2020-05-30   08:49:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM 2018, Kristianstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2018    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  Skånes Simförbund och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Simklubben Poseidon  2000  Simklubben Poseidon            8:30.59   
  Elin Melin  2000      1:02.77  2:10.09      2:10.09   
  Mary Lagoguez  2001      1:03.77  2:10.89      4:20.98   
  Moa Karlsson  2002      1:02.06  2:08.63      6:29.61   
  Hanna Bergman  2001      56.94  2:00.98      8:30.59   
                     
Helsingborgs Simsällskap Lag 1  2000  Helsingborgs Simsällskap            8:31.84   
  Alicia Lundblad  2001      1:02.43  2:05.96      2:05.96   
  Olivia Ülger  2000      1:00.79  2:05.26      4:11.22   
  Johanna Palmkvist  1999      1:03.25  2:10.11      6:21.33   
  Angelina Agrell  2003      1:02.49  2:10.51      8:31.84   
                     
Mkk 1  1999  Malmö Kappsimningsklubb            8:41.65   
  Anna Grahovac  1999      1:02.82  2:08.69      2:08.69   
  Mollie Morfelt  2003      1:03.81  2:11.01      4:19.70   
  Julia Osterman  2004      1:03.27  2:12.87      6:32.57   
  Kristina Orban  2004      1:02.52  2:09.08      8:41.65   
                     
Sjöbo Simsällskap  1997  Sjöbo Simsällskap            8:53.22   
  Augusta Andersson  1997      1:03.80  2:12.55      2:12.55   
  Erica Sjöholm  1997      1:05.00  2:13.05      4:25.60   
  Lina Sjöholm  2000      1:04.47  2:14.34      6:39.94   
  Tilde Anderberg-Richard  1999      1:03.47  2:13.28      8:53.22   
                     
Helsingborgs Simsällskap Lag 2  Helsingborgs Simsällskap            8:58.97   
  Emilia Nordén  2003      1:04.61  2:14.13      2:14.13   
  Tyra Littorin  2004      1:03.64  2:11.11      4:25.24   
  Ebba Jälminger  2002      1:06.10  2:16.93      6:42.17   
  Clara Thomasson  2001      1:08.27  2:16.80      8:58.97   
                     
SK Triton  1988  Simklubben Triton            8:59.14   
  Mica Nolén  2004      1:04.95  2:14.03      2:14.03   
  Magdalena Kuras  1988      1:02.89  2:07.84      4:21.87   
  Siri Bokander  2003      1:07.80  2:20.29      6:42.16   
  Maja Blomliden  2004      1:07.01  2:16.98      8:59.14   
                     
Simklubben Poseidon Lag 2  2000  Simklubben Poseidon            9:00.81   
  Boel Bergquist  2003      1:05.59  2:13.75      2:13.75   
  Sara Jendbro  2000      1:05.51  2:14.15      4:27.90   
  Ditte Oredsson  2003      1:05.13  2:13.95      6:41.85   
  Frida Jansson  2006      1:06.77  2:18.96      9:00.81   
                     
Föreningen Trelleborg Sim  2000  Trelleborg Sim            9:02.52   
  Davilda Lareva  2000      1:05.59  2:12.31      2:12.31   
  Isabelle Sering  2002      1:04.58  2:13.40      4:25.71   
  Frida Tunheim-Glad  2001      1:05.28  2:16.61      6:42.32   
  Vilma Andersson  2004      1:07.71  2:20.20      9:02.52   
                     
Landskrona Simsällskap Lag 1  1999  Landskrona Simsällskap            9:10.64   
  Elin Johannesson  1999      1:04.90  2:13.88      2:13.88   
  Julia Brinkhagen  1999      1:05.93  2:18.18      4:32.06   
  Linnéa Lindh  2003      1:08.15  2:23.99      6:56.05   
  Matilda Hoff  2003      1:04.29  2:14.59      9:10.64   
                     
10  Simklubben Hajen  2001  Simklubben Hajen            9:11.86   
  Ella Laurén  2001      1:05.58  2:16.26      2:16.26   
  Thea Dahlqvist  2003      1:06.19  2:20.00      4:36.26   
  Freja Werker  2003      1:06.27  2:19.47      6:55.73   
  Ella Gutenwik  2004      1:05.54  2:16.13      9:11.86   
                     
11  Kristianstads SLS  1999  Kristianstads SLS            9:12.89   
  Thilde Lantz  2001      1:06.86  2:18.23      2:18.23   
  Amanda Modig  1999      1:06.23  2:16.71      4:34.94   
  Saga Nyborg  2003      1:07.26  2:18.87      6:53.81   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      1:07.06  2:19.08      9:12.89   
                     
11  Vellinge-Näsets Simklubb  Vellinge-Näsets Simklubb            9:12.89   
  Frida Rödin  2000      1:05.79  2:16.49      2:16.49   
  Alice Skoglund  2003      1:05.17  2:15.49      4:31.98   
  Ida Larsson  2002      1:07.70  2:22.39      6:54.37   
  Klara Rödin  2003      1:06.85  2:18.52      9:12.89   
                     
13  Simklubben Sydsim Damer  2000  Simklubben Sydsim            9:21.17   
  Isabella Lagnerup  2000      1:07.39  2:20.57      2:20.57   
  Gabriella Wivsätter  2003      1:07.89  2:18.90      4:39.47   
  Lina Ostreus  2002      1:08.61  2:21.24      7:00.71   
  Johanna Melin  2003      1:08.57  2:20.46      9:21.17   
                     
14  Osby Simsällskap  2001  Osby Simsällskap            9:21.93   
  Agnes Cato  2001      1:07.25  2:19.99      2:19.99   
  Clara Johansson  2005      1:07.35  2:18.32      4:38.31   
  Selma Seipp  2005      1:10.58  2:22.28      7:00.59   
  Alma Torkelsson  2003      1:08.29  2:21.34      9:21.93   
                     
Sjöbo Simsällskap Lag 2  1997  Sjöbo Simsällskap            DNS   
  Minna Larsson  2002                 
  Clara Steen  2003                 
  Emy Ek  2003                 
  Emmy Johnsson  2001              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner