2020-05-26   16:05:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Wiuff  2000    637          28.38   
  JGI Svømning  27.61                 
Karoline Barrett  2002    631          28.47   
  Greve Svømmeklub  27.03                 
Liva Schmid  2000    622          28.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.41                 
Sofie Bruun Høvring  2004    621          28.62   
  VAT Copenhagen-MK31  28.35                 
Anne Føyn  2002    605          28.87   
  Hørsholm Svømmeforening  28.15                 
Gro Grinda Rasmussen  2003    597          29.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.41                 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    586          29.19   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.75                 
Andrea Paaske  2001    582          29.26   
  JGI Svømning  28.74                 
Julie K Rose  2003    578          29.32   
  Sigma Swim Allerød  29.79                 
10  Vera Staun Hansen  1999    576          29.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.76                 
11  Amalie Kruse Enemærke  2003    569          29.48   
  Herlev Svømning  29.55                 
12  Marie Voigt Lauridsen  1995    562          29.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.39                 
13  Astrid M. Østergaard  2004    559          29.65   
  Gentofte Svømme Klub  29.85                 
14  Asta Poulsen Dolan  2004    557          29.68   
  Gentofte Svømme Klub  29.29                 
15  Clara Rybak-Andersen  2003    553          29.76   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
16  Victoria Vorm  2001    551          29.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.94                 
17  Anna Wrist-Elkjær  2003    539          30.01   
  Herlev Svømning  30.19                 
18  Ida Maria Nielsen  2000    536          30.07   
  Holbæk Svømme Klub  29.66                 
19  Maria Lund  2003    530          30.18   
  Sigma Swim Birkerød  30.66                 
20  Ingrid Bo Andersen  2001    528          30.21   
  JGI Svømning  29.06                 
21  Emma Bjørnholdt  2000    523          30.31   
  Lyngby Svømmeklub  29.81                 
22  Melanie Eggertsen  2002    516          30.44   
  Nakskov Svømme Klub  29.86                 
22  Sofie Maagøe  2003    516          30.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.59                 
24  Laura Lange  2001    514          30.49   
  Hvidovre Svømmeklub  29.52                 
25  Mia Rindshøj  2003    513          30.51   
  Gentofte Svømme Klub  29.78                 
26  Zara Wendel  2002    506          30.65   
  Holbæk Svømme Klub  29.76                 
27  Ella Stenholt  2003    505          30.66   
  Lyngby Svømmeklub  30.17                 
28  Elena Westmark Holm  2003    501          30.75   
  Hørsholm Svømmeforening  30.45                 
29  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    499          30.78   
  Herlev Svømning  30.27                 
30  Josephine Holst Vinther  2004    498          30.81   
  Gentofte Svømme Klub  30.75                 
30  Kaja Aunstrup  1998    498          30.81   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.67                 
32  Clara Carlquist  2003    497          30.84   
  Gentofte Svømme Klub  30.28                 
33  Freya Nørlund Wentzel  2003    495          30.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.55                 
34  Cathrine Toftelund Larsen  2003    489          31.00   
  Lyngby Svømmeklub  31.07                 
35  Sara Damkjær Bartels  2004    486          31.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.47                 
36  Laura Borre Jacobsen  2004    484          31.11   
  Lyngby Svømmeklub  30.64                 
37  Malou Soelberg  2004    481          31.16   
  Gentofte Svømme Klub  30.86                 
38  Kajsa G. Christensen  2004    480          31.19   
  Sigma Swim Birkerød  30.23                 
39  Luna Trojlsgaard  2004    474          31.32   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.14                 
40  Thippe de Neergaard  2003    470          31.40   
  VAT Copenhagen-MK31  30.38                 
41  Klara Reeh  1999    468          31.45   
  Lyngby Svømmeklub  29.94                 
42  Anna Nørskov  2004    466          31.50   
  Søllerød Svømmeklub  31.14                 
43  Lærke Rask Sander  2002    464          31.54   
  VAT Copenhagen-MK31  28.58                 
44  Josefine Arbo Sørensen  2004    461          31.61   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.25                 
45  Frederikke Falk-List  2004    461          31.62   
  Gentofte Svømme Klub  30.43                 
46  Olivia Lildballe Møller  2004    458          31.69   
  Køge Svømmeklub  31.09                 
47  Katrine Bonefeld  2004    455          31.74   
  Sigma Swim Birkerød  31.63                 
48  Kathrine Sofie Jensen  2003    455          31.75   
  Køge Svømmeklub  31.08                 
49  Amalie Michelsen  2003    452          31.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.21                 
50  Olivia Augustinus  2004    450          31.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.11                 
51  Katja Skovdal Lorentzen  2003    447          31.94   
  Solrød Svømmeklub  31.08                 
52  Emma Bækgaard  2002    446          31.96   
  Herlufsholm Svømmeklub  30.33                 
53  Fiona Andrea Have  2004    438          32.15   
  Lyngby Svømmeklub  31.99                 
54  Wilma Anker  2004    422          32.57   
  Ringsted Svømme Klub  31.59                 
55  Lærke Vinneck Hansen  2004    388          33.49   
  Lyngby Svømmeklub  31.96                 
56  Freja Petersen  2000    303          36.34   
  Vordingborg Svømme Klub  32.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark