2020-05-28   02:18:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2018
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018
Event 15, 200m medley fl A, B 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 411 2:43.83
50m: 34.82
100m: 1:18.29
(43.47)
150m: 2:04.75
(46.46)
200m: 2:43.83
(39.08)
2 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.71 342 2:54.23 +10.40
50m: 40.68
100m: 1:24.85
(44.17)
150m: 2:14.90
(50.05)
200m: 2:54.23
(39.33)
3 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 333 2:55.79 +11.96
50m: 36.98
100m: 1:22.54
(45.56)
150m: 2:16.23
(53.69)
200m: 2:55.79
(39.56)
4 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.52 318 2:58.49 +14.66
50m: 37.37
100m: 1:24.35
(46.98)
150m: 2:17.74
(53.39)
200m: 2:58.49
(40.75)
5 Rose Li 2006 Täby Sim +0.67 302 3:01.46 +17.63
50m: 40.66
100m: 1:27.02
(46.36)
150m: 2:21.45
(54.43)
200m: 3:01.46
(40.01)
6 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.72 298 3:02.36 +18.53
50m: 41.91
100m: 1:28.85
(46.94)
150m: 2:20.06
(51.21)
200m: 3:02.36
(42.30)
7 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.79 295 3:02.98 +19.15
50m: 38.35
100m: 1:25.18
(46.83)
150m: 2:21.70
(56.52)
200m: 3:02.98
(41.28)
8 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.72 285 3:04.99 +21.16
50m: 41.67
100m: 1:30.88
(49.21)
150m: 2:23.33
(52.45)
200m: 3:04.99
(41.66)
9 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap 261 3:10.67 +26.84
50m: 44.41
100m: 1:32.80
(48.39)
150m: 2:27.07
(54.27)
200m: 3:10.67
(43.60)
10 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim +0.71 258 3:11.35 +27.52
50m: 45.91
100m: 1:32.52
(46.61)
150m: 2:29.97
(57.45)
200m: 3:11.35
(41.38)
11 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.56 250 3:13.20 +29.37
50m: 38.71
100m: 1:32.47
(53.76)
150m: 2:27.32
(54.85)
200m: 3:13.20
(45.88)
12 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.78 235 3:17.40 +33.57
50m: 46.86
100m: 1:37.12
(50.26)
150m: 2:32.42
(55.30)
200m: 3:17.40
(44.98)
13 Deniz Degerbalkan 2006 Täby Sim +0.76 233 3:18.02 +34.19
50m: 47.47
100m: 1:35.90
(48.43)
150m: 2:34.56
(58.66)
200m: 3:18.02
(43.46)
14 Moa Berg 2006 Södertälje Simsällskap +0.78 222 3:21.11 +37.28
50m: 42.19
100m: 1:33.84
(51.65)
150m: 2:33.79
(59.95)
200m: 3:21.11
(47.32)
15 Maria Krejci 2006 Turebergs Simklubb +0.70 220 3:21.69 +37.86
50m: 43.31
100m: 1:33.78
(50.47)
150m: 2:36.95
(1:03.17)
200m: 3:21.69
(44.74)
16 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 210 3:24.91 +41.08
50m: 49.67
100m: 1:40.67
(51.00)
150m: 2:39.47
(58.80)
200m: 3:24.91
(45.44)
17 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim +0.67 185 3:33.70 +49.87
50m: 50.61
100m: 1:45.23
(54.62)
150m: 2:48.19
(1:02.96)
200m: 3:33.70
(45.51)
18 Ida Söderlund 2006 Turebergs Simklubb +0.74 177 3:36.72 +52.89
50m: 44.78
100m: 1:38.03
(53.25)
150m: 2:49.07
(1:11.04)
200m: 3:36.72
(47.65)
Grenen officiell:  2018-10-06 12:48:20
Event 15, 200m medley fl A, B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.66 463 2:37.48
50m: 33.85
100m: 1:17.18
(43.33)
150m: 2:01.18
(44.00)
200m: 2:37.48
(36.30)
2 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.67 397 2:45.75 +8.27
50m: 35.18
100m: 1:18.85
(43.67)
150m: 2:06.80
(47.95)
200m: 2:45.75
(38.95)
3 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.68 280 3:06.14 +28.66
50m: 37.48
100m: 1:24.84
(47.36)
150m: 2:22.60
(57.76)
200m: 3:06.14
(43.54)
4 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.63 278 3:06.61 +29.13
50m: 38.59
100m: 1:30.64
(52.05)
150m: 2:22.68
(52.04)
200m: 3:06.61
(43.93)
Grenen officiell:  2018-10-06 12:48:20
2018-10-06 12:48:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner