2020-01-22   05:01:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    31.44  1:06.30  1:42.19    2:18.70   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    34.43  1:12.15  1:49.22    2:25.35   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    34.40  1:13.58  1:54.29    2:32.84   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    36.19  1:16.87  1:57.30    2:33.75   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    34.39  1:16.21  1:58.80    2:38.23   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    37.09  1:19.90  2:04.09    2:42.86   
Lovisa Fast  2006  S71    38.74  1:22.23  2:05.38    2:46.95   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    37.85  1:20.81  2:06.17    2:49.90   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    37.19  1:21.42  2:07.22    2:50.45   
Ella Florén  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    33.78  1:12.20  1:50.65    2:28.66   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    34.38  1:12.38  1:51.61    2:30.70   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    36.47  1:16.45  1:56.70    2:34.88   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    37.54  1:20.08  2:04.07    2:43.91   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim    35.86  1:17.75  2:01.79    2:44.30   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    37.44  1:20.15  2:04.05    2:45.07   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    37.92  1:20.69  2:04.14    2:47.13   
Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    38.80  1:25.12  2:15.51    3:05.44   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    42.88  1:31.66  2:22.09    3:09.89   
Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    29.81  1:03.31  1:39.63    2:15.09   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    33.47  1:09.81  1:47.35    2:25.06   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    33.06  1:09.60  1:47.97    2:25.44   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    32.43  1:10.39  1:49.44    2:27.94   
Wilma Nilsson  2004  S71    33.52  1:10.73  1:50.08    2:28.65   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    34.78  1:12.58  1:51.61    2:29.79   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    34.21  1:11.98  1:50.80    2:29.85   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin    34.02  1:12.94  1:52.47    2:30.19   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    34.44  1:13.38  1:52.88    2:30.22   
10  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    35.88  1:15.92  1:56.08    2:34.06   
11  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    34.71  1:14.49  1:56.16    2:37.05   
12  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    37.81  1:20.98  2:05.54    2:47.67   
13  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    37.96  1:23.94  2:10.95    2:56.82   
14  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    40.94  1:27.17  2:14.26    2:58.62   
Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    32.26  1:07.51  1:43.67    2:18.87   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    33.17  1:09.82  1:47.86    2:24.98   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    33.32  1:10.27  1:48.27    2:26.07   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    34.65  1:12.28  1:50.54    2:29.54   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    34.60  1:12.63  1:51.63    2:29.84   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    34.35  1:12.07  1:51.74    2:31.22   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    34.25  1:13.14  1:54.96    2:37.24   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    38.73  1:22.11  2:07.21    2:52.15   
Emmy Olofsson  2003  S71    37.66  1:22.54  2:09.92    2:54.60   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    31.58  1:06.47  1:42.49    2:18.27   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    32.69  1:09.87  1:47.42    2:23.43   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    32.24  1:08.67  1:47.19    2:24.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner