2020-01-18   22:30:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ICA MAXI Simcup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 1, 25m Frisim F-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb            16.79   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            17.12   
Joline Englund  2008  Trosabygdens Simsällskap            18.28   
Isabelle Marek  2008  Eskilstuna Simklubb            18.38   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians            19.82   
Lise Nilsson  2009  Trosabygdens Simsällskap            20.04   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            20.12   
Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            21.10   
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            21.19   
10  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            21.41   
11  Nora Berghagen  2008  Strängnäs Simklubb            21.91   
12  Klara Parkow  2009  Örebro Simallians            22.00   
13  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            22.37   
14  Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena            22.45   
15  Tyra Cedervall  2008  Katrineholms Simsällskap            22.78   
16  Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            22.89   
17  Nova Redlund  2010  Simklubben Ena            22.93   
18  Wilma Tenor  2008  Örebro Simallians            23.39   
19  Moa Bretz  2008  Upplands-Bro Simsällskap            24.02   
20  Lilian Abo Shame  2008  Katrineholms Simsällskap            25.57   
21  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            26.45   
22  Sandra Baastad Kjellin  2008  Örebro Simallians            27.00   
23  Elin Eriksson  2008  Upplands-Bro Simsällskap            28.11   
Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            DSQ   
Kristina Bratt  2008  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Maria Potorochyna  2008  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 2, 25m Frisim P-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            16.77   
Erik Ly  2008  Eskilstuna Simklubb            17.08   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            17.74   
Mattias Camalich  2008  Strängnäs Simklubb            18.35   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            27.83   
Lorans Mahmoud  2009  Upplands-Bro Simsällskap            29.10   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena            DSQ   
Martin Sköld  2008  Köpings Simsällskap            DSQ   
Rasmus Karlsson Juupaluoma  2008  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 3, 25m Frisim F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            14.78   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb            15.12   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap            15.96   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap            16.08   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            16.22   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap            16.62   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            16.81   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            16.86   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            17.33   
10  Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb            17.37   
11  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            17.47   
12  Agnes Pettersson  2006  Köpings Simsällskap            17.60   
13  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            17.80   
14  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap            17.84   
15  Eleonore Stellansdotter  2007  Strängnäs Simklubb            17.95   
16  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            18.04   
17  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            18.11   
18  Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            18.26   
19  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb            18.30   
20  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb            18.43   
21  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            18.67   
22  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            18.78   
23  Cindra Lindström  2006  Katrineholms Simsällskap            18.86   
24  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            18.98   
25  Ellen Vikström  2006  Eskilstuna Simklubb            19.32   
26  Stella Fredriksson  2007  Katrineholms Simsällskap            19.79   
27  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            20.42   
28  Kajsa Willstrand  2006  Strängnäs Simklubb            20.43   
29  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            21.60   
30  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            21.79   
31  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            21.85   
32  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians            21.88   
33  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            22.20   
34  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            22.82   
35  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            23.39   
36  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            24.37   
37  Elin Nilsson  2007  Upplands-Bro Simsällskap            29.74   
Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Felicia Eriksson  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
Mi Lestander  2007  Mälarhöjdens Simsällskap            DSQ   
Olivia Zetterkvist  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 4, 25m Frisim P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb            14.38   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap            15.56   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            15.94   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb            16.66   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb            16.84   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            17.08   
Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb            17.10   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb            17.25   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            17.92   
10  Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb            18.17   
11  Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            18.43   
12  Walter Kantelius  2006  Nyköpings Simsällskap            18.64   
13  Erik Blomqvist  2006  Katrineholms Simsällskap            18.75   
14  Philip Lowe  2007  Strängnäs Simklubb            18.81   
15  Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            19.58   
16  Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap            20.02   
17  Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians            25.32   
18  Casper Karlsson Juupaluoma  2007  Eskilstuna Simklubb            25.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 5, 25m Frisim F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            13.36   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            13.99   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            14.70   
Selma Hasanbegovic  2005  Eskilstuna Simklubb            15.12   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            15.30   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            15.32   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb            15.48   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            15.58   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            15.60   
10  Madeleine Ogden  2005  Trosabygdens Simsällskap            15.91   
11  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap            15.98   
12  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            15.99   
13  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            16.67   
14  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap            17.14   
15  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            17.19   
16  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            17.40   
17  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            17.45   
18  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            17.63   
19  Moa Lövbom  2005  Trosabygdens Simsällskap            18.06   
20  Veronica Tylus  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            18.09   
21  Mathilda Wahlström  2005  Trosabygdens Simsällskap            19.12   
22  Louise Lowe  2005  Strängnäs Simklubb            22.79   
Ebba Willstrand  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Moa Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 6, 25m Frisim P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            13.69   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb            13.90   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            14.11   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            14.22   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            14.28   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            14.62   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            15.77   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb            15.94   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb            16.15   
10  Viggo Redlund  2005  Simklubben Ena            17.74   
11  Karam Abo Shame  2005  Katrineholms Simsällskap            18.79   
Adam Labidi  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Lucas Yousef  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Nahuel Lopez  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Walid Darir  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 7, 100m Medley F-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb    18.64  43.69  1:12.32    1:35.56   
Isabelle Marek  2008  Eskilstuna Simklubb    22.63  48.06  1:18.19    1:43.06   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    22.35  50.13  1:21.66    1:46.41   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    25.43  54.74  1:25.32    1:50.06   
Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    25.83  57.17  1:31.33    1:57.16   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians    27.40  56.72  1:31.67    1:58.55   
Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians    33.14  1:07.05  1:40.41    2:13.16   
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 8, 100m Medley P-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Erik Ly  2008  Eskilstuna Simklubb    19.34  43.10  1:12.61    1:34.49   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    20.27  45.94  1:16.48    1:39.12   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    21.85  49.31  1:18.40    1:41.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 9, 100m Medley F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    16.72  38.53  1:03.61    1:21.50   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    16.86  37.38  1:02.77    1:22.82   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    16.70  38.35  1:03.53    1:23.91   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    18.24  39.48  1:05.04    1:25.36   
Milja Milosevic  2006  Eskilstuna Simklubb    16.39  39.45  1:06.26    1:26.46   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    20.45  42.28  1:08.97    1:29.91   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap    17.07  39.66  1:08.11    1:31.06   
Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb    20.14  42.66  1:10.47    1:31.84   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    20.76  45.19  1:12.57    1:32.01   
10  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    19.82  44.13  1:10.35    1:33.02   
11  Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.50  44.05  1:12.24    1:33.06   
12  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    18.66  45.27  1:11.09    1:34.77   
13  Olivia Zetterkvist  2006  Köpings Simsällskap    21.35  46.07  1:14.04    1:34.88   
14  Felicia Eriksson  2006  Köpings Simsällskap    21.79  45.70  1:12.77    1:35.22   
15  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    19.55  46.06  1:16.04    1:36.79   
16  Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb    18.70  43.86  1:13.72    1:37.26   
17  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    20.57  46.35  1:17.01    1:37.83   
18  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    21.22  44.73  1:15.34    1:38.12   
19  Cindra Lindström  2006  Katrineholms Simsällskap    23.14  48.69  1:16.21    1:39.08   
20  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena    21.40  49.08  1:15.11    1:39.36   
21  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb    23.40  49.71  1:17.75    1:39.80   
22  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    20.87  45.67  1:17.72    1:40.22   
23  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb    21.40  48.88  1:18.74    1:42.22   
24  Ellen Vikström  2006  Eskilstuna Simklubb    24.72  55.16  1:22.93    1:46.52   
25  Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    22.58  53.61  1:23.48    1:47.36   
26  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    22.08  50.79  1:18.86    1:48.68   
27  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    21.91  46.88  1:20.40    1:48.80   
28  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    25.68  53.21  1:22.73    1:48.89   
29  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena    24.84  55.21  1:24.65    1:49.11   
30  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    23.12  52.65  1:26.08    1:55.15   
Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb            DSQ   
Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 10, 100m Medley P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb    16.45  38.52  1:02.41    1:20.82   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    16.72  39.23  1:05.46    1:24.41   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    17.78  40.99  1:07.64    1:27.74   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    17.86  42.48  1:08.31    1:29.98   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb    18.97  42.09  1:10.49    1:31.35   
Carl Larsson  2006  Eskilstuna Simklubb    18.54  43.73  1:09.12    1:31.49   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap    19.55  43.40  1:12.62    1:32.89   
Olle Thorsén  2006  Eskilstuna Simklubb    21.57  47.39  1:12.18    1:33.06   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap    19.47  42.43  1:12.23    1:34.22   
10  Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb    21.50  47.64  1:15.17    1:36.38   
11  Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb    21.42  49.47  1:18.58    1:42.56   
12  Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap    21.76  46.46  1:20.66    1:42.92   
13  Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap    24.35  51.07  1:23.43    1:46.24   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Sergej Potorochyn  2006  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 11, 100m Medley F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    14.93  34.58  56.15    1:12.27   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    14.32  32.12  55.38    1:12.54   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    14.36  33.49  57.31    1:16.16   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    15.02  35.41  57.30    1:16.52   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    15.45  35.27  57.90    1:16.88   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    16.13  36.48  58.62    1:17.94   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    16.52  35.86  1:00.28    1:21.00   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    16.96  38.87  1:01.81    1:21.25   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    17.18  39.01  1:02.97    1:22.46   
10  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    17.86  39.53  1:02.81    1:22.85   
11  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    16.96  39.64  1:05.88    1:24.42   
12  Selma Hasanbegovic  2005  Eskilstuna Simklubb    17.53  39.07  1:05.70    1:24.75   
13  Madeleine Ogden  2005  Trosabygdens Simsällskap    17.99  39.15  1:05.62    1:25.23   
14  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    17.49  39.59  1:06.22    1:25.26   
15  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb    17.91  39.38  1:05.23    1:25.42   
16  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    17.87  40.05  1:06.12    1:26.11   
17  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    19.19  41.50  1:06.95    1:26.53   
17  Moa Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    17.47  39.94  1:07.80    1:26.53   
19  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap    18.17  40.44  1:06.62    1:27.06   
20  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap    18.96  42.26  1:08.29    1:29.25   
21  Moa Lövbom  2005  Trosabygdens Simsällskap    19.39  43.91  1:09.01    1:31.48   
22  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    20.55  42.64  1:10.64    1:33.31   
23  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    20.19  45.57  1:12.81    1:33.42   
24  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    18.38  41.61  1:11.65    1:36.59   
25  Ebba Willstrand  2004  Strängnäs Simklubb    22.41  51.57  1:15.98    1:40.74   
26  Anastasija Lindström  2004  Upplands-Bro Simsällskap    20.72  48.82  1:20.22    1:44.57   
27  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    23.90  52.55  1:24.44    1:51.90   
Veronica Tylus  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 12, 100m Medley P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    13.85  32.13  52.14    1:07.91   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    14.13  32.40  52.91    1:09.30   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    34.48  59.11  1:17.00    1:17.00   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    15.31  34.79  1:00.97    1:18.00   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    15.80  35.73  1:00.94    1:18.16   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    16.23  36.56  1:00.54    1:19.92   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    16.64  35.93  1:01.86    1:20.24   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    38.52  1:02.60  1:22.08    1:22.08   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    16.69  37.46  1:02.82    1:22.65   
10  Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians    16.81  37.71  1:02.98    1:24.21   
11  Alfred Lindberg  2004  Upplands-Bro Simsällskap    45.20  1:12.33  1:33.73    1:33.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 13, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb            18.11   
Lise Nilsson  2009  Trosabygdens Simsällskap            20.63   
Isabelle Marek  2008  Eskilstuna Simklubb            21.69   
Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            23.48   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            23.70   
Nora Berghagen  2008  Strängnäs Simklubb            24.17   
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            26.58   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            27.69   
Joline Englund  2008  Trosabygdens Simsällskap            30.38   
10  Nova Redlund  2010  Simklubben Ena            30.55   
11  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            32.77   
12  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians            33.17   
Wilma Tenor  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 14, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ly  2008  Eskilstuna Simklubb            19.07   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb            19.79   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            22.31   
Mattias Camalich  2008  Strängnäs Simklubb            23.81   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            31.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    16.30        35.95   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    16.74        37.08   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    17.17        38.35   
Alice Bengtsson  2006  Köpings Simsällskap    18.70        40.27   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    18.31        40.66   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.34        41.53   
Eleonore Stellansdotter  2007  Strängnäs Simklubb    19.27        41.65   
Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb    18.79        44.60   
Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    20.11        45.46   
10  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    19.61        45.70   
11  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    20.98        46.75   
12  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    20.75        47.47   
13  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    22.03        48.68   
14  Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    22.02        49.76   
15  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    22.66        49.83   
16  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb    22.47        49.89   
17  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    22.69        49.98   
18  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb    23.08        51.98   
19  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    23.28        52.25   
20  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    22.61        52.56   
21  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    23.48        53.36   
22  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    26.45        58.16   
23  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    27.24        1:02.08   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb    16.37        35.12   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    16.85        36.42   
Sergej Potorochyn  2006  Nyköpings Simsällskap    16.37        37.02   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    17.56        38.48   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    17.64        38.94   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb    18.86        42.11   
Olle Thorsén  2006  Eskilstuna Simklubb    19.98        43.57   
Carl Larsson  2006  Eskilstuna Simklubb    19.73        44.23   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap    21.51        45.03   
10  Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb    21.74        45.73   
11  Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap    24.17        50.61   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 17, 100m Fjärilsim F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    14.87  33.95  55.40    1:18.74   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    15.88  35.21  57.01    1:19.22   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    16.42  36.70  58.39    1:20.85   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    16.38  36.64  58.73    1:22.35   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    17.40  36.29  1:00.13    1:24.31   
Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    17.74  39.00  1:01.08    1:25.06   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    18.37  42.86  1:09.13    1:36.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:23   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 18, 100m Fjärilsim P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    14.43  31.97  50.11    1:08.25   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    14.76  32.82  51.59    1:10.98   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    16.07  32.99  52.21    1:11.71   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    16.11  36.26  57.28    1:19.39   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    15.86  35.56  57.24    1:19.75   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    16.54  36.78  58.19    1:21.89   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    18.23  42.24  1:05.75    1:29.34   
Walid Darir  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    20.66  46.54  1:16.29    1:48.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 19, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb    17.37        36.67   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    18.18        37.13   
Isabelle Marek  2008  Eskilstuna Simklubb    18.80        38.97   
Maria Potorochyna  2008  Nyköpings Simsällskap    20.53        40.60   
Lise Nilsson  2009  Trosabygdens Simsällskap    20.03        42.77   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    21.58        43.67   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians    21.30        44.40   
Kristina Bratt  2008  Strängnäs Simklubb    20.83        44.60   
Klara Parkow  2009  Örebro Simallians    23.49        46.68   
10  Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    23.15        46.74   
11  Wilma Tenor  2008  Örebro Simallians    23.10        47.63   
12  Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians    22.88        48.51   
13  Nora Berghagen  2008  Strängnäs Simklubb    23.64        48.86   
14  Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena    22.75        49.11   
15  Tyra Cedervall  2008  Katrineholms Simsällskap    24.55        50.29   
16  Lilian Abo Shame  2008  Katrineholms Simsällskap    24.37        51.80   
17  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians    25.43        52.54   
18  Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians    25.45        54.11   
19  Sandra Baastad Kjellin  2008  Örebro Simallians    26.31        55.31   
20  Noelia Cypriansen  2009  Upplands-Bro Simsällskap    25.43        56.50   
21  Smilla Högfeldt  2008  Örebro Simallians    26.62        56.71   
22  Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians    28.84        58.70   
23  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena    28.06        59.16   
24  Elin Eriksson  2008  Upplands-Bro Simsällskap    29.41        1:05.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:39   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 20, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Erik Ly  2008  Eskilstuna Simklubb    17.17        36.37   
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    17.79        36.66   
Mattias Camalich  2008  Strängnäs Simklubb    18.68        39.21   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    19.14        40.28   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians    30.82        1:04.96   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena    34.48        1:08.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 21, 50m Frisim F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    15.33        31.49   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    15.71        32.56   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    16.22        33.11   
Milja Milosevic  2006  Eskilstuna Simklubb    16.48        34.29   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    16.64        34.46   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    16.98        35.03   
Ellen Sundquist  2006  Upplands-Bro Simsällskap    16.31        35.16   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    17.34        35.50   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    17.06        35.56   
10  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    18.04        36.04   
11  Alice Bengtsson  2006  Köpings Simsällskap    17.83        36.23   
12  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb    17.48        36.37   
13  Olivia Zetterkvist  2006  Köpings Simsällskap    18.02        36.60   
14  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    17.92        36.73   
15  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    17.95        36.79   
16  Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    17.83        37.37   
17  Eleonore Stellansdotter  2007  Strängnäs Simklubb    18.57        37.46   
18  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    18.30        37.74   
19  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    18.03        37.89   
20  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    18.60        37.95   
21  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb    18.32        38.02   
22  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    17.98        38.07   
23  Felicia Eriksson  2006  Köpings Simsällskap    18.88        38.09   
24  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb    18.54        38.90   
25  Cindra Lindström  2006  Katrineholms Simsällskap    19.65        39.47   
26  Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb    18.84        39.92   
27  Mi Lestander  2007  Mälarhöjdens Simsällskap    19.29        40.58   
28  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    19.57        40.72   
29  Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb    19.42        41.15   
30  Ellen Vikström  2006  Eskilstuna Simklubb    20.56        41.52   
31  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena    19.77        42.03   
32  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena    21.19        43.28   
33  Stella Fredriksson  2007  Katrineholms Simsällskap    20.50        43.49   
34  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    21.07        44.18   
35  Kajsa Willstrand  2006  Strängnäs Simklubb    20.98        44.20   
36  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    21.56        44.76   
37  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    21.26        45.40   
38  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    21.85        46.06   
39  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    22.67        46.82   
40  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    22.37        48.93   
41  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    23.73        49.82   
42  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians    23.84        49.97   
43  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians    23.71        51.79   
44  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    23.53        52.52   
45  Elin Nilsson  2007  Upplands-Bro Simsällskap    28.96        1:03.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 22, 50m Frisim P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb    15.25        30.78   
Sergej Potorochyn  2006  Nyköpings Simsällskap    15.03        31.16   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    16.06        32.74   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap    17.10        34.90   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    17.07        35.05   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb    16.90        35.45   
Erik Blomqvist  2006  Katrineholms Simsällskap    18.34        37.30   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb    17.99        37.73   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap    17.99        38.10   
10  Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb    19.53        38.43   
11  Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb    17.90        38.47   
12  Walter Kantelius  2006  Nyköpings Simsällskap    19.21        39.85   
13  Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap    19.45        39.87   
14  Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap    19.67        41.14   
15  Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap    19.99        41.41   
16  Philip Lowe  2007  Strängnäs Simklubb    20.82        43.92   
17  Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians    22.14        45.96   
18  Lukas Flygare  2007  Eskilstuna Simklubb    25.52        52.43   
19  Casper Karlsson Juupaluoma  2007  Eskilstuna Simklubb    25.56        55.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:00   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 23, 100m Frisim F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    14.34  30.02  46.53    1:02.13   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    14.41  30.15  46.85    1:03.32   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    14.82  31.09  48.10    1:05.15   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    15.77  33.68  52.22    1:10.35   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    15.81  33.43  52.20    1:10.68   
Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    15.98  33.68  51.97    1:11.09   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    16.06  33.97  52.98    1:11.45   
Moa Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    17.12  35.76  55.38    1:12.99   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    16.01  34.44  53.83    1:13.07   
10  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    16.94  35.28  54.35    1:13.58   
11  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    16.65  35.27  54.69    1:13.87   
12  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    16.15  34.94  54.36    1:14.09   
13  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    16.84  35.93  55.71    1:14.43   
14  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    16.58  35.35  55.38    1:14.62   
15  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap    17.05  35.96  56.29    1:14.94   
16  Selma Hasanbegovic  2005  Eskilstuna Simklubb    16.86  36.33  56.72    1:15.73   
17  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    17.72  37.04  57.36    1:16.04   
18  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    17.32  36.72  57.32    1:16.28   
19  Madeleine Ogden  2005  Trosabygdens Simsällskap    17.62  37.20  57.27    1:16.47   
20  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb    17.39  37.25  57.53    1:16.78   
21  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap    18.32  38.92  59.52    1:20.39   
22  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    18.31  38.99  1:00.56    1:22.19   
23  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    17.73  39.74  1:01.90    1:23.27   
24  Moa Lövbom  2005  Trosabygdens Simsällskap    18.82  39.57  1:02.77    1:24.98   
25  Ebba Willstrand  2004  Strängnäs Simklubb    20.01  42.83  1:07.36    1:31.68   
26  Louise Lowe  2005  Strängnäs Simklubb    20.55  44.32  1:10.81    1:34.08   
27  Anastasija Lindström  2004  Upplands-Bro Simsällskap    20.76  45.61  1:11.69    1:35.78   
28  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    22.71  48.30  1:16.48    1:42.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:00 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 24, 100m Frisim P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    13.25  28.25  43.82    59.68   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    13.76  28.91  44.57    59.95   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    13.82  29.10  44.97    1:00.77   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    14.35  29.87  45.80    1:01.88   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    14.43  30.61  47.48    1:03.67   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    14.89  31.36  48.34    1:04.61   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    15.05  32.48  50.01    1:06.60   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    15.49  32.83  50.58    1:08.00   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    15.77  33.97  52.40    1:09.60   
10  Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    15.64  33.13  52.01    1:09.86   
11  Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    16.16  34.09  52.93    1:12.03   
12  Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    16.09  34.72  53.57    1:12.37   
13  Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians    15.77  34.21  54.39    1:14.00   
14  Viggo Redlund  2005  Simklubben Ena    17.55  37.50  57.49    1:16.31   
15  Alfred Lindberg  2004  Upplands-Bro Simsällskap    18.47  39.78  1:02.57    1:24.17   
16  Karam Abo Shame  2005  Katrineholms Simsällskap    18.62  40.28  1:03.13    1:25.67   
17  Adam Labidi  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    17.67  38.70  1:03.65    1:27.15   
18  Lucas Yousef  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    19.90  41.79  1:06.77    1:32.42   
19  Walid Darir  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    20.34  44.17  1:09.72    1:32.71   
20  Nahuel Lopez  2004  Örebro Simallians    20.78  46.31  1:16.90    1:48.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 25, 4X50m Frisim F-12 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Fl 12 År Oy Lag 1  2006  Eskilstuna Simklubb            2:15.99   
  Alice Roos  2007      16.10  33.78      33.78   
  Amanda Malmström  2007      17.45  37.07      1:10.85   
  Ronja Larsén  2006      15.23  32.32      1:43.17   
  Milja Milosevic  2006      15.37  32.82      2:15.99   
                     
Bålsta Simklubb  2007  Bålsta Simklubb            2:17.96   
  Olivia Budden  2007      14.72  30.76      30.76   
  Ebba Rosenberg  2007      17.08  36.02      1:06.78   
  Molly Brinck  2007      18.10  37.17      1:43.95   
  Elin Finne  2007      16.24  34.01      2:17.96   
                     
Upplands-Bro Simsällskap  2006  Upplands-Bro Simsällskap            2:22.57   
  Ebba Fors  2006      16.06  33.17      33.17   
  Ellen Sundquist  2006      17.11  36.77      1:09.94   
  Elin Söderlund  2006      17.79  38.00      1:47.94   
  Elsa Kjellström  2006      16.15  34.63      2:22.57   
                     
Eskilstuna Fl 12 År Oy Lag 2  2006  Eskilstuna Simklubb            2:36.65   
  Ester Costa  2006      17.57  36.32      36.32   
  Ellen Vikström  2006      20.29  41.58      1:17.90   
  Agnes Gustafsson  2007      18.23  38.94      1:56.84   
  Isabelle Marek  2008      19.05  39.81      2:36.65   
                     
Strängnäs Simklubb  2006  Strängnäs Simklubb            2:39.15   
  Kajsa Willstrand  2006      20.22  43.28      43.28   
  Thea Lundgren  2006      17.49  36.78      1:20.06   
  Eleonore Stellansdotter  2007      18.47  38.69      1:58.75   
  Paula Edebrink  2006      18.74  40.40      2:39.15   
                     
Simklubben Ena  2006  Simklubben Ena            2:44.51   
  Tindra Bärgård  2006      17.22  36.37      36.37   
  Elna Zetterberg  2007      19.36  42.13      1:18.50   
  Linnea Alvin  2006      19.07  41.38      1:59.88   
  Aziza Osman  2008      21.64  44.63      2:44.51   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2006  Örebro Simallians            3:05.93   
  Ebba Niemelä  2009      21.03  43.83      43.83   
  Selma Pettersson  2007      20.28  43.36      1:27.19   
  Ellen Lindskog  2007      23.09  51.85      2:19.04   
  Ronja Lindqvist  2008      22.16  46.89      3:05.93   
                     
Örebro Simallians Lag 4  2007  Örebro Simallians            3:32.18   
  Laila Pietsch  2010      24.90  54.77      54.77   
  Klara Parkow  2009      22.51  47.47      1:42.24   
  Cassandra Norlander  2008      26.86  56.14      2:38.38   
  Matilda Larsson  2008      25.92  53.80      3:32.18   
                     
Örebro Simallians Lag 2  2007  Örebro Simallians            3:33.23   
  Smilla Högfeldt  2008      26.12  54.66      54.66   
  Meja Wernersson  2007      23.25  50.37      1:45.03   
  Jessica Pan  2007      23.97  53.13      2:38.16   
  Sandra Baastad Kjellin  2008      27.06  55.07      3:33.23   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 26, 4X50m Frisim P-12 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Po 12 År Oy Lag 1  2006  Eskilstuna Simklubb            2:17.85   
  Mario Orrego  2006      15.11  31.96      31.96   
  Olle Thorsén  2006      18.40  38.24      1:10.20   
  Eric Åhlén  2006      15.76  33.02      1:43.22   
  Carl Larsson  2006      15.94  34.63      2:17.85   
                     
Strängnäs Simklubb  2006  Strängnäs Simklubb            2:24.98   
  Adam Lidholm  2006      16.52  34.78      34.78   
  Sigvard Göransson  2007      16.26  35.37      1:10.15   
  Melker Waltersson  2006      17.02  36.15      1:46.30   
  Hector Pettersson  2008      17.59  38.68      2:24.98   
                     
Upplands-Bro Simsällskap  2006  Upplands-Bro Simsällskap            2:59.41   
  Axel Svensson  2006      19.03  39.27      39.27   
  Lorans Mahmoud  2009      27.12  1:00.03      1:39.30   
  Albert Sjögren  2007      19.87  41.82      2:21.12   
  Filip Bjällås  2007      17.37  38.29      2:59.41   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 27, 4X50m Frisim F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Fl13-14 Lag 1  2004  Eskilstuna Simklubb            1:58.37   
  Alva Abrahamsson  2004      13.68  28.45      28.45   
  Josefin Fundberg  2004      13.38  28.42      56.87   
  Sammi Thai  2005      14.67  30.70      1:27.57   
  My Larsson  2005      14.52  30.80      1:58.37   
                     
Eskilstuna Fl 13-14 Lag 2  2005  Eskilstuna Simklubb            2:11.91   
  Maja Björkbacka  2005      15.19  31.47      31.47   
  Frida Karlsson  2005      15.90  33.43      1:04.90   
  Linnéa Magnusson  2005      16.21  34.76      1:39.66   
  Ellen Roos  2005      15.43  32.25      2:11.91   
                     
Katrineholms Simsällskap  2004  Katrineholms Simsällskap            2:13.60   
  Katarina Pettersson  2005      15.84  32.71      32.71   
  Linnéa Fredriksson  2004      15.46  32.15      1:04.86   
  Elin Andersson  2005      16.12  33.32      1:38.18   
  Kajsa Ejdvinsson  2004      17.30  35.42      2:13.60   
                     
Strängnäs Simklubb  2004  Strängnäs Simklubb            2:16.89   
  Elin Logander  2005      14.17  28.92      28.92   
  Vera Romin  2005      15.92  33.98      1:02.90   
  Moa Westerberg  2004      15.90  33.56      1:36.46   
  Ebba Willstrand  2004      19.48  40.43      2:16.89   
                     
Örebro Simallians  2004  Örebro Simallians            2:54.37   
  Alice Larsson  2006      18.11  38.75      38.75   
  Linnea Eriksson  2004      21.05  46.19      1:24.94   
  Josefine Forsström  2007      20.05  44.27      2:09.21   
  Ingrid Hiding  2006      20.06  45.16      2:54.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna SK  2004  Eskilstuna Simklubb            1:52.36   
  Carl Roos  2004      14.01  28.83      28.83   
  Henrik Tran  2004      13.19  27.35      56.18   
  Fredrik Karlsson  2004      13.88  29.19      1:25.37   
  Samuel Paulson  2004      12.90  26.99      1:52.36   
                     
Nyköpings SS  2004  Nyköpings Simsällskap            2:10.46   
  Nicholas Tsoi  2004      14.33  29.61      29.61   
  Lucas Wendborg  2004      14.62  31.05      1:00.66   
  Walter Kantelius  2006      18.79  40.24      1:40.90   
  Ludvig Persson  2004      14.39  29.56      2:10.46   
                     
Örebro Simallians  2004  Örebro Simallians            2:49.65   
  Emils Daniels Dambis  2004      15.58  32.26      32.26   
  August Jansson  2005      14.61  30.98      1:03.24   
  Nahuel Lopez  2004      19.62  42.99      1:46.23   
  Måns Eriksson  2009      28.01  1:03.42      2:49.65   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 29, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb    20.90        42.94   
Isabelle Marek  2008  Eskilstuna Simklubb    23.36        48.72   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians    26.58        52.64   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    27.34        53.86   
Klara Parkow  2009  Örebro Simallians    26.80        55.34   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians    28.17        58.31   
Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena    29.02        58.47   
Noelia Cypriansen  2009  Upplands-Bro Simsällskap    28.13        58.76   
Moa Bretz  2008  Upplands-Bro Simsällskap    29.40        59.65   
10  Sandra Baastad Kjellin  2008  Örebro Simallians    29.23        1:00.26   
11  Nova Redlund  2010  Simklubben Ena    30.94        1:02.58   
12  Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena    31.87        1:05.95   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            DSQ   
Wilma Tenor  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 30, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    43.53        43.53   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    46.34        46.34   
Lorans Mahmoud  2009  Upplands-Bro Simsällskap    1:01.08        1:01.08   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena    1:10.20        1:10.20   
Mattias Camalich  2008  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 31, 50m Ryggsim F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    19.22        38.02   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    19.65        39.93   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    19.96        39.97   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    21.00        42.04   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    21.40        42.09   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    21.94        43.65   
Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb    22.21        43.87   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    22.58        45.06   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    22.34        45.06   
10  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    23.45        45.31   
11  Alice Bengtsson  2006  Köpings Simsällskap    21.58        45.40   
12  Eleonore Stellansdotter  2007  Strängnäs Simklubb    22.46        45.76   
13  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb    23.30        46.02   
14  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    23.13        46.41   
15  Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb    22.59        46.66   
16  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena    23.26        47.08   
17  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    23.11        47.16   
18  Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb    23.29        47.20   
19  Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    24.04        47.54   
20  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    24.03        48.06   
21  Cindra Lindström  2006  Katrineholms Simsällskap    23.87        48.35   
22  Stella Fredriksson  2007  Katrineholms Simsällskap    22.56        48.46   
23  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb    24.53        48.65   
24  Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    23.29        49.13   
25  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    24.76        50.28   
26  Ellen Vikström  2006  Eskilstuna Simklubb    24.15        50.41   
27  Kajsa Willstrand  2006  Strängnäs Simklubb    25.08        50.92   
28  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena    26.29        51.87   
29  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    25.11        52.04   
30  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians    26.83        54.91   
31  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    28.31        55.67   
32  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians    27.53        57.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb    19.08        37.98   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap    19.75        39.56   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    21.01        41.60   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb    20.99        42.28   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb    21.06        43.30   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap    21.21        43.59   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    21.72        44.25   
Carl Larsson  2006  Eskilstuna Simklubb    22.39        45.29   
Olle Thorsén  2006  Eskilstuna Simklubb    22.88        45.89   
10  Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap    23.49        47.36   
11  Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb    24.51        48.80   
12  Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb    24.09        48.92   
13  Walter Kantelius  2006  Nyköpings Simsällskap    24.96        50.51   
14  Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap    25.04        50.69   
15  Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap    25.22        51.03   
16  Casper Karlsson Juupaluoma  2007  Eskilstuna Simklubb    31.73        1:04.98   
Lukas Flygare  2007  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    17.62  36.11  55.17    1:13.67   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    17.15  35.95  55.69    1:14.98   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    17.89  36.58  56.35    1:16.22   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    18.53  37.71  57.90    1:18.43   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    18.92  38.51  59.04    1:19.21   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    18.36  38.95  1:00.09    1:21.45   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    19.36  39.94  1:02.11    1:23.99   
Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap    20.41  42.72  1:05.06    1:26.28   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    20.71  43.01  1:05.18    1:26.66   
10  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    21.00  43.59  1:06.64    1:29.69   
11  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap    22.24  45.86  1:09.76    1:32.29   
12  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    23.12  46.87  1:12.12    1:35.90   
13  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    21.28  45.50  1:11.21    1:36.57   
14  Mathilda Wahlström  2005  Trosabygdens Simsällskap    20.56  46.97  1:12.31    1:36.71   
15  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    22.36  46.66  1:12.78    1:37.44   
16  Veronica Tylus  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    24.60  52.43  1:21.41    1:49.18   
17  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    28.13  59.57  1:32.68    2:04.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 34, 100m Ryggsim P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    17.28  35.49  54.10    1:12.76   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    17.97  36.71  55.67    1:15.56   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap    18.05  38.27  57.83    1:16.71   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    18.26  38.35  58.42    1:18.57   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    18.76  39.17  59.90    1:20.18   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    19.35  39.89  1:01.36    1:22.31   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    20.77  43.16  1:05.49    1:27.63   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians    19.90  42.91  1:05.37    1:29.22   
Viggo Redlund  2005  Simklubben Ena    21.69  44.15  1:07.44    1:29.55   
10  Adam Labidi  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    22.54  49.25  1:15.48    1:43.92   
11  Nahuel Lopez  2004  Örebro Simallians    24.09  53.75  1:24.65    1:53.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb    22.57        49.62   
Tyra Cedervall  2008  Katrineholms Simsällskap    25.23        53.55   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena    25.90        53.82   
Ebba Niemelä  2009  Örebro Simallians    26.13        56.66   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    26.53        56.87   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians    26.92        57.98   
Joline Englund  2008  Trosabygdens Simsällskap    26.18        58.28   
Kristina Bratt  2008  Strängnäs Simklubb    27.15        59.93   
Tuva Bärgård  2009  Simklubben Ena    28.92        1:01.41   
10  Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians    28.79        1:01.55   
11  Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians    28.58        1:01.74   
12  Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena    31.19        1:06.84   
13  Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians    30.74        1:07.15   
14  Moa Bretz  2008  Upplands-Bro Simsällskap    31.39        1:08.24   
15  Noelia Cypriansen  2009  Upplands-Bro Simsällskap    32.52        1:10.96   
16  Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians    32.63        1:13.80   
17  Nova Redlund  2010  Simklubben Ena    37.11        1:19.76   
Sandra Baastad Kjellin  2008  Örebro Simallians            DSQ   
Wilma Tenor  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 36, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Adam Straubhaar  2008  Hallsberg Kumla Simklubb    22.22        49.03   
Martin Sköld  2008  Köpings Simsällskap    22.72        49.32   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    24.62        52.12   
Mattias Camalich  2008  Strängnäs Simklubb    24.20        54.91   
Måns Eriksson  2009  Örebro Simallians    34.34        1:13.98   
Jino Atiwit Osman  2010  Simklubben Ena    37.29        1:18.78   
Lorans Mahmoud  2009  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Rasmus Karlsson Juupaluoma  2008  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 37, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb    19.76        42.82   
Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena    20.07        43.13   
Ebba Fors  2006  Upplands-Bro Simsällskap    20.58        44.11   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    20.85        44.31   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    20.51        44.78   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    20.62        44.94   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    20.76        45.16   
Milja Milosevic  2006  Eskilstuna Simklubb    21.56        46.36   
Elsa Kjellström  2006  Upplands-Bro Simsällskap    21.59        47.24   
10  Elin Söderlund  2006  Upplands-Bro Simsällskap    22.05        48.39   
11  Cindra Lindström  2006  Katrineholms Simsällskap    22.22        48.46   
12  Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap    22.59        48.57   
13  Alice Bengtsson  2006  Köpings Simsällskap    23.44        49.76   
14  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb    23.53        50.21   
15  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    22.58        50.25   
16  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena    22.77        50.79   
17  Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb    23.61        51.30   
18  Ellen Vikström  2006  Eskilstuna Simklubb    24.20        51.60   
19  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb    24.18        51.70   
20  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    23.97        51.79   
21  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    23.46        51.81   
22  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians    23.84        51.89   
23  Kajsa Willstrand  2006  Strängnäs Simklubb    23.50        52.16   
24  Eleonore Stellansdotter  2007  Strängnäs Simklubb    24.78        52.26   
25  Paula Edebrink  2006  Strängnäs Simklubb    23.42        52.67   
26  Mi Lestander  2007  Mälarhöjdens Simsällskap    24.86        52.69   
27  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb    24.79        53.28   
28  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians    25.03        54.03   
29  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena    25.67        54.22   
30  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians    27.00        56.79   
31  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians    26.44        57.73   
32  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians    27.46        57.88   
33  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians    27.18        58.54   
34  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians    27.62        59.54   
35  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    28.91        1:02.80   
36  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians    29.93        1:04.27   
37  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians    30.27        1:05.09   
38  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    33.78        1:14.35   
Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Olivia Zetterkvist  2006  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 38, 50m Bröstsim P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb    18.27        40.16   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    20.30        44.18   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    20.85        44.82   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb    21.27        46.48   
Carl Larsson  2006  Eskilstuna Simklubb    21.16        46.56   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap    21.38        46.79   
Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb    22.53        48.19   
Alvin Palmqvist  2007  Hallsberg Kumla Simklubb    22.78        49.38   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb    22.66        49.51   
10  Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb    23.84        50.33   
11  Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap    23.55        50.44   
12  Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap    26.22        56.22   
13  Pelle Pettersson  2006  Katrineholms Simsällskap    25.72        56.35   
14  Sebastian Norlander  2007  Örebro Simallians    26.77        56.59   
15  Philip Lowe  2007  Strängnäs Simklubb    27.48        58.44   
16  Walter Kantelius  2006  Nyköpings Simsällskap    28.04        58.71   
Axel Svensson  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Erik Blomqvist  2006  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Olle Thorsén  2006  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:41   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 39, 100m Bröstsim F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    17.14  36.86  57.60    1:18.25   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    17.12  37.35  58.32    1:19.47   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    17.43  38.13  59.66    1:21.19   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    18.12  39.58  1:01.57    1:23.81   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    18.48  40.10  1:02.84    1:25.93   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    18.66  40.66  1:03.95    1:28.16   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    19.10  42.10  1:06.14    1:30.81   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    19.73  43.92  1:07.75    1:32.95   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap    19.82  43.74  1:08.92    1:35.42   
10  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb    20.38  44.61  1:10.03    1:35.78   
11  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    20.21  44.45  1:10.85    1:35.90   
12  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap    21.47  46.72  1:13.30    1:38.62   
13  Ebba Willstrand  2004  Strängnäs Simklubb    20.62  45.31  1:11.82    1:39.25   
14  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap    21.57  47.24  1:13.92    1:40.45   
15  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    21.38  47.65  1:14.24    1:40.72   
16  Louise Lowe  2005  Strängnäs Simklubb    21.54  47.43  1:15.20    1:41.49   
17  Moa Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    22.25  49.02  1:16.33    1:42.53   
18  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    22.60  48.72  1:16.24    1:43.18   
19  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap    22.67  49.99  1:17.79    1:44.59   
20  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap    22.12  48.67  1:16.54    1:45.06   
21  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    22.57  49.59  1:17.82    1:45.71   
22  Ebba Hemstad  2005  Trosabygdens Simsällskap    23.25  50.09  1:19.65    1:48.03   
23  Mathilda Wahlström  2005  Trosabygdens Simsällskap    22.42  50.10  1:18.66    1:48.19   
24  Anastasija Lindström  2004  Upplands-Bro Simsällskap    24.07  53.26  1:24.20    1:54.45   
25  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    26.55  56.78  1:27.81    1:59.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 40, 100m Bröstsim P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    15.86  35.22  55.26    1:15.23   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    17.13  36.62  56.50    1:16.46   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    19.40  42.55  1:05.89    1:28.79   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    19.02  42.11  1:05.05    1:28.88   
Nicholas Tsoi  2004  Nyköpings Simsällskap    19.19  42.77  1:06.62    1:29.58   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap    19.65  42.60  1:07.10    1:30.88   
Viggo Redlund  2005  Simklubben Ena    23.66  49.50  1:16.33    1:42.97   
Alfred Lindberg  2004  Upplands-Bro Simsällskap    22.38  48.42  1:15.98    1:43.70   
Walid Darir  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    24.57  54.33  1:26.10    1:57.85   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Nahuel Lopez  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 41, 25m Fj kick på ry F-10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb            22.67   
Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            25.38   
Matilda Larsson  2008  Örebro Simallians            30.72   
Laila Pietsch  2010  Örebro Simallians            31.05   
Ronja Lindqvist  2008  Örebro Simallians            32.59   
Rut Kämblad  2008  Örebro Simallians            33.54   
Sandra Baastad Kjellin  2008  Örebro Simallians            35.80   
Cassandra Norlander  2008  Örebro Simallians            47.32   
Elin Eriksson  2008  Upplands-Bro Simsällskap            51.05   
Isabelle Marek  2008  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 42, 25m Fj kick på ry P-10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            24.65   
Mattias Camalich  2008  Strängnäs Simklubb            39.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 43, 25m Fj kick på ry F 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            18.84   
Ronja Larsén  2006  Eskilstuna Simklubb            20.99   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            23.20   
Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            23.61   
Eleonore Stellansdotter  2007  Strängnäs Simklubb            23.81   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            24.19   
Emmie Wendborg  2006  Nyköpings Simsällskap            25.33   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb            25.52   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            26.05   
10  Lovisa Jansson  2007  Örebro Simallians            26.33   
11  Amanda Malmström  2007  Eskilstuna Simklubb            26.36   
12  Agnes Gustafsson  2007  Eskilstuna Simklubb            26.51   
13  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            26.54   
14  Ester Costa  2006  Eskilstuna Simklubb            27.03   
15  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            27.68   
16  Ellen Vikström  2006  Eskilstuna Simklubb            28.03   
17  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.04   
18  Josefine Forsström  2007  Örebro Simallians            29.12   
19  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            29.31   
20  Kajsa Willstrand  2006  Strängnäs Simklubb            29.63   
21  Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb            29.92   
22  Meja Wernersson  2007  Örebro Simallians            31.08   
23  Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.42   
24  Selma Pettersson  2007  Örebro Simallians            33.55   
25  Elsa Petersson  2007  Örebro Simallians            33.73   
26  Amanda Fröding  2007  Örebro Simallians            33.77   
27  Jessica Pan  2007  Örebro Simallians            34.35   
28  Ellen Lindskog  2007  Örebro Simallians            35.92   
29  Ingrid Hiding  2006  Örebro Simallians            38.80   
30  Elin Nilsson  2007  Upplands-Bro Simsällskap            39.99   
31  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            43.95   
32  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            44.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 44, 25m Fj kick på ry P 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mario Orrego  2006  Eskilstuna Simklubb            20.97   
Melker Waltersson  2006  Strängnäs Simklubb            21.59   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            24.56   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap            24.67   
Hanliang Xie  2006  Eskilstuna Simklubb            24.69   
Olle Thorsén  2006  Eskilstuna Simklubb            25.78   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb            26.57   
Adam Lidholm  2006  Strängnäs Simklubb            28.59   
Jacky Thai  2007  Eskilstuna Simklubb            29.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 45, 25m Fj kick på ry F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            17.50   
Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            18.84   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb            19.66   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            20.56   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            20.65   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            21.24   
Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap            21.50   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            22.33   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            22.35   
10  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            22.73   
11  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            22.84   
12  Moa Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            23.93   
13  Veronica Tylus  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            25.58   
14  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            25.78   
15  Linnéa Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb            26.41   
16  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            26.95   
17  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            27.87   
18  Ebba Willstrand  2004  Strängnäs Simklubb            30.17   
19  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap            31.04   
20  Louise Lowe  2005  Strängnäs Simklubb            33.01   
21  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            33.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 46, 25m Fj kick på ry P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb            17.61   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            17.90   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap            19.09   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            20.04   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            21.54   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            21.55   
Jonathan Grothérus  2004  Katrineholms Simsällskap            21.83   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            21.98   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb            23.16   
10  Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb            26.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:16 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 47, 4X50m Medley F-12 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna 12 År Oy Lag 1  2006  Eskilstuna Simklubb            2:36.47   
  Alice Roos  2007      19.41  39.72      39.72   
  Amanda Malmström  2007      22.14  49.45      1:29.17   
  Ronja Larsén  2006      15.63  34.91      2:04.08   
  Milja Milosevic  2006      15.52  32.39      2:36.47   
                     
Bålsta Simklubb  2007  Bålsta Simklubb            2:42.89   
  Elin Finne  2007      21.97  44.05      44.05   
  Ebba Rosenberg  2007      20.32  44.41      1:28.46   
  Olivia Budden  2007      16.63  37.20      2:05.66   
  Molly Brinck  2007      17.61  37.23      2:42.89   
                     
Strängnäs Simklubb  2006  Strängnäs Simklubb            2:57.67   
  Thea Lundgren  2006      21.00  43.11      43.11   
  Kajsa Willstrand  2006      22.62  49.71      1:32.82   
  Eleonore Stellansdotter  2007      19.85  43.08      2:15.90   
  Paula Edebrink  2006      19.59  41.77      2:57.67   
                     
Eskilstuna Fl 12 År Oy Lag 2  2006  Eskilstuna Simklubb            3:04.80   
  Ester Costa  2006      23.10  46.33      46.33   
  Ellen Vikström  2006      23.23  50.45      1:36.78   
  Agnes Gustafsson  2007      21.05  48.82      2:25.60   
  Isabelle Marek  2008      18.02  39.20      3:04.80   
                     
Simklubben Ena  2006  Simklubben Ena            3:08.09   
  Elna Zetterberg  2007      25.52  52.69      52.69   
  Linnea Alvin  2006      19.87  44.19      1:36.88   
  Tindra Bärgård  2006      20.23  47.95      2:24.83   
  Aziza Osman  2008      21.04  43.26      3:08.09   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2007  Örebro Simallians            3:24.29   
  Jessica Pan  2007      25.69  54.99      54.99   
  Meja Wernersson  2007      23.25  51.02      1:46.01   
  Josefine Forsström  2007      23.02  53.48      2:39.49   
  Ebba Niemelä  2009      21.09  44.80      3:24.29   
                     
Örebro Simallians Lag 3  2006  Örebro Simallians            3:27.51   
  Ronja Lindqvist  2008      26.19  53.45      53.45   
  Amanda Fröding  2007      26.96  57.46      1:50.91   
  Ellen Lindskog  2007      23.91  54.09      2:45.00   
  Selma Pettersson  2007      20.10  42.51      3:27.51   
                     
Örebro Simallians Lag 2  2006  Örebro Simallians            3:27.64   
  Rut Kämblad  2008      27.74  56.11      56.11   
  Elsa Petersson  2007      24.91  54.76      1:50.87   
  Lovisa Jansson  2007      20.42  46.69      2:37.56   
  Wilma Tenor  2008      24.23  50.08      3:27.64   
                     
Upplands-Bro Simsällskap  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNF   
  Ellen Sundquist  2006      18.97  39.27      39.27   
  Ebba Fors  2006      20.44  44.87      1:24.14   
  Elsa Kjellström  2006      18.66  45.45      2:09.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:50   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 48, 4X50m Medley P-12 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Po 12 År Oy Lag 1  2006  Eskilstuna Simklubb            2:35.26   
  Mario Orrego  2006      18.47  38.37      38.37   
  Olle Thorsén  2006      21.46  46.16      1:24.53   
  Eric Åhlén  2006      16.55  35.81      2:00.34   
  Carl Larsson  2006      15.95  34.92      2:35.26   
                     
Strängnäs Simklubb  2006  Strängnäs Simklubb            2:47.02   
  Melker Waltersson  2006      21.15  42.97      42.97   
  Sigvard Göransson  2007      20.11  44.59      1:27.56   
  Adam Lidholm  2006      17.14  39.99      2:07.55   
  Hector Pettersson  2008      18.32  39.47      2:47.02   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:50 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:53   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 49, 4X50m Medley F 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Fl 13-14 Lag 1  2004  Eskilstuna Simklubb            2:12.49   
  My Larsson  2005      17.45  35.24      35.24   
  Lovisa Laine  2005      16.84  37.03      1:12.27   
  Josefin Fundberg  2004      13.77  31.48      1:43.75   
  Alva Abrahamsson  2004      13.81  28.74      2:12.49   
                     
Eskilstuna Fl 13-14 Lag 2  2005  Eskilstuna Simklubb            2:22.68   
  Emilia Widing  2005      18.97  37.98      37.98   
  Sammi Thai  2005      17.30  37.62      1:15.60   
  Maja Björkbacka  2005      15.08  33.44      1:49.04   
  Moa Widing  2005      16.42  33.64      2:22.68   
                     
Strängnäs Simklubb  2004  Strängnäs Simklubb            2:32.40   
  Vera Romin  2005      19.98  42.12      42.12   
  Ebba Willstrand  2004      20.76  44.70      1:26.82   
  Elin Logander  2005      14.75  32.46      1:59.28   
  Moa Westerberg  2004      15.72  33.12      2:32.40   
                     
Katrineholms Simsällskap  2004  Katrineholms Simsällskap            2:33.44   
  Linnéa Fredriksson  2004      18.50  37.75      37.75   
  Kajsa Ejdvinsson  2004      20.52  45.21      1:22.96   
  Katarina Pettersson  2005      16.67  37.12      2:00.08   
  Elin Andersson  2005      15.75  33.36      2:33.44   
                     
Trosabygdens SS  2005  Trosabygdens Simsällskap            2:49.67   
  Mathilda Wahlström  2005      22.57  45.94      45.94   
  Ebba Hemstad  2005      22.87  49.78      1:35.72   
  Madeleine Ogden  2005      17.10  37.46      2:13.18   
  Moa Lövbom  2005      17.28  36.49      2:49.67   
                     
Örebro Simallians  2004  Örebro Simallians            2:53.09   
  Ingrid Hiding  2006      21.35  45.18      45.18   
  Alice Larsson  2006      22.73  49.94      1:35.12   
  Julia Pietsch  2005      15.28  33.65      2:08.77   
  Linnea Eriksson  2004      20.53  44.32      2:53.09   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:53 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 50, 4X50m Medley P 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna SK  2004  Eskilstuna Simklubb            2:07.82   
  Carl Roos  2004      16.33  33.08      33.08   
  Henrik Tran  2004      16.44  35.75      1:08.83   
  Fredrik Karlsson  2004      14.41  31.99      1:40.82   
  Samuel Paulson  2004      13.09  27.00      2:07.82   
                     
Nyköpings SS  2004  Nyköpings Simsällskap            2:34.26   
  Lucas Wendborg  2004      17.68  35.88      35.88   
  Nicholas Tsoi  2004      18.65  42.26      1:18.14   
  Ludvig Persson  2004      14.82  33.89      1:52.03   
  Walter Kantelius  2006      20.00  42.23      2:34.26   
                     
Örebro Simallians  2004  Örebro Simallians            DSQ   
  Emils Daniels Dambis  2004      19.85  40.50      40.50   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner