2020-05-30   14:38:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Hjallerup    Udskriftstidspunkt  10:07   
  Arrangør  Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Viltoft Andersen  2000    406  32.69        1:06.07   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:04.38                 
                     
Jonathan L Kristensen  2000    376  33.13        1:07.78   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.33                 
                     
Victor Borgen Elvensø  2001    258  36.73        1:16.86   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.33                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joachim Hedegaard Nielsen  2002    370  33.14        1:08.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:07.97                 
                     
Ruben Nørgaard  2002    364  32.70        1:08.53   
  Svømmeklubben Nord  1:05.61                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003    351  33.59        1:09.32   
  Aabybro Idrætsforening  1:11.32                 
                     
Tobias Vestby Jensen  2003    346  33.94        1:09.65   
  Aars Svømmeklub  1:12.55                 
                     
Mads B Jensen  2002    330  33.83        1:10.77   
  Brønderslev SK08  1:08.32                 
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    309  35.61        1:12.34   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.54                 
                     
Oliver Pedersen  2003    261  38.21        1:16.50   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.12                 
                     
Frederik P Justesen  2003    251  37.12        1:17.55   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.48                 
                     
Sebastian Emil Thomsen  2002    136  45.68        1:35.05   
  Svømmeklubben Søhesten  1:46.06                 
                     
Jens Riisgaard-Jensen  2003              DSQ  ej forts. bev 25m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:10.31                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hansen  2004    410  31.40        1:05.84   
  Thisted Svømmeklub  1:05.95                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    389  32.76        1:07.03   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:10.17                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005    376  32.45        1:07.75   
  Thisted Svømmeklub  1:07.55                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004    348  33.40        1:09.54   
  Thisted Svømmeklub  1:12.14                 
                     
Oscar Pedersen  2004    347  33.66        1:09.59   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:09.43                 
                     
Kristian Kjær  2005    345  33.91        1:09.76   
  Thisted Svømmeklub  1:09.95                 
                     
Andreas Torp  2004    320  33.84        1:11.53   
  Svømmeklubben Nord  1:14.63                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    319  34.72        1:11.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.19                 
                     
Kris Jensen  2004    284  35.07        1:14.45   
  Aars Svømmeklub  1:20.06                 
                     
10  Marcus Albæk  2004    280  35.64        1:14.74   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:14.60                 
                     
11  Mads Sander Andersen  2004    262  1:16.41        1:16.41   
  Thisted Svømmeklub  1:16.48                 
                     
12  Danilo Møller  2004    232  1:19.55        1:19.55   
  Svømmeklubben Nord  1:19.77                 
                     
13  Bastian Stausholm Larsen  2005    224  39.81        1:20.53   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.53                 
                     
14  Karl Anton Kristensen  2005    223  39.03        1:20.62   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
15  Sebastian Dalgaard  2005    219  40.15        1:21.19   
  Svømmeklubben S 68  1:24.18                 
                     
16  Valentin Thordal  2005    216  39.08        1:21.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:21.76                 
                     
17  Gustav Brix Rasmussen  2004    204  41.25        1:23.01   
  Aabybro Idrætsforening  1:26.28                 
                     
18  Elmer Oosterhof  2005    191  41.44        1:24.91   
  Aars Svømmeklub  1:23.88                 
                     
19  Frederik Vernersen  2005    178  42.89        1:26.97   
  Hobro Svømmeklub  1:28.16                 
                     
20  Mathias Johansen  2005    159  42.35        1:30.23   
  Aars Svømmeklub  1:28.61                 
                     
21  Lasse Juhl Nielsen  2004    121  45.91        1:38.90   
  Svømmeklubben Søhesten  1:45.08                 
                     
22  Mathias Qvesel  2004    109  48.61        1:42.16   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
Casper Johannesen  2004              DSQ  sv på mave før 75m 
  Aalborg Svømmeklub  1:09.80                 
                     
Christoffer R. Jensen  2004              DSQ  sv på mave før 25m 
  Svømmeklubben Nord  1:28.71                 
                     
Philip Vesterby  2005              DSQ  ej forts. bev 75m 
  Thisted Svømmeklub  1:23.18                 
                     
Simon Kutsko Jensen  2004              DSQ  ej forts. bev 25m 
  Aalborg Svømmeklub  1:13.21                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    267  36.55        1:15.93   
  Aalborg Svømmeklub  1:19.02                 
                     
Gustav Dyrbye  2006    223  39.82        1:20.69   
  Thisted Svømmeklub  1:25.51                 
                     
Storm Jensen  2007    194  40.25        1:24.50   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.82                 
                     
Sebastian Braad Bjørn  2006    168  42.13        1:28.55   
  Svømmeklubben Nord  1:45.18                 
                     
William Bundgaard  2007    156  43.65        1:30.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:30.07                 
                     
Jacob Bundgaard  2007    145  47.88        1:33.11   
  Svømmeklubben S 68  1:39.69                 
                     
Frederik Jørgensen  2006    140  1:34.08        1:34.08   
  Svømmeklubben S 68  1:33.88                 
                     
Carl-Emil Sørensen  2007    128  46.60        1:37.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:43.33                 
                     
Ryan Nørgaard  2006    121  47.33        1:38.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:37.55                 
                     
10  Carl Henry Kristtoffersen  2007    77  56.40        1:54.97   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
11  Frederik Jensen  2007    74  56.10        1:56.44   
  Svømmeklubben Søhesten  2:01.11                 
                     
Asbjørn Durhuus Jensen  2007              DSQ  afslut på mave 100m 
  Skagen Svømmeklub                   
                     
August Heltborg  2006              DSQ  Sv på mave 25m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maciej Dworzanski  2008    75  57.79        1:55.96   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Svømmeklubben Søhesten  Udskriftstidspunkt  10:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark