2019-10-18   10:43:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sälsimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 1, 25m Frisim Damer 0-8 - Final
Sponsor: Primus Juridik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap 22.20
2 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap 0.85 22.48 +0.28
3 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap 27.13 +4.93
4 Marion Laurin 2010 Njurunda Simsällskap 30.40 +8.20
5 Emma Sjölund 2010 Njurunda Simsällskap 35.64 +13.44
6 Molly Modin 2011 Njurunda Simsällskap 35.70 +13.50
7 My Edström 2011 KFUK-KFUM Kometerna 44.48 +22.28
Grenen officiell:  2018-10-20 14:41:28
2018-10-20 14:53:01 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 2, 25m Frisim Herrar 0-8 - Final
Sponsor: Bygger Nu i Sverige AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Ku-Ringström 2010 Bollnäs Simsällskap 18.37
2 Elis Nilsson 2010 Söderhamns Simsällskap 0.63 19.23 +0.86
3 Edvin  Bengtsson 2010 Bollnäs Simsällskap 0.77 19.68 +1.31
4 Phoenix Stenling 2010 Njurunda Simsällskap 20.78 +2.41
5 Malte Nordin 2010 Njurunda Simsällskap 33.97 +15.60
Grenen officiell:  2018-10-20 14:41:23
2018-10-20 14:57:24 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 3, 25m Bröstsim Damer 9-10 - Final
Sponsor: Nordic Road Safety
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.87 21.56
2 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap 0.68 21.58 +0.02
3 Olivia Palin 2008 Njurunda Simsällskap 22.37 +0.81
4 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir 0.81 22.70 +1.14
5 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 0.61 23.47 +1.91
6 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap 23.62 +2.06
7 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.63 24.34 +2.78
8 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 24.43 +2.87
9 Juno Domeij 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.66 24.68 +3.12
10 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir 0.81 24.82 +3.26
11 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap 25.39 +3.83
12 Nathalie Eriksson 2009 Njurunda Simsällskap 25.56 +4.00
13 Jonna Olsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 26.03 +4.47
14 Celia Englund 2008 Hudiksvalls Simsällskap 26.52 +4.96
15 Lovisa Remén 2008 Härjedalens Simklubb 26.98 +5.42
16 Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.75 27.33 +5.77
17 Ida Käller 2009 Hudiksvalls Simsällskap 30.12 +8.56
18 Li Risberg 2008 Njurunda Simsällskap 30.27 +8.71
19 Sigrid A Sölvestål 2009 Njurunda Simsällskap 0.63 31.31 +9.75
20 Doris Meijer 2008 KFUK-KFUM Kometerna 31.82 +10.26
21 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap 33.97 +12.41
- Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap DSQ
- Tyra Gustafsson 2008 Härjedalens Simklubb 0.82 DSQ
- Alice Höglund 2008 Kramfors-Alliansen DSQ
- Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap 0.65 DSQ
- Kate Karlsson 2008 Dorotea IF 0.65 DSQ
- Molly Nyberg 2008 Simklubben Ägir DSQ
- Jennielee Oppgård 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.50 DSQ
- Majken  Gidlund 2008 Höga Kustens Simsällskap DSQ
- Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap DSQ
- Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir 0.93 DSQ
- Laura Connell 2008 KFUK-KFUM Kometerna 0.94 DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 14:52:51
2018-10-20 15:06:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 4, 25m Bröstsim Herrar 9-10 - Final
Sponsor: Spikarna Förvaltning
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo  Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap 20.97
2 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap 23.58 +2.61
3 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap 0.84 26.55 +5.58
4 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap 0.65 26.89 +5.92
5 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.81 27.28 +6.31
6 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap 28.39 +7.42
7 Hugo Ernqvist 2008 Njurunda Simsällskap 28.82 +7.85
8 Amadee manikizigo 2008 Njurunda Simsällskap 41.94 +20.97
- Vide Starrin 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.84 DSQ
- Edvin Lövström 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.55 DSQ
- Carl Wilson 2008 Njurunda Simsällskap 0.80 DSQ
- Nevin Almqvist 2009 Njurunda Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 15:02:45
2018-10-20 15:04:17 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 5, 100m Ryggsim Damer 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Sysadm
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nea Hjortsberg 2004 Simklubben Ägir 0.63 1:08.65
50m: 33.23
100m: 1:08.65
(35.42)
2 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.75 1:18.69 +10.04
50m: 37.63
100m: 1:18.69
(41.06)
3 Leia Beijron 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.95 1:20.62 +11.97
50m: 39.93
100m: 1:20.62
(40.69)
4 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap 0.70 1:21.48 +12.83
50m: 39.20
100m: 1:21.48
(42.28)
5 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap 0.78 1:21.66 +13.01
50m: 38.96
100m: 1:21.66
(42.70)
6 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir 0.71 1:22.99 +14.34
50m: 39.77
100m: 1:22.99
(43.22)
7 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap 0.76 1:24.40 +15.75
50m: 40.71
100m: 1:24.40
(43.69)
8 Agnes Pettersson 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.68 1:25.80 +17.15
50m: 41.04
100m: 1:25.80
(44.76)
9 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 0.87 1:26.40 +17.75
50m: 41.42
100m: 1:26.40
(44.98)
10 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap 0.73 1:27.04 +18.39
50m: 41.81
100m: 1:27.04
(45.23)
11 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.83 1:27.48 +18.83
50m: 42.54
100m: 1:27.48
(44.94)
12 Tuva Wallskog 2004 Simklubben Ägir 0.83 1:28.27 +19.62
50m: 41.94
100m: 1:28.27
(46.33)
13 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb 0.28 1:28.81 +20.16
50m: 44.53
100m: 1:28.81
(44.28)
14 Agnes Sundqvist 2005 Söderhamns Simsällskap 0.63 1:30.83 +22.18
50m: 45.07
100m: 1:30.83
(45.76)
15 Alva  Lövström 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.76 1:31.43 +22.78
50m: 44.67
100m: 1:31.43
(46.76)
16 Elin Jönsson 2004 Njurunda Simsällskap 0.70 1:32.66 +24.01
50m: 44.33
100m: 1:32.66
(48.33)
17 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap 0.76 1:34.41 +25.76
50m: 44.98
100m: 1:34.41
(49.43)
18 Elin Lindkvist 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.55 1:41.64 +32.99
50m: 48.57
100m: 1:41.64
(53.07)
19 Alva  Käller 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.73 1:43.01 +34.36
50m: 1:43.01
20 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.82 1:44.69 +36.04
50m: 50.21
100m: 1:44.69
(54.48)
21 Vilja Norberg 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.99 1:46.07 +37.42
50m: 1:46.07
22 Linnea  Ljung 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.86 1:48.63 +39.98
50m: 51.43
100m: 1:48.63
(57.20)
Grenen officiell:  2018-10-20 15:24:59
Event 5, 100m Ryggsim Damer 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Sysadm
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 0.74 1:04.56
50m: 31.91
100m: 1:04.56
(32.65)
2 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap 0.79 1:10.87 +6.31
50m: 34.47
100m: 1:10.87
(36.40)
3 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap 0.60 1:15.75 +11.19
50m: 36.77
100m: 1:15.75
(38.98)
4 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap 0.90 1:20.01 +15.45
50m: 38.58
100m: 1:20.01
(41.43)
5 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap 0.67 1:20.60 +16.04
50m: 38.82
100m: 1:20.60
(41.78)
6 Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb 0.87 1:22.39 +17.83
50m: 1:22.39
7 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap 0.86 1:23.98 +19.42
50m: 40.21
100m: 1:23.98
(43.77)
8 Maja Bostedt 2003 Härnösands Simsällskap 0.63 1:26.26 +21.70
50m: 41.26
100m: 1:26.26
(45.00)
Grenen officiell:  2018-10-20 15:24:59
2018-10-20 15:29:48 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 6, 100m Ryggsim Herrar 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Abetula AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap 0.73 1:14.77
50m: 35.46
100m: 1:14.77
(39.31)
2 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap 0.79 1:15.57 +0.80
50m: 36.75
100m: 1:15.57
(38.82)
3 Erik Sundman 2005 Söderhamns Simsällskap 0.81 1:25.75 +10.98
50m: 42.38
100m: 1:25.75
(43.37)
4 Erik Palm 2005 Höga Kustens Simsällskap 0.69 1:28.12 +13.35
50m: 43.45
100m: 1:28.12
(44.67)
5 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir 0.84 1:30.49 +15.72
50m: 42.23
100m: 1:30.49
(48.26)
6 Sebastien Sundkvist 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.72 1:36.68 +21.91
50m: 45.53
100m: 1:36.68
(51.15)
7 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.77 1:37.26 +22.49
50m: 46.36
100m: 1:37.26
(50.90)
8 Linus Almberg 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.71 1:41.27 +26.50
50m: 49.13
100m: 1:41.27
(52.14)
- Erik Persson 2005 Härnösands Simsällskap 0.73 DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 15:40:39
Event 6, 100m Ryggsim Herrar 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Abetula AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap 0.71 1:01.35
50m: 29.74
100m: 1:01.35
(31.61)
2 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.72 1:03.62 +2.27
50m: 30.31
100m: 1:03.62
(33.31)
3 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap 0.77 1:10.40 +9.05
50m: 34.27
100m: 1:10.40
(36.13)
4 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.67 1:10.55 +9.20
50m: 33.94
100m: 1:10.55
(36.61)
5 Markus Näsman 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.73 1:10.76 +9.41
50m: 34.17
100m: 1:10.76
(36.59)
6 Josef Nordén 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.82 1:13.48 +12.13
50m: 35.86
100m: 1:13.48
(37.62)
7 Eryk Do 2002 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.74 1:14.40 +13.05
50m: 35.27
100m: 1:14.40
(39.13)
8 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap 0.76 1:22.55 +21.20
50m: 40.15
100m: 1:22.55
(42.40)
Grenen officiell:  2018-10-20 15:40:39
2018-10-20 15:41:05 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 7, 50m Bröstsim Damer 11-12 - Final
Sponsor: Hus & Nyproduktion AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap 40.65
2 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.78 40.83 +0.18
3 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.68 41.03 +0.38
4 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.77 41.40 +0.75
5 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.70 42.20 +1.55
6 Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap 0.66 42.26 +1.61
7 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.81 42.92 +2.27
8 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 43.20 +2.55
9 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap 0.78 44.27 +3.62
10 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.71 44.32 +3.67
11 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 44.75 +4.10
12 Lea Sandbjer Eliasson 2006 Dorotea IF 45.07 +4.42
13 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.78 45.71 +5.06
14 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap 46.93 +6.28
15 Nellie Moström 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.68 46.94 +6.29
16 Emma Hellström 2007 Kramfors-Alliansen 0.80 47.46 +6.81
17 Emma  Mossnelid 2006 Söderhamns Simsällskap 0.76 47.50 +6.85
18 Tea Alamaa 2006 Njurunda Simsällskap 0.57 47.94 +7.29
19 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap 48.10 +7.45
19 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.83 48.10 +7.45
21 Arwen Wannberg 2007 Bollnäs Simsällskap 0.73 48.28 +7.63
22 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 0.80 48.71 +8.06
23 Lovisa Brygt 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.82 48.86 +8.21
24 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap 0.74 49.32 +8.67
25 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap 0.89 49.77 +9.12
26 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.74 51.42 +10.77
27 Ester Lindelöf 2006 Hudiksvalls Simsällskap 0.76 51.76 +11.11
28 Melissa Häreby 2006 Simklubben Ägir 52.36 +11.71
29 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap 0.71 52.95 +12.30
30 Wilma Eriksson 2007 Kramfors-Alliansen 0.91 53.09 +12.44
31 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 53.26 +12.61
32 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir 0.99 53.76 +13.11
32 Emitis Aminiyan 2006 Söderhamns Simsällskap 0.78 53.76 +13.11
34 Myrna Gidlund 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.81 54.01 +13.36
35 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap 0.90 54.28 +13.63
36 Emma Forssbeck 2007 Njurunda Simsällskap 0.47 54.69 +14.04
37 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.78 54.82 +14.17
38 Lilly Utterström 2007 Njurunda Simsällskap 0.84 55.25 +14.60
39 Elsa Olofsson 2007 Höga Kustens Simsällskap 0.87 55.51 +14.86
40 Eva Brigic 2007 Hudiksvalls Simsällskap 0.83 55.66 +15.01
41 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 58.15 +17.50
42 Alexandra Lekander 2006 Härjedalens Simklubb 1:13.08 +32.43
- Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir 0.81 DSQ
- Amelia Jonsson 2006 Dorotea IF 0.66 DSQ
- Bella Trygg Eriksson 2007 Härjedalens Simklubb 0.78 DSQ
- Elma Moberg 2007 Höga Kustens Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 15:42:35
2018-10-20 15:43:13 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 8, 50m Bröstsim Herrar 11-12 - Final
Sponsor: LÅ Maskin
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap 0.88 42.62
2 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap 46.20 +3.58
3 Wilmer Hellberg 2006 Hudiksvalls Simsällskap 0.86 46.67 +4.05
4 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap 0.61 46.79 +4.17
5 Sebastian Svensson 2006 Härjedalens Simklubb 0.80 48.47 +5.85
6 Zed Roos 2006 Kramfors-Alliansen 0.79 48.79 +6.17
7 Claes Renström-Halling 2007 Sundsvalls Simsällskap 49.96 +7.34
8 Dante Rombouts 2006 Härnösands Simsällskap 49.99 +7.37
9 Simon Tibbling 2006 Bollnäs Simsällskap 0.82 51.07 +8.45
10 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap 0.89 52.06 +9.44
11 Emil Ingelsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 52.16 +9.54
12 Filip Öberg Vesterlund 2007 Njurunda Simsällskap 0.82 52.27 +9.65
13 Jonas Lidén 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.67 1:17.18 +34.56
- Magne Tjärnlund 2006 Härjedalens Simklubb 0.54 DSQ
- Knut Johansson 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.90 DSQ
- Rasmus Wengelin 2007 Njurunda Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 15:52:36
2018-10-20 15:52:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 9, 25m Bröstsim Damer 0-8 - Final
Sponsor: Sund Birsta, Ocab
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap 0.79 26.44
2 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap 31.05 +4.61
3 Emma Sjölund 2010 Njurunda Simsällskap 34.18 +7.74
4 Molly Modin 2011 Njurunda Simsällskap 39.68 +13.24
5 My Edström 2011 KFUK-KFUM Kometerna 44.93 +18.49
- Marion Laurin 2010 Njurunda Simsällskap 0.91 DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 15:59:02
2018-10-20 15:59:16 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 10, 25m Bröstsim Herrar 0-8 - Final
Sponsor: SDC
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Ku-Ringström 2010 Bollnäs Simsällskap 0.84 23.88
2 Edvin  Bengtsson 2010 Bollnäs Simsällskap 0.83 26.30 +2.42
3 Elis Nilsson 2010 Söderhamns Simsällskap 33.10 +9.22
- Phoenix Stenling 2010 Njurunda Simsällskap DSQ
- Malte Nordin 2010 Njurunda Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 15:59:58
2018-10-20 16:00:42 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 11, 100m Fjäril Damer 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Sundsvalls Södra Sotningsdistrikt
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap 0.74 1:09.32
50m: 32.88
100m: 1:09.32
(36.44)
2 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap 0.72 1:15.96 +6.64
50m: 34.67
100m: 1:15.96
(41.29)
3 Saga Hållander 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.83 1:20.48 +11.16
50m: 35.58
100m: 1:20.48
(44.90)
4 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap 0.72 1:25.61 +16.29
50m: 37.22
100m: 1:25.61
(48.39)
5 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 0.84 1:25.86 +16.54
50m: 39.71
100m: 1:25.86
(46.15)
6 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap 0.77 1:36.86 +27.54
50m: 19.38
100m: 1:36.86
(1:17.48)
7 Elin Jönsson 2004 Njurunda Simsällskap 0.76 1:37.56 +28.24
50m: 42.65
100m: 1:37.56
(54.91)
8 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap 0.80 1:40.86 +31.54
50m: 19.24
100m: 1:40.86
(1:21.62)
9 Alva  Lövström 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 1:42.41 +33.09
50m: 20.07
100m: 1:42.41
(1:22.34)
Grenen officiell:  2018-10-20 16:08:26
Event 11, 100m Fjäril Damer 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Sundsvalls Södra Sotningsdistrikt
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 0.52 1:05.93
50m: 30.54
100m: 1:05.93
(35.39)
2 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap 0.60 1:09.81 +3.88
50m: 31.70
100m: 1:09.81
(38.11)
3 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap 0.80 1:13.78 +7.85
50m: 31.77
100m: 1:13.78
(42.01)
4 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap 0.76 1:20.51 +14.58
50m: 36.69
100m: 1:20.51
(43.82)
5 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap 1:20.78 +14.85
50m: 37.26
100m: 1:20.78
(43.52)
Grenen officiell:  2018-10-20 16:08:26
2018-10-20 16:22:54 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 12, 100m Fjäril Herrar 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Ahla Vent
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap 0.74 1:10.32
50m: 32.56
100m: 1:10.32
(37.76)
2 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.79 1:13.86 +3.54
50m: 33.63
100m: 1:13.86
(40.23)
- Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.98 DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 16:10:54
Event 12, 100m Fjäril Herrar 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Ahla Vent
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap 0.66 59.64
50m: 28.13
100m: 59.64
(31.51)
2 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap 0.65 59.65 +0.01
50m: 28.17
100m: 59.65
(31.48)
3 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.70 1:06.44 +6.80
50m: 29.70
100m: 1:06.44
(36.74)
4 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.65 1:10.94 +11.30
50m: 33.60
100m: 1:10.94
(37.34)
5 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap 0.76 1:13.80 +14.16
50m: 32.96
100m: 1:13.80
(40.84)
6 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap 0.70 1:16.51 +16.87
50m: 33.94
100m: 1:16.51
(42.57)
7 Josef Nordén 2003 Sundsvalls Simsällskap 1:17.03 +17.39
50m: 34.47
100m: 1:17.03
(42.56)
8 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap 0.75 1:24.31 +24.67
50m: 38.41
100m: 1:24.31
(45.90)
Grenen officiell:  2018-10-20 16:10:54
2018-10-20 16:22:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 13, 50m Ryggsim Damer 9-10 - Final
Sponsor: Sund Birsta, Yrkesmästaren
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap 0.72 42.19
2 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap 0.71 42.37 +0.18
3 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.94 43.12 +0.93
4 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir 0.80 44.40 +2.21
5 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap 0.77 44.54 +2.35
6 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir 0.76 44.88 +2.69
7 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap 0.67 44.99 +2.80
8 Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.64 45.94 +3.75
9 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap 0.70 46.92 +4.73
10 Olivia Palin 2008 Njurunda Simsällskap 0.76 48.85 +6.66
11 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.73 51.08 +8.89
12 Majken  Gidlund 2008 Höga Kustens Simsällskap 0.80 51.37 +9.18
13 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF 0.67 52.30 +10.11
14 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir 53.40 +11.21
15 Juno Domeij 2008 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.74 54.36 +12.17
16 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap 0.92 56.33 +14.14
17 Jennielee Oppgård 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.88 56.39 +14.20
18 Tyra Gustafsson 2008 Härjedalens Simklubb 0.83 59.79 +17.60
19 Molly Nyberg 2008 Simklubben Ägir 0.97 1:00.30 +18.11
- Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 0.49 DSQ
- Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 0.16 DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 16:18:57
2018-10-20 16:22:13 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 14, 50m Ryggsim Herrar 9-10 - Final
Sponsor: Prolympia
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo  Ku-Ringström 2008 Bollnäs Simsällskap 0.80 40.83
2 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap 0.73 47.92 +7.09
3 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.71 48.52 +7.69
4 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap 0.75 54.10 +13.27
5 Carl Wilson 2008 Njurunda Simsällskap 0.65 57.65 +16.82
6 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap 0.57 58.38 +17.55
Grenen officiell:  2018-10-20 16:23:18
2018-10-20 16:23:23 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 15, 50m Frisim Damer 11-12 - Final
Sponsor: WSP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.81 31.58
2 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.73 31.84 +0.26
3 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 31.98 +0.40
4 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 0.69 32.67 +1.09
5 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 32.75 +1.17
6 Evelina Hansson 2006 Njurunda Simsällskap 0.61 32.98 +1.40
7 Nellie Moström 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.70 33.06 +1.48
8 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.65 33.09 +1.51
9 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 33.36 +1.78
10 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap 0.75 33.74 +2.16
11 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap 0.77 33.97 +2.39
12 Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap 0.67 34.63 +3.05
13 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.83 36.16 +4.58
13 Alva Sjödin 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.68 36.16 +4.58
15 Lea Sandbjer Eliasson 2006 Dorotea IF 0.75 36.40 +4.82
16 Emma  Mossnelid 2006 Söderhamns Simsällskap 0.75 36.47 +4.89
17 Emilia Olsen 2006 Njurunda Simsällskap 0.77 36.52 +4.94
18 Tea Alamaa 2006 Njurunda Simsällskap 0.67 36.82 +5.24
19 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir 0.59 37.08 +5.50
20 Myrna Gidlund 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.91 37.19 +5.61
21 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 0.81 37.21 +5.63
22 Molly Linder 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.75 37.57 +5.99
23 Shewita Tsegay 2006 Njurunda Simsällskap 0.73 37.88 +6.30
24 Lovisa Brygt 2006 Höga Kustens Simsällskap 0.85 38.00 +6.42
25 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir 38.01 +6.43
26 Emma Forssbeck 2007 Njurunda Simsällskap 0.62 38.09 +6.51
27 Linnea Olsén 2007 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.65 38.12 +6.54
28 Wilma Eriksson 2007 Kramfors-Alliansen 0.92 38.71 +7.13
29 Amelia Jonsson 2006 Dorotea IF 0.69 39.03 +7.45
30 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap 0.48 39.09 +7.51
31 Arwen Wannberg 2007 Bollnäs Simsällskap 0.86 39.23 +7.65
32 Emitis Aminiyan 2006 Söderhamns Simsällskap 0.86 39.32 +7.74
33 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.58 39.75 +8.17
34 Emma Hellström 2007 Kramfors-Alliansen 0.86 39.79 +8.21
35 Ester Lindelöf 2006 Hudiksvalls Simsällskap 0.73 40.39 +8.81
36 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir 0.83 40.64 +9.06
37 Elma Moberg 2007 Höga Kustens Simsällskap 0.90 41.00 +9.42
38 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap 0.72 41.12 +9.54
39 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap 41.54 +9.96
40 Melissa Häreby 2006 Simklubben Ägir 0.77 41.66 +10.08
41 Freja Lorentzen 2007 Simklubben Ägir 43.65 +12.07
42 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.66 44.52 +12.94
43 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap 0.90 44.95 +13.37
44 Lilly Utterström 2007 Njurunda Simsällskap 0.80 45.96 +14.38
45 Eva Brigic 2007 Hudiksvalls Simsällskap 0.94 46.74 +15.16
46 Elsa Olofsson 2007 Höga Kustens Simsällskap 50.24 +18.66
47 Julia Lindgren 2007 KFUK-KFUM Kometerna 0.70 54.84 +23.26
- Bella Trygg Eriksson 2007 Härjedalens Simklubb 0.54 DSQ
- Klara Runarsson 2007 Söderhamns Simsällskap DNS
- Alexandra Lekander 2006 Härjedalens Simklubb DNS
- Sarah Vu 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2018-10-20 16:51:16
2018-10-20 16:51:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 16, 50m Frisim Herrar 11-12 - Final
Sponsor: Nordic Road Safety
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap 0.85 33.56
2 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap 33.81 +0.25
3 Simon Tibbling 2006 Bollnäs Simsällskap 0.81 35.94 +2.38
4 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap 0.90 36.29 +2.73
5 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap 0.85 37.09 +3.53
6 Claes Renström-Halling 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.64 37.61 +4.05
7 Sebastian Svensson 2006 Härjedalens Simklubb 0.93 38.55 +4.99
8 Wilmer Hellberg 2006 Hudiksvalls Simsällskap 0.87 40.97 +7.41
9 Lukas Bringmo 2007 Njurunda Simsällskap 0.96 41.47 +7.91
10 Zed Roos 2006 Kramfors-Alliansen 0.89 42.84 +9.28
11 Jonas Lidén 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.65 43.88 +10.32
12 Filip Öberg Vesterlund 2007 Njurunda Simsällskap 0.75 44.38 +10.82
13 Emil Ingelsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 0.74 44.92 +11.36
14 Magne Tjärnlund 2006 Härjedalens Simklubb 46.96 +13.40
15 Dante Rombouts 2006 Härnösands Simsällskap 48.19 +14.63
16 Knut Johansson 2007 Sundsvalls Simsällskap 0.96 48.22 +14.66
17 Rasmus Wengelin 2007 Njurunda Simsällskap 1:08.72 +35.16
Grenen officiell:  2018-10-20 16:55:54
2018-10-20 16:56:20 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 17, 50m Frisim Damer 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Bygger Nu i Sverige AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nea Hjortsberg 2004 Simklubben Ägir 0.66 28.21
2 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap 0.75 29.92 +1.71
3 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap 0.78 29.96 +1.75
4 Leia Beijron 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.77 29.99 +1.78
5 Saga Hållander 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.82 31.25 +3.04
6 Isabelle Grönlund 2004 Njurunda Simsällskap 0.70 31.58 +3.37
7 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap 0.76 31.67 +3.46
8 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir 0.82 32.03 +3.82
9 Tova Persson 2005 Njurunda Simsällskap 0.67 32.08 +3.87
10 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap 0.78 32.19 +3.98
11 Ebba Lindblom 2004 Njurunda Simsällskap 0.72 32.27 +4.06
12 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.79 32.29 +4.08
13 Agnes Pettersson 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.80 32.58 +4.37
14 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 0.77 32.91 +4.70
15 Elin Clarin 2005 Njurunda Simsällskap 0.77 33.31 +5.10
16 Linnea Jansson 2005 Timrå Simklubb 0.65 33.61 +5.40
17 Agnes Sundqvist 2005 Söderhamns Simsällskap 0.79 33.73 +5.52
18 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.85 33.95 +5.74
19 Alva  Lövström 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.86 34.78 +6.57
20 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 0.81 34.79 +6.58
21 Alva  Käller 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.84 34.84 +6.63
22 Tuva Wallskog 2004 Simklubben Ägir 0.77 35.09 +6.88
23 Elin Jönsson 2004 Njurunda Simsällskap 0.74 35.85 +7.64
24 Maija Andersson 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.91 36.44 +8.23
25 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap 36.62 +8.41
26 Moa Söderqvist 2005 Matfors Simsällskap 0.81 36.87 +8.66
27 Linnea Drewes 2004 Simklubben Ägir 37.75 +9.54
28 Elin Lindkvist 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.66 38.20 +9.99
29 Vilja Norberg 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 0.84 38.68 +10.47
30 Signe Domeij 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.87 41.61 +13.40
31 Linnea  Ljung 2005 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.82 42.06 +13.85
- Ida Karlsson 2005 Söderhamns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2018-10-20 17:04:56
Event 17, 50m Frisim Damer 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Bygger Nu i Sverige AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap 0.69 26.52
2 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 0.69 27.70 +1.18
3 Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap 0.79 28.72 +2.20
4 Johanna Persson 2003 Härnösands Simsällskap 0.65 29.83 +3.31
5 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap 0.74 30.03 +3.51
6 Tindra Olavi 2003 Timrå Simklubb 0.79 30.18 +3.66
7 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap 0.75 30.83 +4.31
8 Maja Bostedt 2003 Härnösands Simsällskap 0.77 31.47 +4.95
9 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap 0.67 32.06 +5.54
10 Isabelle de la Rosée 2002 Matfors Simsällskap 0.80 32.43 +5.91
11 LIna Rosenberg 2002 Härjedalens Simklubb 0.83 35.80 +9.28
12 Alva Eliasson 2003 Simklubben Ägir 0.78 38.11 +11.59
- Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2018-10-20 17:04:56
2018-10-20 17:05:23 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document
Resultat
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 18, 50m Frisim Herrar 13-16 13-14 år - Final
Sponsor: Isab
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap 0.80 27.95
2 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap 0.78 28.66 +0.71
3 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap 0.70 28.93 +0.98
4 Erik Palm 2005 Höga Kustens Simsällskap 32.27 +4.32
5 Erik Sundman 2005 Söderhamns Simsällskap 0.76 33.47 +5.52
6 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir 0.81 35.10 +7.15
7 Hampus Johansson 2005 Sundsvalls Simsällskap 0.86 36.51 +8.56
8 Linus Almberg 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.96 37.38 +9.43
9 Sebastien Sundkvist 2005 Örnsköldsviks Allmänna SS 37.71 +9.76
10 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap 0.88 38.36 +10.41
11 Jason Alter 2005 Kramfors-Alliansen 0.76 39.45 +11.50
12 Samuel Yoseph 2004 Söderhamns Simsällskap 0.86 39.67 +11.72
- Erik Persson 2005 Härnösands Simsällskap 0.58 DSQ
- Moustafa Amis 2004 Söderhamns Simsällskap 0.66 DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 17:10:00
Event 18, 50m Frisim Herrar 13-16 15-16 år - Final
Sponsor: Isab
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap 0.66 25.71
2 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.70 26.11 +0.40
3 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap 0.74 26.15 +0.44
4 Eryk Do 2002 Sollefteå Allmänna Simsällskap 0.79 26.88 +1.17
5 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.58 27.97 +2.26
6 Markus Näsman 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.75 28.32 +2.61
7 Josef Nordén 2003 Sundsvalls Simsällskap 0.78 28.37 +2.66
8 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap 0.70 28.40 +2.69
9 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap 0.72 29.71 +4.00
10 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap 0.64 30.66 +4.95
Grenen officiell:  2018-10-20 17:10:00
2018-10-20 17:45:11 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap
Document