2020-05-30   18:01:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (25m) 2018 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 20/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (25m) MSSF 2018
Arrangör:
Plats: Kristiansborgsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
Event 6, 200m Bröstsim Herrar Seniorer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb 2:26.43
50m: 33.57
100m: 1:10.72
(37.15)
150m: 1:48.60
(37.88)
200m: 2:26.43
(37.83)
2 Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås Simsällskap 2:26.95 +0.52
50m: 32.83
100m: 1:09.72
(36.89)
150m: 1:47.99
(38.27)
200m: 2:26.95
(38.96)
3 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap 2:27.04 +0.61
50m: 33.23
100m: 1:10.74
(37.51)
150m: 1:49.04
(38.30)
200m: 2:27.04
(38.00)
4 Igor Blagojevic 2000 Karlskoga Simförening 2:28.22 +1.79
50m: 34.05
100m: 1:12.09
(38.04)
150m: 1:50.09
(38.00)
200m: 2:28.22
(38.13)
5 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap 2:28.86 +2.43
50m: 34.30
100m: 1:12.31
(38.01)
150m: 1:50.26
(37.95)
200m: 2:28.86
(38.60)
6 Andreas Persson 2000 Gävle Simsällskap 2:31.68 +5.25
50m: 32.64
100m: 1:11.36
(38.72)
150m: 1:51.87
(40.51)
200m: 2:31.68
(39.81)
7 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap 2:36.72 +10.29
50m: 35.59
100m: 1:15.13
(39.54)
150m: 1:55.53
(40.40)
200m: 2:36.72
(41.19)
8 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap 2:39.54 +13.11
50m: 36.13
100m: 1:16.74
(40.61)
150m: 1:57.90
(41.16)
200m: 2:39.54
(41.64)
9 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap 2:40.16 +13.73
50m: 34.84
100m: 1:15.83
(40.99)
150m: 1:57.95
(42.12)
200m: 2:40.16
(42.21)
10 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians 2:41.44 +15.01
50m: 35.89
100m: 1:16.36
(40.47)
150m: 1:58.57
(42.21)
200m: 2:41.44
(42.87)
11 Alex Ly 2003 Eskilstuna Simklubb 2:41.52 +15.09
50m: 36.46
100m: 1:16.69
(40.23)
150m: 1:58.37
(41.68)
200m: 2:41.52
(43.15)
12 Simon Baastad 2002 Örebro Simallians 2:42.07 +15.64
50m: 35.88
100m: 1:17.87
(41.99)
150m: 2:00.09
(42.22)
200m: 2:42.07
(41.98)
13 Elias Paulson 2000 Eskilstuna Simklubb 2:44.20 +17.77
50m: 36.30
100m: 1:17.94
(41.64)
150m: 2:01.22
(43.28)
200m: 2:44.20
(42.98)
14 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 2:47.67 +21.24
50m: 36.79
100m: 1:19.02
(42.23)
150m: 2:03.09
(44.07)
200m: 2:47.67
(44.58)
15 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap 2:47.76 +21.33
50m: 37.54
100m: 1:20.25
(42.71)
150m: 2:03.65
(43.40)
200m: 2:47.76
(44.11)
16 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening 2:48.49 +22.06
50m: 37.88
100m: 1:20.83
(42.95)
150m: 2:04.85
(44.02)
200m: 2:48.49
(43.64)
17 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap 2:48.90 +22.47
50m: 36.69
100m: 1:19.23
(42.54)
150m: 2:03.80
(44.57)
200m: 2:48.90
(45.10)
18 Roman Milkin 1999 Upsala Simsällskap 2:50.62 +24.19
50m: 38.37
100m: 1:20.03
(41.66)
150m: 2:05.70
(45.67)
200m: 2:50.62
(44.92)
19 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap 2:52.46 +26.03
50m: 38.56
100m: 1:22.52
(43.96)
150m: 2:07.24
(44.72)
200m: 2:52.46
(45.22)
20 William Forsström 2002 Örebro Simallians 2:55.83 +29.40
50m: 39.98
100m: 1:25.19
(45.21)
150m: 2:11.70
(46.51)
200m: 2:55.83
(44.13)
- Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap DSQ
- Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2018-10-20 11:28:45
2018-10-20 11:29:24 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner