2021-04-13   01:05:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    30.10  1:07.80  1:49.13    2:21.53   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    32.50  1:11.17  1:56.35    2:31.29   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.98  1:15.85  2:03.11    2:38.78   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.16  1:14.55  2:04.06    2:38.80   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.24  1:18.57  2:02.67    2:39.54   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.57  1:15.98  2:01.97    2:40.39   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    35.64  1:15.43  2:04.80    2:40.83   
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    33.42  1:15.17  2:04.07    2:41.68   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    33.31  1:15.16  2:05.19    2:42.57   
10  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.31  1:20.82  2:05.58    2:42.88   
11  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    36.89  1:20.65  2:05.34    2:43.16   
12  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    35.07  1:16.87  2:07.24    2:43.22   
13  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    36.59  1:21.11  2:06.68    2:43.88   
14  Selma V Studnitz Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.61  1:16.21  2:05.84    2:43.93   
15  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    35.83  1:16.58  2:08.41    2:45.04   
16  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.57  1:22.06  2:10.90    2:47.55   
17  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.95  1:20.27  2:10.21    2:48.16   
18  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.58  1:19.94  2:10.20    2:48.28   
19  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub    37.16  1:19.07  2:10.55    2:48.60   
20  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    36.59  1:21.17  2:11.91    2:49.26   
21  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    35.68  1:18.67  2:08.66    2:49.56   
22  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    39.41  1:22.93  2:13.01    2:49.72   
23  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    36.33  1:20.95  2:13.54    2:52.12   
24  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.06  1:26.48  2:14.20    2:52.25   
25  Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.70  1:21.27  2:14.84    2:53.63   
26  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    36.13  1:20.39  2:15.98    2:56.22   
27  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.88  1:22.63  2:17.93    2:56.68   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub              Akut Syg 
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    33.29  1:16.02  1:59.39    2:38.62   
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svømmeklub    33.50  1:14.77  2:01.53    2:39.25   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svømmeklub    34.49  1:15.42  2:03.63    2:40.51   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    33.75  1:16.68  2:04.44    2:41.15   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.56  1:19.09  2:05.26    2:42.40   
Alma Møller-Ern  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.54  1:16.79  2:04.52    2:43.55   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  Greve Svømmeklub    35.53  1:18.19  2:08.79    2:44.32   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub    36.77  1:18.24  2:08.22    2:45.25   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    34.83  1:19.99  2:07.80    2:45.95   
10  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.72  1:21.88  2:09.99    2:48.28   
11  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    35.77  1:21.89  2:11.00    2:50.01   
12  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub    39.32  1:23.40  2:12.21    2:50.96   
13  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.39  1:23.07  2:14.45    2:51.12   
14  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.04  1:21.17  2:13.19    2:51.28   
15  Freja Juul  2006  Næstved IF    38.40  1:22.92  2:11.12    2:51.87   
16  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.58  1:23.64  2:14.48    2:51.88   
17  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    39.32  1:24.85  2:12.74    2:52.50   
18  Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    38.96  1:25.65  2:14.89    2:53.89   
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  Greve Svømmeklub    39.61  1:25.46  2:12.19    2:54.53   
20  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.80  1:23.52  2:16.39    2:55.65   
21  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.84  1:20.69  2:15.82    2:55.90   
22  Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub    36.74  1:23.08  2:16.76    2:56.43   
23  Nicole Damhøj Andersen  2006  Greve Svømmeklub    36.83  1:22.55  2:16.82    2:56.86   
24  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    40.71  1:28.55  2:16.59    2:57.02   
25  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.94  1:26.90  2:17.26    2:58.07   
26  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.11  1:26.39  2:19.43    2:58.60   
27  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.95  1:27.17  2:19.70    3:00.64   
28  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.61  1:27.36  2:21.57    3:00.71   
29  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.22  1:30.24  2:19.49    3:01.99   
30  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svømmeklub    40.64  1:26.52  2:19.88    3:02.68   
31  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.39  1:30.09  2:24.92    3:05.25   
32  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    42.69  1:30.18  2:23.13    3:06.92   
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svømmeklub    44.10  1:32.66  2:27.03    3:07.52   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 7.1 2flyben V.100 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 6.4 EFB V.75m 
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  SW 6.4 EFB V. 75m 
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            DSQ  SW 6.5 og 9.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner