2020-06-06   04:00:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 15:00

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2018
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018
Event 35, 100m frisim fl A, B 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.68 391 1:09.60
50m: 33.46
100m: 1:09.60
(36.14)
2 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.72 376 1:10.50 +0.90
50m: 33.42
100m: 1:10.50
(37.08)
3 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.61 375 1:10.59 +0.99
50m: 34.41
100m: 1:10.59
(36.18)
4 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.70 359 1:11.61 +2.01
50m: 33.56
100m: 1:11.61
(38.05)
5 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.57 341 1:12.82 +3.22
50m: 34.59
100m: 1:12.82
(38.23)
6 Rose Li 2006 Täby Sim +0.55 341 1:12.85 +3.25
50m: 34.80
100m: 1:12.85
(38.05)
7 Milana  Gheorghiu 2005 Turebergs Simklubb +0.68 318 1:14.52 +4.92
50m: 34.46
100m: 1:14.52
(40.06)
8 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap 298 1:16.14 +6.54
50m: 36.37
100m: 1:16.14
(39.77)
9 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.80 284 1:17.45 +7.85
50m: 37.07
100m: 1:17.45
(40.38)
10 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.70 279 1:17.89 +8.29
50m: 35.99
100m: 1:17.89
(41.90)
11 Moa Berg 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 276 1:18.13 +8.53
50m: 38.48
100m: 1:18.13
(39.65)
12 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.57 261 1:19.58 +9.98
50m: 37.80
100m: 1:19.58
(41.78)
13 Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap +0.66 257 1:20.00 +10.40
50m: 38.03
100m: 1:20.00
(41.97)
14 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim +0.57 256 1:20.10 +10.50
50m: 37.49
100m: 1:20.10
(42.61)
15 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim 253 1:20.44 +10.84
50m: 38.37
100m: 1:20.44
(42.07)
16 Emilia Buchgeister 2006 Turebergs Simklubb 253 1:20.49 +10.89
50m: 37.51
100m: 1:20.49
(42.98)
17 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 250 1:20.77 +11.17
50m: 39.20
100m: 1:20.77
(41.57)
18 Deniz Degerbalkan 2006 Täby Sim +0.84 248 1:21.01 +11.41
50m: 38.65
100m: 1:21.01
(42.36)
19 Julia Marklund 2006 Turebergs Simklubb +0.80 245 1:21.26 +11.66
50m: 38.80
100m: 1:21.26
(42.46)
20 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim +0.72 242 1:21.65 +12.05
50m: 37.98
100m: 1:21.65
(43.67)
21 Alva Karén 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.57 237 1:22.16 +12.56
50m: 39.53
100m: 1:22.16
(42.63)
22 Maria Krejci 2006 Turebergs Simklubb +0.67 233 1:22.72 +13.12
50m: 39.27
100m: 1:22.72
(43.45)
23 Ida Söderlund 2006 Turebergs Simklubb 228 1:23.23 +13.63
50m: 39.82
100m: 1:23.23
(43.41)
24 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 221 1:24.14 +14.54
50m: 39.27
100m: 1:24.14
(44.87)
25 Ebba  Pihl 2005 Turebergs Simklubb +0.67 203 1:26.52 +16.92
50m: 40.91
100m: 1:26.52
(45.61)
26 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 190 1:28.47 +18.87
50m: 40.85
100m: 1:28.47
(47.62)
27 Klara Broms 2006 Turebergs Simklubb +0.88 171 1:31.57 +21.97
50m: 43.22
100m: 1:31.57
(48.35)
28 Ängla Edin 2006 Väsby Simsällskap +0.51 168 1:32.13 +22.53
50m: 44.37
100m: 1:32.13
(47.76)
29 Tina Najafzadeh 2006 Turebergs Simklubb +0.91 156 1:34.40 +24.80
50m: 46.36
100m: 1:34.40
(48.04)
30 Alicia Roman 2006 Turebergs Simklubb +0.20 155 1:34.61 +25.01
50m: 44.74
100m: 1:34.61
(49.87)
31 Elsa Samuelsson 2006 Täby Sim 145 1:36.70 +27.10
50m: 45.84
100m: 1:36.70
(50.86)
32 Tyra Törnqvist 2006 Täby Sim 138 1:38.35 +28.75
50m: 46.01
100m: 1:38.35
(52.34)
- Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.49 DSQ
- Jade Hansson 2005 Turebergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2018-10-06 17:47:01
Event 35, 100m frisim fl A, B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.65 592 1:00.63
50m: 29.10
100m: 1:00.63
(31.53)
2 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.68 489 1:04.59 +3.96
50m: 30.77
100m: 1:04.59
(33.82)
3 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.68 436 1:07.09 +6.46
50m: 31.93
100m: 1:07.09
(35.16)
4 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.68 417 1:08.11 +7.48
50m: 32.00
100m: 1:08.11
(36.11)
5 Cornelia Dahlén 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 374 1:10.65 +10.02
50m: 33.90
100m: 1:10.65
(36.75)
6 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.59 314 1:14.89 +14.26
50m: 35.81
100m: 1:14.89
(39.08)
7 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.66 312 1:15.04 +14.41
50m: 34.49
100m: 1:15.04
(40.55)
Grenen officiell:  2018-10-06 17:47:01
2018-10-06 17:47:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner