2020-05-28   08:33:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (25m) 2018 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 20/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (25m) MSSF 2018
Arrangör:
Plats: Kristiansborgsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 7, 200m Bröstsim Damer Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap 2:32.93
50m: 34.99
100m: 1:13.62
(38.63)
150m: 1:53.27
(39.65)
200m: 2:32.93
(39.66)
2 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 2:36.55 +3.62
50m: 36.18
100m: 1:15.26
(39.08)
150m: 1:55.92
(40.66)
200m: 2:36.55
(40.63)
3 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb 2:38.47 +5.54
50m: 36.15
100m: 1:17.54
(41.39)
150m: 1:58.22
(40.68)
200m: 2:38.47
(40.25)
4 Moa Holmström 2001 Falu Simsällskap 2:44.64 +11.71
50m: 36.44
100m: 1:18.45
(42.01)
150m: 2:01.20
(42.75)
200m: 2:44.64
(43.44)
5 Andréa Persson 1999 Västerås Simsällskap 2:44.95 +12.02
50m: 36.37
100m: 1:17.75
(41.38)
150m: 2:00.49
(42.74)
200m: 2:44.95
(44.46)
6 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap 2:45.16 +12.23
50m: 37.90
100m: 1:19.53
(41.63)
150m: 2:02.06
(42.53)
200m: 2:45.16
(43.10)
7 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap 2:46.57 +13.64
50m: 37.30
100m: 1:19.13
(41.83)
150m: 2:02.70
(43.57)
200m: 2:46.57
(43.87)
8 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap 2:46.64 +13.71
50m: 37.55
100m: 1:20.17
(42.62)
150m: 2:03.33
(43.16)
200m: 2:46.64
(43.31)
9 Cornelia Johansson 2003 Örebro Simallians 2:48.27 +15.34
50m: 39.00
100m: 1:21.98
(42.98)
150m: 2:05.33
(43.35)
200m: 2:48.27
(42.94)
10 Matilda Thorsén 2001 Eskilstuna Simklubb 2:50.71 +17.78
50m: 38.63
100m: 1:21.20
(42.57)
150m: 2:06.14
(44.94)
200m: 2:50.71
(44.57)
11 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening 2:51.12 +18.19
50m: 39.69
100m: 1:23.29
(43.60)
150m: 2:07.28
(43.99)
200m: 2:51.12
(43.84)
12 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb 2:51.24 +18.31
50m: 38.85
100m: 1:22.33
(43.48)
150m: 2:07.11
(44.78)
200m: 2:51.24
(44.13)
13 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap 2:52.00 +19.07
50m: 37.59
100m: 1:20.26
(42.67)
150m: 2:05.73
(45.47)
200m: 2:52.00
(46.27)
14 Elsa Staaf 2003 Strängnäs Simklubb 2:52.29 +19.36
50m: 38.09
100m: 1:21.93
(43.84)
150m: 2:06.57
(44.64)
200m: 2:52.29
(45.72)
15 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap 2:52.51 +19.58
50m: 37.76
100m: 1:21.44
(43.68)
150m: 2:06.87
(45.43)
200m: 2:52.51
(45.64)
16 Nora Laine 2000 Eskilstuna Simklubb 2:53.05 +20.12
50m: 38.51
100m: 1:21.65
(43.14)
150m: 2:06.81
(45.16)
200m: 2:53.05
(46.24)
17 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 2:58.72 +25.79
50m: 40.52
100m: 1:25.81
(45.29)
150m: 2:11.80
(45.99)
200m: 2:58.72
(46.92)
18 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 2:59.80 +26.87
50m: 40.34
100m: 1:27.07
(46.73)
150m: 2:13.62
(46.55)
200m: 2:59.80
(46.18)
Grenen officiell:  2018-10-20 11:39:15
2018-10-20 11:39:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner