2020-06-06   04:28:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 15:00

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2018
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018
Event 26, 50m bröstsim fl A, B 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.67 338 41.11
2 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.68 332 41.35 +0.24
3 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.72 316 42.04 +0.93
4 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.57 312 42.22 +1.11
5 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.62 306 42.50 +1.39
6 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.55 301 42.72 +1.61
7 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.73 275 44.01 +2.90
8 Milana  Gheorghiu 2005 Turebergs Simklubb +0.77 269 44.32 +3.21
9 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.54 265 44.55 +3.44
10 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim +0.57 256 45.07 +3.96
11 Rose Li 2006 Täby Sim +0.56 253 45.24 +4.13
12 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim 252 45.30 +4.19
12 Emilia Buchgeister 2006 Turebergs Simklubb 252 45.30 +4.19
14 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.59 248 45.54 +4.43
15 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap 237 46.24 +5.13
16 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 237 46.26 +5.15
17 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 224 47.11 +6.00
18 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 222 47.27 +6.16
19 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 216 47.70 +6.59
20 Klara Broms 2006 Turebergs Simklubb +0.71 212 47.96 +6.85
21 Moa Berg 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 209 48.21 +7.10
22 Tyra Törnqvist 2006 Täby Sim 203 48.67 +7.56
23 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 200 48.93 +7.82
24 Julia Marklund 2006 Turebergs Simklubb +0.76 198 49.09 +7.98
25 Ängla Edin 2006 Väsby Simsällskap +0.33 198 49.13 +8.02
26 Maria Krejci 2006 Turebergs Simklubb +0.66 191 49.65 +8.54
27 Tencie Spoormaker 2006 Turebergs Simklubb 188 49.91 +8.80
28 Alva Zander 2006 Ösmo Simsällskap +0.74 164 52.29 +11.18
29 Alice Hell 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 154 53.34 +12.23
30 Junie Jansson Östlund 2006 Väsby Simsällskap 154 53.36 +12.25
31 Tina Najafzadeh 2006 Turebergs Simklubb +0.76 153 53.46 +12.35
32 Ida Källman 2006 Ösmo Simsällskap 125 57.26 +16.15
33 Ebba Gradevik-Laurell 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.88 117 58.47 +17.36
34 Sara Miller 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.54 115 58.75 +17.64
- Jade Hansson 2005 Turebergs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2018-10-06 16:05:02
Event 26, 50m bröstsim fl A, B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.72 489 36.34
2 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.67 403 38.75 +2.41
3 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.69 319 41.90 +5.56
4 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.63 319 41.91 +5.57
5 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.65 212 48.00 +11.66
6 Emilia Almert 2003 Nacka HI +0.84 84 1:05.15 +28.81 SB10
Grenen officiell:  2018-10-06 16:05:02
2018-10-06 16:05:21 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner