.78        31.78   
  Mathias Lykke Sandison  2007      30.82        1:02.60   
  Oskar Mühring  2006      33.05        1:35.65   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      32.75        2:08.40   
                     
K2 Drenge 2    246          2:11.66   
  Ringe Svømme Klub                   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      31.92        31.92   
  Julius Schier  2006      33.54        1:05.46   
  Tobias Damsgaard  2006      33.32        1:38.78   
  Peter Kristensen  2007      32.88        2:11.66   
                     
Frem Drenge 1    245          2:11.90   
  Frem Odense  2:00.00                 
  Kasper Duch  2005      31.44        31.44   
  Oliver Londero  2004      30.76        1:02.20   
  Abdelrahman Doudar  2005      35.34        1:37.54   
  Ahmed Tabesh  2003      34.36        2:11.90   
                     
H2O Lobsters    195          2:22.33   
  H2Odense                   
  Sebastian N Andersen  2004      31.45        31.45   
  Ludvig L. Møller  2006      35.08        1:06.53   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      37.66        1:44.19   
  Nicklas Bay Rasmussen  2007      38.14        2:22.33   
                     
Frem Drenge 2    156          2:33.26   
  Frem Odense  2:00.00                 
  Harald Heyde Engvad  2007      37.16        37.16   
  Anders Hammam Saayda  2006      39.95        1:17.11   
  Johannes Erik Geisler  2006      38.82        1:55.93   
  Josef Assing Hvidt  2006      37.33        2:33.26   
                     
K2 Drenge    107          2:53.92   
  Ringe Svømme Klub                   
  Rasmus Bjerre  2008      42.57        42.57   
  Mathias Møller Nielsen  2008      47.67        1:30.24   
  Laurits Damsted Lund  2007      41.72        2:11.96   
  Noah Á Fløtti Thomsen  2007      41.96        2:53.92   
                     
H2O Clownfish    104          2:55.58   
  H2Odense                   
  Vicent Kirk Bonné  2006      45.76        45.76   
  Louis Stæhr Bentsen  2010      47.76        1:33.52   
  Gustav Bøttiger  2008      43.29        2:16.81   
  Jonas Bergmann  2006      38.77        2:55.58   
                     
10  Rsk Talent Drenge    72          3:17.69   
  Ringe Svømme Klub                   
  Christoffer Rose Skaastru  2005      44.85        44.85   
  Aksel Damsted Lund  2009      1:04.09        1:48.94   
  Jannik Kjellerup  2009      57.78        2:46.72   
  Nikolaj Kiel Johansen  2003      30.97        3:17.69   
                     
Nyborg Drenge 4              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Sebastian Rahr  2006                 
  Gilbert Eskildsen  2008                 
  Alexander Kirk  2008                 
  Hjalte Møller Carlsen  2008              DNS   
                     
Nyborg Drenge 5              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Frem Drenge Talent              DSQ  Tyvstart 
  Frem Odense  2:00.00                 
  Malthe Bak Wallentin  2008      40.42        40.42   
  Malthe Petersen  2008      47.72        1:28.14   
  Emil A. Larsen  2007      47.86        2:16.00   
                     
Nyborg Drenge 3              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 oktober 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark