2020-05-25   04:25:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Hjallerup    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Vestergaard  2001    551          24.70   
  Brønderslev SK08  25.19                 
Jonathan L Kristensen  2000    465          26.14   
  Aalborg Svømmeklub  26.52                 
Nicklas Pedersen  2001    452          26.39   
  Aalborg Svømmeklub  27.05                 
Emil Viltoft Andersen  2000    415          27.16   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  26.62                 
Christoffer Juul Jensen  2001    366          28.32   
  Svømmeklubben S 68  27.53                 
Rasmus Abildgaard  2000    364          28.36   
  Aabybro Idrætsforening  27.65                 
David Johansen  2001    351          28.70   
  Svømmeklubben Søhesten  27.98                 
Simon Andersen  2000    350          28.74   
  Aabybro Idrætsforening  27.05                 
Victor Borgen Elvensø  2001    329          29.33   
  Aabybro Idrætsforening  28.80                 
10  Andreas Rask Sørensen  1999    322          29.54   
  Aars Svømmeklub  28.00                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Juul Pedersen  2002    475          25.95   
  Svømmeklubben Nord  25.49                 
Niklas Højbjerg  2003    431          26.82   
  Svømmeklubben S 68  26.18                 
Jeppe Egholm  2003    410          27.26   
  Svømmeklubben S 68  27.71                 
Tobias Vestby Jensen  2003    407          27.33   
  Aars Svømmeklub  26.88                 
Mads B Jensen  2002    396          27.57   
  Brønderslev SK08  26.96                 
Joachim Hedegaard Nielsen  2002    385          27.83   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  26.81                 
Ruben Nørgaard  2002    384          27.86   
  Svømmeklubben Nord  27.09                 
Malik Lodberg Klein  2003    357          28.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  29.47                 
Oliver Pedersen  2003    347          28.81   
  Aalborg Svømmeklub  28.44                 
10  Markus Vang Kleist  2003    321          29.57   
  Svømmeklubben Nord  28.47                 
11  Frederik P Justesen  2003    321          29.58   
  Aalborg Svømmeklub  29.82                 
12  Magnus Hald  2002    319          29.64   
  Aars Svømmeklub  29.57                 
13  David Tuan V. Valbjørn  2002    315          29.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  28.98                 
14  Mathias Jelle Thomsen  2002    304          30.12   
  Svømmeklubben Søhesten  29.81                 
15  Jonas Abildgaard  2003    296          30.39   
  Aabybro Idrætsforening  30.36                 
16  Oliver Feldthusen  2003    271          31.28   
  Brønderslev SK08  31.15                 
17  Jens Mejdahl  2003    271          31.30   
  Aalborg Svømmeklub  30.93                 
18  Sebastian Emil Thomsen  2002    260          31.73   
  Svømmeklubben Søhesten  35.35                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hansen  2004    409          27.29   
  Thisted Svømmeklub  27.56                 
Viktor Enevold Sørensen  2004    400          27.48   
  Thisted Svømmeklub  27.78                 
Sebastian Jacobsen  2004    395          27.60   
  Aalborg Svømmeklub  28.97                 
Oscar Pedersen  2004    377          28.04   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  28.68                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    373          28.13   
  Aalborg Svømmeklub  28.25                 
Casper Johannesen  2004    359          28.48   
  Aalborg Svømmeklub  28.48                 
Sebastian B Lehmann  2004    334          29.18   
  Aalborg Svømmeklub  28.98                 
Marcus Albæk  2004    325          29.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.31                 
Danilo Møller  2004    319          29.64   
  Svømmeklubben Nord  30.07                 
10  Lesley Jan De Graaf  2004    314          29.79   
  Aars Svømmeklub  30.07                 
11  Mads Sander Andersen  2004    305          30.07   
  Thisted Svømmeklub  31.90                 
12  Malte P Iversen  2004    304          30.11   
  Aalborg Svømmeklub  29.23                 
13  Mikkel K. Kristensen  2005    295          30.41   
  Aalborg Svømmeklub  29.98                 
14  Lucas Hansen  2005    295          30.42   
  Hobro Svømmeklub  32.87                 
15  Christoffer R. Jensen  2004    261          31.67   
  Svømmeklubben Nord  32.82                 
16  Valentin Thordal  2005    253          32.03   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.71                 
17  Elmer Oosterhof  2005    246          32.30   
  Aars Svømmeklub  32.61                 
18  Esben Kilde Johansen  2004    242          32.49   
  Svømmeklubben Søhesten  37.00                 
19  Gustav Brix Rasmussen  2004    237          32.70   
  Aabybro Idrætsforening  34.24                 
20  Sebastian Dalgaard  2005    237          32.71   
  Svømmeklubben S 68  33.76                 
21  Philip Bendtsen  2005    201          34.58   
  Svømmeklubben S 68  34.53                 
22  Nicolai Kjær  2005    198          34.71   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
23  Elias Bock Johansen  2005    185          35.53   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.69                 
24  William Jensen  2005    173          36.31   
  Thisted Svømmeklub  39.31                 
Inas Ilic  2005              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  29.80                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eigil Midboe Skou  2006    288          30.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.90                 
Mathias Ø. Barslev  2006    288          30.66   
  Aabybro Idrætsforening  31.86                 
Rasmus Olsen  2006    273          31.23   
  Thisted Svømmeklub  32.50                 
Per Odrich  2006    268          31.40   
  Hobro Svømmeklub  31.76                 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    267          31.46   
  Aalborg Svømmeklub  30.53                 
William Elliot Lumholtz  2006    261          31.70   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.60                 
Mads Mølgaard  2006    251          32.11   
  Aabybro Idrætsforening  33.28                 
William Hansen  2006    245          32.37   
  Thisted Svømmeklub  32.80                 
Christian Stilling  2006    243          32.43   
  Thisted Svømmeklub  33.33                 
10  Gustav Dyrbye  2006    217          33.71   
  Thisted Svømmeklub  35.83                 
11  William Haaning  2007    212          33.96   
  Thisted Svømmeklub  33.55                 
12  Sebastian Eliasen  2006    207          34.21   
  Svømmeklubben Nord  35.60                 
13  Patrick Kjær Laugesen  2006    188          35.33   
  Hobro Svømmeklub  36.69                 
14  Sebastian Braad Bjørn  2006    182          35.74   
  Svømmeklubben Nord  1:11.29                 
15  Mads Bohnstedt Kristensen  2006    158          37.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
16  Christian Balslev  2006    158          37.45   
  Hobro Svømmeklub  39.71                 
17  Casper Eriksen  2007    158          37.47   
  Thisted Svømmeklub  36.68                 
18  Laszlo Szephalmi  2007    153          37.80   
  Svømmeklubben S 68  37.92                 
19  Lucas Skjødt Broe  2007    151          38.02   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.86                 
20  Nicklas Lorentzen  2007    147          38.32   
  Aalborg Svømmeklub  38.83                 
21  Carl-Emil Sørensen  2007    137          39.29   
  Aalborg Svømmeklub  41.90                 
22  Malthe Steen Ejsing-Duun  2007    135          39.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  43.64                 
23  Lukas Bøgh Worup  2007    129          40.03   
  Aalborg Svømmeklub  41.44                 
24  Tim Carstensen  2007    119          41.17   
  Svømmeklubben Søhesten  39.07                 
25  Carl Henry Kristtoffersen  2007    112          41.99   
  Skagen Svømmeklub                   
26  Mark Rye Langendorff  2007    111          42.13   
  Skagen Svømmeklub                   
27  Patrick Elias Drejer  2007    106          42.75   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  42.61                 
28  August Heltborg  2006    86          45.81   
  Svømmeklubben S 68                   
29  Frederik Jensen  2007    77          47.49   
  Svømmeklubben Søhesten  49.31                 
Nikolaj Rytger Knudsen  2006              DSQ  tyvstart 
  Aars Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigurd S. Kristensen  2008    165          36.93   
  Aalborg Svømmeklub  37.36                 
Karl Emil Malle  2008    100          43.52   
  Thisted Svømmeklub  43.63                 
Gustav Ø. Pedersen  2008    90          45.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  48.20                 
Maciej Dworzanski  2008    80          46.92   
  Svømmeklubben S 68                   
Frederik Vesterby  2008    75          47.92   
  Thisted Svømmeklub  44.64                 
Erik Sloth Andersen  2008              DNS   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Svømmeklubben Søhesten  Udskriftstidspunkt  13:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark