2020-01-20   23:01:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:24   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    31.44  1:06.30  1:42.19    2:18.70   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    34.43  1:12.15  1:49.22    2:25.35   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    34.40  1:13.58  1:54.29    2:32.84   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    36.19  1:16.87  1:57.30    2:33.75   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    34.39  1:16.21  1:58.80    2:38.23   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    37.09  1:19.90  2:04.09    2:42.86   
Lovisa Fast  2006  S71    38.74  1:22.23  2:05.38    2:46.95   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    37.85  1:20.81  2:06.17    2:49.90   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    37.19  1:21.42  2:07.22    2:50.45   
Ella Florén  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    33.78  1:12.20  1:50.65    2:28.66   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    34.38  1:12.38  1:51.61    2:30.70   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    36.47  1:16.45  1:56.70    2:34.88   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    37.54  1:20.08  2:04.07    2:43.91   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim    35.86  1:17.75  2:01.79    2:44.30   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    37.44  1:20.15  2:04.05    2:45.07   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    37.92  1:20.69  2:04.14    2:47.13   
Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    38.80  1:25.12  2:15.51    3:05.44   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    42.88  1:31.66  2:22.09    3:09.89   
Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    29.81  1:03.31  1:39.63    2:15.09   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    33.47  1:09.81  1:47.35    2:25.06   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    33.06  1:09.60  1:47.97    2:25.44   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    32.43  1:10.39  1:49.44    2:27.94   
Wilma Nilsson  2004  S71    33.52  1:10.73  1:50.08    2:28.65   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    34.78  1:12.58  1:51.61    2:29.79   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    34.21  1:11.98  1:50.80    2:29.85   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin    34.02  1:12.94  1:52.47    2:30.19   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    34.44  1:13.38  1:52.88    2:30.22   
10  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    35.88  1:15.92  1:56.08    2:34.06   
11  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    34.71  1:14.49  1:56.16    2:37.05   
12  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    37.81  1:20.98  2:05.54    2:47.67   
13  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    37.96  1:23.94  2:10.95    2:56.82   
14  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    40.94  1:27.17  2:14.26    2:58.62   
Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    32.26  1:07.51  1:43.67    2:18.87   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    33.17  1:09.82  1:47.86    2:24.98   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    33.32  1:10.27  1:48.27    2:26.07   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    34.65  1:12.28  1:50.54    2:29.54   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    34.60  1:12.63  1:51.63    2:29.84   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    34.35  1:12.07  1:51.74    2:31.22   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    34.25  1:13.14  1:54.96    2:37.24   
Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap    38.73  1:22.11  2:07.21    2:52.15   
Emmy Olofsson  2003  S71    37.66  1:22.54  2:09.92    2:54.60   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    31.58  1:06.47  1:42.49    2:18.27   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    32.69  1:09.87  1:47.42    2:23.43   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    32.24  1:08.67  1:47.19    2:24.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    36.40        1:20.26   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    38.68        1:20.70   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    36.48        1:22.67   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    40.09        1:22.92   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    40.08        1:31.72   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    43.99        1:37.49   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    33.29        1:10.53   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    33.09        1:10.63   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    32.01        1:13.10   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    34.52        1:13.57   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    33.76        1:13.71   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    34.70        1:15.45   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    35.41        1:18.63   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    36.78        1:21.12   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    32.26        1:07.60   
Noah Malmgren  2004  S71    31.90        1:07.97   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    32.20        1:08.56   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    31.71        1:11.54   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    32.74        1:11.59   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    34.97        1:14.24   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    34.47        1:15.63   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    36.16        1:19.22   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    27.76        1:02.41   
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    28.91        1:02.86   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.31        1:03.54   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    29.27        1:06.26   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    33.34        1:13.64   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    35.74        1:16.79   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    36.54        1:17.13   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    33.70        1:17.22   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    27.93        59.69   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    29.00        1:02.28   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    29.44        1:05.58   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    29.57        1:06.38   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    31.66        1:12.90   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    34.60        1:13.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Alm  2006  S71    39.37        1:23.65   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    40.20        1:24.40   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    40.81        1:27.00   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    43.20        1:31.92   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    43.57        1:32.52   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    44.59        1:33.85   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    45.02        1:36.18   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    46.96        1:38.69   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    48.80        1:41.60   
10  Lovisa Fast  2006  S71    48.37        1:41.96   
11  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    51.22        1:51.92   
Ella Florén  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    42.52        1:29.10   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    43.46        1:31.99   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    45.16        1:35.45   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    49.37        1:41.72   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim    49.08        1:43.86   
Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    51.22        1:47.63   
Alva Olofsson  2005  S71    50.91        1:51.12   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    50.74        1:51.73   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    57.02        2:00.30   
Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    38.27        1:23.68   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    39.81        1:23.94   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin    39.89        1:24.46   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    40.64        1:25.26   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    40.43        1:26.35   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    41.98        1:30.45   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    44.65        1:31.18   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    44.57        1:34.08   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    45.53        1:36.64   
10  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    46.98        1:39.01   
11  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    49.06        1:42.38   
Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.00        1:21.07   
Michaela Ruzic  2003  S71    39.47        1:23.48   
Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.08        1:26.12   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    41.13        1:26.28   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    42.06        1:28.17   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    42.15        1:29.76   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    42.92        1:30.05   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    42.42        1:30.23   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    41.58        1:30.28   
10  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    45.19        1:36.89   
11  Frida Christiansen  2003  S71    50.02        1:49.15   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    34.52        1:14.12   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    38.81        1:20.92   
Tova Nilsson  2002  S71    40.43        1:26.98   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    41.16        1:28.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    43.23  1:32.97  2:24.86    3:15.63   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    48.82  1:48.00  2:47.31    3:45.04   
Eliot Högklint  2006  Simklubben Poseidon    1:05.63  2:22.63  3:38.79    4:52.72   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    37.59  1:19.69  2:03.51    2:47.87   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    40.49  1:25.79  2:10.00    2:53.79   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    42.96  1:30.95  2:19.51    3:08.42   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    42.86  1:31.92  2:23.03    3:15.10   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    43.65  1:34.71  2:27.36    3:18.96   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    37.02  1:18.65  1:59.95    2:42.40   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    36.58  1:18.74  2:01.44    2:43.58   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    37.01  1:20.04  2:04.91    2:49.67   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    40.53  1:25.73  2:12.34    2:59.15   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    40.17  1:26.66  2:13.53    2:59.71   
David Hallstäde  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.40  1:14.45  1:55.20    2:37.66   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    36.69  1:17.87  2:00.03    2:42.38   
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    37.87  1:19.43  2:04.22    2:47.57   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    39.90  1:26.54  2:14.11    2:59.21   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    35.57  1:17.21  2:03.03    2:48.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    1:26.53  2:58.75  4:43.24    6:01.21   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    1:30.35  3:01.29  4:41.80    6:01.16   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    1:26.13  3:00.81  4:51.52    6:10.98   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:18.78  2:45.51  4:17.85    5:30.77   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:19.20  2:46.13  4:17.50    5:35.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    1:19.87  2:46.01  4:15.18  5:44.51  21:57.43   
          7:14.34  8:43.62  10:14.51  11:44.07     
          13:12.66  14:42.68  16:12.28  17:40.27     
          19:08.48  20:34.75         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    1:11.67  2:30.59  3:48.82  5:08.58  19:15.38   
          6:26.50  7:44.36  9:01.48  10:18.41     
          11:34.92  12:50.92  14:08.09  15:26.01     
          16:43.47  18:00.94         
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    1:13.69  2:31.50  3:49.70  5:06.98  19:29.08   
          6:26.43  7:45.17  9:04.92  10:23.39     
          11:41.47  13:00.78  14:19.78  15:37.32     
          16:56.38  18:15.61         
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    1:14.41  2:33.26  3:51.52  5:09.73  19:29.98   
          6:27.15  7:45.49  9:05.02  10:23.30     
          11:41.41  13:00.32  14:18.81  15:37.60     
          16:56.56  18:15.17         
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    1:13.44  2:31.16  3:48.78  5:08.61  19:53.38   
          6:29.91  7:51.58  9:12.87  10:33.29     
          11:54.22  13:14.20  14:34.54  15:55.06     
          17:15.49  18:36.63         
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    1:13.33  2:31.82  3:51.43  5:10.99  20:04.65   
          6:31.89  7:52.75  9:14.22  10:34.83     
          11:55.78  13:17.07  14:38.96  16:01.09     
          17:23.79  18:45.70         
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran    1:16.73  2:37.54  3:59.36  5:20.97  20:22.07   
          6:43.12  8:05.23  9:27.32  10:49.09     
          12:11.34  13:33.93  14:56.42  16:18.74     
          17:41.32  19:02.69         
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    1:15.94  2:37.73  4:03.55  5:28.25  21:08.29   
          6:51.86  8:20.38  9:42.31  11:10.54     
          12:36.43  14:04.51  15:30.71  17:00.24     
          18:28.01  19:50.93         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    1:08.27  2:25.40  3:42.97  5:01.64  19:25.83   
          6:21.11  7:39.91  8:58.53  10:15.97     
          11:34.22  12:52.86  14:11.36  15:31.01     
          16:50.45  18:09.47         
Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    1:11.94  2:31.48  3:51.98  5:14.36  20:43.79   
          6:39.35  8:03.35  9:28.39  10:51.97     
          12:16.17  13:40.34  15:05.50  16:32.02     
          17:58.32  19:22.64         
Robin Cakmak  2004  Simklubben Ran    1:22.51  2:53.23  4:26.64  6:01.46  23:55.23   
          7:36.76  9:12.90  10:48.63  13:13.96     
          14:51.98  17:21.01  18:59.95  20:39.46     
          22:18.16  23:55.23         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    1:09.21  2:22.64  3:35.89  4:48.42  18:13.09   
          6:01.91  7:15.26  8:29.27  9:42.97     
          10:56.86  12:10.85  13:24.34  14:37.23     
          15:50.93  17:03.99         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    1:07.96  2:22.25  3:37.16  4:54.79  19:10.50   
          6:12.80  7:32.13  8:50.99  10:09.06     
          11:27.44  12:45.51  14:00.98  15:19.49     
          16:36.94  17:54.78         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    1:09.04  2:22.67  3:38.17  4:53.56  9:52.63   
          6:08.97  7:23.98  8:39.26       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Noah Malmgren  2004  S71    1:07.48  2:19.77  3:31.51  4:44.01  9:33.36   
          5:57.15  7:09.72  8:22.75       
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    1:08.63  2:20.88  3:32.92  4:45.37  9:33.98   
          5:58.56  7:11.20  8:23.70       
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    1:10.12  2:24.52  3:40.35  4:56.59  10:00.47   
          6:12.69  7:29.38  8:44.25       
Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    1:11.26  2:30.16  3:50.64  5:11.92  10:29.02   
          6:32.16  7:52.14  9:11.47       
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    1:10.16  2:28.55  3:47.60  5:08.09  10:34.27   
          6:29.98  7:52.22  9:14.00       
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    1:18.07  2:46.27  4:14.90  5:43.75  11:24.39   
          7:11.94  8:38.76  10:05.36       
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    1:03.62  2:11.31  3:20.27  4:31.31  9:18.61   
          5:43.51  6:54.53  8:06.35       
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    1:12.67  2:28.58  3:44.66  5:01.21  10:05.25   
          6:17.98  7:36.19  8:51.86       
Elton Högklint  2003  Simklubben Poseidon    1:15.87  2:34.73  3:54.60  5:16.45  10:31.49   
          6:38.38  7:59.97  9:19.36       
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    1:17.51  2:40.42  4:08.41  5:40.62  11:23.84   
          7:06.99  8:34.99  10:00.51       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    34.52  1:17.24  2:02.15    2:47.43   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    45.44  1:44.04  2:42.48    3:36.82   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.43  1:12.21  1:53.70    2:35.51   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    34.27  1:16.99  2:05.26    2:54.90   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.90  1:06.24  1:42.67    2:20.39   
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.94  1:15.80  1:58.04    2:38.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    37.00  1:19.95  2:05.86    2:44.00   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    37.60  1:21.88  2:13.27    2:49.54   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    35.44  1:21.47  2:11.15    2:50.74   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    40.42  1:21.55  2:16.87    2:57.59   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    40.58  1:27.33  2:23.31    3:01.30   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    44.37  1:34.56  2:31.83    3:17.26   
Eliot Högklint  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    33.02  1:13.54  1:56.66    2:28.52   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    33.47  1:13.08  1:57.89    2:31.68   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    34.50  1:17.84  2:01.52    2:38.67   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    33.79  1:15.85  2:01.23    2:40.15   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    34.74  1:14.60  2:04.92    2:40.40   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    36.22  1:20.10  2:08.67    2:43.76   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    37.33  1:23.62  2:20.72    3:02.77   
Emil Odén  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    31.23  1:10.21  1:52.34    2:26.25   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.44  1:07.44  1:53.32    2:27.77   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    32.93  1:12.14  1:56.48    2:30.32   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    32.02  1:13.35  1:57.26    2:32.35   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    34.30  1:17.53  2:06.44    2:43.32   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    36.19  1:19.57  2:06.04    2:45.73   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    28.74  1:04.16  1:46.53    2:19.66   
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    29.81  1:07.28  1:49.70    2:23.39   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.25  1:09.28  1:48.79    2:24.60   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    33.13  1:13.72  1:58.58    2:31.70   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    34.69  1:16.83  1:58.28    2:34.18   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    33.64  1:14.04  2:03.28    2:40.53   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    35.43  1:19.71  2:07.81    2:45.04   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            2:52.12   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.65  1:05.39  1:50.48    2:21.27   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    30.31  1:07.74  1:50.26    2:22.49   
Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    30.04  1:07.63  1:49.03    2:23.77   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    32.22  1:10.91  1:56.07    2:30.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    1:14.93  2:37.21  4:00.71    5:20.41   
Agnes Alm  2006  S71    1:16.15  2:39.04  4:03.91    5:23.02   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    1:14.97  2:38.51  4:02.96    5:25.62   
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    1:23.61  2:52.38  4:21.25    5:46.89   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    1:22.91  2:54.18  4:24.97    5:53.74   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    1:26.49  2:59.71  4:33.27    5:59.96   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    1:32.66  3:14.92  4:57.71    6:34.21   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    1:14.07  2:33.24  3:53.99    5:13.48   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    1:14.84  2:34.38  3:54.89    5:14.85   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    1:17.35  2:38.98  4:01.13    5:22.19   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:15.87  2:39.42  4:03.56    5:24.54   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    1:16.41  2:43.94  4:11.21    5:39.76   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    1:19.39  2:48.27  4:19.04    5:45.95   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:12.59  2:31.24  3:50.38    5:06.12   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    1:13.11  2:31.68  3:52.02    5:11.07   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:13.66  2:33.67  3:54.19    5:13.79   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    1:14.39  2:36.60  3:57.93    5:15.61   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    1:15.23  2:37.03  3:58.60    5:17.70   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    1:16.31  2:38.63  4:01.46    5:21.14   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    1:17.14  2:42.33  4:10.87    5:37.60   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    1:27.92  3:02.63  4:38.47    6:08.25   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    1:09.78  2:25.04  3:40.19    4:54.17   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    1:15.02  2:34.92  3:54.51    5:12.67   
Michaela Ruzic  2003  S71    1:13.72  2:34.14  3:54.72    5:13.65   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    1:15.63  2:37.45  3:59.62    5:20.28   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    1:15.93  2:38.69  4:03.00    5:25.88   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tilda Ericsson  2002  S71    1:08.73  2:22.34  3:36.88    4:50.22   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:10.48  2:25.77  3:40.99    4:53.53   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:09.82  2:26.41  3:44.83    5:02.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    37.32        1:15.29   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    36.58        1:16.30   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    38.18        1:18.00   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    38.63        1:19.32   
Tim Andersson  2006  S71    40.45        1:22.68   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    41.66        1:22.75   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    1:25.03        1:25.03   
Eliot Högklint  2006  Simklubben Poseidon    1:00.46        2:03.36   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    34.14        1:10.01   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    34.48        1:10.73   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    37.77        1:17.74   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    40.21        1:22.18   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    40.26        1:22.19   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    40.99        1:25.38   
Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Emil Odén  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    33.67        1:08.21   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    35.44        1:11.68   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    35.41        1:15.19   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    37.29        1:16.80   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    37.31        1:18.19   
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    38.81        1:18.97   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    39.13        1:19.39   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    39.20        1:19.91   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    39.33        1:20.35   
10  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    39.64        1:20.43   
11  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    41.23        1:25.02   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    29.50        1:01.28   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.85        1:02.08   
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    33.72        1:09.29   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    35.25        1:11.11   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    36.93        1:14.68   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    37.72        1:16.78   
Elton Högklint  2003  Simklubben Poseidon    1:21.89        1:21.89   
Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    42.63        1:26.41   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    33.27        1:08.40   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    34.45        1:11.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    37.09  1:17.12  1:57.75    2:36.66   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    39.35  1:22.53  2:06.39    2:48.37   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    42.86  1:27.79  2:12.06    2:55.16   
Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    42.86  1:29.56  2:18.95    3:07.84   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    40.76  1:24.09  2:07.27    2:49.15   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    41.11  1:26.15  2:11.34    2:54.92   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    41.77  1:26.63  2:14.21    3:00.28   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    43.05  1:29.88  2:17.87    3:04.18   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    37.07  1:17.01  1:58.59    2:38.27   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    37.48  1:18.46  1:58.97    2:39.09   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    35.97  1:16.97  1:59.68    2:43.19   
Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    39.47  1:21.20  2:03.28    2:44.19   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    38.52  1:20.35  2:03.11    2:45.26   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    39.84  1:22.91  2:06.65    2:48.54   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    39.26  1:22.50  2:07.23    2:51.27   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    40.52  1:25.20  2:10.38    2:53.33   
Wilma Nilsson  2004  S71    40.59  1:25.58  2:12.91    2:57.73   
10  Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    41.70  1:27.29  2:14.26    3:01.02   
11  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim    46.87  1:37.52  2:28.82    3:17.87   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    37.93  1:18.52  1:59.92    2:41.01   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    32.89  1:09.60  1:46.96    2:23.51   
Tilda Ericsson  2002  S71    38.42  1:18.68  1:59.46    2:39.04   
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    38.08  1:19.79  2:01.28    2:39.48   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    37.68  1:18.97  2:01.06    2:44.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    32.33        1:08.50   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    33.30        1:08.52   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    33.54        1:09.27   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    34.65        1:12.78   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    34.83        1:13.79   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    35.85        1:17.07   
Tim Andersson  2006  S71    37.51        1:17.69   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    38.96        1:23.05   
Eliot Högklint  2006  Simklubben Poseidon    41.01        1:27.82   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    28.11        58.41   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    28.02        59.51   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    31.22        1:04.56   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    31.54        1:04.73   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    31.01        1:05.68   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    32.90        1:07.48   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    34.82        1:13.37   
Erik Lundberg  2005  S71    44.46        1:35.97   
Emil Odén  2005  Simklubben Poseidon    49.36        1:45.51   
Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    28.31        59.99   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    29.12        1:00.22   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    29.32        1:00.72   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    29.02        1:01.47   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    29.94        1:02.93   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    30.62        1:03.51   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    19.42        1:05.16   
Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    30.97        1:05.23   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    31.45        1:06.39   
10  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    32.04        1:07.15   
11  Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    32.54        1:07.90   
12  Ludwig Saurow  2004  Eslövs Simsällskap    32.72        1:08.62   
13  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    33.35        1:08.68   
14  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    35.60        1:15.52   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    26.13        55.31   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    27.10        56.44   
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    28.30        1:00.84   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.61        1:01.13   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    29.98        1:02.95   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    30.43        1:03.00   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    30.58        1:04.36   
Elton Högklint  2003  Simklubben Poseidon    30.59        1:04.40   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    31.82        1:04.67   
10  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim    32.34        1:07.79   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    26.11        54.82   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    27.07        56.78   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    28.51        59.08   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    28.91        1:00.18   
Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    28.30        1:00.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    33.02  1:09.98  1:47.98    2:23.92   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    33.67  1:12.53  1:53.45    2:31.94   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    33.61  1:11.67  1:52.67    2:32.69   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    35.01  1:14.82  1:55.28    2:34.20   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    34.02  1:13.06  1:54.89    2:34.31   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    35.44  1:14.71  1:56.79    2:35.06   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    36.49  1:17.60  1:57.45    2:35.47   
Henri Moreau  2006  Klippans Simsällskap    36.48  1:19.84  2:06.12    2:49.82   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    37.07  1:22.37  2:09.36    2:51.01   
10  Tim Andersson  2006  S71    38.91  1:23.37  2:08.79    2:53.79   
11  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    38.56  1:24.96  2:12.37    2:58.44   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    28.49  1:00.14  1:33.51    2:06.84   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    29.53  1:02.29  1:35.44    2:08.27   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    31.11  1:06.09  1:42.09    2:17.35   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    31.38  1:06.38  1:42.74    2:19.05   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    32.27  1:08.15  1:45.55    2:22.43   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    33.81  1:11.16  1:48.47    2:24.30   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    32.17  1:09.97  1:50.05    2:28.56   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    35.78  1:15.30  1:56.35    2:37.27   
Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    29.71  1:02.60  1:36.16    2:09.45   
Noah Malmgren  2004  S71    28.60  1:01.12  1:36.20    2:11.76   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    30.13  1:04.47  1:40.07    2:15.98   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    32.76  1:10.19  1:47.93    2:24.07   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    33.28  1:10.81  1:48.35    2:24.29   
Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    32.09  1:08.93  1:47.53    2:24.33   
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon    33.12  1:10.35  1:49.83    2:27.57   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    33.79  1:11.98  1:51.47    2:28.86   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    33.06  1:11.48  1:51.27    2:32.36   
10  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    34.09  1:14.90  1:57.91    2:40.27   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    27.58  58.33  1:30.56    2:04.15   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    27.34  58.71  1:32.25    2:06.35   
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    29.77  1:02.40  1:36.54    2:11.54   
Elton Högklint  2003  Simklubben Poseidon    31.86  1:07.71  1:45.06    2:19.02   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    32.22  1:09.40  1:45.22    2:20.39   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    31.26  1:08.43  1:46.24    2:22.73   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    27.46  58.13  1:29.90    2:01.94   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    27.86  59.22  1:34.22    2:10.56   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    28.51  1:01.36  1:37.61    2:13.92   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    29.38  1:02.41  1:38.21    2:14.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    32.28        1:12.80   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    37.78        1:21.62   
Agnes Alm  2006  S71    36.65        1:23.79   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    40.13        1:24.76   
Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    46.46        1:37.41   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    38.84        1:24.07   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    41.85        1:32.97   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    45.01        1:35.10   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    37.18        1:20.39   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    39.78        1:25.03   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    40.66        1:29.27   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    43.20        1:37.28   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    33.17        1:11.75   
Michaela Ruzic  2003  S71    34.88        1:17.34   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    36.58        1:20.02   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    37.48        1:22.26   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    37.59        1:23.64   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    30.69        1:05.31   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    32.93        1:11.80   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    32.85        1:12.38   
Agnes Delen Abrahamsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    40.51        1:27.39   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    42.11        1:27.95   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon    42.64        1:31.35   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    45.63        1:35.28   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    46.14        1:36.68   
Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    47.82        1:40.44   
Henri Moreau  2006  Klippans Simsällskap    47.17        1:42.58   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    48.73        1:43.80   
Tim Andersson  2006  S71    50.27        1:44.48   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    35.66        1:16.44   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    35.68        1:17.79   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    37.85        1:21.29   
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    38.87        1:23.85   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    41.49        1:28.13   
Erik Lundberg  2005  S71    51.95        1:52.83   
Alexander Shleev  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    37.23        1:18.95   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    39.44        1:22.19   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    41.48        1:27.46   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    35.16        1:13.35   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    36.01        1:16.44   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    38.31        1:21.13   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    41.47        1:26.95   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon    41.19        1:28.25   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    34.13        1:12.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    41.66  1:27.64  2:15.23    3:01.60   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    44.73  1:35.54  2:24.91    3:12.71   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    44.89  1:35.99  2:26.75    3:13.98   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    46.64  1:39.10  2:34.15    3:27.15   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    45.62  1:40.73  2:39.19    3:33.74   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    47.99  1:44.28  2:41.47    3:39.46   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    42.56  1:31.76  2:21.97    3:10.68   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    46.43  1:36.93  2:27.26    3:17.62   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    45.78  1:37.77  2:30.72    3:22.73   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    40.17  1:24.55  2:11.03    2:57.54   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    42.56  1:30.63  2:19.12    3:06.29   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    42.09  1:30.38  2:18.72    3:06.96   
Wilma Nilsson  2004  S71    41.58  1:30.66  2:21.15    3:12.72   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    44.51  1:34.77  2:26.26    3:16.14   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    46.54  1:37.29  2:28.42    3:17.56   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    45.68  1:38.39  2:31.15    3:23.54   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
Linnea Nell  2004  Simsällskapet Delfin            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.21  1:21.47  2:05.57    2:50.36   
Michaela Ruzic  2003  S71    41.34  1:26.68  2:12.54    2:59.01   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    42.11  1:28.98  2:17.26    3:03.60   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    42.18  1:28.07  2:15.55    3:03.66   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    41.88  1:28.62  2:16.51    3:04.24   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    43.12  1:31.82  2:22.86    3:14.97   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    39.08  1:21.82  2:05.35    2:49.17   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.81  1:22.03  2:07.39    2:54.06   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    39.76  1:26.21  2:14.06    3:02.45   
Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap    41.15  1:28.52  2:16.77    3:04.95   
Tova Nilsson  2002  S71    41.27  1:30.03  2:19.99    3:09.34   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    41.15  1:29.80  2:19.37    3:12.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    1:33.84  3:05.43  4:57.97    6:22.21   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    1:41.92  4:14.20  5:55.44    6:36.10   
David Hagander  2006  Simklubben Poseidon    1:35.30  3:15.85  5:11.68    6:36.94   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim    1:21.08  2:53.15  4:28.50    5:50.96   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Noah Malmgren  2004  S71    1:12.36  2:34.97  4:02.24    5:13.77   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    1:16.94  2:40.92  4:15.50    5:28.13   
Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    1:18.63  2:46.26  4:12.97    5:27.91   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    1:23.89  2:57.52  4:37.75    5:55.57   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:04.67  2:18.96  3:44.06    4:51.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    1:16.37  2:37.88  4:01.19  5:26.66  21:16.60   
          6:52.71  8:17.61  9:43.67  11:10.62     
          12:36.65  14:03.06  15:29.71  16:57.18     
          18:24.21  19:52.89         
Freja Malmgren  2007  S71    1:21.92  2:53.54  4:25.20  5:59.16  23:13.58  EXTRA 
          7:33.98  9:10.34  10:45.11  12:20.03     
          13:54.49  15:29.98  17:04.15  18:39.79     
          20:12.25  21:45.15         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    1:17.75  2:38.93  4:02.58  5:26.00  20:56.93   
          6:49.69  8:14.58  9:40.19  11:05.42     
          12:31.57  13:56.67  15:21.20  16:47.49     
          18:12.42  19:37.52         
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    1:21.21  2:49.73  4:18.76  5:47.12  22:21.89   
          7:18.70  8:51.30  10:23.41  11:56.17     
          13:28.10  14:59.21  16:30.82  18:01.40     
          19:30.40  20:58.73         
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    1:28.78  3:02.51  4:36.24  6:10.26  23:07.13   
          7:42.44  9:15.30  10:48.26  12:20.98     
          13:52.82  15:25.95  17:00.09  18:32.92     
          20:06.77  21:37.99         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    1:10.07  2:23.74  3:37.57  4:52.01  19:00.98   
          6:08.11  7:24.68  8:42.45  10:00.76     
          11:18.44  12:36.42  13:55.30  15:11.24     
          16:29.59  17:47.44         
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    1:14.97  2:37.40  4:00.72  5:24.96  20:46.13   
          6:50.10  8:14.18  9:38.15  11:03.97     
          12:29.73  13:54.25  15:17.86  16:42.38     
          18:06.38  19:29.18         
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    1:16.71  2:40.02  4:04.51  5:29.41  21:01.78   
          6:54.87  8:19.88  9:44.80  11:10.32     
          12:35.32  14:02.04  15:27.17  16:52.84     
          18:17.47  19:41.70         
Alva Larsson  2004  Simklubben Ran    1:24.60  2:54.43  4:24.63  5:55.14  22:34.25   
          7:27.31  8:58.47  10:29.36  12:01.77     
          13:33.30  15:03.92  16:36.12  18:08.44     
          19:40.39  21:09.45         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    1:05.09  2:15.30  3:25.65  4:36.15  17:26.64   
          5:47.12  6:57.13  8:06.84  9:17.62     
          10:27.69  11:37.77  12:48.28  13:58.42     
          15:09.45  16:19.63         
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    1:09.44  2:22.60  3:36.36  4:49.76  18:38.82   
          6:03.88  7:19.40  8:34.79  9:50.13     
          11:05.48  12:21.12  13:36.72  14:52.96     
          16:09.23  17:25.04         
Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    1:16.86  2:41.13  4:05.16  5:30.24  20:45.68   
          6:54.94  8:19.41  9:43.65  11:06.40     
          12:30.94  13:54.98  15:17.81  16:41.73     
          18:05.76  19:28.78         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    1:22.43  2:52.33  4:23.05  5:54.17  11:56.49   
          7:23.84  8:55.58  10:28.58       
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    1:22.59  3:00.17  4:38.62  6:17.77  12:50.01   
          7:56.79  9:36.63  11:16.28       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    1:14.34  2:33.91  3:53.92  5:14.12  10:38.09   
          6:35.04  7:57.18  9:19.09       
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    1:21.14  2:48.23  4:15.39  5:44.38  11:26.28   
          7:12.60  8:39.11  10:05.55       
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    1:18.80  2:45.13  4:12.10  5:39.64  11:27.11   
          7:06.74  8:34.89  10:03.03       
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    1:20.32  2:49.55  4:21.74  5:53.03  11:53.87   
          7:24.93  8:56.17  10:28.32       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:13.43  2:33.54  3:53.79  5:13.19  10:30.54   
          6:33.39  7:53.26  9:13.64       
Wilma Nilsson  2004  S71    1:13.96  2:34.31  3:55.07  5:18.33  10:50.41   
          6:42.52  8:06.29  9:29.91       
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    1:18.95  2:44.94  4:12.93  5:40.97  11:28.36   
          7:09.48  8:37.17  10:05.46       
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    1:24.60  2:58.41  4:32.44  6:06.38  12:20.01   
          7:42.30  9:17.14  10:52.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    1:10.51  2:26.53  3:42.56  4:59.49  10:07.37   
          6:16.99  7:34.35  8:51.88       
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    1:14.54  2:33.91  3:53.63  5:12.65  10:31.64   
          6:32.51  7:53.42  9:13.56       
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    1:13.82  2:33.97  3:53.68  5:13.98  10:37.34   
          6:35.10  7:56.58  9:18.20       
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    1:14.24  2:34.73  3:55.38  5:16.18  10:38.28   
          6:37.82  7:58.78  9:20.05       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tilda Ericsson  2002  S71    1:10.41  2:26.12  3:40.96  4:56.74  9:57.76   
          6:12.16  7:27.91  8:43.05       
Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim    1:11.04  2:26.83  3:42.99  4:59.50  10:00.15   
          6:15.49  7:31.35  8:47.32       
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    1:10.67  2:27.78  3:47.08  5:05.66  10:23.53   
          6:26.64  7:46.85  9:06.83       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    35.09  1:14.61  1:55.20    2:34.28   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    34.65  1:15.20  1:58.31    2:40.27   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.82  1:06.44  1:43.94    2:21.81   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    30.50  1:06.48  1:45.16    2:27.17   
Karl Hansson  2003  Eslövs Simsällskap    38.44  1:23.02  2:09.01    2:54.53   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    30.61  1:05.77  1:42.09    2:18.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    33.56  1:15.20  2:04.52    2:42.03   
Agnes Alm  2006  S71    35.74  1:19.57  2:05.51    2:42.99   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    37.87  1:21.23  2:14.68    2:52.53   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    40.05  1:25.13  2:16.85    2:53.82   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    39.67  1:24.02  2:20.03    3:01.15   
Lovisa Fast  2006  S71    40.63  1:26.85  2:21.92    3:04.04   
Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    43.66  1:34.48  2:26.77    3:08.22   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    43.40  1:32.34  2:29.23    3:12.74   
Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    44.96  1:31.41  2:32.56    3:17.95   
10  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    53.90  1:40.95  2:46.51    3:30.50   
11  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    49.47  1:41.20  2:43.95    3:31.88   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    37.62  1:21.97  2:12.67    2:50.40   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    34.33  1:19.34  2:11.41    2:50.60   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    39.73  1:24.45  2:16.77    2:52.16   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    38.75  1:25.04  2:16.17    2:55.29   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    41.49  1:27.97  2:19.20    2:58.98   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    41.24  1:32.08  2:26.23    3:08.48   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    46.06  1:36.54  2:41.37    3:31.16   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.59  1:12.13  1:58.39    2:32.65   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    38.04  1:21.42  2:08.17    2:45.88   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    38.07  1:20.86  2:09.21    2:47.88   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    37.73  1:24.23  2:09.84    2:49.01   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    36.43  1:21.37  2:13.96    2:51.89   
Wilma Nilsson  2004  S71    36.97  1:23.92  2:14.59    2:55.40   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap    40.34  1:29.39  2:21.99    3:02.02   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    34.58  1:15.59  1:57.86    2:33.51   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.39  1:19.85  2:09.40    2:46.26   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    39.30  1:21.20  2:08.71    2:46.29   
Michaela Ruzic  2003  S71    36.22  1:24.19  2:10.96    2:48.81   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    37.27  1:23.32  2:15.70    2:54.67   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    34.59  1:15.20  1:58.96    2:34.94   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    34.68  1:18.49  2:03.67    2:42.26   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    36.31  1:18.80  2:04.84    2:43.26   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    37.25  1:23.39  2:10.62    2:53.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            5:10.30   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon            5:24.19   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap            5:29.54   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon            5:34.96   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            5:35.63   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon            5:36.19   
Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon            6:08.69   
Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            6:17.00   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap            4:26.21   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap            4:29.38   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon            4:52.11   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon            4:55.05   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            5:04.62   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            5:25.94   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            4:44.36   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            4:49.09   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            5:02.42   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon            5:05.70   
Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon            5:11.93   
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon            5:16.46   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap            5:44.76   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran            4:32.53   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            4:36.75   
Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim            4:48.60   
Joel Bergstrand  2003  Simklubben Poseidon            4:59.46   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap            4:25.42   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            4:47.66   
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap            4:48.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    34.89        1:12.91   
Agnes Alm  2006  S71    36.79        1:15.56   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    38.76        1:18.86   
Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    40.82        1:24.89   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    42.55        1:25.81   
Lovisa Fast  2006  S71    43.44        1:27.83   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    44.60        1:33.30   
Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    45.54        1:34.33   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap    45.93        1:35.14   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    37.73        1:19.99   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    38.81        1:20.31   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    39.03        1:20.41   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    39.64        1:22.01   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    40.37        1:23.42   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    43.76        1:27.79   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    42.30        1:27.99   
Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    46.68        1:35.69   
Alva Olofsson  2005  S71    47.09        1:38.07   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    35.65        1:13.40   
Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    37.91        1:17.04   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    39.95        1:21.86   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    40.62        1:22.67   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    40.09        1:22.80   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    41.23        1:23.54   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    35.55        1:14.22   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    38.17        1:16.79   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    39.18        1:19.45   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    39.54        1:21.11   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    39.79        1:21.34   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    40.19        1:22.83   
Frida Christiansen  2003  S71    47.30        1:40.74   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    32.07        1:06.73   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    37.17        1:16.76   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    38.09        1:17.89   
Tilda Ericsson  2002  S71    38.66        1:19.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    37.66  1:19.18  2:00.72    2:41.37   
Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    36.68  1:17.66  2:00.52    2:41.73   
Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    38.66  1:20.24  2:03.44    2:45.76   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    40.82  1:25.65  2:08.11    2:49.22   
Henri Moreau  2006  Klippans Simsällskap    41.87  1:28.12  2:16.36    3:02.73   
Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    44.89  1:32.53  2:19.60    3:05.92   
Måns Ekström  2006  Simklubben Poseidon            DNS   
Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    36.00  1:16.24  1:55.61    2:34.03   
Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    41.92  1:28.26  2:14.97    3:00.46   
Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.99  1:09.34  1:47.86    2:25.07   
Noah Malmgren  2004  S71    34.46  1:12.86  1:51.84    2:29.66   
Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    37.52  1:18.27  1:59.73    2:40.58   
Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    39.15  1:21.54  2:03.24    2:43.96   
Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    39.86  1:22.74  2:06.68    2:47.00   
Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    39.32  1:22.50  2:06.26    2:47.69   
Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    41.08  1:27.36  2:15.71    3:03.95   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Edvin Dahlén  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    30.08  1:03.48  1:39.12    2:14.71   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.31  1:06.21  1:42.86    2:19.27   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    34.97  1:12.57  1:50.61    2:27.74   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    35.83  1:14.34  1:53.50    2:31.39   
Elton Högklint  2003  Simklubben Poseidon    39.47  1:22.20  2:06.31    2:45.71   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    31.78  1:07.95  1:45.91    2:23.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Skånesim och S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    31.42        1:05.66   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    31.75        1:06.00   
Agnes Alm  2006  S71    32.86        1:09.02   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    32.39        1:09.55   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    33.85        1:11.52   
Lovisa Fast  2006  S71    35.85        1:12.69   
Siri Norman  2006  Simsällskapet Delfin    33.78        1:12.85   
Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon    35.98        1:13.52   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    35.34        1:13.75   
10  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    36.37        1:15.03   
11  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsällskap    36.38        1:16.07   
12  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap    37.07        1:17.47   
13  Lovisa Gisselsson  2006  Simklubben Poseidon    40.26        1:22.89   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    32.19        1:07.74   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    33.87        1:09.44   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    33.78        1:09.95   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim    32.85        1:10.02   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    33.99        1:10.60   
Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin    35.25        1:11.52   
Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsällskap    35.20        1:13.61   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    35.80        1:14.60   
Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    36.85        1:16.25   
10  Alva Olofsson  2005  S71    41.88        1:27.86   
11  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon    41.37        1:28.04   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    30.51        1:03.80   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    32.06        1:06.99   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    33.53        1:09.05   
Rebecka Ungureanu  2004  Bromöllaortens Simsällskap    34.47        1:10.85   
Ebba Johansson  2004  Klippans Simsällskap            1:12.24   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    35.27        1:12.58   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    35.35        1:15.85   
Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    36.68        1:18.39   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    30.91        1:04.34   
Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    31.05        1:04.57   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    31.18        1:05.06   
Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    32.50        1:07.10   
Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    32.44        1:07.55   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    32.18        1:07.63   
Michaela Ruzic  2003  S71    32.80        1:07.86   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    32.90        1:09.20   
Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    33.21        1:09.98   
10  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            1:15.52   
11  Frida Christiansen  2003  S71    40.64        1:26.89   
Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    30.12        1:03.09   
Anna-Luisa Permarker  2002  S71    30.99        1:04.59   
Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.59        1:07.41   
Tilda Ericsson  2002  S71    32.31        1:07.47   
Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    33.30        1:08.52   
Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    33.25        1:10.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  17:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner