2021-04-10   21:30:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub    30.28  1:09.47  1:52.14    2:25.28   
Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.45  1:06.93  1:52.78    2:25.47   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    32.18  1:12.17  1:52.52    2:26.07   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.84  1:11.22  1:53.27    2:26.18   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    31.74  1:12.37  1:53.63    2:28.55   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.11  1:12.31  1:54.46    2:29.11   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby    31.35  1:08.73  1:54.60    2:29.44   
Emil Søby  2004  Tune I.F. Svømmeafdeling    32.85  1:12.38  1:56.58    2:29.78   
Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    32.18  1:12.07  1:56.41    2:30.95   
10  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    32.39  1:11.72  1:59.43    2:31.67   
11  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    32.54  1:11.19  1:58.58    2:32.96   
12  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    32.67  1:13.61  2:00.20    2:33.51   
13  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    33.93  1:14.92  1:58.45    2:34.02   
14  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub    33.00  1:15.41  1:59.54    2:36.30   
15  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub    34.18  1:16.60  1:59.93    2:37.61   
16  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.48  1:15.01  1:58.78    2:37.70   
17  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.86  1:15.67  2:02.86    2:38.04   
18  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.20  1:15.00  2:03.17    2:38.29   
19  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    35.93  1:15.79  2:02.71    2:38.72   
20  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    33.12  1:16.40  2:03.74    2:38.96   
21  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.46  1:16.00  2:04.25    2:39.15   
22  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    35.60  1:18.02  2:04.85    2:39.44   
23  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    36.99  1:19.99  2:04.57    2:41.72   
24  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    36.71  1:19.49  2:05.16    2:45.70   
25  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svømmeklub    37.52  1:21.09  2:08.82    2:47.79   
August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 EFB V. 75m 
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.19  1:11.03  1:54.20    2:28.14   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.52  1:10.65  1:53.95    2:28.44   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.84  1:13.39  1:57.75    2:31.46   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    34.86  1:15.31  2:01.05    2:37.94   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    36.09  1:16.01  2:05.43    2:39.50   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.33  1:17.17  2:05.12    2:40.96   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    38.64  1:21.05  2:06.74    2:43.83   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.60  1:20.74  2:09.10    2:46.88   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    37.11  1:20.54  2:12.02    2:48.48   
10  Mathias Olsen  2005  Greve Svømmeklub    37.64  1:24.97  2:11.80    2:50.02   
11  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.98  1:23.41  2:12.50    2:50.84   
12  Marius Mains  2005  Ishøj Svømme Klub    37.33  1:21.13  2:10.97    2:51.13   
13  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.63  1:25.27  2:13.55    2:51.53   
14  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    42.25  1:27.99  2:17.80    2:56.02   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  SW 7.2 bry sta p ryg 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør            DSQ  SW 9.4 ryg afs p mav 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner