2020-05-25   05:00:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Hjallerup    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Romanski  2003    478  1:18.39  2:45.34  4:17.59    5:32.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:33.99                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003              DSQ  ej samt berør 300m 
  Svømmeklubben Nord  6:09.36                 
                     
 
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    540  1:18.22  2:35.60  4:08.63    5:19.02   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:36.40                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005    488  1:12.49  2:40.14  4:15.96    5:29.92   
  Aalborg Svømmeklub  5:32.21                 
                     
Tilde Søe Bach  2005    442  1:21.86  2:46.36  4:25.95    5:40.89   
  Thisted Svømmeklub  7:09.23                 
                     
Ida Hovmark  2005    426  1:18.44  2:51.49  4:26.27    5:45.09   
  Thisted Svømmeklub  7:14.94                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    416  1:24.02  2:46.03  4:30.74    5:47.89   
  Svømmeklubben Nord  5:50.49                 
                     
Cassandra Spring  2005    405  1:26.57  2:52.39  4:32.40    5:51.13   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:07.41                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    387  1:25.34  2:56.38  4:34.87    5:56.41   
  Brønderslev SK08  6:32.37                 
                     
Karoline Iversen  2005    374  1:26.75  2:53.24  4:40.84    6:00.61   
  Svømmeklubben Nord  6:03.96                 
                     
Lærke Kjærsgaard  2004    337  1:24.97  2:57.18  4:49.51    6:13.24   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Freja Klitgaard Larsen  2004    303  1:19.97  3:00.36  4:52.56    6:26.53   
  Svømmeklubben Nord  7:15.43                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005              DSQ  ej forts bev 175m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:27.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Svømmeklubben Søhesten  Udskriftstidspunkt  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark