2020-05-27   12:16:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Hjallerup    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Sofie Hansen  2001    397          33.15   
  Aalborg Svømmeklub  32.65                 
Maria Kornum  2001    360          34.27   
  Svømmeklubben Søhesten  33.41                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daphne Sander  2003    424          32.44   
  Svømmeklubben Nord  31.27                 
Amalie Juul Jakobsen  2003    386          33.46   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.35                 
Thea Holm Thomsen  2003    375          33.80   
  Aalborg Svømmeklub  33.31                 
Amalije Kristensen  2002    369          33.99   
  Svømmeklubben S 68  33.31                 
Sofie Jakobsen  2003    362          34.18   
  Svømmeklubben S 68  33.33                 
Sara Falch  2002    335          35.10   
  Aars Svømmeklub  35.79                 
Signe Møller Winther  2002    271          37.67   
  Svømmeklubben Nord  38.53                 
Sisse Ø. Nielsen  2003    255          38.43   
  Svømmeklubben Søhesten  37.98                 
Louise Høeg  2003    242          39.08   
  Aalborg Svømmeklub  37.79                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nørgaard Frost  2005    513          30.45   
  Aalborg Svømmeklub  29.80                 
Anna Munk Fuglsang  2005    451          31.79   
  Svømmeklubben S 68  31.00                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    420          32.55   
  Svømmeklubben Nord  32.56                 
Karoline Prang Andersen  2005    406          32.90   
  Hobro Svømmeklub  31.59                 
Ida Hovmark  2005    383          33.55   
  Thisted Svømmeklub  34.07                 
Laura S. Olesen  2005    349          34.62   
  Aalborg Svømmeklub  35.42                 
Mathilde Thirup  2005    346          34.71   
  Svømmeklubben S 68  35.97                 
Caroline Bomholt Jensen  2005    333          35.14   
  Brønderslev SK08  35.37                 
Mille Fischer Hovalt  2004    321          35.59   
  Svømmeklubben Søhesten  38.25                 
10  Elisabeth Leegaard Larsen  2005    305          36.21   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.92                 
11  Karoline Iversen  2005    273          37.56   
  Svømmeklubben Nord  42.84                 
12  Linea Lodberg Klein  2005    270          37.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.17                 
13  Amalie Nyvang Jensen  2005    269          37.74   
  Thisted Svømmeklub  36.26                 
14  Josefine Høgh  2005    264          37.97   
  Svømmeklubben S 68  36.28                 
15  Mie Asmussen  2005    237          39.39   
  Svømmeklubben S 68  39.70                 
16  Sarah Brix  2004    235          39.46   
  Svømmeklubben Nord  38.51                 
17  Julie Bertelsen  2005    216          40.61   
  Aalborg Svømmeklub  42.57                 
18  Frida Juliansdottir  2005    209          41.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  40.74                 
Kirstine Jørgensen  2004              DSQ  crawltag v 45m 
  Svømmeklubben S 68  33.32                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Rønnow  2006    364          34.13   
  Aabybro Idrætsforening  34.23                 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    351          34.53   
  Aalborg Svømmeklub  34.78                 
Kristiane Frøslev  2007    295          36.59   
  Aalborg Svømmeklub  36.05                 
Pernille Petersen  2006    278          37.32   
  Idrætsforening Jarl, Arden  39.83                 
Therese J Helt  2006    278          37.35   
  Aabybro Idrætsforening  38.16                 
Alma Bach Larsen  2006    266          37.87   
  Aalborg Svømmeklub  45.63                 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    259          38.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.59                 
Line Gjelstrup  2006    240          39.20   
  Aalborg Svømmeklub  38.54                 
Aia Caroline Abel  2006    236          39.44   
  Svømmeklubben Nord  39.00                 
10  Livia Weidick Frische  2007    233          39.57   
  Aalborg Svømmeklub  43.61                 
11  Frederikke Sørensen  2006    228          39.88   
  Thisted Svømmeklub  39.97                 
12  Emilie Pedersen  2007    217          40.54   
  Aalborg Svømmeklub  42.95                 
13  Mathilde Hoff Sørensen  2006    201          41.61   
  Svømmeklubben Nord  43.33                 
14  Alberte Rise  2007    152          45.67   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  48.18                 
15  Amalie Kristensen  2006    148          46.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  49.81                 
15  Ida Jensen  2006    148          46.01   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
17  Mia Plougman  2007    139          47.04   
  Aalborg Svømmeklub  51.94                 
18  Malou Brogaard  2007    138          47.17   
  Brønderslev SK08  55.52                 
19  Astrid O. Thomassen  2007    135          47.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  48.49                 
20  Freja Christensen  2006    135          47.52   
  Svømmeklubben Søhesten  53.00                 
21  Line Buus Niss  2006    96          53.10   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  56.86                 
22  Anna Skovhus Lydersen  2007    96          53.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  54.24                 
23  Edita Nisic  2007    87          54.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
24  Reinike Veenstra  2006    73          58.33   
  Svømmeklubben S 68                   
25  Andrea Ramløse  2006    67          59.79   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  57.94                 
Freja Winther Møller  2006              DNS   
  Svømmeklubben Søhesten  1:00.00                 
Caitlin Holbæk Lundager  2007              DSQ  brystben 25m 
  Aalborg Svømmeklub  52.70                 
Lise Ingeborg Christianse  2007              DSQ  ej samt berør 50m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  49.50                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Jørgensen  2008    169          44.03   
  Thisted Svømmeklub  47.34                 
Iben Thomasen  2008    156          45.23   
  Brønderslev SK08  52.64                 
Alma Nygreen Sakic  2008    118          49.59   
  Svømmeklubben S 68  54.06                 
Caroline K. Sørensen  2008    114          50.21   
  Thisted Svømmeklub  52.74                 
Frederikke Novin  2008    95          53.31   
  Aalborg Svømmeklub  57.99                 
Emilie Kjær Johannesen  2008    78          56.86   
  Brønderslev SK08  1:03.78                 
Ema Ilic  2009    76          57.31   
  Aalborg Svømmeklub  53.16                 
Helene Lavrsen  2008    76          57.54   
  Svømmeklubben Nord  53.01                 
Signe Laursen  2008    72          58.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
Nicoline Aa Høeg  2008              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  43.61                 
Ida Gjelstrup  2009              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
Karoline Sander Andersen  2009              DSQ  ej synkron ben 30m 
  Thisted Svømmeklub  49.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Svømmeklubben Søhesten  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark