2020-06-06   03:48:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 15:00

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2018
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.70 368 30.40
2 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.56 308 32.26 +1.86
3 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.61 305 32.36 +1.96
4 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.60 262 34.04 +3.64
5 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 247 34.72 +4.32
6 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.50 242 34.97 +4.57
7 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.61 223 35.92 +5.52
8 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 217 36.25 +5.85
9 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.51 212 36.55 +6.15
10 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb +0.63 199 37.30 +6.90
11 Vincent Wettergren 2005 Turebergs Simklubb +0.70 192 37.76 +7.36
12 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 171 39.26 +8.86
13 William Martin-Lamm 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 165 39.74 +9.34
14 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.37 163 39.84 +9.44
15 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.61 159 40.17 +9.77
16 Elliott Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 133 42.66 +12.26
17 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.66 132 42.80 +12.40
18 William Zhao 2006 Täby Sim +0.58 116 44.60 +14.20
19 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim +0.60 92 48.28 +17.88
20 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.63 85 49.54 +19.14
21 Alexandros Ladis 2005 Täby Sim +0.63 81 50.20 +19.80
22 Axel Mickelsson 2006 Turebergs Simklubb +0.70 76 51.30 +20.90
- Stanislav Shabaltas 2005 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2018-10-06 16:48:00
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.63 456 28.31
2 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.67 354 30.79 +2.48
3 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.67 341 31.18 +2.87
4 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb +0.64 329 31.56 +3.25
5 Axel Hallenborg 2004 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.69 259 34.16 +5.85
Grenen officiell:  2018-10-06 16:48:00
2018-10-06 16:48:22 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner