2020-02-16   21:42:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ICA MAXI Simcup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  ICA MAXI Simcup 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 47, 4X50m Medley F-12 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Eskilstuna 12 År Oy Lag 1  2006  Eskilstuna Simklubb            2:36.47   
  Alice Roos  2007      19.41  39.72      39.72   
  Amanda Malmström  2007      22.14  49.45      1:29.17   
  Ronja Larsén  2006      15.63  34.91      2:04.08   
  Milja Milosevic  2006      15.52  32.39      2:36.47   
                     
Bålsta Simklubb  2007  Bålsta Simklubb            2:42.89   
  Elin Finne  2007      21.97  44.05      44.05   
  Ebba Rosenberg  2007      20.32  44.41      1:28.46   
  Olivia Budden  2007      16.63  37.20      2:05.66   
  Molly Brinck  2007      17.61  37.23      2:42.89   
                     
Strängnäs Simklubb  2006  Strängnäs Simklubb            2:57.67   
  Thea Lundgren  2006      21.00  43.11      43.11   
  Kajsa Willstrand  2006      22.62  49.71      1:32.82   
  Eleonore Stellansdotter  2007      19.85  43.08      2:15.90   
  Paula Edebrink  2006      19.59  41.77      2:57.67   
                     
Eskilstuna Fl 12 År Oy Lag 2  2006  Eskilstuna Simklubb            3:04.80   
  Ester Costa  2006      23.10  46.33      46.33   
  Ellen Vikström  2006      23.23  50.45      1:36.78   
  Agnes Gustafsson  2007      21.05  48.82      2:25.60   
  Isabelle Marek  2008      18.02  39.20      3:04.80   
                     
Simklubben Ena  2006  Simklubben Ena            3:08.09   
  Elna Zetterberg  2007      25.52  52.69      52.69   
  Linnea Alvin  2006      19.87  44.19      1:36.88   
  Tindra Bärgård  2006      20.23  47.95      2:24.83   
  Aziza Osman  2008      21.04  43.26      3:08.09   
                     
Örebro Simallians Lag 1  2007  Örebro Simallians            3:24.29   
  Jessica Pan  2007      25.69  54.99      54.99   
  Meja Wernersson  2007      23.25  51.02      1:46.01   
  Josefine Forsström  2007      23.02  53.48      2:39.49   
  Ebba Niemelä  2009      21.09  44.80      3:24.29   
                     
Örebro Simallians Lag 3  2006  Örebro Simallians            3:27.51   
  Ronja Lindqvist  2008      26.19  53.45      53.45   
  Amanda Fröding  2007      26.96  57.46      1:50.91   
  Ellen Lindskog  2007      23.91  54.09      2:45.00   
  Selma Pettersson  2007      20.10  42.51      3:27.51   
                     
Örebro Simallians Lag 2  2006  Örebro Simallians            3:27.64   
  Rut Kämblad  2008      27.74  56.11      56.11   
  Elsa Petersson  2007      24.91  54.76      1:50.87   
  Lovisa Jansson  2007      20.42  46.69      2:37.56   
  Wilma Tenor  2008      24.23  50.08      3:27.64   
                     
Upplands-Bro Simsällskap  2006  Upplands-Bro Simsällskap            DNF   
  Ellen Sundquist  2006      18.97  39.27      39.27   
  Ebba Fors  2006      20.44  44.87      1:24.14   
  Elsa Kjellström  2006      18.66  45.45      2:09.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner