2019-06-15   22:46:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2018    Udskriftsdato  22 september 2018   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Værløse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2018         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Aavang Brendstrup  2000  A6    30.49  1:02.73  1:35.21    2:07.75   
Cecilie Wiuff  2000  A6    31.06  1:04.21  1:38.32    2:12.58   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub    31.88  1:05.72  1:40.45    2:15.22   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    32.12  1:06.27  1:42.22    2:17.52   
Luna Emilie Olsen  2003  A6    32.86  1:08.03  1:43.73    2:18.49   
Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svømmeklub    33.24  1:09.50  1:46.20    2:22.09   
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub    33.99  1:10.78  1:48.11    2:23.61   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    33.33  1:09.75  1:48.72    2:27.04   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub    34.26  1:11.81  1:51.51    2:31.48   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    34.12  1:11.37  1:48.57    2:25.87   
Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    35.58  1:13.09  1:50.72    2:28.02   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svømmeklub    35.38  1:13.77  1:52.21    2:31.19   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    35.99  1:15.42  1:55.44    2:32.78   
Julie Merl Larsen  2005  A6    37.11  1:16.88  1:56.49    2:34.38   
Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    37.12  1:17.23  1:58.11    2:37.69   
Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    37.67  1:19.45  2:01.71    2:40.91   
Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub    37.24  1:19.22  2:01.54    2:42.15   
Lærke Stenholt Røpke  2006  A6    37.70  1:18.70  2:01.69    2:42.53   
10  Jasmin Kjærsgaard  2006  A6    37.48  1:20.52  2:04.01    2:42.99   
11  Anna Dietrichsen  2006  A6    39.14  1:20.65  2:03.57    2:45.10   
12  Anna Merl Larsen  2006  A6    40.58  1:25.02  2:11.15    2:54.29   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  A6    40.57  1:26.17  2:11.96    2:54.80   
Camille Hedvig Miolane  2007  A6    42.50  1:31.73  2:20.74    3:08.33   
Nicoline B. Cederlund  2007  Frederikssund Svømmeklub    46.60  1:38.84  2:32.46    3:23.38   
Maja Procter  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.80  1:43.58  2:38.22    3:29.03   
Adia Brekling  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.03  1:42.38  2:40.45    3:29.78   
Sofia Tang  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.51  1:49.53  2:49.27    3:40.54   
Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.76  1:48.53  2:47.21    3:40.93   
Dagmar Rønnow  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.54  1:49.71  2:48.76    3:41.35   
Thilde Jølver Rasmussen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.89  1:59.91  3:07.54    4:13.56   
K-Lee Hansen  2007  A6            DSQ  Ej berør v. 175 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2018 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark